Třinec – Litvínov 3:1 (kon.) | Zlín – Motor ČB 2:5 (kon.) | K. Vary – Liberec 2:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Kometa Brno 3:2 (kon.) | Olomouc – Plzeň 2:5 (kon.) | Kladno – Mountfield HK 2:9 (kon.)
Pardubice – Sparta 3:2 (kon.)
HC Olomouc
2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
HC Škoda Plzeň
Úterý 21.12.2021, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 33. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký úterní podvečer při sledování textového přenosu z 33. kola Tipsport extraligy. Hokejisté Olomouce dnes na domácím ledě přivítají Plzeň. Začínáme v 18:00.

Vzájemné zápasy

14.09.2021 Olomouc - Plzeň 4:1
    26.10.2021 Plzeň - Olomouc 6:1

HC ŠKODA PLZEŇ

Plzeňská Škoda je už několik kol pevně usazena mezi nejlepší čtveřicí soutěže. Momentálně je právě na čtvrtém místě se šestibodovým náskokem na páté Vítkovice. V jednatřiceti duelech uhrála 54 bodů, přičemž nastřílela už 98 branek, což je po Spartě a Pardubicích třetí nejvyšší číslo. Před pauzou se indiáni mohli pyšnit velmi slušnou formou, bodovali totiž ve všech předchozích pěti zápasech. Na ledě Pardubic sice prohráli po nájezdech, avšak v minulém hracím kole přemohli Třinec 3:2 po velmi šťastné brance Petera Čerešňáka těsně před koncem třetího dějství. Nejproduktivnějším hráčem Plzně je Michal Bulíř se šestnácti trefami a stejným počtem asistencí.

HC OLOMOUC

Olomouc se po druhé reprezentační přestávce sezony drží na jedenácté pozici. Svěřenci trenérů Motáka a Tomajka mezi Karjala Cupem a Channel One Cupem moc dobrou formu neměli, poněvadž prohráli šest z posledních devíti zápasů. Před osmi dny ale dokázali uspět na ledě pražské Sparty, kde vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech. Ve velmi vyrovnané tabulce tedy Mora posbírala 41 bodů ve 29 zápasech, ale kupříkladu na osmou Spartu ztrácí jen 4 body. Nejlepším střelcem týmu je čtrnáctigólový David Krejčí, produktivitu Olomouce vede Jan Káňa s dvanácti góly a devatenácti asistencemi.

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – A. Rutar, T. Černý, Švrček (C), Rašner, L. Mareš, Řezníček – V. Tomeček, David Krejčí (A), Michal Kunc – Kusko, J. Knotek (A), Klimek – Navrátil, P. Kolouch, Strapáč – Burian, Nahodil, Bambula.
    Trenér: Zdeněk Moták

HC Škoda Plzeň: Miroslav Svoboda (Pavlát) – Čerešňák (A), L. Kaňák, Budík, Graňák, J. Kindl (C), Kvasnička, Kremláček – J. Dufek, Mertl, Dzierkals – Schleiss, Bulíř, F. Suchý – G. Thorell, Kodýtek (A), Blomstrand – Adamec, F. Přikryl, M. Lang.
    Trenér: Václav Baďouček

Rozhodčí: Pešina, Obadal – Frodl, Komárek.

00:01

00:21
    Na kruhu se ke kotouči dostal Tomáš Mertl. Hrací předmět mu ale utekl do středního pásma, takže první střela nepřišla.

01:01
    Švrček získal kotouč na obranné modré čáře. Záhy se Plzeň k němu dostala znovu, ale zastavena byla ofsajdem.

01:32
    Po zásahu Dalibora Řezníčka se puk dostal na olomouckou střídačku. Hra musela být znovu zastavena.

01:41
    Po přistrčení Petra Strapáče vyslal první střelu na bránu Jakub Navrátil. Útočník Mory trefil připravenou lapačku Miroslava Svobody.

