Buffalo – Ottawa 1:3 (kon.) | Philadelphia – Washington 3:5 (kon.) | NY Rangers – Detroit 2:3 (1:2 po s.n.)
Toronto – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Montreal – St. Louis 3:2 (po pr.) | NY Islanders – Boston 4:1 (kon.)
Winnipeg – Seattle 5:3 (kon.) | Chicago – Columbus 4:7 (kon.) | Edmonton – Anaheim 7:3 (kon.)
San Jose – Vancouver 4:5 (po pr.)
Edmonton Oilers
7:3 (1:2, 3:0, 3:1)
Anaheim Ducks
Pátek 18.02.2022, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Barrie, Nurse (A), Ceci, Lagesson, Bouchard, Broberg, Niemeläinen – Puljujärvi, McDavid (C), Hyman – Yamamoto, Draisaitl, E. Kane – D. Ryan, Nugent-Hopkins (A), Foegele – R. McLeod, Benson.
    Trenér: Jay Woodcroft

Anaheim Ducks: J. Gibson (Stolarz) – Drysdale, H. Lindholm, Pateryn, Fowler (A), Shattenkirk, Benoit – T. Terry, Getzlaf (C), Henrique – Rakell, Zegras, Milano – Silfverberg (A), Lundeström, D. Grant – B. Robinson, Steel, Deslauriers.
    Trenér: Dallas Eakins

Rozhodčí: Skilliter, Nicholson – Toomey, O'Quinn.

V Edmontonu zní státní hymny. Utkání začne za malý okamžik.

00:01

00:15
    Terry se hned v úvodu dostal do solidní šance, Smitha ale neprostřelil.

00:18
    Následně si Terry ale pomohl hákováním a je vyloučen na dvě minuty.

01:01
    Od modré čáry se ke střele dostal Barrie, jeho pokus ale zablokoval jeden z obránců.

01:40
    Edmonton se dokázal usadit v útočném pásmu a má solidní tlak. Obrana Anaheimu ale odolává.

02:05
    Nyní hosté dokázali dostat kotouč daleko od své branky.

02:18

02:42
    Přesilovou hru si zahraje i Anaheim. Vyloučen je na dvě minuty Barrie.

03:30
    Ducks se zatím nedokázali usadit v útočném pásmu, Edmonton zvládá oslabení na výbornou.

04:39
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Hosté přesilovou hru nakonec využívají a dostávají se do vedení. ADAM HENRIQUE tečoval střelu od modré čáry a puk propadl za Smitha. Asistence: Cam Fowler a Jakob Silfverberg.
    04:39 Adam HENRIQUE - 0:1

05:55
    Edmonton se pokouší na inkasovaný gól rychle zareagovat a tlačí se do útočného pásma. Chybí tomu ale střelba na branku.

06:58
    Střelu Evandera Kanea si dokázal Gibson pohlídat a úspěšně zasáhl. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

07:58
    Anaheim se dokázal na chvíli usadit v útočném pásmu, ale k žádné střele na branku to nevedlo.

08:13
    McDavid se dostal do velmi dobré příležitosti, Gibsona ale z brejkové situace nepřekonal.

10:22
    Své štěstí zkusil Draisaitl, ale i jeho ránu dokázal brankář Anaheimu zneškodnit.

11:10
    A znovu skvělý Gibson. McDavid tentokrát ujížděl na brankáře Ducks z pravé strany, střelou po ledě ale nevyrovnal. Kapitán Oilers je v tomto zápase hodně aktivní.

11:10
    Na řadu přichází další komerční přestávka.

12:27
    Ducks si zahrají druhou přesilovou hru v utkání. Za podrážení míří na trestnou lavici na dvě minuty Nurse.

12:41
    Fowler pálil od modré čáry, tvrdá rána ale proletěla nad břevnem.

13:00
    Ducks dokáží držet útočné pásmo, zatím si ale nic vážného nevytvořili.

