Barys – Kunlun 7:4 (kon.) | Magnitogorsk – Petrohrad 1:5 (kon.) | Kazaň – Nižněkamsk 5:2 (kon.)
Čerepovec – Omsk 2:3 (kon.) | Jaroslavl – Jekatěrinburg 0:2 (kon.) | Minsk – N.Novgorod 1:2 (kon.)
Spartak Moskva – Jokerit 2:0 (kon.) | Riga – Viťaz 2:3 (po pr.)
Dinamo Riga
2:3 (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
HC Viťaz Moskevská oblast
Pátek 10.12.2021, 18:30 • Arena Riga • KHL

Střely na branku: 39 – 13 (21:04:02)

Je konec! Viťaz nakonec vítězí na ledě lotyšského mužstva 3:2. Hostující celek v přesilovce nejprve přestál přesilovou hru domácího celku. Poté se hosté dokonce dočkali dvojnásobné výhody, ale tu domácí přestáli. Během klasické přesilovky už ale rozhodl Stěpan Starkov.

64:24 Stěpan STARKOV - 2:3

64:24
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Je to jasné! Druhý bonusový bod navíc získává Viťaz! Hosté udeřili v závěru prodloužení v přesilovce. Po rychlém průniku po levém křídle se do puku opřel STĚPAN STARKOV, který vymetl horní roh!

63:59
    Domácí už jsou ve čtyřech!

63:37
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Ralfs Freibergs – 2 min., nedovolené bránění).

62:26
    Ani Viťaz se zatím v přesilovce nemůže usadit v útočném pásmu. Obětavé kvarteto domácích hokejistů kotouč vyhodilo do bezpečí.

61:59

61:51
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min., sekání).

61:06
    Lukáš Radil mohl rozhodnout, když se před brankou soupeře dostal k odraženému kotouči, ale bekhendem jej nepřizvedl nad beton!

60:36
    Hosté získali puk v obranném pásmu a osvobodili se jednoduchým vyhozením puku přes celé kluziště.

60:10
    Domácí uspěli na úvodním vhazování prodloužení a ihned se ženou do útoku. Připomínám, že Dinamo Riga v úvodu prodloužení dohrává přesilovku.

60:01

Střely na branku: 37 – 12

60:00

59:59
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Arťom Ivaňuženkov – 2 min., nedovolené bránění).

59:32
    Sudí už hodně dlouhou dobu signalizuje vyloučení, ale domácí drží kotouč.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 13. Jelisejevs (L. Darzinš), 44. Tiivola (Gormley, Radil) – 2. Ojamäki (M. Aaltonen, K. Ljamin), 13. Audette (Golovkov, Šiksatdarov), 65. Starkov

Dinamo Riga: J. Hudáček (Mattsson) – Scarlett, Freibergs, Čukste, Zile, Sotnieks, Gormley, Ozolš – Radil, Tiivola, J. Karjalainen – Jelisejevs, Červený, L. Darzinš – Shinkaruk, Lorito, E. Poirier – Meija, Berzinš, Švanenbergs.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (I. Ježov) – Jegor Voronkov, Kemiläinen, K. Ljamin, Rydčenko, D. Musin, Borodkin, Golovkov, Lisovec – M. Aaltonen, V. Popov, Ojamäki – Starkov, Rasskazov, Volodin – Šiksatdarov, Audette, Smolin – Ivaňuženkov, Arkalov, N. Gončarov.