02:01
    Budík podnikl rychlý postup vpřed po pravém křídle. Jeho bekhendové zakončení nadělalo Lukášovi pořádnou práci.

02:54
    Kodýtkovo nahození vyrazil Lukáš do rohu kluziště. Tam se nyní svádí souboj.

03:24
    Škoda se dostala do tlaku. Od modré čáry střílel Kaňák, jehož zakončení nebylo špatné.

03:39
    Na druhé straně se k zakončení před brankovištěm dostal David Krejčí. V pádu chtěl zamířit co nejrychleji, ale Svoboda jeho úmysl zastavil.

03:39
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Lukáš Kaňák – 2 min., hákování).

04:04
    Úvodní přesilovkové snažení Hanáků skončilo. Plzeň okamžitě vyhodila přes všechny čáry.

04:32
    David Krejčí nabil na modrou čáru Tomáši Černému. Olomoucký obránce se pořádně opřel do kotouče, těsně minul bližší tyč.

05:09
    Alex Rašner dostal taktéž přihrávku na modrou čáru, ale puk promáchl. Plzeň tedy může prostřídat.

05:41
    Ve chvíli, kdy se Kaňák vrátil na led, tečoval Lukáš Klimek pobídku Rašnera. Kotouč zaplul těsně vedle levé Svobodovy tyče.

06:30
    Graňák zastavil olomoucké snažení na levém křídle. Nyní má dostatek času a prostoru k rozehrávce.

07:13
    Přihrávka Blomstranda se dostala na hůl Kodýtka, jenž střílel z velmi dobré pozice na kruhu. Lukášova lapačka se činila.

07:42
    Indiáni své další snažení mírně pozdrželi. Čerešňák hledá varianty k přihrávce.

08:16
    Jan Dufek to po brance Mory zkoušel pohotově z brankové čáry. Málem i horní růžek Lukášovy klece trefil. Skóre se ale nezměnilo.

09:02
    Ránu Petra Koloucha srazil Dominik Graňák nad horní tyč plzeňské svatyně.

09:46
    Marešova snaha na útočné modré čáře vyšla vniveč. Plzeňský bránící hráč jeho pumelici zastavil.

10:35
    Nahození Thorella se před Lukášem snažil tečovat zatím velmi aktivní Petr Kodýtek. Ani tentokrát ale puk nemířil mezi tři tyče.

11:21
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Alex Rašner – 2 min., podrážení).

11:30
    Hned po vyhraném buly tvrdě pálil Michal Bulíř z pravého kruhu. Lukáš včas vytasil svůj levý beton.

11:53
    Plzeň zatím tlačí. Uspět ale Čerešňák s Kodýtkem nedokázali.

12:10
    Skvělé střídání Škody zakončil střelou z kruhu Blomstrand. Švédský útočník zamířil do vyrážečky olomouckého muže v masce.

12:29
    Jan Schleiss orazítkoval z boku tyč. Nechybělo moc a hosté mohli jít do jednobrankového vedení.

12:49
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté nakonec využívají svou první přesilovku! Po ose Bulíř – Čerešňák puk doputoval na modrou čáru k LUDWIGU BLOMSTRANDOVI. Plzeňský střelec precizní střelou zápěstím vymetl horní růžek. 0:1. Asistence: Peter Čerešňák a Michal Bulíř.
    12:49 Ludwig BLOMSTRAND - 0:1

13:28
    Před bránou Olomouce zůstal úplně osamocený Filip Přikryl. Jan Lukáš se ale přitiskl k přední tyči a šanci ke skórování hostujícímu hráči nedal.

14:04
    Davida Krejčího na pravé straně zastavil ofsajd. Na řadu přichází komerční přestávka.

14:33
    Prostor dostali i Dzierkals s Dufkem. Olomoučtí obránci ale odvedli svou práci v předbrankovém prostoru na jedničku.

15:11
    Hosté stále drží touš na svých hokejkách, teď už ale jen v obranném pásmu. Oba celky mezitím střídají.

