Třinec – Litvínov 3:1 (kon.) | Zlín – Motor ČB 2:5 (kon.) | K. Vary – Liberec 2:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Kometa Brno 3:2 (kon.) | Olomouc – Plzeň 2:5 (kon.) | Kladno – Mountfield HK 2:9 (kon.)
Pardubice – Sparta 3:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Úterý 21.12.2021, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 33. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám klidné a šťastné prožití vánočních svátků a u dalších online přenosů se s vámi na počtenou loučí Vlastimil Mourek. (19:53:24)

Ani risk v šesti nevyšel. Třetí část probíhala podobně jako ta první. Ze začátku měla navrch Energie, jenže nabídnuté šance ve dvou přesilových hrách nevyužila. Lekci z produktivity jim Bílí Tygři uštědřili ve 47. minutě, kdy se podruhé prosadil Martin Faško-Rudáš. Domácí už se nedokázali zvednout a musí tak skousnout další těsnou prohru. Je to pro ně za posledních šest utkání už třetí prohra 2:3.

Hráči utkáni:

HC Energie Karlovy Vary: Tomáš Vondráček
    Bílí Tygři Liberec: Martin Faško-Rudáš

59:30
    Energetici v útočném pásmu, Liberec pod tlakem.

58:31
    Plutnar kryje další kotouč, tentokrát z hokejky Jaroslava Vlacha.

58:07
    Dávid Gríger vyslal kotouč na prázdnou bránu, puk na poslední chvíli srazil Michal Plutnar.

57:41
    Na střídačce zůstává Filip Novotný, Energie riskuje v šesti!

57:41
    Oddechový čas pro domácí.

57:41
    Hosté tahají za záchranné brzdy, nyní se dopustili dalšího icingu.

56:54
    Zakázané uvolnění Liberce.

56:31
    Jiří Černoch se snažil dotlačit volný kotouč do brány, Petra Kváču však nepřetlačil.

55:59
    Zatím je to ten stejný obrázek, Energii se nedaří dostat do pásma, které Liberečtí dobře zavřeli a herní převahu mají nyní tak hosté.

54:55
    Dalimil Mikyska trefil od modré Kváčovu náruč.

54:28
    Na ledě se toho nyní moc neděje, hra se přelévá z jednoho konce kluziště na druhý

53:21
    Domácím se nedaří vůbec, teď jejich rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění.

52:39
    Jaroslav Vlach z úhlu rozvlnil boční síť Novotného svatyně.

52:03
    Zachar prokličkoval do útočného pásma a zpoza kruhů vystřelil, trefil pouze vyrážečku Filipa Novotného.

51:45
    Kotouč končí mimo kluziště, hra se přerušuje.

50:37
    Nahození Jiřího Černocha zkusil tečovat Martin Kohout, kotouč lapil Petr Kváča.

49:41
    Západočechům se nedaří dostat do útočného pásma, Liberec svou třetinu dobře drží.

48:50
    Ondřej Beránek objel bránu a zkusil zakončit, kotouč podivně vyskákal ven.

47:47
    Hosté drží kotouč v útočné třetině a drží hru pod kontrolou.
    46:49 Martin FAŠKO-RUDÁŠ - 2:3

46:49
    Liberec právě vstřelil branku!
    Nedáš, dostaneš! Po dvou nevyužitých přesilovkách přihrál Jan Ordoš zpoza brány do prostoru mezi kruhy MARTINU FAŠKO-RUDÁŠOVI a Bílí Tygři tak opět vedou. Asistence: Jan Ordoš a Dávid Gríger

46:25
    Douderovu střelu od modré tečoval Martin Kohout, s kotoučem si hostující brankář poradil.

45:53
    Petr Kváča si dojel pro volný kotouč a odpálil až k Novotnému.

45:31
    Liberečtí vyhazují a rychle střídají.

44:32
    Energie si znovu zahraje přesilovku, za podrážení je vyloučen Jan Ordoš (LIB).

44:13
    Martin Kohout nahodil Jiřímu Černochovi, ten kotouč sklepl ze vzduchu vedle.

43:32
    Karlovarští se drží v útočném pásmu, všechny jejich střelecké pokusy končí v liberecké obraně.

42:30

42:16
    V přečíslení dva na jednoho jel Marek Zachar, který přihrál Adamu Najmanovi, proti jehož ráně se Filip Novotný stihl přesunout.

41:53
    Od modré to zkusil Michal Plutnar, jeho rána ovšem letěla mimo.

41:20
    Domácím se nedaří udržet v útočném pásmu, v této početní výhodě se do něj zatím téměř nepodívali.

