Sparta – Olomouc 3:4 (1:2 po s.n.) | Třinec – Plzeň 2:3 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:0 (kon.)
Vítkovice – K. Vary 6:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:4 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 2:1 (po pr.)
Motor ČB – Kladno 3:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Sparta Praha
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
HC Olomouc
Neděle 12.12.2021, 15:00 • O2 arena, Praha 8–Libeň • Tipsport extraliga • 32. kolo
    Jan KÁŇA - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.
    Autorem vítězné branky je JAN KÁŇA.

64:00
    Ohlášena poslední minuta prodloužení!

63:14
    Roman Horák se dostal do úniku a pokusil se zakončit ke vzdálenější tyči, jenže olomouckou svatyni nakonec úplně minul!
    59:36 Tomáš PAVELKA - 3:3

59:36
    Sparta právě vstřelila branku!
    V Libni ještě není rozhodnuto, Sparta čtyřiadvacet sekund před koncem vyrovnává! Z bezprostřední blízkosti brankoviště Lukáše překonal TOMÁŠ PAVELKA, který tak dnešní střetnutí velmi pravděpodobně poslal do prodloužení – 3:3! Asistence: Filip Chlapík, Maxim Matuškin.

59:11
    Oddechový čas pro domácí.

58:19
    Machovský před vhazováním u Lukáše opouští svou branku, domácí jsou na ledě v šesti!

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

53:53
    Michal Kunc (OLO) na pravém kruhu zahákoval protihráče, Spartu po konci reklamní přestávky čeká další přesilová hra. Dost možná klíčová.
    42:49 Lukáš NAHODIL - 2:3

42:49
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Pražané byli od začátku třetí třetiny na ledě jednoznačně lepším týmem, nakonec ale další branka padá do jejich sítě! Před Machovským po kolapsu domácí obrany zavládla naprosto chaotická situace, ve které se jako první zorientoval LUKÁŠ NAHODIL a protlačil puk za položeného brankáře Sparty – 2:3! Asistence: Vilém Burian, Alex Rašner.

40:37
    Jeden z domácích byl úplně sám před Lukášem, jeho střela z voleje ale letěla nad horní tyč!

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
    33:43 Vilém BURIAN - 2:2

33:43
    V závěru čtyřiatřicáté minuty začínáme zase od začátku! Na pravé straně se totiž uvolnil VILÉM BURIAN, jehož zakončení následně Machovskému smolně propadlo skrz výstroj a doklouzalo až za brankovou čáru – 2:2! Asistence: Jan Bambula, Lukáš Nahodil.

32:11
    Matuškin v bezprostřední blízkosti brankoviště předložil pryž Horákovi, který z pozice těsně vedle pravé tyče přestřelil!

27:16
    Přesilovku si poprvé vyzkouší také hosté, za podržení se na trestnou lavici přesouvá Tomáš Dvořák (SPA).
    26:44 Jan BUCHTELE - 2:1

26:44
    Hanáci měli sice v posledních chvílích o něco málo více ze hry, nakonec se ale jako první ve druhé třetině prosazuje Sparta! Už podruhé v utkání našel na Jana Lukáše recept JAN BUCHTELE, který si tak zadělal na hattrick – 2:1! Asistence: Ondřej Mikliš, Vladimír Sobotka.

20:49
    Sobotka našel u pravé tyče úplně volného spoluhráče, jehož následné zakončení Lukáš vyrazil naprosto neuvěřitelným pohybem hole! To bylo neskutečné!

19:05
    Kohouti úvodní periodu dohrají ve čtyřech. David Krejčí (OLO) je vyloučen za držení.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

17:37
    Pražané se usadili v útoku a Lukáš musel řešit hodně nepříjemnou situaci před svým brankovištěm, neposednou pryž ale nakonec vytěsnil mimo nebezpečí!

08:11
    Tomáš Černý (OLO) se z modré čáry pokusil zahrát puk zlomenou holí, za což inkasuje menší trest.
    03:03 Jan BAMBULA - 1:1

03:03
    Máme vyrovnáno, na odpověď jsme v O2 areně nečekali vůbec dlouho! Na střeleckou listinu se zapisuje JAN BAMBULA, který se uvolnil v mezikruží a následným projektilem vymetl pavučiny v pravém horním rohu Machovského branky – 1:1! Asistence: Tomáš Černý, Lukáš Nahodil.
    00:31 Jan BUCHTELE - 1:0

00:31
    Start z říše snů pro domácí hráče, Sparta otevírá skóre hned v první minutě! Nutno ovšem podoktnout, že s notnou dávkou štěstí – pryž se od zadního hrazení odrazila šťastně na hokejku JANA BUCHTELEHO, který ho obratem poslal za nepřipraveného Lukáše! Asistence: Tomáš Pavelka, Vladimír Sobotka.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 1. Buchtele (T. Pavelka, Sobotka), 27. Buchtele (Mikliš, Sobotka), 60. T. Pavelka (Chlapík, Matuškin) – 4. Bambula (T. Černý, Nahodil), 34. Burian (Bambula, Nahodil), 43. Nahodil (Burian, Rašner), rozh. náj. J. Káňa