St. Louis – Montreal 4:1 (kon.) | Toronto – Chicago 5:4 (kon.) | Pittsburgh – Anaheim 1:0 (kon.)
Buffalo – Washington 2:3 (1:2 po s.n.) | NY Islanders – New Jersey 4:2 (kon.) | Arizona – Philadelphia 3:5 (kon.)
Calgary – Boston 2:4 (kon.) | Seattle – Columbus 4:5 (po pr.) | Edmonton – Carolina 1:3 (kon.)
San Jose – Dallas 2:1 (kon.) | Los Angeles – Minnesota 2:1 (kon.)
Seattle Kraken
4:5 (0:0, 1:4, 3:0 - 0:1)
Columbus Blue Jackets
Neděle 12.12.2021, 04:05 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Srdečně vítám všechny hokejové fanoušky u sledování textového přenosu z duelu kanadskoamerické NHL, ve kterém Seattle Kraken od 4:00 přivítá Columbus Blue Jackets. Tak si to nenechte ujít!

SEATTLE KRAKEN

Ligový nováček vstoupil do sezóny pln očekávání, Kraken ale zatím nenapodobuje výkony Vegas Golden Knights, kteří ve své premiérové sezóně vtrhli do ligy jako velká voda a dokráčeli až do finále. Seattle je aktuálně na posledním místě v Pacifické divizi s bilancí 9 výher a 17 porážek. Minulý pátek sice svěřenci Davea Hakstola udolali silný Edmonton 4:3, od té doby si ale připsali dvě jasné porážky – 1:6 s Pittsburghem a 0:3 s Winnipegem.

COLUMBUS BLUE JACKETS

Columbuští připomínají úplně jiný tým doma a venku. V Nationwide Areně zvítězili 9krát ze 13 pokusů (byť ve čtvrtek proti Anaheimu prohráli po nájezdech), zatímco na kluzištích soupeřů patří k nejhorším týmům v NHL. Ve vyrovnané Metropolitní divizi se svěřenci Brada Larsena pohybují těsně pod pozicemi zajišťující postup do play-off na tzv. divokou kartu, dnes je tak čeká další veledůležitý souboj.

1. Oliver Bjorkstrand, 21 bodů (8+13)
    2. Jakub Voráček, 20 bodů (1+19)
    3. Zach Werenski, 17 bodů (5+12)

Jakub Voráček, 20 bodů (1+19)

Seattle Kraken: Grubauer (Driedger) – Oleksiak, Giordano, Lauzon, Soucy, Vince Dunn, A. Larsson – Schwartz, Wennberg, Jordan Eberle – B. Tanev, McCann, Järnkrok – Marcus Johansson, True, Appleton – Donato, Geekie, Donskoi.
    Trenér: Dave Hakstol

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Tarasov) – Werenski, Bean, Peeke, Gavrikov, Bayreuther, G. Carlsson – Hofmann, Jenner, O. Bjorkstrand – J. Voráček, Roslovic, Domi – E. Robinson, Kuraly, Texier – Nyquist, Sillinger, Danforth.
    Trenér: Brad Larsen

Rozhodčí: Brenk, Syvret – Rody, Pancich.

00:01

01:14
    Adam Larsson nahodil kotouč do útočného pásma, tam ale nebyl nikdo v dresu Seattlu.

01:58
    Kuralyho střela z mezikruží proletěla mimo, na opačnou stranu už se vydává Alexander True.

02:30
    Přihrávka na Voráčka byla příliš prudká, kotouč skončil na zakázaném uvolnění.

02:49
    Po Werenskiho propadnutí ve vlastním pásmu kotouč propadl k Wennbergovi, bývalý hráč Columbusu ale z pravého kruhu na Merzlikinse nevyzrál!

03:32
    Oliver Bjorkstrand projel téměř přes celé hřiště, v klíčový moment ale o puk přišel.

04:26
    Alexandre Texier se podél pravého hrazení prokousal do útočného pásma, jeho následná střela ovšem byla zblokována.

05:18
    Marcus Johansson obkroužil branku Columbusu a poté zakončil z otočky u vzdálenější tyče, Elvis Merzlikins ale jen tak tak stihl prostor mezi svým betonem a tyčí ucpat!

05:49
    Jackets vyhodili kotouč na icing, hra se tak vrátí před Merzlikinse.

06:41
    Geekieho šikovná teč z mezikruží neudělala Merzlikinsovi žádné problémy, Blue Jackets už zakládají protiútok.

07:04
    Elvis Merzlikins po střele Giordana pro jistotu přerušil hru, před námi je komerční přestávka.

08:02
    Gavin Bayreuther nedokázal vyhodit kotouč ze třetiny, o pár sekund později ale hráč, kterého si Seattle vybral na rozšiřovacím draftu, ale nenabídl mu smlouvu, své zaváhání napravil.

