Philadelphia – Detroit 3:6 (kon.) | Edmonton – Chicago 1:4 (kon.) | Dallas – Nashville 4:3 (kon.)
Calgary – Vegas 6:0 (kon.) | Seattle – Arizona 2:5 (kon.) | Vancouver – NY Islanders 3:6 (kon.)

3. Cale Järnkrok (SEA) – 1+0 (06:46:39)

Poslední třetina byla brankově nejbohatší. Nejprve šokoval Arizonu Blackwell, který se prosadil už šestnáct sekund po začátku třetiny, a to ještě ve vlastním oslabení. Arizona ale zareagovala nejlépe, jak mohla, a to opětovným navýšením, kdy se prosadil Strälman. Potom čarovali brankáři, a to až do závěru. Seattle ho zdramatizoval čtyři minuty a pár sekund před koncem, když Järnkrok snížil na 2:3. Jenže Coyotes rychle potrestali risk Krakenu s odkrytou klecí, a to hned dvakrát, takže rozdíl je nakonec tříbrankový.

59:01
    Arizona právě vstřelila branku!
    Domácí to zkusili s odkrytou klecí v poslední minutce znovu, jenže hosté znovu trestali! NICK SCHMALTZ si tak vylepšil statistiky druhou brankou v zápase. Asistence: Clayton Keller.
    58:23 Alex GALCHENYUK - 2:4

58:23
    Ne, dneska už to Seattle nedokáže. Coyotes si zase berou zpět dvoubrankové vedení trefou ALEXE GALCHENYUKA, který kotouč poslal bekhendem do prázdné branky. Asistence: Phil Kessel.
    55:52 Calle JÄRNKROK - 2:3

55:52
    Seattle právě vstřelil branku!
    Domácí dramatizují zápas! Byl to parádní a rychlý přechod Seattlu. Gourde opět ukázal svou genialitu a našel křížným pasem přes hráče u pravé tyčky před úplně volnou brankou CALLE JÄRNKROKA, který už jen doklepl kotouč do odkryté branky. Asistence: Yanni Gourde a Alexander Wennberg.

55:35
    Další zákrok má na svém dnešním výpisu Grubauer.

54:58
    Blackwell přivezl kotouč do útočného pásma, obehrál Vejmelku a nasměroval kotouč pro spoluhráče před prázdnou branku, jenže ten nedokázal puk do prázdné arizonské svatyně doklepnout!

54:13
    Grubauer teď podržel svůj tým, protože soupeř vyslal velmi nečekanou a nebezpečnou střelu skoro z nulového úhlu.

52:58
    Eriksson promeškal obrovskou šanci! Na branku jel sám, ovšem pořád váhal se střelou, a jak zpomaloval, dostal se k němu soupeř a vyškrábl mu kotouč zezadu.

52:25
    Další Vejmelkův důležitý save. Appleton pálil ze skvělé pozice, ovšem bez úspěchu.

51:46
    Seattle hodně tlačí, ovšem střelba opět vázne. A co se k brance dostane, to vykryje parádně chytající Vejmelka.

50:27

50:20
    Seattle se velice rychle dostal znovu do útočné třetiny, ale tentokrát nic nevymyslel. Následně Coyotes znovu vyhazují.

50:03
    McCan prověřil Vejmelku velice dobrou střelou z pravého kruhu. Kotouč se odrazil mimo pásmo.

49:24
    Další pomalé a velmi dobré vyhození Arizony. Z přesilovky zbývá minutka.

49:04
    Arizona dvakrát vyhodila a vyplýtvala hodně přesilovkového času soupeře. Ten se už ale vrátil do pásma.

48:27
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jakob Chychrun – 2 min., podrážení).

48:21
    Seattle nyní opravdu tlačí a navíc už hraje taky ve výhodě. Vejmelka si za půl minuty připsal snad tři zákroky.

47:48
    Dunn předal do volného prostoru před brankou kotouč Johanssonovi. Ten pálil z velice dobré pozice, ale Vejmelka se opět fantasticky vytáhl.

46:42
    Seattle vyvezl kotouč do útočného pásma. Donskoi ho pak málem zachytil před prázdnou části branky, ovšem nedokázal ho tam poslat.

45:41
    Ljubuškin z druhé vlny přijel k odraženému kotouči a brutální sílou ho poslal k brance. Tam ho schytal jeden z hráčů.
    41:52 Anton STRÄLMAN - 1:3

41:52
    To je odpověď! Arizona už mimo přesilovku skóruje a opět si bere zpět své dvoubrankové vedení. Nejprve přišla střela z pravé strany, která byla odražena. Touš získal ANTON STRÄLMAN, která se přesunul a bekhendem vypálil. Grubauer nic neviděl, protože se přesunoval a před ním stál velice dobře postavený Ladd. Asistence: Ryan Dzingel a Loui Eriksson.

