Rayo Vallecano – Alavés 2:0 (kon.) | Real Sociedad – Villarreal 1:3 (kon.) | Barcelona – Elche 3:2 (kon.)
Sevilla – Atlético 2:1 (kon.)
FC Barcelona
3:2 (2:0)
Elche CF
Sobota 18.12.2021, 18:30 • Camp Nou (Barcelona) • Španělská LaLiga • 18. kolo

Držení míče: 73 % : 27 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 6:2. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 13:17. (20:24:58)

Barcelona nakonec zvládla těžké utkání s Elche a vítězí 3:2. Domácí se po dobrém vstupu dostali do vedení v 17. minutě, kdy se prosadil Jutlgla Blanc. O tři minuty později navíc přidal druhý zásah Gavi. Ve zbytku poločasu pak Barcelona kontrolovala své vedení. Ve druhé půli domácí lehce polevili. V 62. minutě po brejku snížil Morente a o minutu později hlavou vyrovnal Milla. Barcelona poté znovu zpřesnila svou hru, ale dlouho se nemohla prosadit. Až v 85. minutě rozhodl Nico González.

90+6

90+5
    Hosté už nechávají v zadních řadách jen tři hráče. Toho chtěl využít Ousmane Dembèlé, ale na pravé straně si míč předkopl příliš daleko.

90+4
    Puig se z levého křídla tlačil do pokutového území, ale na jeho hranici neustál souboj s obráncem. Sudí dává gestem najevo, že penalta se pískat nebude.

90+3
    Domácí v nastavení s přehledem kombinují s míčem na kopačkách a soupeře už k ničemu nepouštějí. Baldé na levé straně získal další vhazování.

90+2
    Barcelona už v nastaveném čase zahrávala přímý kop. Puig narýsoval přihrávku na levé křídlo, ale Baldé pod tlakem získal pro domácí jen vhazování.

90+1
    Nastavuje se šest minut!

90
    Střídající Alejandro Baldé na levé straně bojoval o míč, ale pod tlakem nevyslal přesnou přihrávku. Míč tak propadl do autu a vhazovat bude Elche.

89
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Abde Ezzalzouli, přichází Alejandro Balde.

88
    Domácí celek po vstřelení branky pokračuje v kombinaci na polovině soupeře, ale s rozehrávkou zatím nikam nepospíchá.

87
    Branka platí a Barcelona skutečně vede 3:2!

86
    Žlutou kartu dostává Enzo Roco (Elche CF).

86
    Pozor! Ještě se zkoumá, zda brance nepředcházel ofsajd!

85
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Barcelona se nakonec pět minut před koncem dnešního souboje dostává do vedení! Domácí celek předvedl krásnou akci připomínající dobu její velké slávy. Na přihrávku za obranu si naběhl Gavi, který míč poslal pod sebe a osamocený NICO GONZÁLEZ zakončil do šibenice!

84
    Jordi Alba dostal přihrávku do pokutového území, jenže v náběhu nedokázal míč procedit do nebezpečného prostoru před brankou.

83
    Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Johan Mojica, přichází Josema.

82
    Právě Johan Mojica po předchozím souboji zůstává ležet na trávníku a drží se za tříslo. Uvidíme, zda dnešní duel dohraje až do konce.

Tomáš Kubečka

Branky: 17. Blanc (O. Dembèlé), 20. Gavi (Lenglet), 85. González (Gavi) – 62. Morente (Boyé), 63. Milla (Morente)

Karty:   80. García (BAR) – 72. Milla (ELC), 78. Gumbau (ELC), 86. Roco (ELC)

Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 6:2. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 13:17.
    FC Barcelona: ter Stegen – R. Araújo, García, Lenglet, J. Alba – F. de Jong (77. Puig), S. Busquets, Gavi – Ezzalzouli (89. Balde), O. Dembèlé, Blanc (73. González).
    Náhradníci: Neto, Peña – Balde, Coutinho, L. de Jong, Mingueza, González, Puig, Sanz, Umtiti.

Elche CF: E. Badía – Palacios, Roco, González, Mojica (83. Josema) – Josan (46. Morente), Marcone (46. Gumbau), Mascarell (61. Guti), Fidel (61. Milla) – Lucas Pérez, Boyé.
    Náhradníci: Werner – Jony Álamo, Barragán, Carrillo, Donald, Gumbau, Guti, Milla, Josema, Piatti, Pastore, Morente.