Sparta – Olomouc 3:4 (1:2 po s.n.) | Třinec – Plzeň 2:3 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:0 (kon.)
Vítkovice – K. Vary 6:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:4 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 2:1 (po pr.)
Motor ČB – Kladno 3:2 (kon.)
HC VERVA Litvínov
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 12.12.2021, 15:30Tipsport extraliga • 32. kolo

Verva dokázala na domácím ledě a ve třetí třetině navýšila náskok o jednu branku, o kterou se zasloužil Přemysl Svoboda.

Nejlepšími hráči zápasu je Jan Strejček (LIT) a Petr Kváča (LIB). (17:51:56)

59:56
    Hosté hrají v plném počtu.

59:44
    Verva bojuje o puk za hostující bránou.

59:15
    Chalupa dostal nabídku na kruh, ale nemohl vystřelit. Byl obsazený libereckým hráčem.

59:08
    Sukelův pokus poslal Kváča do ochranné sítě.

58:48
    Kudrna manipuluje s pukem a hledá lépe postaveného spoluhráče.

58:00
    V rohu se bojuje o puk. Nakonec vítězí sice Liberec, ale Sukel obral soupeře o puk a střelou zblízka prozkoumal Kváču pozornost.

Petr Kváča se vrací do brankoviště.

57:52
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Adam Klapka – 2 min., podrážení).

57:40
    Liberec se drží ve třetině. Od modré pálil Vlach.

Kváča zůstává se svými spoluhráči na střídačce.

Do konce třetí třetiny zbývají více než dvě minuty, Liberec musí dotáhnout dvě branky.

Oddechový čas pro hosty.

57:28
    Verva posílá kotouč až na zakázané uvolnění.

57:03
    Vlachův pokus zastavil pohotový zákrok Irvinga.

57:00
    Vhazovat se bude po pravici litvínovského brankáře.

Oddechový čas pro domácí.

56:45
    Další tlak Tygrů, který nakonec zastavuje zákrok Godly po střele Vlacha.

56:21
    Derner pálil od modré, ale byl blokován litvínovským hráčem.

56:00
    Tygři vybojovali puk za brankou Vervy.

55:18
    Chemici zavezl kotouč do obranného pásma hostů, ke střele se ale nedostali. Do útoku se posléze chystal soupeř, jeho ale zastavila důsledná obrana Vervy.

54:38
    Výborný obraný zákrok Strejčka, který připsal o puk rozjetého hráče Liberce v souladu s pravidly.

54:25
    Nakonec jsou zastaveni ofsajdem.

54:05
    Do litvínovské nahrávky vložil Rosandič hůl a chemici se musí znovu snažit o zisk pásma.

53:50
    Od závěrečné sirény nás dělí 6 minut.

53:38
    Petr Kolmann měl na své hokejce snižovací branku, když si sjel do mezikruží. Bezchybného Godlu ale nenachytal. Následuje poslední komerční přestávka v dnešním zápase.

52:48
    Odpovědět se prudkou střelou pokoušel Jaroslav Vlach, ale trefil pouze hlouček hráčů před brankou Denise Godly.
    52:02 Přemysl SVOBODA - 2:0

52:02
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Cestu nakonec našel mladý talent PŘEMYSL SVOBODA, který sebral kotouč po nahráce Aarona Irvinga před hostující klecí. Zvedl puk a poslal jej do liberecké brány. Chemici míří do dvouvbrankového vedení. Asistence: Aaron Irving, Uvis Balinskis.

51:54
    Verva se drží ve třetině a hledá cestu za Kváčova záda.

51:35
    Nahození Tygrů sbírá Aaron Irving, který zastavuje hru a posouvá tým do útoku.

51:19
    Na puku opět Liberec, jenž se marně pokouší získat útočné pásmo.

50:45
    Hübl pálil z levého kruhu, Kváča jeho dělovku vyrazil ramenem.

50:03
    Balinskis v obranné třetině vytlačil Klapku od puku a Liberec tak nemohl zaútočit.

49:38
    Po Chalupově dorážce se před brankou Kváči dostalo k menší potyčce mezi Matějem Chalupou a Štibingrem. Vše se obešlo bez trestů na obou stranách.

49:30
    Sukel uspěl v osobním souboji s Dernerem.

