Buffalo – Columbus 3:4 (po pr.) | Boston – Carolina 0:6 (kon.) | Ottawa – Pittsburgh 0:2 (kon.)
Montreal – Washington 2:5 (kon.) | St. Louis – New Jersey 4:7 (kon.) | Calgary – Toronto 5:2 (kon.)
Colorado – Tampa 3:2 (kon.)
Buffalo Sabres
3:4 (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)
Columbus Blue Jackets
Pátek 11.02.2022, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Columbus Blue Jackets v zápase sice prohrával, ale dokázal se do zápasu vrátit. Hostující celek nakonec zvládl zápas a bere dva body za výhru 4:3 v prodloužení. Utkání rozhodl Jakub Voráček. (03:54:06)

Columbus právě vstřelil branku!
    Po krásné individuální akci je rozhodnuto, prosazuje se hostující celek. K radosti českého publika vstřelil rozhodující branku v prodloužení po pěkné akci JAKUB VORÁČEK. Asistence: Zach Werenski a Boone Jenner.

60:01
    Prodloužení tři na tři právě začalo.

60:01

Platí vyrovnaný stav 3:3, a tak uvidíme prodloužení.

60:00

59:34
    Vladislav Gavrikov to zkoušel sám, ale prosadit se nedokázal.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

57:13
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry ve třetí třetině, podle všeho uvidíme prodloužení.

56:03
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, rána byla zblokovaná, směr hry se otáčí.
    54:25 Oliver BJORKSTRAND - 3:3

54:25
    Krásná kombinace hostujícího celku a je vyrovnáno. Voráček začal kombinaci, ve které pokračoval Laine, a pak zakončoval celkem snadno OLIVER BJORKSTRAND. Asistence: Patrik Laine a Jakub Voráček.

53:31
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Kyle Okposo – 2 min., nedovolené bránění).

53:09
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme aktivní hru hostů, Oliver Bjorkstrand minul branku.

52:25
    Domácí hokejisté začínají hru vyrovnávat, mnoho šancí momentálně k vidění není.

51:22
    Jeff Skinner se dostal do zakončení, jeho pokus kryje brankář, bude se vhazovat. Nejprve ale komerční přestávka.

51:04
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, následně se bude vhazovat ve středním pásmu.

50:33
    Vladislav Gavrikov rozehrává od své branky, ale jeho pokus nebyl příliš povedený.

49:37
    Columbus se nyní usadil v útočné části hrací plochy, Vladislav Gavrikov to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit.

49:05
    23:27, tak vypadá statistika střel na branku, aktivnější jsou hostující hokejisté, kteří ale prohrávají o jednu branku.

48:11
    Elvis Merzlikins si poradil se střelou od modré čáry, následuje komerční přestávka.

47:50
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.

47:33
    Elvis Merzlikins přerušuje hru, vhazovat se bude v útočném pásmu Buffala.

47:13
    Kyle Okposo pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle, následně rána minula branku.

46:36
    Domácí celek hraje přesilovku, usadil se v útočném pásmu. Buffalo mělo dobré pozice ale brankář Elvis Merzlikins kryje kotouč.

45:46
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Jakub Voráček – 2 min., podrážení).
    44:48 Brendan GAUNCE - 3:2

44:48
    Hostující celek se prosazuje a snižuje na rozdíl jediné branky, po pěkné kombinaci se prosazuje povedenou ránou BRENDAN GAUNCE. Asistence: Dean Kukan.

44:27
    19:26, tak vypadá statistika střel na branku.

43:33
    Oliver Bjorkstrand pálil a jeho projektil našel ve výstroji brankář Dustin Tokarski.

42:50
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Hokejisté Columbusu momentálně tahají za kratší konec pomyslného provazu.

42:19
    Domácí rozehrávali od své branky, následně se dostal do zakončení Casey Fitzgerald, ale jeho rána končí vedle branky.
    40:12 Alex TUCH - 3:1

40:12
    Sabres právě vstřelili branku!
    Tak to byla krásná akce domácích. Hokejisté Buffala navyšují své vedení a po krásné přihrávce spoluhráče se povedeným blafákem prosazuje někdejší hráč Vegas ALEX TUCH. Asistence: Jeff Skinner a Tage Thompson.