40:51
    Energetici vyhodili na zakázané uvolnění, nerozuměli si v rozehrávce.

40:30
    Liberec jde hned do čtyř, za hákování je vyloučen Adam Klapka.

40:01

Ve druhé dvacetiminutovce se toho událo opravdu hodně. Nejprve využil přesilovky Adam Klapka, který dorazil střelu Michala Birnera. To domácí nakoplo a svou hru více otevřeli a začali tlačit. V 28. minutě snížil po přihrávce Jiřího Černocha Tomáš Vondráček. Karlovarští dlouho tlačili, nakonec vyrovnaný stav opět nastal po nahození Tomáše Vondráčka do prostoru mezi kruhy, kdy si kotouč za Kváčova záda srazil jeden z Libereckých.

Další třetina začne přibližně v 19:12.

40:00

39:29
    Derenovo nepovedené zpracování využil Martin Kohout, který vyslal do útočné třetiny Patrika Parkkonena, jenž posunul na Petra Koblasu, ten ale mířil vedle.

38:45
    Hosté si pochopitelně chtějí vzít vedení na svou stranu rychle zpět a tlačí Energii.
    37:36 Jan HLADONIK - 2:2

37:36
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A sportovní duch je odměněn! TOMÁŠ VONDRÁČEK po vhazování uzmul kotouč a vyslal jej do předbrankového prostoru, ale letící kus černé gumy si nešťastné za záda Petra Kváči srazil jeden z Libereckých a je tak srovnáno! Bez asistence.

37:30
    Ondřej Vitásek měl být vyloučen za podrážení, Jiří Černoch se ovšem zachoval sportovně a trest odvolal.

36:56
    Petr Koblasa to z levého kruhu zkusil do šibenice, tam Petr Kváča včas vystřelil svou lapačku.

36:40
    Kváčova brána byla vyražena mimo své obvyklé stanoviště a hra je tak zastavena.

35:58
    Je odpískána hra vysokou holí a rozhodčí přerušují hru.

35:01
    Martin Rohan trefil před sebou stojícího Adama Klapku a hosté se na chvíli osvobozují.

34:31
    Po Kváčovo zákroku přichází další potyčky, sudí zatím nechávají píšťalky v klidu.

33:56
    Hra se přesunula na druhou stranu, kde nebezpečně vypálil Jakub Flek, Petr Kváča byl na něj připravený.

33:25
    Střela Michala Ivana od modré letěla přesně na Novotného beton, tlak Liberce nepřestává.

32:19
    Nikomu se nedaří udržet se v útočném pásmu a hraje se tak u středového kruhu.

31:15
    Jan Ordoš se propracoval do mezikruží odkud trefil Novotného připravenou vyrážečku.

30:59
    Karlovarští rozjížděli pěknou akci, po chvíli je zastavil sudí, který odpískal postavení mimo hru.

30:37
    Liberečtí vyhodili na zakázané uvlonění.

30:05
    Střelu Jaroslava z mezikruží na poslední chvíli vyrazil holí David Tureček.

29:13
    Karlovarská čtvrtá formace drží kotouč v útočném pásmu a hladoví po gólu.
    27:52 Tomáš VONDRÁČEK - 1:2

27:52
    Přeci jen je přesilovka proměněna! Jiří Černoch z obranného pásma krásně křižně přihrál TOMÁŠI VONDRÁČKOVI, který od levého mantinelu jako první prostřelil Petra Kváču. Asistence: Jiří Černoch a Michal Plutnar.

27:26
    Zatím to ovšem není k ničemu, jelikož Liberec už podruhé vyhazuje.

26:44
    Přesilovka Energie začíná, Doudera naskočil zpátky do hry.

26:26
    Místo oddechnutí to z mezikruží zkusil Jakub Flek (KVA), u toho byl faulován Petrem Jelínkem, který je poslán na trestnou lavici za hákování.

26:11
    Energetici vyhazují a mohou na chvíli oddechnout.

25:27
    Michal Birner zpoza brány najel do prostoru mezi kruhy a zkusil zakončit, jenže se snažil až moc a je odpískáno jeho postavení v brankovišti.

24:44
    Další trest pro Karlovarské, za držení hole je na dvě minuty vyloučen Lukáš Doudera (KVA).
    23:32 Adam KLAPKA - 0:2

23:32
    Přesně ve vypršení trestu Tomáše Mikúše od modré pálil Michal Birner, kotouč následně vyrazil Filip Novotný před sebe a pro volný kotouč si dojel ADAM KLAPKA, jenž posílá Bílé Tygry do dvoubrankového vedení. Asistence: Michal Birner.