49:00
    Po Lukešově nahození zmizel kotouč mezi diváky.

48:46
    Jarůškova formace byla vytlačena z útočné třetiny.

Dnešní utkání sleduje 1000 diváků.

48:15
    Proti Jakubu Klepišovi se Godla vyšvihl perfektním zákrokem lapačkou!

48:01
    Hosté drží puk za vlastní bránou a střídají.

47:30
    Liberečtí mají ještě více než polovina třetí třetiny před sebou a spoustu času na vyrovnání.

47:15
    Domácí hrají v plném počtu a následuje komerční přestávka.

47:03
    Najmanova dělovka se odrazila od zadního mantinelu.

46:50
    Verva se osvobozuje.

46:50

46:03
    Z těsné blízkosti na druhé straně dorážel kotouč Vlach.

45:34
    Matúš Sukel v oslabení ohrozil bránu střelou z pravého kruhu, která mířila nad hostující klec.

45:12
    Domácí posílají puk do obranného pásma soupeře.

45:01
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Aaron Irving – 2 min., držení hole).

44:49
    Přesto se Liberec nadále drží v pásmu chemiků a vybojoval faul.

44:35
    Domácí se osvobozují a na led míří čerstvá krev.

44:14
    Verva potřebuje čerstvé síly, už několik minut je na ledě jedna formace.

43:56
    Jejich střelecké pokusy jsou však nepřesné.

43:37
    Tygři se už dlouho motají v útočném pásmu.

43:18
    Jelínek vybojoval puk za domácí svatyní.

42:56
    Liberec hledá pozici ke střele.

42:17
    Vlachova tvrdá střela orazítkovala mantinel za bránou Denise Godly.

41:47
    Stříteský se pokoušel zbavit dotěrného Grígera a nakonec mu sjel puk z hole.

41:29
    Kváčovu bránu ale černožlutí neohrozili.

41:00
    Godla zastavuje puk za vlastní bránou a Litvínov se žene do útoku.

40:46
    Zakázané uvolnění Tygrů.

40:38
    Petr Straka stříel z levého kruhu, Petr Kváča zakročil včas.

40:10
    Chalupa hned před bránou Estephana, ale nahrávka nenašla svého příjemce.

40:01

Před námi je poslední třetina.

Po 40 minutách hry Verva drží jednobrankové vedení. Ve druhé třetině Liberec vyslal pouze 4 střely. Oproti tomu chemici se pokoušeli několikrát ohrozit svatyni soupeře, jenže v cestě jim stál Petr Kváča, který za svá záda nepustí kdejakou střelu. Závěrečná dvacetiminutovka začne v 17:16.

Střely na bránu – 22:11

40:00

39:30
    Litvínovské nahození podržel gólman hostů. Zbývá 12 vteřin.

39:17
    Do konce druhé třetiny zbývá necelá minuta.

38:53
    Na druhé straně zahrozil Zachar, ale puk zastavil bránící hráč Vervy.

38:33
    Na kotouči je stále Verva, která se opět pokouší projít přes libereckou obranu.

37:50
    Po Jarůškově nahrávce mohl skórovat Marek Hrbas, ale střela zcela minula klec libereckého celku.

37:19
    Zygmunt poslal zadovku na Františka Gerháta, který pálil z mezikruží do připraveného Petra Kváči.

36:32
    Rosandič prověřil Godlovu pozornost ránou od modré čáry, litvínovský brankář střelu vyrazil.

36:23
    Přemysl Svoboda si připisuje střelu. Petr Kváča ji ale uklidil do své lapačky.

36:06

35:41
    Další vyhození Tygrů.

35:22
    Po nepřesné Estephanově nahrávce Verva musí z pásma za velkého pískotu fanoušků.

34:36
    Kudrna nahazuje do útočné třetiny a Tygři ihned vyhazují.

34:16
    Liberec posílá kotouč až ke Godlově svatyni.

34:01
    Početní převaha Vervy začíná.

34:00
    Před komerční přestávkou usedl na trestnou lavici Mislav Rosandič (LIB), který byl přistižen při podrážení.

33:35
    Další přesilovka pro domácí.

33:10
    Matěj Chalupa vzal zodpovědnost na sebe a z těsné blízkosti se pokoušel překonat Kváču.