13:20
    Kotouč je ve středním pásmu a domácí mohou vystřídat.

14:14
    Hosté využívají i druhou přesilovou hru v utkání. Zegras z levé strany poslal puk před brankoviště, odkud ho SONNY MILANO nasměroval do branky. Asistence: Trevor Zegras a Jamie Drysdale.
    14:14 Sonny MILANO - 0:2

14:31
    McDavid zatím nedokáže najít recept na Gibsona, který kapitána Oilers hodně trápí.

15:20
    Pateryn dokázal prověřit pozornost Smitha, kterému se tentokrát povedlo úspěšné zasáhnout.

16:20
    Pokud se hraje v plném počtu, tak hokejisté Edmontonu jsou aktivnějším týmem a tráví hodně času v útočném pásmu.

16:52
    Přesilová hra pro Edmonton. Za hákování je vyloučen Lundeström.

17:28
    Z pravého kruhu střílel z první Draisaitl, branku však těsně minul.

18:20
    Domácím zatím dělá problém se udržet v útočném pásmu, hosté se velmi dobře brání.

18:33
    A když už se domácí dostanou do šance, tak vše skončí na Gibsonovi. Ten zatím chytá velmi dobře.

18:46
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Domácí přesilovou hru využívají a vrací se do zápasu. EVANDER KANE dostal kotouč na levý kruh a střelou zápěstím vyzrál na Gibsona. Asistence: Ryan McLeod a Evan Bouchard.
    18:46 Evander KANE - 1:2

20:00

Úvodní třetina přinesla tři přesilovkové góly! Nejdříve dvakrát udeřili hosté, nicméně v závěru snížil Evander Kane a vrátil Oilers zpátky do zápasu. Jak se bude vyvíjet duel ve druhé třetině?

20:01

20:38
    Od modré čáry prověřil Smitha Lindholm. Brankář Oilers dokázal tento pokus vyrazit.

21:18
    Na druhé straně to podobně zkoušel Nurse, i v tomto případě byl úspěšnější brankář.

21:42
    McDavid zavezl puk do útočného pásma a přenechal ho Hymanovi, který se zalekl šance vystřelit a puk mu utekl.

22:12
    Z pravého kruhu však do zakončení šel Nugent-Hopkins a Gibson musel jeho ránu vyrazit.

22:29
    Střelu Carricka dokázal Smith zastavit svým betonem a následně zalehnout kotouč. Celá situace se ale bude řešit na videu, jelikož je možné, že beton brankáře Oilers byl za brankovou čárou.

22:29
    Žádný ze záběrů neprokázal, že by byl kotouč za brankovou čárou, a tak se bude pokračovat za stavu 2:1 pro Ducks.

24:12
    V Rogers Place je vyrovnáno. DEREK RYAN mezi kruhy tečoval střelu od modré čáry a Gibson nedokázal včas zareagovat. Asistence: Cody Ceci a Warren Foegele.
    24:12 Derek RYAN - 2:2

25:12
    Edmonton zůstává po vstřelené brance v útočném pásmu a pokouší se dostat do vedení.

26:32
    Nurse od levého mantinelu poslal kotouč pohotově na branku a Gibson musel zasahovat. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

27:26
    Obrat je dokonán a Oilers se dostávají do vedení. McDavid našel na brankovišti JESSE PULJUJÄRVIHO a ten pohotově uklidil puk do branky. Asistence: Connor McDavid a Zach Hyman.
    27:26 Jesse PULJUJÄRVI - 3:2

28:00
    Anaheim se ve druhé třetině nedokáže dostat do potřebného tempa a je jednoznačně horším týmem. Pokud hosté nezaberou, je více než jisté, že brzy inkasují znovu.

29:50
    Drobné nepřesnosti na obou stranách, ani jednomu celku se nedaří usadit v útočném pásmu.

