St. Louis – Anaheim 2:3 (po pr.) | NY Rangers – Nashville 0:1 (kon.) | Colorado – Florida 3:2 (kon.)
Vegas – Minnesota 6:4 (kon.) | Vancouver – Carolina 2:1 (kon.)
St. Louis Blues
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Anaheim Ducks
Pondělí 13.12.2021, 01:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

1. Troy Terry (ANA) 2+0
    2. Nathan Walker (STL) 1+1
    3. Anthony Stolarz (ANA) 23 zák., 92,0 % (03:42:39)

Československá stopa:
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista

Jon Gillies (STL) – 36 zák., 3 OG, úspěšnost 92,3 %, odchytal 63:46
    Anthony Stolarz (ANA) – 23 zák., 2 OG, úspěšnost 92,0 %, odchytal 63:58

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 25:39 (7:11, 11:11, 6:14 – 1:3)
    Zblokované střely – 9:7
    Vyhraná vhazování – 21:27
    Trestné minuty – 2:2
    Hity – 15:16

Hokejisté Anaheimu získali na ledě St. Louis prémiový bod za výhru 3:2 v prodloužení! O té rozhodl Troy Terry, který měl možnost jet po faulu Perunoviche trestné střílení. To proměnil blafákem do bekhendu.

Rozhodně se hrál zajímavý hokej, který nenudil. Hosté šli do vedení ve 13. minutě, kdy se prosadil Buddy Robinson. Domácím se později podařilo skóre otočit. Ve druhé třetině srovnal Oscar Sundqvist a ve 48. minutě se pak trefil přes obránce pod víko Nathan Walker. Ducks pak byli několik minut vykolejení, ovšem v čase 53:29 je dostal zpátky do hry vyrovnávací trefou Troy Terry. Ten je tedy nakonec hrdinou pro fanoušky Anaheimu.

63:57 Troy TERRY - 2:3

63:57
    Anaheim právě vstřelil branku!
    TROY TERRY si s nařízeným trestným střílením poradil parádně. Na branku najížděl z levé strany, před Gilliesem šel do bekhendové kličky a puk poslal pod víko. Ducks tedy vítězí!

63:57
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Scott Perunovich – trestné střílení, hákování).
    63:57 Perunovich zahákoval Terryho - trestné střílení.

63:57
    Troy Terry byl zahákován při samostatném úniku. Trestné střílení pro Kačery!

63:29
    Nakonec to vyšlo na Sonnyho Milana, který z první tvrdě pálil z levého kruhu. Gillies má puk ve výstroji.

62:56
    Hosté krouží s kotoučem na holích a trpělivě si chystají pozici...

61:32
    Domácí v přečíslení 2 na 1. Barbeševovi najížděl Bučněvič, prvně jmenovaný však volil střelu, která byla nepřesná.

61:05
    Troy Terry si nabruslil mezi kruhy a nastřelil pravou Gilliesovu tyčku!

60:49
    Na druhé straně to zkoušel z pravé strany Bučněvič. Stolarz se nenechal nachytat ranou mezi betony.

60:33
    Jakob Silfverberg prvním hráčem, který v prodloužení vystřelil. Gillies si připsal úspěšný zákrok.

60:01

Souboj St. Louis s Anaheimem končí po 60 minutách nerozhodně 2:2. Ve třetí třetině nejprve strhl vedení na stranu domácích Nathan Walker, ovšem hosté odpověděli trefou Troye Terryho. Bude se tedy prodlužovat.

Střely na branku – 24:36 (7:11, 11:11, 6:14)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 27. Sundqvist (N. Walker, B. Schenn), 48. N. Walker (B. Schenn) – 13. B. Robinson (Deslauriers, S. Carrick), 54. T. Terry (Fowler, Getzlaf), 64. T. Terry (TS)

St. Louis Blues: J. Gillies (Ch. Lindgren) – Parayko, Mikkola, Krug, M. Scandella, Bortuzzo, Perunovich – Sundqvist, R. O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), I. Barbašev, Bučněvič – L. Brown, B. Schenn (A), N. Walker – Peca, Joshua.
    Trenér: Berube

Anaheim Ducks: Stolarz (Dostál) – Drysdale, H. Lindholm, Manson (A), Fowler, Shattenkirk, Mahura – T. Terry, Getzlaf (C), Steel – Rakell, Zegras, Milano – Silfverberg (A), Lundeström, D. Grant – B. Robinson, S. Carrick, Deslauriers.
    Trenér: Eakins

Rozhodčí: O’Rourke, Pollock – Suchánek, Alphonso

Diváci: 17 010