32:48

32:24
    Stříteský nabil do kruhu na Viktora Hübl, střelou z první neuspěl proti libereckému brankáři.

31:42
    Další pokus Aarona Irving z levého kruhu, o kterou se Kváča znovu postaral.

31:00
    Irvingovu bombu od modré se před Kváčou pokoušel tečovat Andrej Kudrna.

30:45
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Derner – 2 min., držení).

30:45
    Petr Straka v úniku neuspěl proti Petru Kváčovi.

30:26
    Znovu pálil Marek Hrbase od modré čáry, Petr Kváča jeho pokus vyrazil do rohu. Odkud se dostal znovu na modrou čáru, tentokrát na čepel Jana Strejčka. I jeho dělovku zastavil gólman hostů.

30:10
    Byť měl Liberec několik dobrých pokusů k vyrovnání, nepodařilo se mu to. A po polovině druhé třetiny stále vede Litvínov nad Libercem 1:0.

29:54
    Domácí hrají v plném počtu.

29:29
    Na levém kruhu srazil k ledu Stříteský Petra Jelínka.

29:01
    Klepiš pálil z vrcholu kruhu, ale puk Kváča zastavil.

28:36
    Liberečtí jsou lépe rozestavění v přesilové hře, ke střele se však také nedostali.

28:06
    Sukel vypíchl soupeři puk na modré čáře a poslal jej do bezpečí.

27:54
    Po vhazování se Verva osvobozuje.

27:43
    Posléze měl napilno Denis Godla a nátlak Tygrů ukončil Matěj Chalupa (LIT) faulem.

27:27
    Menší závar před hostující klecí ohrozil Kváču, ale liberecký brankář byl pozorný.

27:01
    Hra se přelévá z jednoho konce na druhý. Žádné střelecké pokusy k vidění nejsou.

26:18
    Petr Straka prověřil Kváčovu pozornost střelou z levého kruhu, ale hostující brankář si připisuje další úspěšný zákrok.

26:05
    Komerční přestávka.

25:46
    Přemysl Svoboda se mohl vydat sám na bránu, ale nahrávka na Svobodu nebyla přesná a mladý útočník se tak do nájezdu nedostal.

25:22
    Demel nahodil před bránu, kde se pokoušel dorážet Chalupa.

24:55
    Ofsajd při přechodu do útočné třetiny odpískán chemikům.

24:41

24:34
    Jeho pokusy zastavil Kváča betonem a skóre tak nadále zůstává 1:0 pro domácí.

Nájezd se pokusí proměnit Richard Jarůšek.

24:34
    Nařízené trestné střílení pro Litvínov!

24:20
    Hüblova střela přeskočila přes Kváču, ale do liberecké brány nezavítala.

23:59
    Chemici mají ještě půl minutu na využití početní převahy.

23:26
    Litvínovští se pokouší roztočit kolotoč, ale to se jim nedaří a Liberec opět vyhazuje.

23:01
    Hosté po vhazování posílají kotouč do bezpečné vzdálenosti.

22:41
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Rychlovský.

22:32
    I Tygři přežili oslabení bez újmy na skóre.

21:48
    Cheza nakonec delší dobu držela před hostující bránou. Stříteský mohl pálil od modré, ale zvolil nahrávku na Hübla do pravého kruhu, kterému střela z první vůbec nesedla.

21:30
    Posléze se Liberec osvobozuje.

20:58
    Uvis Balinskis pálil od modré čáry, ale trefil pouze hlouček hráčů před Kváčou.

20:42
    Nakonec Derner vyhazuje po mantinelu.

20:39
    Verva se drží v útočném pásmu.

20:19
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Adam Klapka – 2 min., hrubost).

20:12
    Adan Klapka ve velké šanci. Sám se pokusil z těsné blízkosti překonat litvínovského brankáře, ten byl ale připravený.

20:01

Utkání je velmi vyrovnané, o čemž vypovídá také počet střel. Týmy se těžko dostávají do útočného pásma, spíše se o něj přetahují. Liberec měl k dispozici dvě přesilové hry, ale chemici odehráli obě oslabení na výbornou a soupeři nedali šanci. Druhé oslabení se Litvínovu natolik povedlo, že dokázal otevřít skóre zápasu. Jan Strejček vypíchl kotouč u modré čáry jednomu z libereckých hráčů, který zákládal útok a v samostatném úniku uspěl proti Petru Kváčovi. Druhá část začne příbližně v 16:23.

