Buffalo – Columbus 3:4 (po pr.) | Boston – Carolina 0:6 (kon.) | Ottawa – Pittsburgh 0:2 (kon.)
Montreal – Washington 2:5 (kon.) | St. Louis – New Jersey 4:7 (kon.) | Calgary – Toronto 5:2 (kon.)
Colorado – Tampa 3:2 (kon.)
Buffalo Sabres
3:4 (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)
Columbus Blue Jackets
Pátek 11.02.2022, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Buffalo Sabres a Columbus Blue Jackets.

Columbus Blue Jackets odehrál 44 zápasů s bilancí 14-7-1-22 a ziskem 43 bodů. V tabulce Východní konference je tým na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s New Yorkem Rangers 5:3, Montrealem Canadiens 6:3 a Washingtonem Capitals 5:4. Tým nestačil na Calgary Flames 0:6 a na Floridu Panthers 4:8.

Buffalo Sabres odehrálo 45 zápasů s bilancí 11-3-7-24 a ziskem 35 bodů. V tabulce Východní konference je tým na patnácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým dva. Poradil si s Philadelphií Flyers 6:3 a s Arizonou Coyotes 3:1. Tým nestačil na Ottawu Senators 0:5, Colorado Avalanche 1:4 a Vegas 2:5.

Buffalo Sabres: Tokarski (C. Anderson) – Jokiharju, Dahlin, M. Samuelsson, Fitzgerald, Hägg, Pysyk – J. Skinner, Tage Thompson, Tuch – Bjork, Cozens, Okposo – R. Asplund, Krebs, V. Olofsson – Jankowski, Eakin, Hayden.

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Werenski, Peeke, Gavrikov, A. Boqvist, Bayreuther, Kukan – Laine, Jenner, Nyquist – J. Voráček, Sillinger, O. Bjorkstrand – Činachov, Kuraly, Domi – Fix-Wolansky, Roslovic, B. Gaunce..

00:01

00:30
    Domácí se dostali do útočného pásma, ale rána byla zblokovaná,

01:27
    Hra je přerušená, vhazovat se bude před brankářem Sabres, který ukryl kotouč do výstroje.

01:46
    Dustin Tokarski rozehrává od své branky, Victor Olofsson pokračoval v akci, ale Trey Fix-Wolansky ho dobře napadal, a tak neměl moc prostoru.

02:58
    Domácí brankář kryje kotouč po střele z velké dálky, bude se vhazovat před jeho brankou.

04:09
    Dustin Tokarski musel za svou branku, špatně rozehrál, puku se zmocnili hosté, ale vypálit nedokázali.

04:45
    Kyle Okposo pálil z dobré pozice před brankou, jeho rána končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel.

05:32
    Gustav Nyquist to zkoušel individuálně, ale do výraznější šance se propracovat neodkázal.

05:54
    Columbus hraje aktivně, ale na výraznější šanci zatím čeká.

06:25
    Komerční přestávka.

07:54
    Buffalo se dostalo do útočného pásma, ale nedokázalo se prosadit, rána od modré čáry byla zblokovaná.

08:20
    Jack Roslovic to zkoušel individuálně, dostal se před branku, ale obrana si poradila.

08:42
    Vladislav Gavrikov pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky, následně puk vyrazil domácí brankář.

09:05
    Columbus právě vstřelil branku!
    Aktivněji hrající hostující celek se dostává do vedení, po rychlé akci se prosazuje JACK ROSLOVIC. Poslal kotouč před branku a do své sítě si ho srazil obránce Mark Pysyk Asistence: Vladislav Gavrikov a Trey Fix-Wolansky.
    09:05 Jack ROSLOVIC - 0:1

10:52
    Sledujeme rychlý hokej, který fanoušky musí bavit. Hosté mají více ze hry, hrají aktivně, tlačí se do zakončení, ale Buffalo se nyní brání.

11:17
    Hostující brankář vybruslil od své branky, následně se jeho spoluhráči pokoušeli dostat do útočného pásma, ale obrana byla pozorná.

12:03
    Adam Boqvist hledal před brankou spoluhráče, ale přihrávka postrádala přesnost, obrana byla pozorná.

12:55
    Columbus hraje aktivně, tlačí se do zakončení, má převahu, Zach Werenski z dobré pozice minul branku.