15:55
    Michal Bulíř to rychle zkusil zápěstím od modré čáry. Jeho rána byla posunuta do ochranné sítě.

16:25
    Kodýtek přihrával zpoza brány před ni, jenže hole spoluhráčů nenašel. Kotouč se tedy vrátil do neutrální zóny.

17:04
    Lang do útočného pásma nedojel. Vzápětí se ale hokejisté v bílých dresech dostávají zpět na puk.

17:47
    Lang připravil pozici pod sebou najetému Bulířovi, který se snažil vybojovat útočnou třetinu střelou. To se mu i povedlo, Lukáš raději přerušil hru.

18:00
    Dufek objel bránu kohoutů, ale dostatek prostoru ke zvednutí puku neměl. Celkem snadný zákrok pro Jana Lukáše.

18:17
    Individuální akce Michala Kunce dostala do šance Vojtěcha Tomečka, kterého ale Miroslav Svoboda výtečně vybruslil.

18:56
    Záhy to zkoušel i Silvester Kusko, ale plzeňský brankář mezírku mezi betony rychle zaklapl. David Krejčí se na brankovišti k dorážce neprotlačil.

19:21
    Schleissova přihrávka na Bulíře byla až moc důrazná. Druhý jmenovaný se ke střele dostat nemohl.

20:00

Plzeň po první třetině vede zaslouženě. Po většinu části byla lepším týmem a daleko častěji trávila čas v útočném pásmu. Do střelecké listiny se zapsal ve 13. minutě Ludwig Blomstrand přesnou přesilovkovou trefou. Dokáže Olomouc zlepšit hru a zatopí Plzni ve druhé třetině?

Střely na branku po 1. třetině: 8 – 12

20:01

20:26
    David Krejčí obral za plzeňskou klecí o puk Mertla a následně se rychle vytočil. Jeho rána skončila ve Svobodově lapačce.

21:05
    I olomoucká druhá lajna se drží v útočném pásmu. Kotouč na hokejce má Jan Knotek.

21:31
    Suchý jen protečoval puk do útočného pásma. Za bránu si vyjel Lukáš, který poté i úspěšně rozehrál.

22:06
    Důsledná práce Petra Strapáče dokázala dostat puk z obranného pásma kohoutů.

22:41
    Vilém Burian se kupředu po levé straně nedostal. Poměrně rychle a důrazně byl přitlačen na hrazení.

23:16
    Jan Lukáš se do rozehrávky po nahozeném puku nehnal. Kotouč chytil do lapačky, čímž hru zastavil.

23:44
    Tvrdá rána Jana Švrčka šla po ledě těsně vedle bližší tyče. Poté se kotouč odrazil po mantinelu příhodně na hokejky plzeňských hokejistů.

24:36
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Ve 25. minutě se Olomouc dočkala vyrovnání! Lukáš Klimek velice šikovně pronikl do útočného pásma, přičemž mezi kruhy oslovil JANA KNOTKA. Útočník s číslem 12 umístil puk k zadní tyči, Svoboda lapačkou promáchl. 1:1. Asistence: Lukáš Klimek a Silvester Kusko.
    24:36 Jan KNOTEK - 1:1

25:06
    Kodýtek se snažil jednoruč zakončit, ale olomoučtí obránci mu zabránili. Posléze pálil od modré čáry Lukáš Kaňák, jenž se ale ze vstřelené branky radovat nemohl.

25:30
    Olomouc vyrážela do rychlého protiútoku, ale Bulíř její přihrávku ve střední třetině zastavil.

25:50
    Po přihrávce Lukáše Nahodila se úplně volný zjevil před brankovištěm Vilém Burian. Zkušený útočník ale nechal vyniknout lapačku Miroslava Svobody.

26:22
    Kindl vyhodil z pásma tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění. V souboji přetlačil Krejčího.

