St. Louis – Anaheim 2:3 (po pr.) | NY Rangers – Nashville 0:1 (kon.) | Colorado – Florida 3:2 (kon.)
Vegas – Minnesota 6:4 (kon.) | Vancouver – Carolina 2:1 (kon.)
Colorado Avalanche
3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Florida Panthers
Pondělí 13.12.2021, 02:00 • Ball Arena, Denver • NHL

To je pro dnešek ode mě vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (05:10:26)

3. Darcy Kuemper (COL) – 29 zákroků, úspěšnost 93,5%

Dnešní utkání sledovalo v Ball Areně 16 548 diváků.

Bodyčeky: 22– 18.

Je za námi duel dvou adeptů na zisk Stanley Cupu v letošní sezoně. Po napínavé bitvě se nakonec raduje domácí Colorado, které dokázalo přetlačit svého soupeře. Po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 1:0 pro domácí, ve třetí třetině se však s brankami roztrhl pytel. Po další brance Burakovskyho přišlo rychlé vyrovnání skóre ze strany hostů. Poslední slovo v zápase měl však hrdina duelu Andre Burakovsky, který třetí brankou v zápase zapsal hattrick a definitvně překlopil vedení na stranu domácích. I přes mohutný tlak hostů v posledních minutách se jim již vyrovnat nepodařilo, a tak této velkolepé bitvy odcházejí poraženi.

Šanci na reparát budou mít Panthers v noci z úterý na středu, kdy hostí Ottawu Senators. Tu samou noc budou o třetí výhru v řadě usilovat Avalanche, ti hostí New York Rangers.

59:56
    Další obrovský závar před domácí brankou po ráně Ekblada. I tentokrát dokázala domácí obrana společně vše vyřešit!

59:51
    Devět sekund zbývá do konce základní hrací doby, vhazuje se před Kuemperem.

59:51
    Po nahození Weegara kotouč poskakoval na brankovišti Kuempera. Jako brankář tentokrát zaskočil Erik Johnson, který kotouč, jenž už mířil do branky, dokázal odpálit do bezpečí!

59:27
    Jost vypíchl rozehrávku hostů, a ti tak musí spěchat pro kotouč až do svého pásma.

59:02
    Další nebezpečnou situaci musel řešit Kuemper. Domácí brankář si i tentokrát poradil. Vhazovat se bude po levici brankář domácích.

58:42
    Hosté si vybírají oddechový čas na poradu.

58:42
    Další komplikace pro domácí. Rantanen krosčekem nevybíravě sestřelil před brankou Bennetta, hosty čeká přesilová hra šesti proti čtyřem.

58:42
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Mikko Rantanen – 2 min., krosček).

58:17
    Domácí si vybírají oddechový čas.

58:17
    Po zákroku Kuempera se strhla velká mela před jeho brankou. Vylučovat se po této vypjaté situaci nebude.

57:45
    Bobrovskij je venku z branky, hosté to zkoušejí v šesti!

57:41
    Po vyhození jednoho z domácích obránců přes všechny čáry následuje zakázané uvolnění.

57:00
    Tři minuty zbývají do konce základní hrací doby. Podaří se Panthers srovnat?

Adam Černý

Branky a nahrávky: 40. Burakovsky (Rantanen, MacKinnon), 43. Burakovsky (Rantanen), 52. Burakovsky (MacKinnon, Rantanen) – 48. J. Thornton (Verhaeghe, Vatrano), 51. Montour (Verhaeghe, Forsling)

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – Makar, D. Toews, Girard, E. Johnson, J. Johnson, J. MacDonald, MacDermid – MacKinnon (A), Burakovsky, Rantanen (A) – L. O'Connor, Newhook, Ničuškin – Jost, Compher, Aube-Kubel – M. Malcev, Helm.
    Trenér: Jared Bednar

Florida Panthers: Bobrovskij (S. Knight) – Ekblad, Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Juolevi – S. Reinhart, S. Bennett, Huberdeau (A) – Duclair, A. Lundell, Verhaeghe – Tippett, J. Thornton, Vatrano – Hörnqvist (A), Luostarinen, Lomberg.
    Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: L'Ecuyer, St. Laurent – Q'Quinn, Galloway

Diváci: 16 548