08:57
    Columbus ještě stále nevystřelil na branku, veškeré střely Blue Jackets dosud mířily mimo.

09:55
    Nyní se to podařilo změnitt Grégorymu Hofmannovi, po jehož střele z vrcholu kruhů Philipp Grubauer přerušil hru.

10:37
    Napadající Domi vybojoval kotouč pro Roslovica, ten ale na prudký pas nedoosáhl a na opačnou stranu už míří Donskoi.

11:13
    Právě Donskoi to zkusil po obkroužení branky, ale neuspěl a následná dorážka Oleksiaka po skrumáži před Merzlikinsem proletěla mimo!

11:55
    Jared McCann tvrdě vypálil z levého kruhu, ale Merzlikins proti této dělovce vytasil lapačku a připsal si velice efektní zákrok.

12:49
    Kraken si vytvořil souvislý tlak v útočném pásmu, veškeré střely domácích ale byly zblokovány a Kuraly nakonec dostal puk do bezpečí.

13:30
    Jakub Voráček nahodil puk do předbrankového prostoru, kam si sjížděl Max Domi, ale na kotouč nedosáhl.

14:06
    Philipp Grubauer chvilku vůbec neměl ponětí, kde je puk, Gustav Nyquist ale ze skrumáže nedokázal dopravit černou pryž za jeho záda!

14:55
    Eric Robinson z otočky na Grubauera nevyzrál, následná střela Gavina Bayreuthera od modré zaduněla jen o zadní mantinel.

16:16
    Pokus Calleho Järnkroka z pravého kruhu byl zblokován a puk vyletěl do ochranné sítě. Následovat bude komerční přestávka.

17:09
    Robinson se dostal k dorážce Gavrikovovy zblokované střely, ale minul branku Seattlu.

18:04
    Grégory Hofmann se vydal kupředu sám, daleko se ale nedostal.

19:01
    V závěru první třetiny se hraje téměř bez přerušení, ale také bez šancí. Sledujeme hlušší pasáž hry.

19:45
    Kotouč vyletěl až mezi diváky, vhazovat se bude poblíž střídačky domácího týmu.

20:00

První třetina je za námi a příliš zajímavého toho k vidění nebylo. Columbuským pár minut trvalo, než se po dlouhém letu na Západ dostali do tempa. Úvod utkání tak patřil domácím, kteří si ale vytvořili jen pár pološancí. Postupně se hra vyrovnala a i Philipp Grubauer musel vytasit pár zákroků.

Další třetina začne přibližně v 5:01.

20:01

20:51
    Jared McCann to zkusil z pravého kruhu, na Merzlikinse si ale nepřišel a hostující brankář poté zneškodnil i pokus obránce Oleksiaka.

21:52
    Ani Jérémy Lauzon si na Merzlikinse nepřišel, po přerušení hry se před ním následně strhla hromadná strkanice.

21:52
    Alexander True (SEA) přitom osekával Merzlikinse, za což si vykoledoval dvouminutový trest.

22:39
    První přesilovkové formaci Jackets se nedaří usadit se v útočném pásmu, Bjorkstrandovo nahození bylo přizvednuto na hostující střídačku.

23:25
    Max Domi se dostal ke střele z mezikruží, pozorný Philipp Grubauer raději přerušil hru.

24:17
    Alexander True už je zpět na ledě, nicméně kotouč je stále v útočném pásmu Blue Jackets.

24:43
    Alexander Wennberg (SEA) trefil Kuralyho vysokou holí, Kraken tak čeká druhé oslabení v krátkém časovém sledu.

25:10
    Zach Werenski na modré přenechal kotouč Hofmannovi, jehož střelu ale Philipp Grubauer viděl a bez potíží zakročil.

25:49
    Mason Appleton zavezl puk až do útočného pásma poté, co si Werenski na modré čáře nedokázal zpracovat skákající kotouč.

26:30
    No a nyní se Mason Appleton dokonce dostal ke střele, Merzlikins si ale poradil a nepustil dotírajícího Taneva k dorážce.

27:08
    Robinsonovu střelu z ostrého úhlu vyrazil Grubauer ramenem do ochranné sítě, následovat bude komerční přestávka.

28:12
    Columbus právě vstřelil branku!
    Hosté se zničehonic dostávají do vedení! Boone Jenner našel na levém kruhu trestuhodně neobsazeného OLIVERA BJORKSTRANDA, který střelou do šibenice nedal Grubauerovi šanci. Asistence: Boone Jenner.
    28:12 Oliver BJORKSTRAND - 0:1

28:56
    Hned v dalším střídání obrana Krakenu propadla a pustila volného Hofmanna ke střele z předbrankového prostoru, Grubauer to ale zvládl!