40:16
    40:16 Colin BLACKWELL - 1:2

40:16
    Tohle je šok pro Arizonu, která inkasuje jen 16 sekund po začátku třetina a navíc ve vlastní přesilovce! COLIN BLACKWELL to vzal z pravé strany na sebe a i přestože měl před sebou hráče, odkázal zamířit na vzdálenější tyčku a od ni poslat kotouč do branky. Asistence: Yanni Gourde.

40:01
    Úvodí buly třetí třetiny vyhrává Arizona, která pokračuje v přesilovce z předchozí části.

40:01

Druhá třetina je taktéž minulostí a Arizona vede už 2:0. Coyotes do tetiny vstoupili v oslabení, které ale bez problémů ubránili. Soupeř ze začátku dost tlačil a i po početní výhodě se dostával k uzamknutí soupeře v pásmu. Jenže nestřílel, a když už konečně vystřelil, jeho střela nebyla nebezpečná. Zato Arizona se do poloviny utkání do útočného pásma moc nedostala, ale když už tam byla, tak vypálila hodně nebezpečně. Ve 35. minutě se dostal do výtečné pozice Schmaltz a parádní střelou nad lapačku na vzdálenější tyčku zvýšil náskok Arizony na dvoubrankový.

40:00

39:48
    Jjeden z hráčů Arizony se poté, co se jeho tým dostal do pásma, hlásil na pravé kruhu o kotouč. Jenže při jeho přebírání podklouzl a ztratil ho.

39:28
    Ofsajd zastavil přechod Kojotů do útočného pásma. Po buly před modrou čarou se kotouč dostal až k Vejmelkovi.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:45
    Donskoi dobře zastavil kombinaci soupeře, ovšem vyhodit se mu nepodařilo.

38:15
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Vince Dunn – 2 min., sekání).

37:15
    Na druhou stranu mířil skoro sám Järnkrok, ovšem ten si kotouč dal za sebe, aby mohl vypálit silně tahem, a přitom ho odzbrojil dojíždějící hráč Coyotes.

37:05
    Grubauer musel zasahovat proti další střele Arizony. Tentokrát práci neměl tak těžkou, ale raději přerušil.
    34:51 Nick SCHMALTZ - 0:2

34:51
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení! Galchenyuk vyslal do samostatného úniku po levé straně NICKA SCHMALTZE. Americký forvard si sjel k brance a perfektní ránou na vzdálenější tyčku poslal kotouč nad lapačkou do sítě. Asistence: Alex Galchenyuk a Ilja Ljubuškin.

34:15
    Vejmelka má další zákrok. Už dvaadvacátý. Tentokrát neměl těžkou práci, ale hru přerušil. Následuje komerční brejk.

33:25
    Velmi dobrá střela jednoho z hráčů Arizony dokonce zpoza modrého pásma, která nadělala velké problémy Grubauerovi.

32:39

32:13
    Gourde odvedl parádní práci. vyvezl kotouč do útočného pásma, kde ho uzamkl mezi svými bruslemi a mantinelem.

31:22
    Arizona pálí v přesilovce o sto šest. Ovšem zatím jsou to spíše střely mimo bránu, než na Grubauera.

30:50
    Seattle chtěl vyhodit, ale jeden z obránců Arizony parádně zachytil kotouč na modré.

30:39
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Mason Appleton – 2 min., podrážení).

29:52
    Seattlu se nyní nedařilo snad třikrát projít do útočného pásma. Coyotes statečně drželi modrou čáru a nepustili za ni vůbec nic.

29:11
    Neskutečný Karel! Ten se nyní roztáhl přes celou branku a dokázal zablokovat střelu Jordana Eberleho, který dostal křižný pas.

28:36
    Fleury se dostal do osamocené pozice na levé straně. Pálil ale z úhlu, takže nakonec Vejmelka neměl tak těžkou práci.

27:48
    Strälman si objel branku a následně se dostal do pozice, ze které vyjížděl. Neměl komu nahrát, nakonec to zkusil sám. Grubauer úspěšný.

26:46
    Kessel dokázal rychle obrátit hru a dostat se až ke Grubauerovi, kterého rychle prověřil. A to je rozdíl, Seattle drží kotouč a tlačí, ale nestřílí. Arizona naopak v pásmu zas tak moc není, ale když už ano tak je z toho střela, a to většinou nebezpečná.

