New Jersey – Philadelphia 3:0 (kon.) | NY Rangers – Colorado 3:7 (kon.) | Vancouver – Boston 2:1 (2:0 po s.n.)
Vegas – Dallas 5:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
5:4 (1:0, 3:2, 0:2 - 1:0)
Mountfield HK
Čtvrtek 09.12.2021, 18:30 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • Skupina B

Poslední vzájemný zápas

Dukla s Hradcem Králové bojovala o prvenství v základní skupině Střed. Naposledy se manšafty střetly v Hradci Králové ve 12. kole, tedy v přímém souboji o průběžné první místo ve skupině. Dukla šla ve 33. minutě do vedení 0:3, jenže už ve 37. minutě domácí snižovali na 3:2 a třetí třetina tak slibovala napínavou hokejovou podívanou. Dukla ovšem žádné drama nedovolila, ve 46. minutě šla do vedení 2:5, které už nakonec udržela a po celkové výhře 3:6 šla na první místo tabulky. Na prvním místě se ale neudržela, kvůli dvěma porážkám v závěru základní části skončila druhá, se ztrátou jediného bodu právě na Hradec Králové.

Východočeši nevstoupili do nadstavbové skupiny vůbec dobře a zatím nezískali ani bod. Vítěz základní skupiny Střed nejprve vyzval na svém ledě Zlín. Domácím se vůbec nepovedla úvodní perioda, ve které inkasovali hned dvakrát, ve 26. minutě dokonce potřetí. Na tento strav Hradec Králové už nedokázal zareagovat a podlehl Zlínu 1:3. Ani druhé domácí utkání Hradci nevyšlo. Do ČPP Arény přijel Třinec, který si nakonec odvážel domů tříbodovou výhru 3:5, především díky druhé třetině, ve které skóroval hned čtyřikrát

Jihlavská Dukla vstoupila do nadstavby na výbornou. V úvodním utkání nadstavby se mladíci Jihlavy nesložili po dvou gólech v úvodu druhé třetiny a vybojovali proti Vítkovicím výhru 4:3. O dva dny později vyzvala Dukla na domácím ledě Kometu Brno. V první i v druhé třetině Dukla přidala v každé po jednom gólu a poctivě odpracovaný náskok si od Komety vzít nenechala, i když Brno hned dvakrát snížilo na rozdíl jediné branky. Nakonec ale zůstaly všechny body v Jihlavě po výhře domácích 3:2.

Dobrý večer z CZ LOKO Arény. Vítám vás u 3. kola skupiny o pořadí v play-off. Dnes nás čeká souboj dvou nejlepších týmů základní skupiny Střed, Dukla Jihlava totiž na svém ledě vyzve Mountfield Hradec Králové. Utkání začíná v 18:00.

Start dnešního utkání se prozatím odkládá! Kvůli sněhové kalamitě se zdržel autobus Hradce Králové a zatím neproběhlo ani rozbruslení. Aktuálně předpokládaný začátek utkání je v 18:30.

HC Dukla Jihlava: Sigmund (Černý) – Vandas, Löffler, Jeletz, Topol, Hamřík, Jungwirth – Coufal, Veselský, Klapica – Vojáček, Kudrna, Peš – Habermann, Modl, Chlubna
    Trenér: Marek Melenovský

Mountfield HK: Mrázek (Kasal) – Fiala, Samek, Pavič, Černý, Burda, Bezpalec – Král, Hora, Vencl – Mach, Klíma, Šimek – Jón, Trejbal, Vítek
    Trenér: Václav Pánek

Rozhodčí: Honza – Berger, Nechvátal.

Týmy už pomalu nastupují na led, utkání bude za chvíli zahájeno.

00:01

00:01
    Po úvodním vhazování se dostává k puku Hradec Králové.

00:42
    Hned v úvodu se po kombinaci dostal k puku u tyčky Vojáček, ale trefil pouze beton Mrázka.

01:52
    Mountfield se snažil dostat k puku ve středním pásmu, domácí si ale puk pohlídali a jedou do útoku.

03:05
    Peš dokázal přečíst úmysl hostů přihrávat a dokázal vypíchl puk, jenže sám v útočném pásmu nevyzrál na obranu Hradce a ztrácí puk.

03:55
    Ofsajd zastavuje akci Mountfieldu.

04:23
    Modl s Chlubnou se pokoušeli z bezprostřední blízkosti dorazit puk za brankovou čáru, Mrázek se ovšem nenechal po zemi překonat.

04:55
    Klímova bekhendová střela po zemi gólem nekončí.

06:06
    Dukla právě vstřelila branku!
    Domácí jdou po několika střelách do vedení. Po přihrávce od Kudrny otevírá skóre utkání MATĚJ VOJÁČEK. Asistence: Václav Kudrna, Hynek Peš.