29:49
    Domácí se vydali do rychlé protiakce ve dvou proti dvěma. Jaden Schwartz to vzal na sebe, jeho střelu z pravého kruhu ale Merzlikins lapil.

30:20
    Oliver Bjorkstrand znovu pálil z levého kruhu, tentokrát si ale na Grubauera nepřišel.

31:02
    Další Bjorkstrandovu ránu vyrazil brankář Seattlu jen k Peekeovi, jeho dorážka z pravého kruhu ale zaduněla pouze o zadní mantinel.

31:40
    Přetrvávající převaha Blue Jackets nakonec pramení ve druhý gól! Voráček u levého hrazení přenechal puk Domiho, jehož následné nahození na branku šikovnou tečí usměrnil do sítě JACK ROSLOVIC. Asistence: Max Domi a Jakub Voráček.
    31:40 Jack ROSLOVIC - 0:2

32:17
    Philipp Grubauer raději přerušuje hru, následovat bude komerční přestávka.

33:46
    Seattle právě vstřelil branku!
    Šťastný gól vrací domácí do hry! Hostům se nepodařilo vyhodit puk ze třetiny, načež Eberle přišťouchl kotouč k JAREDU MCCANNOVI, který z mezikruží dokázal poslat puk nad klečícího Merzlikinse. Asistence: Jordan Eberle.
    33:46 Jared MCCANN - 1:2

34:45
    True rozjetého Donskoie nenašel, Gavin Bayreuther má nyní spousu času na založení protiakce.

35:37
    Po dalším zaváhání v rozehrávce Blue Jackets se dostal ke střele Alexander Wennberg, který ale z mezikruží pálil mimo.

36:43
    Roslovic oplatil Domimu asistenci a Jackets opět vedou o dva góly! První jmenovaný našel povedenou kolmicí rozjettého MAXE DOMIHO, který přebruslil obránce Krakenu a tváří v tvář Grubauerovi se nezmýlil. Asistence: Jack Roslovic a Jake Bean.
    36:43 Max DOMI - 1:3

38:20
    Jérémy Lauzon zavezl kotouč do útočného pásma, žádná střela z toho ale nakonec nebyla a Bayreuther poté poslal černou pryž do bezpečí.

39:14
    Grégory Hofmann se dostal k odraženému kotouči v útočném pásmu a okamžitě vypálil, s jeho střelou z kruhu si ale Grubauer poradil.

39:35
    Těsně před druhou sirénou hosté ještě navyšují své vedení! Bjorkstrandovu štiplavou střelu z pravého kruhu Philipp Grubauer vyrazil jen před sebe a MAX DOMI snadno dorazil puk do sítě. Asistence: Oliver Bjorkstrand.
    39:35 Max DOMI - 1:4

40:00

Po bezbrankové první třetině se v té druhé skóre změnilo hned pětkrát. Columbus v úvodu periody sice nevyužil dvě přesilovky, poté ale udeřil čtyřikrát. Řádili především tříbodový Max Domi a dvoubodoví Jack Roslovic a Oliver Bjorkstrand, jednu asistenci si připsal i Jakub Voráček.

Další třetina začne přibližně v 6:00.

40:01

40:33
    Jamie Oleksiak to zkusil z vrcholu pravého kruhu, na Merzlikinse si ale nepřišel.

41:25
    Philipp Grubauer za svou brankou uštědřil hit dotírajícímu Kuralymu, Columbuští ale mohou ve své akci pokračovat.

42:28
    Kraken si zahraje přesilovou hru, Gabriel Carlsson (CBJ) půjde pykat na dvě minuty za držení.

42:37
    Ihned po buly to zkusil Vince Dunn, Elvis Merzlikins si ale poradil a hosté se poté osvobodili.

43:06
    McCann neuspěl z levého kruhu a Gavrikov poté vyhodil kotouč přes všechny čáry.

43:42
    Domácí nakonec využívají přesilovku a snižují na rozdíl dvou gólů. Joonas Donskoi vypálil z vrcholu pravého kruhu, kotouč se otřel o kalhoty JADENA SCHWARTZE a skončil až za Merzlikinsem. Asistence: Joonas Donskoi a Mark Giordano.
    43:42 Jaden SCHWARTZ - 2:4

44:04
    O pouhých 22 sekund později se Kraken prosazuje znovu! Appleton našel od levého mantinelu v předbrankovém prostoru MORGANA GEEKIEHO a bývalý hráč Caroliny neměl problém dostat kotouč za záda Elvise Merzlikinse. Asistence: Mason Appleton a Brandon Tanev.
    44:04 Morgan GEEKIE - 3:4

45:26
    Columbus už v této sezóně pár zápasů ztratil kvůli podobným kolapsům, kdy inkasoval dvakrát (či třikrát) v rozmezí několika sekunnd. Nechme se překvapit, jak to dopadne tentokrát.