27:04
    Jan Knotek mohl přidat další gól. Na modré čáře vybojoval puk, udělal pár kroků směrem dopředu a poté zápěstím vystřelil. Svoboda touš vyrazil hokejkou.

27:41
    Na řadu přichází komerční pauza. Musíme však říct, že ve druhé části Olomouc svou hru podstatně zlepšila.

27:41
    Michal Bulíř se v souboji u mantinelu zranil. Těžko říct, jestli dnes bude ve hře pokračovat.

28:08
    Do otevřenější obrany se vydal Strapáč, jehož střela se od hokejky Thorella dostala do sítě nad bránou Miroslava Svobody.

28:22
    Kindlova přihrávka mířila na Mertla, který se však objevil v ofsajdu. Vhazovat se tak zcela pochopitelně bude ve středním pásmu.

28:59
    Zakázané uvolnění Olomouce, těžiště hry se stěhuje před její bránu.

29:22
    Poměrně prudkou přihrávku Mareše jeho spoluhráč Burian nezpracoval. Na řadu tedy přišel další icing.

30:21
    Dobrou zprávou pro Plzeň je, že se jí Michal Bulíř vrátil do hry. Hned se dostal ke střele, ale z vrcholu pravého kruhu trefil připravené Lukášovo rameno.

30:34
    Další zákrok pro Lukáše. Teď mají mírnou převahu zase hostující hokejisté.

31:09
    Knotkova přihrávka hledala na brankovišti Klimka, plzeňští obránci včas dokázali holemi tuto akci zastavit.

32:00
    Strapáč byl přitlačen na mantinel tak, že k přihrávce ani střele se dostat nemohl. Oba celky v těchto chvílích brání velice dobře.

32:27
    Po chybné přihrávce Schleisse se k puku dostal Jan Bambula, který z ostrého úhlu napálil připraveného Svobodu.

33:06
    Plzeň se podruhé v utkání dostává do vedení! Filip Suchý si rychle vyměnil puk s Bulířem za bránou a následně prostrčil přihrávku na nikým nehlídaného JANA SCHLEISSE. Plzeňský útočník pohotově a velmi šikovně zametl černou gumu k tyči. 1:2. Asistence: Michal Bulíř a Filip Suchý.
    33:06 Jan SCHLEISS - 1:2

33:59
    Dominik Graňák uklidnil hru za svou klecí, avšak následná jeho dlouhá přihrávka mířila do ofsajdu.

34:37
    Do dobré pozice mezi kruhy si najížděl Dzierkals, ke kterému se ale puk nedostal. Olomouc stačila touš vypíchnout a posunout co nejdále od branky.

35:21
    Lukáš Klimek připravoval výhodnou střeleckou pozici pro Jana Knotka, kterému ale kotouč přeskočil čepel. Střídačka Škody mezitím reklamovala hru v šesti, ale vylučovat se nebude.

35:48
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Kolouch – 2 min., vražení na mantinel).

36:21
    V oslabení to po bráně Plzně zkusil Jan Knotek. Prostor nad ramenem Miroslava Svobody ale nenašel.

36:50
    Olomouc poslala puk přes všechny čáry hodně chytře. Zatím se Plzeň do tlaku nedostala.

37:01
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (David Krejčí – 2 min., vražení na mantinel).

37:01
    Plzeň nyní bude hrát téměř minutu dlouhou přesilovku pěti proti třem. Dokáže ji využít?

37:13
    Hned po buly vyhodil Jan Švrček touš přes všechny čáry.

37:29
    Po dobré práci Jana Knotka přichází další vyhození. Start přesilovky se hostům nepovedl.

37:49
    Olomouc už je ve čtyřech. Mezitím Bulíř vypálil ostře, Lukášova vyrážečka byla pohotová.

38:19
    Kohouti to zvládli výborně i tentokrát. Kotouč mohl přes celé kluziště poslat Petr Kolouch, což se mu i podařilo.