07:45
    Šimek střílel z levého kruhu na Sigmunda, domácí gólman dokázal pokus zlikvidovat betony.

07:59
    Vencl s Pešem bojovali o puk za Sigmundem, ze souboje vychází jako vítěz Vencl a může zakončovat, jeho střela z otočky nedělala domácímu brankáři problémy.

09:10
    Pavič vyslal od modré skrytou střelu po zemi, Sigmund ji nakonec dokázal levou nohou vykopnout.

09:48
    Veselský na levé straně také střilel od modré, tato rána byla ale příliš pomalá a Mrázek pokryl puk a nechává hru plynout.

10:31
    Zakázané uvolnění vrací hru k Sigmundovi.

10:48
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Kudrna – 2 min., sekání).

11:01
    Vojáček vyhazuje až do středního pásma.

11:35
    Pavič z minimálního úhlu neuspěl.

11:53
    Vandas se dostává k puku a vyhazuje až za Mrázka.

12:21
    Králova rána trefuje brusle jednoho z domácích obránců a puk tak nemíří na branku, ale do ochranné sítě.

12:48

13:12
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Jón – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů na ledě).

13:29
    Jeletzovu střelu se pokoušel Vojáček tečovat přímo před Mrázkem, hostující brankář nakonec zlikvidoval akci svými betony.

14:00
    Hradec vyhazuje puk až k Sigmundovi.

14:31
    Domácí musí opět pro puk až ke svému gólmanovi. Ani následně se nedokázali v pásmu udržet, protože hosté znovu vyhazují puk ven.

15:12

15:30
    Dukla se znovu postavila do útočné formace, jenže Jeletz trefil pouze nejbližšího hráče a Jihlava se musí vrátit zpět do středního pásma.

17:05
    Vojáček měl před sebou odkrytou část branky a mohl dorážet, jenže puk mu po přihrávce přeskočil hůl.

18:19
    Hradec se drží v útočném pásmu a nepouští domácí k puku, následně ale maří přihrávku a puk letí až k Mrázkovi.

19:19
    Habermann prověřil Mrázkovu pozornost střelou z prostředního kruhu.

19:50
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Veselský – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Šimek – 2+2 min, hrubost).

20:00

První třetina je u konce. V ní se do vedení dostala domácí Dukla, když se prosadil Matěj Vojáček. Také Hradec Králové se dostal do několika zajímavých příležitostí, jenže ani jednou nedokázal překonat Sigmunda. Skóre je tak po první třetině 1:0. Druhá třetina začne přibližně v 19:14.

Oba týmy se již vrací zpět na kluziště, utkání bude za malou chvíli pokračovat.

20:01

20:05
    Po úvodním vhazování se dlouho bojovalo o puk, nakonec se k němu dostala Dukla.

20:24
    A hned v úvodu třetiny Dukla přidává druhý gól. Do úniku se dostal ANDREJ KLAPICA a z pravého kruhu přesně zamířil ke vzdálenější tyči. Asistence: Kevin Coufal.

21:16
    Puk se o Burdovy brusle odrazil k Mrázkovi, ten ho pro jistotu pokryl lapačkou a přerušil hru.

21:58
    Hora se dostal k puku a objel s ním celé útočné pásmo, následně přihrával na jednoho z obránců, který ale od modré posílá puk pouze na zadní mantinel.

23:17
    Trejbal vystřelil z kruhu na Sigmunda a ten se dlouho rozmýšlel, zda přerušit hru nebo ne, nakonec přikryl puk lapačkou.

23:39
    Hradec se dlouho držel v útočném pásmu, nakonec je to ale Dukla, kdo přidává další gól. Chlubna nastřelil z kruhu Mrázkovy betony a k odraženému puku se dostal JAKUB MODL, který nikým nehlídaný zpracoval puk a dostal ho až za brankovou čáru. Asistence: Tobias Chlubna.

25:23
    Zakázané uvolnění posouvá hru k Sigmundovi.

25:55
    Habermann vyslal prudkou ránu z vrcholu kruhu přímo na připraveného Mrázka, který ránu pokryl lapačkou.

26:21
    Topolovi rána před Mrázkem nesedla a k pomalému puku se dostávají hosté.

26:59
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

27:15
    Puk po teči končí až mezi fanoušky, vhazovat se bude po levé ruce Sigmunda.

27:38
    Král přihrával před Sigmunda, domácí ale Hradci překazili přihrávku a mohou do útoku.

28:02
    Kudrna ujel obráncům a zkusil kličku před Mrázkem, ale neuspěl. Ani následná dorážka gólem nekončí

28:54
    Po ofsajdu Dukly se vhazuje ve středním pásmu.