46:21
    Kraken je nicméně na koni, kapitán Mark Giordano teď zavezl puk zpět do útočné třetiny.

47:10
    Cole Sillinger zabojoval a znemožnil domácím rozehrát, ke kotouči se ale osmnáctiletý centr už nedostal.

48:09
    Přihrávka na Robinsona byla ztečována na domácí střídačku, hra je po delší době přerušena a následovat bude komerční přestávka.

48:56
    Eric Robinson po zaváhání Larssona na útočné modré ujel po levém křídle, Philipp Grubauer ale jeho střelu bez potíží vyrazil.

49:43
    Pas na rozjetého Justina Danfortha byl příliš prudký, puk tak skončil až na zakázaném uvolnění.

50:38
    Sledujeme hlušší pasáž hry, tlak domácích v posledních minutách polevil a hra je plná nepřesností na obou stranách.

51:43
    Sillingerovo nahození od levého mantinelu postrádalo přesnost i razanci, Larsson ale poté jen vyhodil puk ze třetiny.

52:33
    Marcus Johansson se pokoušel dostat do zakončení na pravé straně, jeho krajan Gabriel Carlsson mu v tom ale čistým hitem zabránil.

53:27
    Eberleho ránu z vrcholu kruhů Merzlikins dokázal zkrotit, domácí ale ještě pokračují ve své kombinaci v útočném pásmu.

54:15
    Robinson protečoval Peekem vyhozený puk, aby neskončil na zakázaném uvolnění.

54:27
    Seattleští teď zkusili něco podobného, vyhozený kotouč ale nikdo netečoval, a tak skončil na zakázaném uvolnění.

54:59
    Beanova rána od modré proletěla vysoko nad břevnem, ani dorážka Sillingera z ostrého úhlu nemířila do prostoru mezi třemi tyčemi.

55:54
    Stíhací jízda Seattlu je završena vyrovnávacím gólem! Adam Larsson na modré nabil na levou stranu volnému VINCEOVI DUNNOVI, kerý propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Adam Larsson aa Calle Järnkrok.
    55:54 Vince DUNN - 4:4

56:46
    Obrat mohl dokonat Jared McCann, jeho dorážku z předbrankového prostoru ale Elvis Merzlikins kryje!

57:17
    Zach Werenski jen vyhodil puk do útočné třetiny, Kraken už zakládá další akci.

57:45
    Domácím byl odpískán ofsajd, vhazovat se bude poblíž střídačky Blue Jackets.

58:28
    Blue Jackets se usadili v útočném pásmu, Grubauer ale střelu Beana vyrazil a dorážka Werenskiho mířila mimo.

59:40
    Grégory Hofmann ještě zavezl kotouč do útočné třetiny, už to ale vypadá, že zápas půjde do prodloužení.

60:00

Skutečně tomu tak je, Seattle si třemi góly ve třetí třetině vynutil prodloužení!

60:01

60:17
    Jordan Eberle nahodil puk do prostoru před Merzlikinsem, nikdo v tmavě modrém dresu ale nedokázal kotouč tečovat.

60:55
    Dokonat obrat už se Krakenu nepodařilo, dva body putují do Columbusu! Jakub Voráček zavezl puk do útočné třetiny a na pravém kruhu uvolnil JAKEA BEANA, který příklepem poslal kotouč přesně do šibenice. Asistence: Jakub Voráček.

3. Vince Dunn (SEA) 1+0

Columbus po 40 minutách hry vedl už 4:1, ve třetí třetině ale přišel obrovský kolaps hostí – v této sezóně už poněkolikáté. Postupně se trefili Schwartz, Geekie a Dunn, a zápas tak šel za stavu 4:4 do prodloužení. To ale netrvalo ani minutu, když po Voráčkově akci rozhodl o vítězství Blue Jackets Jake Bean.

To je z mé strany již vše, přeji krásnou třetí adventní neděli! (06:45:03)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 34. McCann (Jordan Eberle), 44. Schwartz (Donskoi, Giordano), 45. Geekie (Appleton, B. Tanev), 56. Vince Dunn (A. Larsson, Järnkrok) – 29. O. Bjorkstrand (Jenner), 32. Roslovic (Domi, J. Voráček), 37. Domi (Roslovic, Bean), 40. Domi (O. Bjorkstrand), 61. Bean (J. Voráček)

Seattle Kraken: Grubauer (Driedger) – Oleksiak, Giordano, Lauzon, H. Fleury, Vince Dunn, A. Larsson – Schwartz, Wennberg, Jordan Eberle – B. Tanev, McCann, Järnkrok – Marcus Johansson, True, Appleton – Donato, Geekie, Donskoi.

Rozhodčí: Brenk, Syvret – Rody, Pancich