Vladivostok – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Novosibirsk – Kunlun 3:2 (po pr.) | Barys – Nižněkamsk 1:3 (kon.)
Magnitogorsk – Omsk 3:2 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 3:2 (po pr.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 1:2 (0:2 po s.n.)
Soči – Čerepovec 5:4 (kon.) | Spartak Moskva – Jekatěrinburg 5:2 (kon.) | Minsk – Jokerit 5:3 (kon.)
Kazaň – Ufa 2:4 (kon.) | Riga – N.Novgorod 1:3 (kon.)
HC Dinamo Minsk
5:3 (0:0, 2:1, 3:2)
Jokerit Helsinky
Neděle 12.12.2021, 15:10 • Minsk Arena, Minsk • KHL

S konstatováním, že Dinamo Minsk vyhrálo i díky hattricku Malteho Strömwalla proti nejlepšímu týmu Západní konference Jokeritu Helsinky 5:3, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý (17:55:19)

Využití: 3-1.

Parádní zápas proti Minsku a Jokeritu! Ačkoliv první třetina branku nenabídla, domácí měli více ze hry a byli aktivnějším týmem. Ve druhé třetině už začali pálit ostrými. V čase 22:19 doklepl svou střelu do sítě důrazný Taylor Beck a na konci 28. minuty se prosadil ránou z levého kruhu z první Malte Strömwall. Za dvě minuty ale hosté snížili po dohrávané přesilovce pět na čtyři ránou Niklase Jensena a rázem bylo o co hrát.

Ve 44. minutě sudí uznali gól Teemu Turunena, jelikož hostující hráč puk vyškrábl z branky v momentě, kdy těsně přešel čáru. Ovšem za minutu a půl domácí opět vedli přesilovkovou trefou Malteho Strömwalla znovu z kruhů. A švédský forvard dokončil svojí kanonádu v čae 48:20, kdy ze stejné pozice opět propálil Lindbäcka, jenž šel už střídat. 132 sekund před koncem ještě snížil pohotovou ránou z levé strany Henri Ikonen, ovšem hra bez gólmana nevedla ke srovnání stavu a naopak jedenáct sekund před koncem rozhodčí připsali technický gól Romanu Gorbunovovi, kterého proti prázdné brance nedovoleně zastavil bek Philip Holm – 5:3.

59:49 Roman GORBUNOV - 5:3

59:49
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Odražený puk po střele Holma vyškrábl ROMAN GORBUNOV a byť se ho Kalle Kossila snažil získat, nepovedlo se mu to. Forvard Dinama přebruslil Philipa Holma, který jej na své obranné modré nedovoleně zastavil a rozhodčí ukazují technickou branku. Je rozhodnuto.

59:00
    Poslední minuta zbývá hostům na srovnání stavu.

58:31
    Jokerit si po zakázaném uvolnění Misku bere oddechový čas.

58:31
    Hosté hrají bez brankáře a zkouší srovnat stav, tedy poslat zápas do prodloužení.

57:59
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Naděje pro hosty! HENRI IKONEN přebral na levé straně před brankou výbornou přihrávku od Jensena zpoza branky a ránou na přední tyč překvapil Patrika Rybára. Hosté samozřejmě cítí šanci a možná se odhodlají ke hře bez brankáře. Asistence: Niklas Jensen, Tommi Kivisto.

56:08
    Jokerit chtěl znovu zavést puk do útočného pásma, ale pětice hráčů na obranné modré Dinama mu vystavila stopku.

54:45
    Janne Juvonen se po zákroku dostal do křížku se soupeřem, vzápětí vznikla menší potyčka, ale sudí jí také včas uklidňují.

53:58
    I nadále se domácí v pořádku brání, vytvářejí na modré neprostupnou hráz.

52:57
    Hosté se snaží se stavem ještě něco udělat, jsou aktivnější, ale domácí obrana si zatím dává pozor.

Hned poté následuje komerční přestávka.

51:31
    Nyní už to hostům vyšlo, ale po tvrdém zajetí do brankáře je klec mimo svou osu a šarvátku rychle uklidňují rozhodčí.

51:07
    Dinamo napadá rozehrávku soupeře a Jokerit se vůbec nemůže dostat do útočného pásma.

50:44
    Tím spíše, že nyní byl v bruslařském souboji rychlejší Vladimir Alistrov a získal svému týmu útočné pásmo.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 23. T. Beck (Usov, Mosaljov), 28. Strömwall (T. Beck, M. Kempe), 46. Strömwall, 49. Strömwall (L. Bengtsson, T. Beck), 60. R. Gorbunov – 30. Nicklas Jensen (Kossila, Savinainen), 45. Turunen (Friman, Norman), 58. H. Ikonen (Nicklas Jensen, Kivistö)

HC Dinamo Minsk: Rybár (S. Bolšakov) – L. Bengtsson, D. Korobov (C), Almqvist, V. Jerjomenko, Šinkevič (A), Sapego, Děrjabin, J. Krejčík – Strömwall, M. Kempe, R. Gorbunov – Mosaljov, Usov, T. Beck (A) – Pyškajlo, Varfolomejev, Graovac – Děmkov, Alistrov, Bujnickij.
    Trenér: Craig Woodcroft

Jokerit Helsinky: Lindbäck (8.–10., 49. Juvonen) – Lindbohm (A), P. Holm, Meňšikov, D. Sklenička, Friman, Kivistö, Mikkola – Kossila, Nicklas Jensen, Pakarinen (A) – Norman, H. Ikonen, Turunen – M. Anttila (C), Savinainen, Hännikäinen – Laakso.
    Trenér: Lauri Marjamäki

Rozhodčí: Roman Gofman, Ivan Fatejev – Maxim Bersenjov, Jevgenij Judin