13:30
    Vinou špatné přihrávku na modrou čáru přišel hostující celek o puk, směr hry se tak rychle otáčí.

13:56

13:56
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Dylan Cozens – 2 min., podrážení).

14:10
    Přesilovku hraje hostující celek, který se usadil v útočném pásmu.

14:36
    Špatná přihrávka na modrou čáru, a tak dokázali domácí Sabres vyhodit.

14:58
    Zach Werenski to vzal na sebe, jeho tvrdou ránu vyrazil brankář Dustin Tokarski. Následně puk končí na druhé straně hrací plochy.

15:57

16:00
    Dvě střely na branku vyslal hostující celek, neujala se ani jedna.

17:13
    Jeff Skinner měl z ničeho nic obrovskou šanci, přečíslení domácích zakončoval tvrdou ránou, která se od tyče odrazila zpět do hry. Nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

19:17
    Henri Jokiharju se objevil před brankou, měl velkou šanci, ale jeho rána končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.

20:00

Po první třetině vede zaslouženě aktivnější hrající hostující celek o jednu branku. Domácí si mnoho velkých šancí vypracovat nedokázali.

20:01

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou, buly pro domácí celek.

20:36
    Sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu druhé třetiny, mnoho šancí fanoušci nesledují.

21:49
    Cole Sillinger měl velkou šanci, ale tváří v tvář brankáři trefil jen jeho beton. Obrovskou šanci hostující celek neproměnil.

23:00
    Jack Roslovic měl velkou šanci, ale jeho rána končí mimo branku, hostující hráč netrefil odkrytou část branky.

23:27
    Sabres právě vstřelili branku!
    Z ničeho nic domácí celek dokázal srovnat. Střelou od modré čáry se prosazuje RASMUS DAHLIN. Jeho rána se od brankáře odrazila do branky, gól potvrdilo i video Asistence: Henri Jokiharju a Tage Thompson.
    23:27 Rasmus DAHLIN - 1:1

23:55
    Domácí měli nyní další velkou šanci, ale brankář Blue Jackets tak tak odrazil puk vedle branky.

24:17
    8:15, tak vypadá statistika střel na branku, aktivnější je hostující celek, který ale před malou chvilkou inkasoval branku, a tak platí stav 1:1.

26:17
    Sledujeme rychlý hokej, Brendan Gaunce pálil, jeho pokus kryje brankář Dustin Tokarski. Komerční přestávka.

26:36
    Hraje se rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

Hostující celek se dostal do útočného pásma, ale do výraznější šance se nedostal. Následně to zkoušel Max Domi, ale neuspěl.

28:47
    Jack Roslovic to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do výraznější střelecké pozice.

29:15
    Buffalo se usadilo v útočné části hrací plochy, zatím ale čeká na výraznější šanci.

30:24
    Domácí se dostali do útočného pásma, rána od modré čáry byla zblokovaná, následně puk končí vedle.

30:45

32:34
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hostující celek je výrazně střelecky aktivnější, vede 21:144 na střely.

33:15
    Velkou šanci měli hosté, ale nedokázali se prosadit. Následně měli Blue Jackets další šanci, ale puk končí vedle.

34:21
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme nyní klidnější pasáž hry.

34:40
    Tage Thompson si sjel do volného prostoru před brankou, ale nedokázal se dostat k puku.

36:30
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

37:00
    Columbus má územní převahu a pokouší se prosadit, nyní pálil Gustav Nyquist, ale jeho pokus kryje celkem snadno Gustav Nyquist.

38:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, Buffalo se usadilo v útočném pásmu.

38:23
    Tentokrát to domácím vyšlo a dostávají se do vedení, po rychlé akci se prosazuje před brankou neobsazený KYLE OKPOSO. Ten měl dost času na střelu a dokázal se prosadit z předbrankové pozice. Asistence: Mark Jankowski.
    38:23 Kyle OKPOSO - 2:1

39:22
    Andrew Peeke dostal kotouč do útočného pásma, Sean Kuraly byl volný před brankou, ale puk se k němu nedostal.

39:50
    Už se pravděpodobně nic nestane.

40:00

Dva góly vstřelil domácí celek ve druhé třetině, díky tomu otočil průběh zápasu a Buffalo vede po čtyřiceti minutách 2:1 na domácím ledě.