40:01

Dva góly vstřelil domácí celek ve druhé třetině, díky tomu otočil průběh zápasu a Buffalo vede po čtyřiceti minutách 2:1 na domácím ledě.

40:00

39:50
    Už se pravděpodobně nic nestane.

39:22
    Andrew Peeke dostal kotouč do útočného pásma, Sean Kuraly byl volný před brankou, ale puk se k němu nedostal.
    38:23 Kyle OKPOSO - 2:1

38:23
    Tentokrát to domácím vyšlo a dostávají se do vedení, po rychlé akci se prosazuje před brankou neobsazený KYLE OKPOSO. Ten měl dost času na střelu a dokázal se prosadit z předbrankové pozice. Asistence: Mark Jankowski.

38:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, Buffalo se usadilo v útočném pásmu.

37:00
    Columbus má územní převahu a pokouší se prosadit, nyní pálil Gustav Nyquist, ale jeho pokus kryje celkem snadno Gustav Nyquist.

36:30
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

34:40
    Tage Thompson si sjel do volného prostoru před brankou, ale nedokázal se dostat k puku.

34:21
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme nyní klidnější pasáž hry.

33:15
    Velkou šanci měli hosté, ale nedokázali se prosadit. Následně měli Blue Jackets další šanci, ale puk končí vedle.

32:34
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hostující celek je výrazně střelecky aktivnější, vede 21:144 na střely.

30:45
    Komerční přestávka.

30:24
    Domácí se dostali do útočného pásma, rána od modré čáry byla zblokovaná, následně puk končí vedle.

29:15
    Buffalo se usadilo v útočné části hrací plochy, zatím ale čeká na výraznější šanci.

28:47
    Jack Roslovic to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do výraznější střelecké pozice.

Hostující celek se dostal do útočného pásma, ale do výraznější šance se nedostal. Následně to zkoušel Max Domi, ale neuspěl.

26:36
    Hraje se rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

26:17
    Sledujeme rychlý hokej, Brendan Gaunce pálil, jeho pokus kryje brankář Dustin Tokarski. Komerční přestávka.

24:17
    8:15, tak vypadá statistika střel na branku, aktivnější je hostující celek, který ale před malou chvilkou inkasoval branku, a tak platí stav 1:1.

23:55
    Domácí měli nyní další velkou šanci, ale brankář Blue Jackets tak tak odrazil puk vedle branky.
    23:27 Rasmus DAHLIN - 1:1

23:27
    Z ničeho nic domácí celek dokázal srovnat. Střelou od modré čáry se prosazuje RASMUS DAHLIN. Jeho rána se od brankáře odrazila do branky, gól potvrdilo i video Asistence: Henri Jokiharju a Tage Thompson.

23:00
    Jack Roslovic měl velkou šanci, ale jeho rána končí mimo branku, hostující hráč netrefil odkrytou část branky.

21:49
    Cole Sillinger měl velkou šanci, ale tváří v tvář brankáři trefil jen jeho beton. Obrovskou šanci hostující celek neproměnil.

20:36
    Sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu druhé třetiny, mnoho šancí fanoušci nesledují.

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou, buly pro domácí celek.

20:01

Po první třetině vede zaslouženě aktivnější hrající hostující celek o jednu branku. Domácí si mnoho velkých šancí vypracovat nedokázali.

20:00

19:17
    Henri Jokiharju se objevil před brankou, měl velkou šanci, ale jeho rána končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:13
    Jeff Skinner měl z ničeho nic obrovskou šanci, přečíslení domácích zakončoval tvrdou ránou, která se od tyče odrazila zpět do hry. Nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno.

16:00
    Dvě střely na branku vyslal hostující celek, neujala se ani jedna.

15:57

14:58
    Zach Werenski to vzal na sebe, jeho tvrdou ránu vyrazil brankář Dustin Tokarski. Následně puk končí na druhé straně hrací plochy.

14:36
    Špatná přihrávka na modrou čáru, a tak dokázali domácí Sabres vyhodit.

14:10
    Přesilovku hraje hostující celek, který se usadil v útočném pásmu.

13:56
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Dylan Cozens – 2 min., podrážení).

13:56

13:30
    Vinou špatné přihrávku na modrou čáru přišel hostující celek o puk, směr hry se tak rychle otáčí.