Střely na bránu – 6:8

20:00

19:49
    Litvínoští se drží v pásmu, ale branku soupeře neohrožují.

19:14
    Do konce první třetiny zbývá poslední minuta.

18:28
    Následovala bomba Richarda Jarůška, kterou liberecký gólman vykopl betonem.

18:02
    Irving to zkoušel z pravého kruhu, do střely vložil hokejku tygří hráč.

17:27
    Jenomže ke střele si hosté nedokáži vybojovat prostor.

17:03
    Tygrům se skóre očividně nelíbí a snaží se rychle odpovědět.
    16:02 Jan STREJČEK - 1:0

16:02
    Vcelku poklidné oslabení chemiků, během kterého nemusel Godla téměř zakročit. Při pokusu Liberce o založení útoku vypíchl JAN STREJČEK kotouč jednomu z hráčů Tygrů a řítil se do samostatného úniku, na jehož konci překonat Petra Kváču. Verva se prosazuje ve vlastním oslabení. Bez asistence.

15:44
    Estephan dělovkou posílá kotouč až za Kváčovu bránu.

15:08
    Liberec se pokouší usadit v útočné třetině.

14:47
    Oslabení chemiků začíná úspěšných vyhozením kotouče.

14:41
    Aaron Irving (LIT) byl přistižen při podrážení soupeře a čekají ho dvě minuty odpočinku na trestné lavici.

14:06
    Litvínovští ale znovu dobře brání a hosté se nedostali ke střele.

13:36
    Litvínov se hbitě zbavuje modrobílých hráčů na vlastní ploše a Tygři se musí znovu snažit o zisk útočného pásma.

12:52
    Michal Ivan na druhé straně střílel od modré čáry. Puk se pokoušel zastavil Estephan blokem, nakonec však doletěl až k litvínovské brance, kde se o něj postaral Denis Godla.

12:24
    Z adventního zápasu si hráči obou týmů odnesou mnoho pohmožděnin. Utkání se hraje ve slušném tempu, které je přerušováno častými techníckými přestávkami.

11:57
    Ihned po vhazování dostal prostor ke střele Jan Štibingr, ale Denis Godla byl připravenýk zákroku.

11:44
    Zakázané uvolnění Vervy.

11:32

11:22
    A snažení chemiků ukončuje pokus Petra Straky, který skončil v lapačce hostujícího gólmana.

10:48
    Jarůšek nabil před bránu na Viktora Hübla, který zůstal sám před hostující klecí. Letící kotouč ovšem holí nezasáhl.

10:04
    Estephan nabral rychlost a po dobré nahrávce na pravý kruhu prověžil pozornost libereckého brankáře. I jeho střelecký pokus skončil na Kváčově betonu.

09:13
    Po delší době střelecký pokus. Z vrcholu kruhu pálil Marek Hrbase, Kváča jeho střelu vyrazil betonem.

08:56
    Opět zakázané uvolnění Liberce.

08:21
    Kudrna mohl pálil z dobré pozice, ale v koncovce přepadl přes hokejku jednoho z libereckých hráčů. Sudí nechávají hru plynout.

08:20
    Další technické přerušení, nyní icing hostů.

07:45
    Po špatně zvolené přihrávce se domácí objevují v ofsajdu.

07:20
    Strejček udržel puk na modré čáře a Litvínov pokračuje ve hře v útočné třetině.

07:06
    Nahození chemiků končí zakázaným uvolněním.

06:53
    Litvínov zastavuje puk u vlastní brány a pokouší se založit útok.

06:08
    Týmy se přetahují o útočného pásmo, ale nedokáži si vytvořit vhodnou pozici ke střele.

Viktor Hübl nastoupil ke svému 1250 utkání a dorovnal tak Kadlecův rekord!

06:04

05:53
    Liberec mohl mít k dispozici další početní převahu, ale Michal Birner uznal, bže se nejednalo o faul a ve hře se bude pokračovat v plném počtu. Hezké fair play gesto.

05:28
    Liberečtí chybovali na modré čáře a dopustili se ofsajdu.