26:21
    Seattle držel pásmo přes minutu, ovšem opět skoro nestřílel. Jeho dlouhý tlak tak přišel vniveč a Arizona stihla vystřídat.

25:52
    Giordiano dlouho bojoval o kotouč. Nakonec ho vybojoval a vypálil, ale jeho střela byla strašná.

25:07
    Blackwell bojoval o kotouč u mantinelu. Nakonec ho dostal do třetiny, ovšem porušil ofsajové pravidlo. Vhazovat se tak bude před modrou lajnou.

24:30
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, ale ani jednomu týmu se nedaří střílet. Pořádnou střelu na branku jsme tři minuty neviděli.

23:35
    Seattle se držel v pásmu a kombinoval jako v přesilovce. Ovšem nevypálil a následně musel pásmo opustit.

22:47
    Oba týmy si několikrát vyměnily kotouč ve středním pásmu, kde se hra odehrávala snad minutu.

21:41

21:38
    Seattle zásobuje soupeřovu branku střelami. Ovšem zatím stále není úspěšný.

21:25
    Giordiano vypálil z velmi odkrytého prostoru. Měl přímý výhled na branku, nic mu nestálo v cestě. Pálil ale na brankářovu hruď.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Seattle, který je stále v přesilové hře.

20:01

První třetina je u svého konce a Arizona vede 1:0. Začátek byl vyrovnaný, od nějaké druhé nebo třetí minuty se už začal ukazovat Seattle. Přesto ale skórovala Arizona jako první. Kessel dostal přihrávku od Mosera do dobré pozice a překonal Grubauera. Paradoxně gól nakopl spíš Seattle, který soupeře po zbytek třetiny až brutálně přehrával a tvořil si jednu nebezpečnou situaci za druhou. Díky fantastickému Vejmelkovi ale vyrovnat nedokázal. Na začátku další třetiny bude pokračovat v přesilovce, která mu byla udělena devatenáct sekund před koncem po faulu Roussela.

20:00

19:45
    Arizona se dostala po buly ke kotouči a okamžitě ho vyhodila. Následně Seattle ještě stihl jednu střelu, tou se prezentoval Giordiano. Ale Vejmelku nepřekonal.

19:41
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Antoine Roussel – 2 min., hákování).

19:16
    Seattlu se nyní útok nepovedl. Jeden z hráčů zavezl kotouč za branku, kde se nechal školácky obrat.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:49
    Gourde zavezl kotouč do útočného pásma a nasměroval ho do prostoru na druhé straně, kde byl Giordiano. Ten zkusil vypálit zápěstím, ale mířil jen na Vejmelkovu hruď.

18:08
    A když už nemůže Vejmelka, pomůže Arizoně tyčka! Tu nyní napálil z levé strany Jordan Eberle.

17:57
    Vejmelka se opět činil neskutečným zákrokem, kdy si lehl na bok. Ten zatím drží Arizonu opravdu neskutečně.

16:18
    Donato pálil z těsné blízkosti klece soupeře. Vejmelka byl ale natlačen u bližší tyče, na kterou střela šla.

15:40
    Borgen vyvezl kotouč do útočného pásma a nahodil ho na Vejmelku. Toho nahození na jeho osobu trochu překvapilo.

14:57
    Arizona velice dobře a rychle přešla přes pásmo ve středu a dostala se do přečíslení. Nakonec jeden z Kojotů zakončoval tečí těsně před Grubauerem, který ale jeho úmysly přečetl.

13:43
    Tentokrát musel zasahovat zase už Vejmelka. Ránu Geekieho ale vychytal bez problémů.

13:05
    Nyní se Moser činil na opačné straně hřiště. Odstavil ve svém obranném pásmu od kotouče soupeře tělem.

12:39
    Moser si vyžádal kotouč na modrou a po chvilce přípravy vypálil. Střela se ale až ke Grubauerovi nedostala.

12:09
    Donskoi se hnal do pásma, ale vůbec si nepohlídal ofsajd a toto pravidlo tak porušil. Vhazuje se před modrou čarou.

11:37
    Po delší době si zachytal i Grubaeuer. Eriksson se dostal z ničeho nic ke kotouči a takovým technickým vzdušným nahozením prověřil jeho pozornost.

11:20
    Järnkrok dostal pas zpoza branky a okamžitě pálil. Vejmelka ale Arizonu drží. Po zákroku přerušil hru.

10:53
    Dunn pálil z velké blízkosti domácí branky, ovšem český brankář byl na střelu z pravé strany opět skvěle připraven.

