Vancouver – Toronto 3:2 (kon.) | Nashville – Winnipeg 2:5 (kon.) | St. Louis – Chicago 5:1 (kon.)
Minnesota – Carolina 3:2 (kon.) | Calgary – NY Islanders 5:2 (kon.) | Washington – Ottawa 1:4 (kon.)
Montreal – Buffalo 3:5 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Dallas – Colorado 0:4 (kon.)
Minnesota Wild
3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Carolina Hurricanes
Neděle 13.02.2022, 02:10 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:02:45)

Trestné minuty: 10:6

Je dobojováno! Domácí tým měl do třetí třetiny opravdu skvělý vstup a už ve 43. minutě utekli po gólech Kirilla Kaprizova a Frédericka Gaudreaua do tříbrankového náskoku. Vše vypadalo jasně, jenže Carolina se vzepřela a ve 47. minutě to už bylo zase pouze o gól. O obě snižující trefy se postaral Andrej Svečnikov a v následných minutách se všemožně snažil zkompletovat hattrick. Své další šance už neproměnil a jelikož se neprosadili ani jeho spoluhráči, tak zápas skončil výhrou Minnesoty 3:2. Vítězný celek je tak na druhém místě Centrální divize se 61 body, Carolina je na prvním místě Metropolitní divize se 67 body.

59:55
    Po vyhraném buly přilétla na Talbota ještě jedna střela, tu gólman Minnesoty vytěsnil vyrážečkou.

59:51
    Proti Talbotovi neuspěl ani Teräväinen, následovat bude ještě jedno vhazování.

59:39
    Talbot vyrazil Ahovu střelu, Svečnikov vzápětí zblízka minul poloodkrytou branku!

59:19
    Tentokrát Greenwayovi scházely jen centimetry, puk se otřel o brankovou konstrukci a bylo z toho jen další zakázané uvolnění.

58:42
    Prudkou střelu přes celé kluziště vyslal Greenway, bylo z toho ale pouze další zakázané uvolnění.

58:34
    Hosté si před vhazováním u Talbota vybírají oddechový čas.

58:34
    Zakázané uvolnění Minnesoty.

57:59
    Až nyní je Andersen na střídačce, hosté hrají v šesti!

57:37
    Domácí jen posunuli puk do středního pásma, Carolina zatím nemůže pomýšlet na power-play.

56:59
    Oba vyloučení hráči již naskočili na ledovou plochu, hraje se v pěti na obou stranách.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 31. K. Fiala (F. Gaudreau, Merrill), 42. Kaprizov (Zuccarello), 43. F. Gaudreau (K. Fiala) – 46. A. Svečnikov (Slavin, A. DeAngelo), 47. A. Svečnikov (T. Teräväinen, A. DeAngelo)

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Goligoski, Dumba (A), J. Brodin, D. Kulikov, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – Duhaime, J. Eriksson Ek (A), Greenway – Dewar, N. Sturm, V. Rask.
    Trenér: Dean Evason

Carolina Hurricanes: F. Andersen (Raanta) – A. DeAngelo, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bear, Cole – M. Nečas, Aho, T. Teräväinen – Jarvis, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Niederreiter – Stepan, Kotkaniemi, Martinook (A).
    Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: Markovic, Pollock – Suchánek, Murchison

Diváci: 18 802