Montreal – Boston 0:0 (odl.) | Carolina – Los Angeles 5:1 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 4:3 (po pr.)
Detroit – New Jersey 5:2 (kon.) | Dallas – Chicago 4:3 (po pr.) | Seattle – Edmonton 3:5 (kon.)
NY Islanders – Vegas 3:4 (0:2 po s.n.) | Winnipeg – St. Louis 4:2 (kon.)
Philadelphia Flyers
4:3 (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)
Ottawa Senators
Neděle 19.12.2021, 01:15 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek neděle. Napočtenou někdy příště! (04:07:43)

Zpočátku se zdálo, že pro Flyers bude dnešní utkání formalitou. Ottawa do střetnutí vstoupila hrůzostrašně a po první třetině prohrávala o dvě branky, po přestávce se však herně zvedla a bleskově manko smazala. Následná vyrovnaná a velmi fyzická podívaná přinesla po jednom gólu na obou stranách, a jelikož po šedesáti minutách hry nebylo rozhodnuto, duel se přelil až do prodloužení. V něm bod navíc svému týmu vystřelil Sanheim, a zajistil tak Philadelphii další úspěch.

Dnešní utkání sledovalo 18 437 diváků.

1. Travis SANHEIM (PHI) – 1+0
    2. Oskar LINDBLOM (PHI) – 1+1
    3. Alex FORMENTON (OTT) – 1+1

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hráč.

Philadelphia právě vstřelila branku!
    Ve Wells Fargo Center je rozhodnuto, bod navíc putuje na konto domácího celku! Po chybě Chabota se ke kotouči v útočném pásmu dostal Atkinson, který prorazil před brankoviště a pryž naservíroval k opačné tyči na volného TRAVISE SANHEIMA. Ten už pak měl hodně jednoduchou práci, Forsberg se nestačil přesunout včas – 4:3! Asistence: Cam Atkinson.

61:24
    Giroux se dostal do bezprostřední blízkosti brankoviště, Forsberg byl ale připraven a puk vyrazil.

60:58
    Zatím je to z obou stran hodně opatrné, dosud jsme neviděli žádnou větší šanci.

60:13
    Norrisova přihrávka přistála na holi protihráče, podobná nepřesnost ukončil i následný protiútok Flyers.

59:38
    Couturier prokličkoval až před brankoviště, ale bekhendem následně trefil jen Forsbergův beton.

59:16
    Zub rozehrává kotouč dopředu, Ottawa chce rozhodnout ještě v základní hrací době.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

58:21
    Hra se drží u mantinelu, ani jeden tým teď nechce své protihráče pustit do zakončení.

57:51
    Watson vyhazuje puk daleko od své klece, prodloužení se pomalu ale jistě blíží.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 5. Giroux (Lindblom), 8. Lindblom (Konecny, Provorov), 55. Farabee (Couturier, Sanheim), 62. Sanheim (Atkinson) – 23. Stützle (Formenton, C. Brown), 24. Formenton, 54. Zub (Gambrell, Sanford)

Philadelphia Flyers: M. Jones (Sandström) – Provorov (A), Braun, Sanheim, Ristolainen, Yandle, Connauton – Farabee, Couturier (A), Konecny – Lindblom, Giroux (C), Atkinson – Laughton, K. Hayes, J. van Riemsdyk – J. Cates, P. Brown, MacEwen.
    Trenér: Mike Yeo.

Ottawa Senators: A. Forsberg (F. Gustavsson) – Chabot (A), Zub, Holden, Bernard-Docker, Heatherington, Mete – B. Tkachuk (C), Norris, Batherson – Formenton, Stützle, C. Brown – Sanford, Tierney, Ennis – N. Paul (A), Gambrell, Watson.
    Trenér: D.J. Smith.

Rozhodčí: Syvret, Brenk – Baker, Apperson.

Diváci: 18 437