23:16
    Další výhoz domácích, do vypršení Mikúšova trestu zbývá jen pár vteřin.

22:46
    Energetici vyhazují a mohou tak vystřídat.

22:07
    Po přihrávce Martina Kohouta to zpoza kruhů zkusil Martin Rohan, jeho rána ovšem letěla vysoko nad Kváčovu bránu.

21:32
    Tomáš Mikúš (KVA) se dopustil podrážení a Energie tak jde znovu do čtyř.

20:50
    Energetici nadále zamčeni v obranném pásmu, hosté kombinují.

20:23
    Hráči bojují v zaklesnutí v rohu kluziště, hra se zatím nepřerušuje.

20:01

V první části měla zprvu navrch Energie. Jenže svůj nátlak nevyužila a postupně se ke slovu začali dostávat Liberečtí. Ti nakonec gólový půst přerušili v 15. minutě, kdy Novotného prostřelil Martin Faško-Rudáš. Petr Kváča zatím drží čisté konto a domácí útočníci si na něm lámou zuby.

Další třetina začne přibližně v 18:19.

20:00

19:09
    Michal Plutnar si úplně nerozuměl s Martinem Rohanem, což mohlo pro ně skončit špatně, kdyby Novotný včas proti libereckým střelám nezasáhl.

18:11
    Flek to po chvíli zkusil znovu, tentokrát sám trefil z levé strany Kváčovu náruč.

17:47
    Tomáš Rachůnek parádní přihrávkou našel najíždějícího Jakuba Fleka, který chtěl zakončit mezi betony, Petr Kváča je při přesunu sklapl včas a podržel Liberecké.

17:02
    Energetici si přihrávají v obranném pásmu a oba týmy mezitím posílají na led čerstvé síly.

16:06
    Po delší době si Petr Kváča sáhl na kotouč, od modré to zkusil Tomáš Redlich, jenž trefil betony hostujícího gólmana.

15:11
    Bíli Tygři jsou na koni a uzamkli domácí v obranném pásmu.
    14:01 Martin FAŠKO-RUDÁŠ - 0:1

14:01
    MARTIN FAŠKO-RUDÁŠ si chvilku hrál s kotoučem v rohu kluziště a poté zkusil střelu k tyči, Filip Novotný ji ale dobře nezacpal, a tak se hosté mohou radovat z gólu. Asistence: Jan Ordoš.

13:52
    A jsou vidět první strkanice, ostřejší výměna názorů proběhla mezi Ondřejem Dlapou a Janem Šírem.

13:13
    Karlovarská první útočná trojka dobře forčekuje, hosté mají problémy s rozehrávkou.

12:45
    Liberečtí se usadili v útočném pásmu a otestovali Novotného pozornost několika střelami. Po jeho zákroku následuje komerční přestávka.

11:50
    Lukáš Derner srazil přihrávku Tomáše Vondráčka do prostoru hlediště a hra se tak přerušuje.

11:19
    Střela Ondřeje Beránka proletěla těsně vedle tyče Kváčovy svatyně.

10:44
    Kohout dostihl volný kotouč a spěchal na Kváču sám, ten si s jeho kličkou poradil.

10:31
    Zakázané uvolnění Liberce, tlak ještě chvíli bude trvat.

09:38
    Energetici se dostali do útočné třetiny, od nějakých nebezpečných příležitostí je však dělí přesnost přihrávek, většinu z nich totiž hosté zachytí.

08:50
    Po přerušení domácí kombinace zkusili Bílí Tygři rychlý protiútok, u toho se ovšem dopustili ofsajdu. Následuje komerční přestávka.

07:42
    A byl to zrovna Vít Jiskra, kdo vyslal kotouč do předbrankového prostoru. Jenže odtud ho vyrazili liberečtí obránci.

06:55
    Tuhle přesilovku domácí přežili, Jiskra se vrací zpět na led.

06:31
    Jaroslav Vlach to zkusil z pravého kruhu, trefil však pouze beton Filipa Novotného.

05:45
    Hosté kombinovali příliš dlouho a nakonec jednu přihrávku pokazili. Vyhnali se tak až k vlastní bráně.

04:55
    Karlovarští pokazili střídání a jsou za to potrestáni. Dvouminutový trest odpyká Vít Jiskra.

03:46
    Od jednoho z Libereckých přišlo nahození, které Filip Novotný úplně vypustil a naštěstí pro něj se puk odrazil od tyčky ven z brány.

02:57
    Vít jiskra vybojoval u středového kruhu puk a s jeho spoluhráči začal kombinaci, která skončila na libereckých holích a hra se tak opět přesouvá do středního pásma.

