Montreal – Chicago 0:2 (kon.) | Toronto – Tampa 3:5 (kon.) | Columbus – Anaheim 1:2 (1:2 po s.n.)
NY Islanders – Nashville 3:4 (kon.) | St. Louis – Detroit 6:2 (kon.) | Calgary – Carolina 1:2 (po pr.)
Edmonton – Boston 2:3 (kon.) | Seattle – Winnipeg 0:3 (kon.) | Los Angeles – Dallas 4:0 (kon.)
San Jose – Minnesota 2:5 (kon.)
San Jose Sharks
2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Minnesota Wild
Pátek 10.12.2021, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (07:18:30)

1. Kevin Fiala (MIN)
    1+1
    2. Jonathan Dahlén (SJS) 1+1
    3. Jordan Greenway (MIN) 2+0.

Česká a slovenská stopa
    Tomáš Hertl (SJS)
    – 1+1, -2 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:42.

Adin Hill (SJS)
    – 22 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,0%, odchytal 59:05
    Cam Talbot (MIN) – 33 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,3%, odchytal 59:31.

Vítězná šňůra Wild se neroztrhla ani v San Jose a protáhla se už na osm zápasů. Hosté vedli nad Žraloky od sedmé minuty gólem Fialy a Eriksson Ek s Greenwayem ve druhé části zvětšili náskok na 3:0. Kaliforňané zapli až ve třetí části. Dahlén s Hertlem smazali dvě třetiny ztráty, ovšem úplnou koncovku už si Minnesota pohlídala dvěma trefami do prázdné branky.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.
    58:44 Kirill KAPRIZOV - 2:5

58:44
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Hill opět odjel na střídačku, ale znovu z toho byl gól do prázdné klece. Barabanov nezpracoval přihrávku od Hertla a k tomu sám špatně nahrál k modré čáře. Úmysl mu vystihl KIRILL KAPRIZOV a jednoduše dal svůj desátý gól v sezóně. Bez asistence.
    58:12 Jordan GREENWAY - 2:4

58:12
    Na prodloužení asi nedojde, Wild znovu odskakují na rozdíl dvou branek! Hartmanem vyhozený puk dojel JORDAN GREENWAY, jenž se přetahoval tělo na tělo s Burnsem, ale stejně dokázal posunout kotouč až za brankovou čáru. Asistence: Ryan Hartman, Joel Eriksson Ek.

57:45
    Dahlénova křížná přihrávka neplánovaně skončila u Burnse, který se do brány vůbec netrefil. To už je San Jose v šesti.

57:29
    Útočnou akci Sharks přerušil po nepřesné střel Hertla hvizd sudích. Se šrámem ve tváři totiž zůstal ležet Marcus Foligno.

56:30
    Gajdovichova rána z otočky nedoletěla až k brankovišti a kotouč je zpátky mezi modrými čarami.

55:52
    Na celou minutu se Wild vymanili z nepříjemného sevření. Výrazně to domácím zkrátilo zbývající čas na vyrovnání.

54:31
    Brent Burns nahazoval, když toho Talbot nemohl moc vidět. Puk mu každopádně proletěl vedle branky.

54:06
    Minnesotě se třetí třetina vymyká kontrole. Za čtrnáct minut nechala projít na Talbotovu branku už devatenáct střel.
    53:26 Tomáš HERTL - 2:3

53:26
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Drama je na světě! Couture s vypětím všech sil vyhrál buly a pak posunul puk do mezikruží. Dahlénovu střelu Talbot vyrazil k TOMÁŠI HERTLOVI a ten ze své obvyklé pozice u brankoviště snížil na 2:3. Asistence: Jonathan Dahlén, Logan Couture.

Michal Břuchanský

Radim Polák

Branky a nahrávky: 44. Dahlén (E. Karlsson, Hertl), 54. Hertl (Dahlén, Couture) – 7. K. Fiala (Merrill, Duhaime), 28. J. Eriksson Ek (Zuccarello, Kaprizov), 36. Greenway (K. Fiala, Goligoski), 59. Greenway (Hartman, J. Eriksson Ek), 59. Kaprizov

San Jose Sharks: Hill (J. Reimer) – B. Burns (A), M. Ferraro (A), E. Karlsson, J. Middleton, Meloche, M.-É. Vlasic – Dahlén, Couture (C), T. Meier – Gregor, Hertl, Barabanov – Nieto, Bonino, Cogliano – Labanc, Weatherby, Gadjovich.
    Trenér: Dean Evason

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Goligoski, D. Kulikov, J. Brodin, Jordie Benn, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek (A), Greenway – K. Fiala, V. Rask, M. Shaw – Bjugstad, N. Sturm, Duhaime.
    Trenér: Bob Boughner

Rozhodčí: Syvret, Kozari – Rody, Pancich

Diváci: 10 782