Villarreal – Rayo Vallecano 2:0 (kon.) | Osasuna – Barcelona 2:2 (kon.) | Real Betis – Real Sociedad 4:0 (kon.)
Real Madrid – Atlético 2:0 (kon.)
Real Betis
4:0 (1:0)
Real Sociedad San Sebastian
Neděle 12.12.2021, 18:30 • Estadio Benito Villamarín (Sevilla) • Španělská LaLiga • 17. kolo

To je ode mě z tohoto utkání všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:36:15)

Vítězná jízda Betisu LaLigou pokračuje!

Poločasy tohoto zápasu byly jako den a noc. Zatímco v prvním měli výraznou převahu hosté a domácí se dočkali branky jen po chybě gólmana Realu Sociedad Álexe Remira, tak ve druhém jsme viděli, jak se obrana Realu Sociedad v prach a popel obrátila. Domácí náskok navýšil v 57. minutě nejlepší střelec Betisu Juanmi, následně ho krásným způsobem zvýšil už na rozdíl tří branek Nabil Fékir a střelecký účet zápasu uzavřel v 79. minutě svým druhým gólem v utkání Alex Moreno. Po průběhu druhého poločasu je navíc výsledné skóre ještě velmi milosrdné, domácí mohli totiž klidně vstřelit ještě více branek. Hosté se k možnostem na skórování dostali až v závěru zápasu, domácího brankáře Ruie Silvu ale nepřekonali a ze Sevilly si odvážejí debakl.

Betis tak čtvrtou výhrou za sebou potvrdil svou třetí příčku v tabulce, ze které ztrácí na první Real Madrid 6 bodů. Real Sociedad zůstává na pátém místě o skóre za čtvrtým Atléticem Madrid.

90+3

90+2
    Navarro nakopl míč z pravé strany na zadní tyč, Sörloth si ale míč zpracoval v ofsajdovém postavení. Domácí brankář Rui Silva s rozehrávkou nikam nespěchá...

90+1
    Hosté sice mají míč na kopačkách, kombinují ale jen v uctivé vzdálenosti od pokutového území Betisu. Domácí kontrolují dění na trávníku.

90
    Bude se hrát ještě tři minuty.

89
    Tello si zpracoval hrací předmět na útočné polovině a centrem na zadní tyč hledal střídajícího Rodriho. Ten míč nedokázal zasáhnout.

88
    Hosté se ještě tlačí do útoku a zjevně nechtějí skončit tento zápas bez vstřeleného gólu. Nákop na Sörlotha musel odkopnout na útočnou polovinu vybíhající brankář Rui Silva.

87
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Juanmi, přichází Rodri.

87
    Odražený míč se po zblokovaném zakončení Sörlotha dostal v šestnáctce Betisu k úplně volnému Navarrovi, jenž ale namířil z první přímo do brankáře Ruie Silvy.

86
    Hosté se také konečně dostali k možnosti na gól! Januzaj pronikl do šestnáctky Betisu z pravé strany a přihrávkou zhruba na penaltový bod našel volného Turrientese. Ten z první ve skluzu nasměroval míč nad branku Betisu.

85
    Josého centr zleva sklepl na zadní tyči Juanmi na volného Tella, jenž z první vypálil vysoko nad branku Realu Sociedad.

84
    Tribunami Estadio Benito Villamarín se valí mexická vlna. Na trávníku se mezitím povedlo hostům konečně získat míč pod svou kontrolu, drží ho však jen na vlastní polovině.

83
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Guido Rodríguez, přichází Paul Akouokou.

83
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Alex Moreno, přichází Juan Miranda.

83
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Cristian Tello.

Michal Sadlek

Branky: 14. Moreno (José), 57. Juanmi (Moreno), 66. Fékir (José), 79. Moreno (Canales)

Karty:   36. G. Rodríguez (RBE), 56. Moreno (RBE), 62. Fékir (RBE) – 59. Zubeldia (RSC)

Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 12:10.
    Real Betis: Rui Silva – Bellerín, Bartra, V. Ruiz, Moreno (83. Miranda) – G. Rodríguez (83. Akouokou), Guardado (C) (66. W. Carvalho) – Canales, Fékir (83. Tello), Juanmi (87. Rodri) – José.
    Náhradníci: Robles – Montoya, González, Akouokou, Iglesias, Tello, W. Carvalho, Pezzella, Joaquín, D. Lainez, Rodri, Miranda.

Trenér: Manuel Pellegrini

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Zaldúa (62. Gorosabel), A. Elustondo, Le Normand, Muñoz – Zubeldia (74. Turrientes), Zubimendi – Portu (62. Januzaj), Oyarzabal (C), Barrenetxea (74. Navarro) – Isak (74. Sörloth).
    Náhradníci: Ryan – Illarramendi, Januzaj, Guridi, Rico, Guevara, Gorosabel, Sörloth, J. Pacheco, Turrientes, Navarro.

Trenér: Imanol Alguacil