10:31
    Johansson tečoval kotouč před Vejmelkou, ten ale zastavil projektil betonem.

09:31
    Giordiano sebral kotouč ve středním pásmu a protáhl ho až na pravý kruh. Jenže opět se k němu na poslední chvíli stáhl hráč Arizony a odzbrojil ho.

08:51
    Další dobrá šance, tentokrát pro Johanssona. Ani on ale nakonec nedokázal ve finální fázi vystřelit.

08:43
    McCan šel dopředu s Eberlem, ovšem ten kotouč v dobré situaci ztratil.

07:44
    Appleton si vysoký kotouč zpracoval rukou, hodil k hokejce a nahodil do pásma. Seattle tam o něj nyní bojuje v rohu.

06:39
    N druhé straně se píská icing. Arizona totiž vyhodila přes všechny čáry. Vhazuje se tak opět před svatyni hostů.

06:07
    Giordiano přihrál křižně přes pásmo Larssonovi. Ten zkusil zasunout kotouč za českého gólmana, ale neměl nejmenší šanci uspět.

05:16
    Vejmelka si připsal parádní zákrok, při kterém se roztáhl snad přes celé brankoviště a betonem vytáhl střelu soupeře. Při zákroku mu spadla helma.
    04:07 Phil KESSEL - 0:1

04:07
    Vynikající start Coyotes! Moser přihrál před branku PHILU KESSELOVI, který si lehkou kličkou obehrál Grubauera a poslal svůj tým už v páté minutě do vedení! Asistence: Janis Moser.

02:57
    Na druhé straně musel Grubauer reflexivním zákrokem vyrážečkou zasahovat proti střele z dálky od pravého mantinelu.

02:42
    Seattle nahodil do pásma, ale tam už kotouč nezískal a Kojoti rychle otočili hru.

01:12
    Kessel se pustil do útoku po levé straně, dostal přihrávku před branku, ale nedokázal překonat Grubauera.

00:01
    Úvodní buly první třetiny vyhrál seattle.

00:01

Seattle Kraken: Grubauer (Driedger) – A. Larsson, Giordano (C), Lauzon, Vince Dunn, Borgen, H. Fleury – Jordan Eberle, McCann, Marcus Johansson – Appleton, Järnkrok, Gourde (A) – Donskoi, Wennberg, Donato – Blackwell, Geekie, Sheahan.
    Trenér: C. Driedger

Arizona Coyotes: K. Vejmelka (Prosvetov) – Mayo, Gostisbehere, Ljubuškin, Chychrun (A), Strälman, J. Moser – N. Schmaltz, Galchenyuk, Keller (C) – Kessel, T. Boyd, Crouse – Ch. Fischer, L. O'Brien, Roussel – L. Eriksson, Dzingel, Ladd.

ARIZONA COYOTES

Arizona hraje letos velmi špatně. Ve své konferenci je beznadějně poslední, když ve 46 zápasech nasbírala pouze 26 bodů. To znamená, že na patnáctý Seattle už ztrácí osm bodů. V posledních pěti zápasech vyhrála jen jedno utkání, a to až po nájezdech. Vstřelila pouze sto branek, což jej zdaleka nejmenší číslo konference, a naopak obdržela už 174 branek, což je taktéž nejvíce. Na dálku tak může soutěžit s ještě o něco horším Montrealem, který vstřelil stejně branek, dostal jich ještě o pět víc, má o tři body míň a je poslední ve východní konferenci.

Forma: V – P – P – V(pp) – P

Poslední zápasy:
    Vancouver – Arizona 5:1
    Arizona – Calgary 2:4
    Colorado – Arizona 2:3sn

SEATTLE KRAKEN

Nováček ligy nehraje zrovna dobrý hokej. Ve své konferenci je až předposlední, právě před Arizonou. Za šestačtyřicet zápasů dokázal získat čtyřiatřicet bodů. V posledních pěti zápasech jen dvakrát zvítězil, a z toho jednou až po prodloužení. Tým zaznamenal 121 vstřelených ku 159 inkasovaným brankám. Na čtrnácté Chicago ztrácí pět bodů.

NY Islanders – Seattle 0:3
    Boston – Seattle 3:2
    NY Rangers – Seattle 3:2

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 41. Blackwell (Gourde), 56. Järnkrok (Gourde, Wennberg) – 5. Kessel (J. Moser), 35. N. Schmaltz (Galchenyuk, Ljubuškin), 42. Strälman (Dzingel, L. Eriksson), 59. Galchenyuk (Kessel), 60. N. Schmaltz (Keller)

Rozhodčí: B. Meier, D. O'Rourke