40:01

40:12
    Tak to byla krásná akce domácích. Hokejisté Buffala navyšují své vedení a po krásné přihrávce spoluhráče se povedeným blafákem prosazuje někdejší hráč Vegas ALEX TUCH. Asistence: Jeff Skinner a Tage Thompson.
    40:12 Alex TUCH - 3:1

42:19
    Domácí rozehrávali od své branky, následně se dostal do zakončení Casey Fitzgerald, ale jeho rána končí vedle branky.

42:50
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Hokejisté Columbusu momentálně tahají za kratší konec pomyslného provazu.

43:33
    Oliver Bjorkstrand pálil a jeho projektil našel ve výstroji brankář Dustin Tokarski.

44:27
    19:26, tak vypadá statistika střel na branku.

44:48
    Hostující celek se prosazuje a snižuje na rozdíl jediné branky, po pěkné kombinaci se prosazuje povedenou ránou BRENDAN GAUNCE. Asistence: Dean Kukan.
    44:48 Brendan GAUNCE - 3:2

45:46
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Jakub Voráček – 2 min., podrážení).

46:36
    Domácí celek hraje přesilovku, usadil se v útočném pásmu. Buffalo mělo dobré pozice ale brankář Elvis Merzlikins kryje kotouč.

47:13
    Kyle Okposo pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle, následně rána minula branku.

47:33
    Elvis Merzlikins přerušuje hru, vhazovat se bude v útočném pásmu Buffala.

47:50
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.

48:11
    Elvis Merzlikins si poradil se střelou od modré čáry, následuje komerční přestávka.

49:05
    23:27, tak vypadá statistika střel na branku, aktivnější jsou hostující hokejisté, kteří ale prohrávají o jednu branku.

49:37
    Columbus se nyní usadil v útočné části hrací plochy, Vladislav Gavrikov to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit.

50:33
    Vladislav Gavrikov rozehrává od své branky, ale jeho pokus nebyl příliš povedený.

51:04
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, následně se bude vhazovat ve středním pásmu.

51:22
    Jeff Skinner se dostal do zakončení, jeho pokus kryje brankář, bude se vhazovat. Nejprve ale komerční přestávka.

52:25
    Domácí hokejisté začínají hru vyrovnávat, mnoho šancí momentálně k vidění není.

53:09
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme aktivní hru hostů, Oliver Bjorkstrand minul branku.

53:31
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Kyle Okposo – 2 min., nedovolené bránění).

54:25
    Krásná kombinace hostujícího celku a je vyrovnáno. Voráček začal kombinaci, ve které pokračoval Laine, a pak zakončoval celkem snadno OLIVER BJORKSTRAND. Asistence: Patrik Laine a Jakub Voráček.
    54:25 Oliver BJORKSTRAND - 3:3

56:03
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, rána byla zblokovaná, směr hry se otáčí.

57:13
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry ve třetí třetině, podle všeho uvidíme prodloužení.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:34
    Vladislav Gavrikov to zkoušel sám, ale prosadit se nedokázal.

60:00

Platí vyrovnaný stav 3:3, a tak uvidíme prodloužení.

60:01

60:01
    Prodloužení tři na tři právě začalo.

60:16
    Po krásné individuální akci je rozhodnuto, prosazuje se hostující celek. K radosti českého publika vstřelil rozhodující branku v prodloužení po pěkné akci JAKUB VORÁČEK. Asistence: Zach Werenski a Boone Jenner.

3. Alex Tuch (BUF) – 1+0

Columbus Blue Jackets v zápase sice prohrával, ale dokázal se do zápasu vrátit. Hostující celek nakonec zvládl zápas a bere dva body za výhru 4:3 v prodloužení. Utkání rozhodl Jakub Voráček. (03:54:06)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 24. Dahlin (Jokiharju, Tage Thompson), 39. Okposo (Jankowski), 41. Tuch (J. Skinner, Tage Thompson) – 10. Roslovic (Gavrikov, Fix-Wolansky), 45. B. Gaunce (Kukan), 55. O. Bjorkstrand (Laine, J. Voráček), 61. J. Voráček (Werenski, Jenner)

Trenér: Don Granato

Trenér: Brad Larsen

Rozhodčí: Furlatt, StLaurent – Barton, Berg

Diváci: 8 476