Sparta – Olomouc 3:4 (1:2 po s.n.) | Třinec – Plzeň 2:3 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:0 (kon.)
Vítkovice – K. Vary 6:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:4 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 2:1 (po pr.)
Motor ČB – Kladno 3:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:4 (1:2, 1:2, 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 12.12.2021, 16:00Tipsport extraliga • 32. kolo

Z mé strany je to vše, děkuji za pozornost. (18:28:58)

V prvních dvou třetinách si Pardubice vybudovaly vedení 4:2, které vydrželo i celou třetí třetinu. Mladá Boleslav celých dvacet minut marně dobývala pardubickou branku, která se proměnila v nedobytnou tvrz, jejíž obranu řídil brankář Milan Klouček. Ten čelil za zápas více než 40 střelám a dalších 20 šlo mimo. Bruslaři po této prohře padají v tabulce za Vítkovice a v případě výhry Brna i za ně. Pardubice si upevnily třetí příčku a dostaly se na dostřel druhému Hradci.

Hráči utkání:
    Alex Lintuniemi (MBL)
    Matěj Paulovič (PCE)

59:55
    Pardubice dostaly puk ze třetiny, pak následovala střela na Kloučka přes celé hřiště, ten betonem vytěsnil do plexiskla za sebou.

59:30
    Boleslav se i v oslabení snaží útočit.

59:01
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Pavel Kousal – 2 min., podrážení).

58:00
    Ještě dvě minuty dobývání pardubické branky. Uvidíme, zda se povede snížit aspoň na kontaktní gól. Boleslav soupeře zatím jednoznačně přestřílela, ale v třetí třetině nic z toho zatím.

57:36
    Bruslaři se usazují v útočném pásmu, ne na dlouho.

56:53
    Zakázané uvolnění Boleslavi.

56:18
    Oba týmy překazily nástup soupeře do útoku, nejprve Pardubice, pak i Boleslav.

55:40
    Pískána vysoká hůl domácímu celku. Vhazování před Krošeljem.

55:25
    Po souboji o puk u modré čáry vyletěl kotouč přes plexisklo. Vhazování před Kloučkem.

55:12
    Stránský vypálil od modré, když už hrály Pardubice v pěti. Ani jeho pokus se neujal.

54:31
    Tomáš Pospíšil si chystal střelu od hrany pravého kruhu, ale na Kloučka také nevyzrál. Trefil se mu jen do hrudi.

53:53
    Kousalova rána ze střední vzdálenosti byla tečována bránícím hráčem mimo hrací plochu.

52:57
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Adam Musil – 2 min., hákování).

52:57
    Bruslaři se nadále derou do útoku a Pardubice se brání za cenu faulu.

Dnešní utkání sleduje 837 diváků.

51:50
    Lintuniemi přebral puk na modré a ihned vypálil. Těsně vedle.

Lukáš Chuchválek

Branky a nahrávky: 7. Pospíšil (P. Kousal, Ševc), 38. Lintuniemi (Kelemen) – 6. Říčka (Cienciala), 18. J. Kolář (Paulovič, Hecl), 22. Paulovič (Hecl, J. Kolář), 33. Blümel (Hecl, Paulovič)

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Pavel Pýcha, Ševc (C), Bernad, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Šidlík – Kotala, O. Najman, P. Kousal – Pospíšil, Fořt, Kantner – Lunter, Adam Raška I, Kelemen – Jan Eberle, Bičevskis, J. Stránský (A).
    Trenér: Radim Rulík

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Frodl) – J. Mikuš, Košťálek, D. Robertson, Nakládal (C), O. Vála, J. Kolář (A), J. Zdráhal – R. Kousal, A. Musil, Camara – Říčka, Cienciala, Matýs – Hecl, Paulovič, Blümel – Kaplan, Anděl, O. Rohlík.
    Trenér: Richard Král

Rozhodčí: Lacina, Sýkora – Lhotský, Svoboda