39:01
    David Krejčí se už vrátil na led, takže Hanáci těžké chvíle přežili. Momentálně probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:31
    Po nepřesné přihrávce Plzně a následném icingu se po delší době bude vhazovat před Miroslavem Svobodou.

39:50
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Tomáš Černý – 2 min., hákování).

40:00

Za námi je čtyřicet minut, po kterých Plzeň vede 2:1. O vyrovnání se sice ve 25. minutě postaral Jan Knotek, ale hosty znovu do vedení dostal Jan Schleiss. Na konci třetiny hrála Plzeň několik přesilovek, dokonce měla i výhodu pěti proti třem, ale navýšení zatím nepřišlo. I na začátku dalšího dějství však bude hrát v početní převaze.

Střely na branku po 2. třetině: 15 – 21

40:01

40:38
    Plzeň začala svou přesilovku neúspěšným přejetím útočné modré čáry.

40:51
    Hned po tom, co se Plzeň dostala do útočné třetiny, navyšuje své vedení. GUSTAF THORELL si na pravé straně počkal na odražený puk a okamžitě jej poslal nad ležícího Jana Lukáše. Dokáže Olomouc odpovědět? 1:3. Asistence: Michal Bulíř a Peter Čerešňák.
    40:51 Gustaf THORELL - 1:3

41:10
    Chvíli po brance na 1:3 mohl snížit Jakub Navrátil, který se šikovně prosmýkl středem kluziště. Jeho rána zamířila na Svobodovo rameno.

42:39
    Michal Kunc si chtěl obhodit Graňáka, ale zkušený obránce Škody mu příliš prostoru nedopřál.

43:12
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Dominik Graňák – 2 min., hákování).

43:21
    Krejčí posunul na Černého, jehož rána příklepem zapadla na vyrážečku plzeňského brankáře. Dorážka nepřišla.

44:12
    Olomouci se úvod přesilovky vůbec nepovedl. Na další ránu zatím svěřenci trenérů Motáka a Tomajka čekají.

44:46
    Po nahrávce Navrátila si musel Alex Rašner kotouč rovnat. Nakonec našel Svobodovu lapačku, takže ani tentokrát z toho není branka na 1:3.

45:12

45:33
    Přechod dvojice Bambula – Strapáč přes útočné pásmo ideální nebyl. Kohouty zastavilo postavení mimo hru.

45:46
    Nahození hostů si Lukáš vychutnal lapačkou. Domácí ale moc dobře ví, že směrem dopředu toho musí ukázat daleko více.

46:26
    Přikrylovu ránu z otočky musel Lukáš rychle vyrážet. I s přispěním hokejky to zvládl dobře.

47:32
    První formace Hanáků si chtěla vynutit tlak, ale puk trvaleji na své hokejky nedostala. Teď už s kotoučem hraje Plzeň.

48:05
    Šikovná přihrávka Tomáše Mertla zpoza brány našla hůl lotyšského útočníka Dzierkalse, jenž ale úspěšný nebyl. Lukáš se přitiskl k tyči.

48:49
    Kusko vybízel na pravém kruhu úplně volného Navrátila, který ale z výborné pozice promáchl.

49:20
    Čas se hokejistům v červených dresech poměrně rychle krátí. Vše teď hraje do karet Plzeňským.

49:59
    Švrček dostal čas a prostor u modré čáry, avšak k ráně se nakonec nedostal. Thorell těsně před ním odvedl defenzivní práci na podtrženou jedničku.

50:41
    Hosté zřejmě už definitivně rozhodují o svém dnešním vítězství. Asistenci si připsal Martin Lang, který prostrčil kotouč na FILIPA PŘIKRYLA. Mladý útočník Plzně se objevil v úniku, který proměnil zakončením mezi betony. 1:4. Asistence: Martin Lang.
    50:41 Filip PŘIKRYL - 1:4

50:53
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jan Dufek – 2 min., podrážení).

