Philadelphia – New Jersey 6:1 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 5:2 (kon.) | Boston – Vegas 1:4 (kon.)
Tampa – Los Angeles 3:2 (po pr.) | Florida – Ottawa 2:8 (kon.) | Detroit – NY Islanders 2:1 (kon.)
Nashville – Calgary 0:0 (odl.) | Winnipeg – Buffalo 2:4 (kon.) | Dallas – St. Louis 1:4 (kon.)
Edmonton – Toronto 1:5 (kon.) | Colorado – NY Rangers 4:2 (kon.) | Vancouver – Columbus 4:3 (kon.)
San Jose – Seattle 1:3 (kon.)
Vancouver Canucks
4:3 (0:3, 1:0, 3:0)
Columbus Blue Jackets
Středa 15.12.2021, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji hezký den a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů. (07:08:00)

Vyhraná buly v %: 53,42-46,58

Neuvěřitelný večer zažili hokejisté Vancouveru, kteří půl utkání hráli druhé housle a minimálně po první třetině to vypadalo, že z haly odejdou s plným košem banánů. Ale ne, jedna menší šarvátka, po které šli oba aktéři na 2 minuty na trestnou lavici, změnila celý zápas. Volnějšího prostoru při hře 4 na 4 totiž využil Horvat (který nakonec celý obrat dokonal), jenž jako první překonal Haláka. Domácí najednou byli k nepoznání a jejich skill rázem vylétl minimálně o 100%. Druhou třetinu se však neprosadili. Vysokou laťku nastavenou v druhé půli třetiny dokázali domácí udržet až do vyrovnání, tedy do půlky poslední části hry. V momentě, když všichni už očekávali spravedlivě nerozhodný stav po 60 minutách, se domácí dostali teprve ke druhé přesilové hře celkově v utkání, kterou necelou minutu před koncem využil svojí druhou brankou Horvat. Ačkoliv hráči hostí dostali půl minuty před koncem stejnou možnost na srovnání, nevyužili jí a tak 3 body zůstávají v Kanadě.

59:54
    Velký závar u Haláka, ten drží puk pod betony.

59:24
    Oddechový čas pro hosty.

59:24
    Pozor, ještě není konec. Hughes je vyloučen za podražení.
    59:02 Bo HORVAT - 4:3

59:02
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Miller si podržel puk a dostal se na vrchol kruhu, odkud křižnou přihrávkou našel před brankou BO HORVATA, který zakončil. Obrat je dokonán.

58:48
    Oddechový čas pro domácí.

58:48
    Hráči Columbusu se soustředí spíše už jen na bránění. Peek to ale provedl tak, že držel hokejku soupeře. Domácí mají možnost otočit zápas.

57:05
    Werenski vyslal střelu zápěstím od modré čáry a trefil tyč Halákovy branky.

56:42
    Boone Jenner se dostal na kraj kruhu co nejblíže k bráně, Haláka ale trefil pouze do ramene.

56:20
    Hostům se podařilo otupit tlak a uklidnit hru a mohou rozehrávat zpoza branky.

55:18

54:06
    Domácí si hned vytvořili zámek a Merzlikins musel chytit průnik Boesera, Millerovu střelu z kruhu bez přípravy a další střelu Boesera zápěstím opět z kruhu. Až nyní se daří Lotyšovi přerušit hru.

Otto Slabý

Branky a nahrávky: 28. Horvat (Q. Hughes, Boeser), 45. Elias Pettersson (Garland, T. Myers), 50. Podkolzin (Q. Hughes, T. Myers), 60. Horvat (J. T. Miller) – 5. E. Robinson (Texier, Werenski), 12. Domi (G. Carlsson, Texier), 17. E. Robinson

Vancouver Canucks: Halák (Demko) – T. Myers (A), Q. Hughes, Poolman, Burroughs, B. Hunt – Höglander, Horvat (C), Dickinson – Boeser, J. T. Miller (A), Pearson – Garland, Elias Pettersson, Podkolzin – Chiasson, Dowling, Motte.
    Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Bean, Werenski, Peeke, Gavrikov, Bayreuther, G. Carlsson – O. Bjorkstrand, Jenner, Hofmann – J. Voráček, Roslovic, Domi – Danforth, Sillinger, Nyquist – Texier, Kuraly, E. Robinson.