Winnipeg – Edmonton 2:4 (kon.) | Ottawa – Boston 2:3 (po pr.) | Toronto – St. Louis 3:6 (kon.)
Arizona – Los Angeles 3:5 (kon.) | Calgary – Seattle 2:1 (kon.) | Vancouver – Anaheim 4:7 (kon.)
Pittsburgh – Carolina 3:4 (kon.) | NY Islanders – Montreal 2:3 (1:2 po s.n.) | Chicago – Florida 2:5 (kon.)
Ottawa – NY Rangers 1:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
New York Islanders
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Montreal Canadiens
Neděle 20.02.2022, 20:00 • UBS Arena, New York • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:42:30)

Ilja Sorokin (NYI) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6%, odchytal 65:00
    Andrew Hammond (MTL) – 30 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,8%, odchytal 65:00

Česká a slovenská stopa

Zdeno Chára (NYI) – 0+0, +/- 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:18

1. Josh Anderson (MTL) 1+0
    2. Andrew Hammond (MTL) – 30 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,8%
    3. Ilja Sorokin (NYI) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6%

Dnešní utkání sledovalo 17 255 diváků.

Je konec. Montreal Canadiens zvítězil na ledě New Yorku Islanders 3:2 po samostatných nájezdech. O jedinou branku v první třetině se postaral v 10. minutě Michael Pezzetta. Vstup do druhé periody se domácím povedl, protože ve 22. minutě srovnal Palmieri. Ovšem následně se hra opět vyrovnala a ve 39. minutě šli hosté zpět do vedení po brance Andersona. Třetí dvacetiminutovka nabídla jednu branku, kterou vstřelil v 58. minutě Brock Nelson a poslal tak zápas do prodloužení. V tom gól nepadl a došlo na nájezdy, kdy rozhodl Rem Pitlick.
    Montreal zvítězil nad Islanders 3:2.

Rem PITLICK - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Montreal Canadiens.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení i přes několik velkých šancí nakonec nepřineslo žádnou branku a zápas se tak rozhodně v samostatných nájezdech.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Mathew Barzal krouží s pukem a snaží si vypracovat příležitost ke střele.

64:12
    Domácí dostali puk na hole a následně vyjeli z útočné třetiny, aby mohli vystřídat.

63:26
    Střela Bena Chiarota z pravé strany byla zblokována. Posléze se znovu dostal Chiarot ke střele, ale tu vyrazil Sorokin.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 22. Palmieri (Parise, Bailey), 58. Nelson (Bellows, Aho) – 10. Pezzetta (Kulak, Poehling), 39. Josh Anderson (Suzuki, Caufield), rozh. náj. R. Pitlick