51:29
    Olomouc předvedla na brankovišti soupeře velký tlak, ale Svoboda se natáhl jak široký, tak dlouhý.

51:50
    Teď už Černý musí hrát u své brány, hokejisté v bílých dresech totiž poměrně rychle touš vyhodili.

52:26
    Po přihrávce Tomečka se k ráně od modré čáry dostal právě Černý. Střela obránce s číslem 48 na dresu ale nikterak důrazná nebyla, snadná práce pro Svobodu.

52:51
    V závěru přesilovky přišel olomoucký ofsajd. V této chvíli rozhodně nic nenasvědčuje tomu, že by dnes domácí měli bodovat.

52:53

53:19
    U brány soupeře pořádně zatlačil Burian se Strapáčem. Záhy se ale na opačnou stranu vydal Michal Bulíř, který těsně minul poloprázdnou klec.

54:15
    Od hole Rutara se puk odrazil do ochranné sítě. Vhazovat se bude po komerční pauze před Lukášem.

55:02
    Tomeček nabral rychlost na levém křídle. Trefil však před sebou stojícího Čerešňáka, který odkulhal na střídačku.

55:26
    Klimek zůstal zaparkovaný v předbrankovém prostoru. K teči se ale neprobil.

55:58
    Následné střídání se povedlo Plzni, která vybojovala další buly v útočném pásmu.

56:31
    Domácí ještě přece jen snížili! Po nahození Tomáše Černého od modré čáry se úspěšnou tečí připomněl JAKUB NAVRÁTIL, který posunul hrací předmět mimo dosah Miroslava Svobody. 2:4. Asistence: Tomáš Černý.
    56:31 Jakub NAVRÁTIL - 2:4

57:02
    U vlastní brány podklouzl Kunc. Měl velké štěstí, že ještě kotouč stačil odehrát na hůl spoluhráče.

57:54
    Blomstrand se jako tank prosmýkl středem kluziště. Na poslední chvíli byl ale vyrušen, takže úspěšná střela z toho nebyla.

58:28
    Petr Strapáč vybojoval nahozením ze střední třetiny útočné pásmo. Zdeněk Moták si teď bere oddechový čas.

58:46
    Petr Kolouch vybídl na modré čáře Tomáše Černého, jehož dělovka skončila mezi betony Miroslava Svobody. Důležitý zákrok gólmana Škody.

59:04
    Těsně před Krejčím zapracoval Bulíř. Následně střílel Kolouch, který ale trefil obránce.

59:15
    Hosté se prosazují ještě jednou, trefili totiž odkrytou bránu. Ze středního pásma se prosadil MICHAL BULÍŘ, který tak korunoval svůj velmi podařený večer. 2:5. Asistence: Filip Suchý.
    59:15 Michal BULÍŘ - 2:5

Nejlepší hráči utkání

Jan Knotek (Olomouc)
    Michal Bulíř (Plzeň)

Skončilo nám utkání mezi Olomoucí a Plzní. Mora dnes na svého soupeře nestačila, podlehla mu 2:5. V první třetině se prosadil Ludwig Blomstrand, na jehož trefu ale ve druhé třetině odpověděl Jan Knotek. Na konci prostřední periody se ještě trefil Jan Schleiss a v početní převaze, už ve třetině třetí, se prosadil Gustaf Thorell. Záhy přidal další branku Filip Přikryl a už to bylo o tři góly. Olomouc sice díky Jakubu Navrátilovi snížila, ale Michal Bulíř zpečetil vítězství hostů gólem do prázdné klece.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (20:26:42)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 25. J. Knotek (Klimek, Kusko), 57. Navrátil (T. Černý) – 13. Blomstrand (Čerešňák, Bulíř), 34. Schleiss (Bulíř, F. Suchý), 41. G. Thorell (Bulíř, Čerešňák), 51. F. Přikryl (M. Lang), 60. Bulíř (F. Suchý)

Rozhodčí: Pešina, Obadal – Frodl, Komárek

Diváci: 1 000