02:07
    Hosté se opět zdržují v útoku, ještě z jejich hokejek však nevyšla žádná střela. Energetici jim k tomu nabídli příležitost zakázaným uvolněním.

01:26
    Po přihrávce Jakuba Fleka se ke kotouči dostal Patrik Parkkonen, tomu střela zpoza kruhů moc nevyšla, a tak ho Petr Kváča v klidu lapí.

00:51
    Bílí Tygři vyčkávají na přechod dopředu a přihrávají si v obranném pásmu.

00:17
    Liberečtí vyhráli úvodní vhazování a zdrželi se v útočné třetině, domácí rychle hru přesunuli a první zákroky si připisuje Petr Kváča.

00:01

Na ledě ještě proběhne slavnostní ceremoniál pro Petra Koblasu, který ve Vítkovicích odehrál svůj 500. extraligový zápas. Karlovarský útočník převezme dres se symbolickou číslovkou 500.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Habal) – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, D. Mikyska, Dlapa, L. Doudera, Tureček – Koblasa, Černoch, Kohout – T. Rachůnek (A), T. Mikúš, Flek (A) – Vondráček (A), Hladonik, O. Beránek – Redlich, Jiskra, Osmík.
    Trenér: Martin Pešout

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Štibingr, M. Ivan, Kolmann, Derner, Aubrecht, Bukač – Birner (A), Klepiš, M. Zachar – Ordoš, Gríger, Faško-Rudáš – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, A. Najman, J. Šír.
    Trenér: Patrik Augusta

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Ondráček, Bohuněk.

Liberec je zatím za očekáváním. Bílí Tygři pravidelně patřili v posledních letech ke špičce extraligy, letos se ale pohybují spíše ve spodních patrech tabulky. Aktuálně patří Severočechům dvanácté místo, když po devětadvaceti odehraných zápasech nasbírali devětatřicet bodů. Na energetiky mají jednobodový náskok, nicméně navrch k tomu ještě dvě utkání k dobru. V každém případě, úterý se ponese ve znamení tabulkových sousedů. Karlovarští navíc mají svému soupeři co vracet, dosavadní dvě střetnutí totiž vyzněla pro tým trenéra Augusty.
    Před reprezentační přestávkou se povedlo Liberci uhrát dvě vítězství – 4:3 po prodloužení proti Vítkovicím a 2:1 s Hradcem. Na to ale nedokázal navázat v posledním duelu před pauzou, který sehrál na ledě Litvínova. Severočeši v něm nenašli recept na brankáře Godlu a padli výsledkem 0:2.

Energetici se po sérii venkovních zápasů vrací zpět do KV Areny. Poslední utkání ji ovšem nevyšly vůbec dobře. Po třech porážkách 2:3 přišel debakl 1:6 ve Vítkovicích. V kabině se muselo něco změnit a Západočeši to velmi dobře věděli. Vše začalo propuštěním Tora Imma a zkouškou dvou hráčů ze Sokolova, Víta Jiskry a Radka Pořízka. Největší změna se stala na trenérském postu, k Martinu Pešoutovi s Tomášem Mariškou se přidal Václav Skuhravý. Vše přineslo své ovoce, z hradeckého kluziště si Karlovarští odnesli cenný skalp 4:2. Duel ovšem nedohráli hned dva obránci – Tomáš Havlín a Lukáš Pulpán. Nad jejich startem v domácím představení s Libercem tak visí otazník. Naopak do hry se po návratu z Channel One Cupu hlásí reprezentační útočník Jakub Flek. Energie nadále nemůže využít služeb Jiřího Kulicha, jenž je pro změnu s juniorským výběrem Česka v Kanadě, kde se připravuje na nadcházející šampionát hráčů do dvaceti let.

„Odehráli jsme velmi bojovné utkání v Hradci. To je asi ta cesta, kterou potřebujeme jít a věříme, že na to hráči navážou v tom nadcházejícím domácím utkání. Liberec má určitě stoupající formu a bude nepříjemným soupeřem. Je to náš přímý konkurent v tabulce, takže všechny tyto aspekty vnímáme. Budeme chtít před Vánoci udělat vše proto, abychom ty body v domácím prostředí získali. Věřím, že pokud budeme pracovat tak, jako v tom posledním utkání, ta šance na body je velká,“ hlásí před utkáním Tomáš Mariška.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 28. Vondráček (Černoch, Plutnar), 38. Vondráček – 15. Faško-Rudáš (Ordoš), 24. Klapka (Birner), 47. Faško-Rudáš (Ordoš, Gríger)

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Ondráček, Bohuněk