12:55
    Columbus hraje aktivně, tlačí se do zakončení, má převahu, Zach Werenski z dobré pozice minul branku.

12:03
    Adam Boqvist hledal před brankou spoluhráče, ale přihrávka postrádala přesnost, obrana byla pozorná.

11:17
    Hostující brankář vybruslil od své branky, následně se jeho spoluhráči pokoušeli dostat do útočného pásma, ale obrana byla pozorná.

10:52
    Sledujeme rychlý hokej, který fanoušky musí bavit. Hosté mají více ze hry, hrají aktivně, tlačí se do zakončení, ale Buffalo se nyní brání.
    09:05 Jack ROSLOVIC - 0:1

09:05
    Aktivněji hrající hostující celek se dostává do vedení, po rychlé akci se prosazuje JACK ROSLOVIC. Poslal kotouč před branku a do své sítě si ho srazil obránce Mark Pysyk Asistence: Vladislav Gavrikov a Trey Fix-Wolansky.

08:42
    Vladislav Gavrikov pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky, následně puk vyrazil domácí brankář.

08:20
    Jack Roslovic to zkoušel individuálně, dostal se před branku, ale obrana si poradila.

07:54
    Buffalo se dostalo do útočného pásma, ale nedokázalo se prosadit, rána od modré čáry byla zblokovaná.

06:25

05:54
    Columbus hraje aktivně, ale na výraznější šanci zatím čeká.

05:32
    Gustav Nyquist to zkoušel individuálně, ale do výraznější šance se propracovat neodkázal.

04:45
    Kyle Okposo pálil z dobré pozice před brankou, jeho rána končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel.

04:09
    Dustin Tokarski musel za svou branku, špatně rozehrál, puku se zmocnili hosté, ale vypálit nedokázali.

02:58
    Domácí brankář kryje kotouč po střele z velké dálky, bude se vhazovat před jeho brankou.

01:46
    Dustin Tokarski rozehrává od své branky, Victor Olofsson pokračoval v akci, ale Trey Fix-Wolansky ho dobře napadal, a tak neměl moc prostoru.

01:27
    Hra je přerušená, vhazovat se bude před brankářem Sabres, který ukryl kotouč do výstroje.

00:30
    Domácí se dostali do útočného pásma, ale rána byla zblokovaná,

00:01

Buffalo Sabres: Tokarski (C. Anderson) – Jokiharju, Dahlin, M. Samuelsson, Fitzgerald, Hägg, Pysyk – J. Skinner, Tage Thompson, Tuch – Bjork, Cozens, Okposo – R. Asplund, Krebs, V. Olofsson – Jankowski, Eakin, Hayden.

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Werenski, Peeke, Gavrikov, A. Boqvist, Bayreuther, Kukan – Laine, Jenner, Nyquist – J. Voráček, Sillinger, O. Bjorkstrand – Činachov, Kuraly, Domi – Fix-Wolansky, Roslovic, B. Gaunce..

Buffalo Sabres odehrálo 45 zápasů s bilancí 11-3-7-24 a ziskem 35 bodů. V tabulce Východní konference je tým na patnácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým dva. Poradil si s Philadelphií Flyers 6:3 a s Arizonou Coyotes 3:1. Tým nestačil na Ottawu Senators 0:5, Colorado Avalanche 1:4 a Vegas 2:5.

Columbus Blue Jackets odehrál 44 zápasů s bilancí 14-7-1-22 a ziskem 43 bodů. V tabulce Východní konference je tým na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s New Yorkem Rangers 5:3, Montrealem Canadiens 6:3 a Washingtonem Capitals 5:4. Tým nestačil na Calgary Flames 0:6 a na Floridu Panthers 4:8.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Buffalo Sabres a Columbus Blue Jackets.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 24. Dahlin (Jokiharju, Tage Thompson), 39. Okposo (Jankowski), 41. Tuch (J. Skinner, Tage Thompson) – 10. Roslovic (Gavrikov, Fix-Wolansky), 45. B. Gaunce (Kukan), 55. O. Bjorkstrand (Laine, J. Voráček), 61. J. Voráček (Werenski, Jenner)

Trenér: Don Granato

Trenér: Brad Larsen

Rozhodčí: Furlatt, StLaurent – Barton, Berg

Diváci: 8 476