30:21
    Přichází však rychlá akce a Oilers vedou o dvě branky. McLeod při přečíslení našel LEONA DRAISAITLA a ten z brankoviště nasměroval puk do branky. Gibson byl zcela bezmocný. Asistence: Ryan McLeod a Evander Kane.
    30:21 Leon DRAISAITL - 4:2

31:53
    Nechybělo mnoho a domácí se znovu radovali. Yamamoto dostal puk do předbrankového prostoru a střelou z první trefil pouze Gibsona. Anaheim je ve druhé části pod obrovským tlakem.

32:26
    Edmonton je znovu natlačený u branky soupeře a pokouší se využít toho, že soupeř je očividně rozhozený.

33:20
    Gibson znovu pod palbou střel. Tentokrát brankář Ducks dokázal svoji branku ustrážit.

34:00
    Ducks se po dlouhé době dostali do útočného pásma, Milanova střela od pravého mantinelu ale byla sražena za branku.

34:45
    V aréně panuje skvělá atmosféra, hledištěm probíhá mexická vlna. Fanoušci Oilers si druhou třetinu užívají.

35:23
    Rychlá akce Oilers kýžené ovoce nepřinesla, je odpískáno postavení mimo hru.

36:46
    Komerční přestávka pomohla Anaheimu narušit tlak Oilers, hosté se nyní dokáží držet u kotouče.

37:33
    Nugent-Hopkins se ocitl na levém kruhu s kotoučem na holi a vystřelil přes hráče. Gibson dokázal zasáhnout vyrážečkou.

38:03
    Kotouč se ve středním pásmu odrazil na jednu ze střídaček a hra je přerušena. Tempo hry mírně opadlo.

39:27
    Smith v závěru druhé třetiny vytáhl skvělý zákrok lapačkou. Z pravého kruhu střílel Comtois.

39:54
    Tentokrát to z levého kruhu zkoušel Zegras, ale Smith znovu připraven. Ducks se v poslední minutě druhé části dostali ke dvěma zajímavým střelám.

40:00
    Edmonton začne třetí třetinu v oslabení, za hákování je vyloučen McDavid.

40:00

Edmonton byl ve druhé části jednoznačně lepším týmem a to se projevilo i na výsledku, když Oilers dokázali třemi góly vývoj utkání otočit a vedou 4:2. Dokáže se Anaheim ve třetí třetině probrat?

Střely na branku: 30 – 15.

Další třetina začne přibližně v 5:04.

40:01

41:00
    Anaheimu se zatím v přesilové hře nepodařilo usadit v útočném pásmu a vytvořit si tlak.

41:39
    Kotouč je znovu až u branky Gibsona, tuhle přesilovou hru Anaheim nejspíše nevyužije.

42:00

42:45
    Edmonton je po návratu McDavida do hry znovu lepším týmem, Ducks se dneska nemohou ve hře pět na pět prosadit.

44:21
    Tento zápas je nejspíše rozhodnutý. Nugent-Hopkins nejdříve za brankou vybojoval kotouč a poté našel na pravém kruhu WARRENA FOEGELEHO, jenž se střelou z první nemýlil. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Derek Ryan.
    44:21 Warren FOEGELE - 5:2

45:12
    Obrovská chyba v obraně Ducks málem vedla k šestému gólu. Evander Kane ale z mezikruží Gibsona neprostřelil.

45:12
    Carrick následně Kanea úplně zbytečně dohrál a míří na trestnou lavici. Přesilová hra pro Oilers.

45:21
    Bouchard lehkou střelou prověřil pozornost GIbsona, který tento pokus vyrazil do bezpečí.

45:49
    Edmonton se nyní dokázal usadit v útočném pásmu a v poklidu kombinuje. Domácí již nikam chvátat nemusí.

46:11
    Střela Nurse od modré čáry skončila ve výstroji Gibsona, který hru raději přerušil.

46:40
    Ducks se dokázali osvobodit a kotouč je ve středním pásmu.

