Chicago – Washington 5:4 (po pr.) | Arizona – NY Rangers 2:3 (kon.) | Anaheim – Seattle 4:1 (kon.)
Chicago Blackhawks
5:4 (0:0, 3:2, 1:2 - 1:0)
Washington Capitals
Čtvrtek 16.12.2021, 02:15 • United Center, Chicago • NHL

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (05:01:25)
    Chicago v divoké přestřelce urvalo vítězství 5:4 po prodloužení

Statistické okénko

Střely na bránu: 28 – 46 | Přesilová hra: 3/6 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 12

Marc-Andre Fleury (CHI) – 42 zákroků, 4 OG, úspěšnost 91,3%, odchytal 61:21
    Ilja Samsonov (WSH) – 23 zákroků, 5 OG, úspěšnost 82,1%, odchytal 59:34

Česká a slovenská stopa v utkání

Dominik Kubalík (CHI) – 0+1, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:38
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 21:17

1. Alex DeBrincat (CHI) – 2+0
    2. Alexandr Ovečkin (WSH) – 1+1
    3. Caleb Jones (CHI) – 1+1

Utkání přihlíželo 18 260 diváků.

Parádní bitvu mezi Chicagem a Washingtonem muselo rozseknout až prodloužení. Šťastnější nakonec odcházeli z utkání domácí Jestřábi, kterým vystřelil bonusový bod a vítězství 5:4 Caleb Jones.

Nicméně hosté musí být spokojení i se získaným bodem. V úvodu třetí části nejprve vyrovnal Lars Eller, ale po trefě Alexe DeBrincata byli Caps zase o krok pozadu. Vrátit stav do vyrovnané podoby se jim povedlo v poslední možné chvíli, tři vteřiny před koncem základní hrací doby srovnal na 4:4 Conor Sheary. Chicago ovšem tato skutečnost nezlomila a v 62. minutě rozhodl o jeho vítězství Caleb Jones, když bekhendem dorazil za brankovou čáru vyražený pokus Dacha.

Oslavenec Marc-Andre Fleury načal šestou stovku vítězných zápasů v NHL. I díky němu hokejisté Blackhawks odčinili těsnou porážku v Torontu, nicméně v tabulce Centrální divize zůstávají předposlední. Washington zásluhou získaného bodu odskočil na čele Metropolitní divize druhé Carolině na dva body.

61:21 Caleb JONES - 5:4

61:21
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Bonusový bod berou Jestřábi! Tvrdou ránu Dacha z pravého kruhu Samsonov vyrazil, jenže ztratil pojem o puku. Brankáři nepomohl ani krajan Orlov, jenž nezvládl puk odklidit z brankoviště a zaváhání využil CALEB JONES, ofenzivu podpořivší bek bekhendem usměrnil kotouč do odkryté části brány. Asistence: Kirby Dach a Patrick Kane.

60:47
    Vzápětí pálil Alexandr Ovečkin. Hledal mezeru mezi betony domácího gólmana, kterou našel, utkání pokračuje.

60:20
    Úvodní útok prodloužení patřil Capitals. Z levého kruhu střílel T. J. Oshie, na Fleuryho ovšem nevyzrál, Kanaďan zasáhl vyrážečkou.

60:01

60:00

59:57
    Akce Capitals proběhla v rámci pravidel, gól zůstává v platnosti!

59:57
    Tak pozor! Domácí kouč Derek King si bere coach challenge, zkoumat se bude možné ofsajdové postavení.
    59:57 Conor SHEARY - 4:4

59:57
    Washington právě vstřelil branku!
    Ne, utkání ještě nekončí! Ovečkin z levé strany přihrál před bránu CONOROVI SHEARYMU, který i s notnou dávkou štěstí prostřelil Fleuryho, kanadskému brankáři propadl hrací předmět malou mezírkou mezi betony. Asistence: Alexandr Ovečkin a John Carlson.

59:21
    Do pravého kruhu dostal pobídku Nicklas Bäckström. Neuspěl, rozvlnil pouze boční síť, následně Dylan Strome bez váhání odpálil černou gumu na zakázané uvolnění.

58:46
    Velká škoda pro Jonathana Toewse, že puk nejel po ledě pomalejší rychlostí. Domácí kapitán ho dostihl až za bránou, ve vytočení před ni mu zabránil navrátilec Carlson.

58:15
    Connor McMichael podržel kotouč za vlastní bránou a Ilja Samsonov odjel na střídačku. Hosté zkouší powerplay, nemají co ztratit!

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 34. DeBrincat (P. Kane, D. Kubalík), 35. Kurashev (Dach, C. Jones), 35. Entwistle (Hagel, J. Toews), 55. DeBrincat (Hagel, D. Strome), 62. C. Jones (Dach, P. Kane) – 24. Ovečkin (Oshie, Bäckström), 40. Sprong (Eller), 52. Eller (Oshie, Sheary), 60. Sheary (Ovečkin, Carlson)

Chicago Blackhawks: M.-A. Fleury (Lankinen) – S. Jones, de Haan, C. Murphy, C. Jones, McCabe, R. Stillman – P. Kane (A), D. Strome, DeBrincat (A) – Brett Connolly, J. Toews (C), Hagel – Kurashev, Dach, D. Kubalík – R. Carpenter, Jo. Slavin, Entwistle.
    Trenér: Derek King

Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – Protas, Eller, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), Sheary – Sprong, Sgarbossa, McMichael – Malenstyn, N. Dowd, Hagelin.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Dwyer, O'Rourke – Toomey, Cherrey

Diváci: 18 260