05:22
    Petr Straka poslal dlouho nahrávku na Marka Hrbase, který vyslal ostrou střelu z levého kruhu. O tu se ale Petr Kváča postaral a skóre na Zimním stadionu Ivana Hlinky se nemění.

05:10
    Litvínovští ale dobře brání, a tak se ani soupeř do velké příležitosti zatím nedostal, vyjma početní převahy, kterou přesto nedokázal využít.

04:47
    Verva prozatím neměla žádnou šanci ke střele.

04:26
    Gerhát zavezl puk před Kváču, ale Tygrům se podařilo vyhodit puk mimo hrací plochu a musí se tak znovu vhazovat.

04:02
    Kotouče se nakonec zmocnili domácí, jenž surově přechází do obranné třetiny soupeře.

03:40
    Tygři se združují v útočném pásmu a pokouší se v rohu ledové plochy vybojovat puk.

03:07
    Litvínov první oslabení zvládl bez újmy.

02:28
    Z předbrankového prostoru se pokoušel dorážet Adam Klapka, ale litvínovský gólman si s jeho pokusy poradil.

02:07
    Oslabení Verva zatím zvládá dobře, soupeře téměř nepustila do útočného pásma.

01:44
    Jurčík už dvakrát namáčl solidně soupeře na mantinel a od zdejších fanoušků získal zasloužený obdiv.

01:09
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Viktor Hübl – 2 min.).

01:09
    Jakub Klepiš dostal dobře nabito na levý kruh, jeho střelu zlikvidoval pohotový zákrok Denise Godly.

00:56
    Hru zastavuje vyhozený puk mimo hrací plochu.

00:32
    Litvínov má opět puk na své čepeli a hledá cestu za libereckou obranu.

00:10
    Verva se zmocnila puku, ale při přechodu do útočného pásma je jí nezadařilo.

00:01

Vše je připraveno k úvodnímu vhazování.

V čele s Denisem Godlou vyjela z kabina družina Vladimíra Růžička, aby přivítala na svém ledě dnešního soupeře.

Čtveřice sudích vyjela na ledovou plochu a připravila klece pro oba brankáře.

Vážení čtenáři,
    vítám vás u dnešního adventního onlajn přenosu. Sledovat budeme utkání HC VERVA Litvínov proti Bílým Tygrům z Liberce. Před reprezentační přestávkou může dojít ke změně v tabulce, tyto dva týmy od sebe dělí pouze jeden bod.

HC VERVA Litvínov: Godla (Neužil) – Balinskis, Irving, Hrbas, Strejček, Demel, Stříteský, O. Baláž – M. Chalupa, Estephan, P. Svoboda – P. Straka (A), V. Hübl (C), Jarůšek – Kudrna, Sukeľ, F. Lukeš (A) – Zygmunt, Gerhát, Jurčík.
    Trenér: Vladimír Růžička

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – M. Rosandić, Štibingr, M. Ivan, Kolmann, Derner, J. Šedivý – Birner (A), Klepiš, M. Zachar – Ordoš, Gríger, Faško-Rudáš – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, A. Najman, J. Šír.
    Trenér: Patrik Augusta

Rozhodčí: Svoboda, Pražák – Gebauer, Hlavatý.
    Prosadí se Straka proti Liberci?

Chemici se hledají i pod vedením Vladimíra Růžičky. Na ledě Zlína, který se drží na poslední příčce, Verva padla. Litvínovským se nepodařil vstup do zápasu a po první třetině musel Litvínov dohánět dvougólové manko. To snížil ve druhé části Uvis Balinskis, ovšem ze spoluhráčů se k němu už nikdo nepřidal. Ve třetí třetině Berani navýšili náskok, na který Verva nedokázala v průběhu zápasu reagovat.

Třetí adventní neděli přivítá Verva na domácí půdě liberecké Tygry. Liberec se naposledy utkal s Mountfieldem. Na úvodní branku zápasu se čekalo až do 38. minuty, kdy skóre otevřel Klíma. Bílým Tygrům se povedlo srovnat zásluhou Ordoše a vítěznou trefu zaznamenal Štibingr. Liberečtí tak ovládli závěrečnou třetinu a přetočili výsledek na svou stranu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.