47:12

47:24
    Na pravém kruhu pořádně napřáhl Hyman a donutil Gibsona k dalšímu zákroku. Brankář Ducks se rozhodně nenudí.

49:17
    Ducks snižují na rozdíl dvou branek. TREVOR ZEGRAS nachytal domácího brankáře na hruškách a z velkého úhlu napálil kotouč do šibenice. Asistence: Rickard Rakell a Sonny Milano.
    49:17 Trevor ZEGRAS - 5:3

49:55
    Na druhé straně mohl Edmontonu vrátit třígólové vedení Ryan, jeho ránu z předbrankového prostoru Gibson vyrazil.

50:19
    Co nedokázal Ryan, to dokázal LEON DRAISAITL. Německý útočník vybojoval v útočném pásmu kotouč a okamžitě šel do zakončení. Prudkou ránu z mezikruží nedokázal Gibson zastavit. Bez asistence.
    50:19 Leon DRAISAITL - 6:3

51:37
    Tady to začíná vypadat na debakl! McDavid našel z levé strany mezi kruhy postaveného ZACHA HYMANA, jemuž se podařilo skórovat bekhendovou střelou. Asistence: Connor McDavid a Kailer Yamamoto.
    51:37 Zach HYMAN - 7:3

52:03
    Hokejisté Anaheimu by se již nejraději viděli v kabině, Edmonton jednoznačně vládne tomuto utkání.

52:21
    Draisaitl jel sám na branku a byl faulován. Rozhodčí ale pouze vylučují. Na trestnou lavicí míří za podrážení Lindholm.

52:57
    Anaheimu se zatím v oslabení daří držet kotouč daleko od vlastní branky.

53:30
    Až nyní se domácí dokázali dostat do útočného pásma.

53:43
    Nurseho střela od modré čáry skončila v moci Gibsona.

54:21

55:42
    Utkání se pomalu dohrává a pochopitelně je k vidění řada nepřesností. Nyní se kotouč ve středním pásmu dostal do hlediště.

56:55
    Ani jeden z týmů se netlačí do zakončení, hra se odehrává převážně na středu kluziště.

57:45
    Silfverberg vybojoval v útočném pásmu kotouč a z pravé strany vystřelil. Jeho rána nebyla vůbec přesná, kotouč přeletěl břevno o pořádný kus.

58:33
    Mike Smith si nyní trošku napravil reputaci, když dokázal vychytat Mahuru.

59:04
    Hra je znovu přerušena kvůli technickému prohřešku, domácí zahráli vysokou holí.

59:14
    Fowlerova střela od modré čáry byla zablokována jedním z obránců.

Edmonton sice v zápase prohrával o dva góly, od druhé třetiny však svého soupeře neuvěřitelně přehrál a dokráčel k zaslouženému vítězství. Obrana Ducks téměř neexistovala a domácí si se svým soupeřem hráli.

Dnešní utkání sledovalo 9 150 diváků.

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný páteční den. (05:50:01)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 19. E. Kane (R. McLeod, Bouchard), 25. D. Ryan (Ceci, Foegele), 28. Puljujärvi (McDavid, Hyman), 31. Draisaitl (R. McLeod, E. Kane), 45. Foegele (Nugent-Hopkins, D. Ryan), 51. Draisaitl, 52. Hyman (McDavid, Yamamoto) – 5. Henrique (Fowler, Silfverberg), 15. Milano (Zegras, Drysdale), 50. Zegras (Rakell, Milano)

Anaheim Ducks: J. Gibson (Stolarz) – Drysdale, H. Lindholm, Shattenkirk, Fowler (A), Pateryn, Mahura – T. Terry, Steel, Henrique – Rakell, Zegras, Milano – Silfverberg (A), Lundeström, Comtois – S. Carrick, D. Grant, Deslauriers.

Rozhodčí: Skilliter, Nicholson – Toomey, O'Quinn

Diváci: 9 150