29:15
    Coufal neměl prostor pro přihrávku a zkusil vystřelit, jenže jeho pokus byl příliš prudký a končí na zadním plexiskle.

29:53
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Coufal – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku).

30:00
    Mach se hned v úvodu ocitl po přihrávce sám před domácím brankářem, ten dokázal svými betony poslat puk do bezpečí, následně Jihlava vyhazuje puk až za Mrázka.

31:01
    Hradec Králové po kombinaci vystřelil od modré, Sigmund dokázal svou výstrojí schovat puk.

31:45
    Pavič vytečoval puk nad Sigmundovu branku, domácí následně vyhazují kotouč ven z pásma.

31:53

32:57
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec Králové snižuje po konci přesilovky na rozdíl dvou branek. DAVID PAVIČ vypálil po zemi od modré a puk zamířil těsně vedle levé tyče až do branky. Asistence: Jan Vencl, Tomáš Hora.

35:36
    Dukla dostává na vhazování první varování.

35:55
    Topol trefil z mezikruží pouze nejbližšího hráče, následně se k puku dostal Kudrna, ale jeho střelu vyrazil Mrázek mimo.

36:27
    Mountfield se po nešťastném momentu domácího brankáře dostává na dostřel. LUKÁŠ KRÁL trefil tyč, od které se puk odrazil na záda Sigmunda. Gólman Jihlavy se snažil pomalý puk zalehnout, jenže to nestihl včas. Bez asistence.

37:31
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Fiala – 2 min., nedovolené bránění).

37:53
    Král se pokoušel vyhodit podél mantinelu, to se mu nepodařilo a Dukla pokračuje v útoku, navíc dostane přesilovou hru 5 na 3.

38:19
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Šimek – 2 min., hákování).

38:24
    Hradec ihned po vhazování vyhazuje puk do středního pásma.

38:55
    Veselský od modré trefuje pouze betony Mrázka.

39:20
    Po nepovedené přihrávce musí Dukla ven z útočného pásma.

39:31
    Hradci Králové se vrací jeden hráč na led, domácím zbývá přibližně 40 sekund přesilovky 5 na 4.

39:56
    Dukla nakonec využívá přesilovou hru 5 na 4 a těsně před koncem třetiny si bere zpět dvoubrankové vedení. Od modré vystřelil DENIS JELETZ a Mrázkovi se nepodařil zákrok lapačkou. Bez asistence.

40:00

Druhá třetina nabídla hned pět gólů. Jihlava se v úvodu trefila hned dvakrát, prosadili se Klapica a Modl, a po 25. minutách vedla už 3:0. Mountfield se ale dokázal vrátit do zápasu a po gólech Paviče s Králem snížil na rozdíl jediné branky. V samotném závěru třetiny se ale trefil od modré Jeletz a Dukla po dvou třetinách vede o dvě branky. Třetí třetina začne přibližně v 20:03.

Oba týmy jsou zpět na ledě, třetí třetina bude za chvíli zahájena.

40:01

40:01
    Úvodní vhazování pro Duklu.

40:16
    Hradec Králové přidává třetí gól a opět ztrácí na Jihlavu jen jeden gól. PAVEL ŠIMEK ujel obráncům a trefil přesně horní roh Sigmundovy branky. Asistence: Tomáš Hora.

41:06
    Klíma mohl ránou z blízkosti vyrovnat, Sigmund ale dokázal puk vytečovat do ochranné sítě.

42:06
    Mach zkusil vystřelit od modré, trefuje ale připravenou Sigmundovu lapačku.

42:49
    Mountfield musí ven z útočného pásma a nemůže pokračovat v útoku, jinak by se vystavil ofsajdu.

43:37
    Zakázané uvolnění se pískat nebude, domácí útočníci byli u puku dříve.

44:11
    Zakázané uvolnění Hradce Králové.

44:25
    Šimek jel do útočného pásma sám a musel vystřelit, puk mu ale sjel z hokejky a k zakončení se nedostal.

44:43
    Jihlava dostává na vhazování první varování.

45:27
    Veselský se dokázal zbavit hned čtyř hráčů Hradce a přihrával na Klapicu, jenže přihrávka byla nepřesná a s pukem mohou hrát hosté.

46:55
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vojáček – 2 min., nedovolené bránění).

46:57
    Mach se dostal do velké šance po vhazování, jenže přímo před Sigmundem dlouho čekal na zakončení a jeho bekhendový pokus trefuje pouze betony domácího brankáře.

47:51
    Dukla vyhazuje puk až k Mrázkovi.

48:32
    Hradec se opět musí vrátit až ke svému gólmanovi.

