Philadelphia – Detroit 3:6 (kon.) | Edmonton – Chicago 1:4 (kon.) | Dallas – Nashville 4:3 (kon.)
Calgary – Vegas 6:0 (kon.) | Seattle – Arizona 2:5 (kon.) | Vancouver – NY Islanders 3:6 (kon.)

3. Cale Järnkrok (SEA) – 1+0 (06:46:39)

Poslední třetina byla brankově nejbohatší. Nejprve šokoval Arizonu Blackwell, který se prosadil už šestnáct sekund po začátku třetiny, a to ještě ve vlastním oslabení. Arizona ale zareagovala nejlépe, jak mohla, a to opětovným navýšením, kdy se prosadil Strälman. Potom čarovali brankáři, a to až do závěru. Seattle ho zdramatizoval čtyři minuty a pár sekund před koncem, když Järnkrok snížil na 2:3. Jenže Coyotes rychle potrestali risk Krakenu s odkrytou klecí, a to hned dvakrát, takže rozdíl je nakonec tříbrankový.

59:01
    Arizona právě vstřelila branku!
    Domácí to zkusili s odkrytou klecí v poslední minutce znovu, jenže hosté znovu trestali! NICK SCHMALTZ si tak vylepšil statistiky druhou brankou v zápase. Asistence: Clayton Keller.
    58:23 Alex GALCHENYUK - 2:4

58:23
    Ne, dneska už to Seattle nedokáže. Coyotes si zase berou zpět dvoubrankové vedení trefou ALEXE GALCHENYUKA, který kotouč poslal bekhendem do prázdné branky. Asistence: Phil Kessel.
    55:52 Calle JÄRNKROK - 2:3

55:52
    Seattle právě vstřelil branku!
    Domácí dramatizují zápas! Byl to parádní a rychlý přechod Seattlu. Gourde opět ukázal svou genialitu a našel křížným pasem přes hráče u pravé tyčky před úplně volnou brankou CALLE JÄRNKROKA, který už jen doklepl kotouč do odkryté branky. Asistence: Yanni Gourde a Alexander Wennberg.

55:35
    Další zákrok má na svém dnešním výpisu Grubauer.

54:58
    Blackwell přivezl kotouč do útočného pásma, obehrál Vejmelku a nasměroval kotouč pro spoluhráče před prázdnou branku, jenže ten nedokázal puk do prázdné arizonské svatyně doklepnout!

54:13
    Grubauer teď podržel svůj tým, protože soupeř vyslal velmi nečekanou a nebezpečnou střelu skoro z nulového úhlu.

52:58
    Eriksson promeškal obrovskou šanci! Na branku jel sám, ovšem pořád váhal se střelou, a jak zpomaloval, dostal se k němu soupeř a vyškrábl mu kotouč zezadu.

52:25
    Další Vejmelkův důležitý save. Appleton pálil ze skvělé pozice, ovšem bez úspěchu.

51:46
    Seattle hodně tlačí, ovšem střelba opět vázne. A co se k brance dostane, to vykryje parádně chytající Vejmelka.

50:27

50:20
    Seattle se velice rychle dostal znovu do útočné třetiny, ale tentokrát nic nevymyslel. Následně Coyotes znovu vyhazují.

50:03
    McCan prověřil Vejmelku velice dobrou střelou z pravého kruhu. Kotouč se odrazil mimo pásmo.

49:24
    Další pomalé a velmi dobré vyhození Arizony. Z přesilovky zbývá minutka.

49:04
    Arizona dvakrát vyhodila a vyplýtvala hodně přesilovkového času soupeře. Ten se už ale vrátil do pásma.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 41. Blackwell (Gourde), 56. Järnkrok (Gourde, Wennberg) – 5. Kessel (J. Moser), 35. N. Schmaltz (Galchenyuk, Ljubuškin), 42. Strälman (Dzingel, L. Eriksson), 59. Galchenyuk (Kessel), 60. N. Schmaltz (Keller)

Seattle Kraken: Grubauer (Driedger) – A. Larsson, Giordano (C), Lauzon, Vince Dunn, Borgen, H. Fleury – Jordan Eberle, McCann, Marcus Johansson – Appleton, Järnkrok, Gourde (A) – Donskoi, Wennberg, Donato – Blackwell, Geekie, Sheahan.
    Trenér: C. Driedger

Arizona Coyotes: K. Vejmelka (Prosvetov) – Mayo, Gostisbehere, Ljubuškin, Chychrun (A), Strälman, J. Moser – N. Schmaltz, Galchenyuk, Keller (C) – Kessel, T. Boyd, Crouse – Ch. Fischer, L. O'Brien, Roussel – L. Eriksson, Dzingel, Ladd.
    Trenér: I. Prosvetov

Rozhodčí: B. Meier, D. O'Rourke