Burnley – West Ham 0:0 (kon.) | Leicester – Newcastle 4:0 (kon.) | Crystal Palace – Everton 3:1 (kon.)
Leicester City
4:0 (1:0)
Newcastle United
Neděle 12.12.2021, 15:00 • King Power Stadium, Leicester • Anglická Premier League • 16. kolo

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:16. (16:53:22)

Je konec! Leicester dnes potvrdil roli favorita a poráží Newcastle vysoko 4:0. Domácí celek se do první šance dostal v 17. minutě, ale Maddison z přímého kopu přestřelil branku. Ve 38. minutě však ve vápně fauloval Lascelles a Youri Tielemans penaltu s přehledem proměnil. Po změně stran pak krásnou akci dotáhl k druhé brance Patson Daka a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Leicester pak v závěru využil volné prostory a Tielemans přidal svůj druhý zásah v utkání. O čtyři minuty později pak napsal gólovou tečku za utkáním James Maddison.

90+3

90+2
    Hosté v nastavení ještě podnikli výpad po pravé straně, ale střídající Murphy příliš vysokým centrem poslal balón až do zámezí.

90+1
    Nastavují se tři minuty!

90
    Žlutou kartu dostává Allan Saint-Maximin (Newcastle United).

89
    Střídající McAteer se ihned pustil do hlavičkového souboje, jenže prodloužil míč jen do míst, kde číhali stopeři hostujícího Newcastlu.

88
    Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází James Maddison, přichází Kasey McAteer.

88
    Domácí fanoušci v závěru utkání hlasitým skandováním odměňují své oblíbence za dnešní výkon. Leicester proti Newcastlu skutečně bavil fotbalem.

87
    Hosté jsou zralí na ručník! Fotbalistům Newcastlu se nedaří prakticky vůbec nic. Kombinace hostujícího celku je plná nepřesností.
    85. James MADDISON - 4:0

85
    Leicester právě vstřelil branku!
    Domácí proměnili závěrečné minuty dnešního souboje v exhibici! Patson Daka narazil míč do běhu pro JAMESE MADDISONA, který z první uklidil míč do sítě!

85
    Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Jonjo Shelvey, přichází Matt Ritchie.

85
    Callum Wilson na levé straně dirigoval akci Newcastlu, ale jeho pobídka na hranici velkého vápna neoslovila nikoho v černobílém dresu.

84
    Hosté se ještě tlačí vpřed se snahou o vstřelení alespoň čestného zásahu. Centr z pravé strany ale odehrál do bezpečí Tielemans.

83
    Tielemans je po vstřelení své druhé branky extrémně nažhavený. Domácí střelec táhl další útok Leicesteru, ale tentokrát neobešel prvního obránce.
    81. Youri TIELEMANS - 3:0

81
    Domácí celek definitivně potvrzuje svůj dnešní triumf! James Maddison sklepl míč z hranice velkého vápna na pravou stranu a dobíhající YOURI TIELEMANS prostřelil bezmocného Dúbravku!

Tomáš Kubečka

Branky: 38. Tielemans (pen.), 57. Daka (H. Barnes), 81. Tielemans (Maddison), 85. Maddison (Daka)

Karty:   11. Castagne (LEC), 64. Söyüncü (LEC) – 23. Lewis (NEW), 70. Manquillo (NEW), 90. Saint-Maximin (NEW)

Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:16.
    Leicester City: Schmeichel – Castagne, J. Evans (6. Soumaré), Söyüncü, Thomas – Tielemans, Ndidi – Maddison (88. McAteer), Dewsbury-Hall, H. Barnes (71. Albrighton) – Daka.
    Náhradníci: D. Ward – R. Pereira, Albrighton, Bertrand, Vardy, Soumaré, McAteer, Nelson, Brunt.

Newcastle United: Dúbravka – Manquillo, Schär, Lascelles, Lewis (62. Jacob Murphy) – M. Almirón (62. Fraser), Shelvey (85. Ritchie), Willock, Saint-Maximin – C. Wilson, Joelinton.
    Náhradníci: Darlow – Krafth, Jacob Murphy, Hendrick, Gayle, F. Fernández, Fraser, Hayden, Ritchie.