48:55

49:46
    Coufal přihrával Klapicovi přímo před Mrázka příliš brzo a domácí útočník tak nemohl zakončit.

50:20
    Po ofsajdu Hradce Králové se bude vhazovat ve středním pásmu.

52:00
    Vencl s Horou se dostali do slibné příležitosti a mohli vyrovnat, Sigmund ale skvěle dokázal zakročit u pravé tyčky.

52:33
    Vojáčkovi se přihrávka nepovedla, a tak přečíslení Jihlavy 2 na 1 přichází v niveč.

53:08
    Klíma z levého kruhu trefuje horní tyč.

53:54
    Sigmund nedokázal pokrýt puk a Mountfield hned dvakrát neúspěšně dorážel.

54:29
    Zakázané uvolnění posouvá hru k Mrázkovi.

54:55
    Domácí brankář po střele od modré raději přikryl puk lapačkou a přerušil hru.

55:05
    Je vyrovnáno. Zdálo se, že domácí dokázali u Sigmunda zpracovat puk, jenže PAVEL ŠIMEK dokázal před brankou píchnout do puku a přidat čtvrtý gól hostů. Bez asistence.

55:38

56:07
    Po zakončení Hradce Králové a následných dorážkách došlo k šarvátce v rohu hřiště. Rozhodčí ale včas zasáhli a konflikt rozpustili bez trestů.

56:46
    Vencl přihrál na druhou stranu střídajícímu Klímovi, který z vrcholu kruhu trefuje masku Sigmunda.

57:18
    Klíma vymýšlel kličku před Sigmundem, domácí brankář sáhl po puku ještě před zakončením a přerušil hru.

57:54
    Vencl na pravém kruhu přišel o puk, ke kterému se dostala Dukla. Po nepřesné přihrávce domácích ovšem může pokračovat Mountfield v útoku.

59:08
    Coufal nemohl zakončovat, rozhodčí totiž odpískal ofsajd.

59:08
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Coufal – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Pavič – 2 min., sekání).

59:12
    Veselský prověřil ihned po vhazování z kruhu Mrázka.

59:35
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Klíma – 2 min., sekání).

59:36
    Oddechový čas pro domácí.

59:38
    Král posílá po vhazování podél mantinelu prudký puk až k Sigmundovi.

60:00

Oba týmy se z dnešního utkání odnesou minimálně bod, to už je jisté. Hradec Králové se díky Šimkovi dostal po 16 vteřinách hry na rozdíl jednoho gólu a v 56. minutě vyrovnal po pohotové akci u brankoviště Šimek. Dukla prodloužení zahájí s přesilovou hrou 4 na 3, která potrvá přibližně minutu.

60:01

60:11
    Kudrna střílel z kruhu na Mrázka, jeho střela míří pouze na vyrážečku gólmana Mountfieldu.

61:07
    Oběma týmům se vrací hráč na led, Dukle odehraje v početní výhodě ještě přibližně 20 sekund.

61:35

61:49
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Veselský – 2 min., hákování).

61:49
    Oddechový čas pro hosty.

61:55
    Dukla posílá hned v úvodu oslabení puk k Mrázkovi, hosté se rychle vrací zpět do útočného pásma.

62:33
    Hosté dlouho hledali místo pro střelu, až se nakonec odvážil z kruhu Šimek a nastřelil horní tyč.

63:10
    Dukla zachytila přihrávku Hradce a opět vyhazuje puk ven.

63:49

63:49
    Sigmund si musí upravit výstroj, hra bude chvíli stát.

64:04
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Fencl – 2 min., hákování).

64:11
    Šimka pustili domácí s pukem až za Sigmunda, kde ho připravili o puk.

64:41
    Hradec dostává na vhazování první varování.

64:55
    Nájezdy se konat nebudou, Dukla rozhodla zápas těsně před koncem prodloužení. ADAM TOPOL zavezl puk k levému kruhu a střelou k pravé tyči rozhodl o tom, že Jihlava odejde z utkání se dvěma body. Asistence: Adam Veselský.

Dnešní zápas je u konce. Hosté se v prodloužení dostali do velké šance v 62. minutě, kdy Šimek trefil horní tyč. Dva body nakonec zůstanou v Jihlavě, díky gólu Topola pět vteřin před koncem prodloužení. Se čtenáři se loučím a přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera. (20:51:21)

Daniel Lhotský

Branky a nahrávky: 7. Vojáček (Kudrna, Peš), 21. Klapica (Coufal), 24. Modl (Chlubna), 40. Jeletz, 65. Topol (Veselský) – 33. Pavič (Vencl, Hora), 37. Král, 41. Šimek (Hora), 56. Šimek

Rozhodčí: Honza – Berger, Nechvátal