Trenčín – Poprad 5:2 (kon.) | HC Slovan – Michalovce 5:4 (kon.) | Spišská N. Ves – Nové Zámky 4:0 (kon.)
Nitra – Lipt. Mikuláš 7:2 (kon.) | Košice – Prešov 2:4 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
HK Poprad
sk Středa 22.12.2021, 17:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 28. kolo

Trenčania predviedli skvelú prvú tretinu, počas ktorej boli jasne lepší, vytvorili si náskok, ktorý sa otriasal výraznejšie až v tretej tretine, keď Poprad pridal a bol lepším tímom, ale už nedokázal dotiahnuť, Trenčania tak porážajú Poprad aj v treťom zápase sezóny. (19:29:46)

59:59
    Trenčín dal gól!
    JUSTIN LEMCKE ešte v závere z rohu vlastného pásma poslal puk cez celé klzisko a ten doplachtil do brány tesne pred sirénou.

59:56
    Do posledných sekúnd sa držali hostia v tretine a skúšali to, nahodenie Rymshu aj prešlo, ale Valent nepustil puk za seba.

58:55
    Rymsha od modrej neprestrelil klbko brániacich hráčov.

58:36
    Pri šarvátke pred bránkou sa zapojil aj obranca Popradu, následné buly až za modrou, Tomek ostáva na striedačke.

58:36
    Poprad sa vrátil do pásma, Skokan skúsil šťastie z pravého kruhu, ale Valent bol pripravený.

58:06
    Svitanovo nahodenie zblokoval Berisha, následnú strelu Livingstona z pravého kruhu pokryl Valent, potom sa Dukle podarilo dostať puk z obrannej tretiny.

57:40
    Arniel z ľavého kruhu nastrelil puk pred bránu, Valent zachytil na betóne, nepripustil dorážku.

57:17
    Rehuš dostal puk z pásma, hostia musia začať zo stredného.

57:13
    Domáci kouč si berie oddychový čas.

57:13
    Hostia vyhrali buly a udržali sa v pásme, puk dostal na strelu z prvej Svitana, vypálil spoza kruhov, Valent puk schoval vo výstroji.

56:49
    Tomek mieri na striedačku, šiesti Popradčania mieria na buly v útočnom pásme.

56:42
    Skokan sa otočil s pukom, Švec do neho vrazil a chytil sa za tvár, rozhodca signalizoval vylúčenie. Popradčania sa na neho vyrojili ako sršni. Nakoniec po debate s koleagami správne rozhodca rozpažil, uznal svoju chybu a vylučovať sa nebude.

56:15
    Popradčania chceli rýcholo do útoku, ale nerozumeli si, po zakázanom uvoľnení sa hra sťahuje pred Tomeka.

56:00
    Ulrych zacítil možnosť vrátiť Mahbodovi náraz z prvej tretiny, ale keďže bolo odpískané, tak ho len mierne dorazil na mantinel.Mahbod to berie športovo.

54:55
    Valach sám pred Tomekom, ale ani na dvakrát ho nedokázal prekonať. Teraz Tomek drží šancu Popradu, ktorý už má vzadu diery, keďže myslí viac na útok.

54:20
    Mahbod forčekoval hráča s pukom a pre Duklu sa tak mohlo zrodiť prečíslenie, lenže výborne čítal hru Tomek, vyšprintoval z bránky a vyhodil puk z pásma pred hráčom Dukly.

53:17
    Kamzíci sa nasťahovali do pásma Dukly, Skokan z pravého kruhu skúsil šťastie, no domáci gólman bol dobre postavený pri žrdke.

Marián Vychovalý

Branky a nahrávky: 3. Mahbod (Tybor), 8. D.Hudec (Valach), 27. D.Hudec, 52. D.Hudec (Valach), 60. Lemcke – 45. Ully, 52. Svitana (Skokan)

HK DUKLA Trenčín: Valent – Lemcke, Kudla, Starosta, Nemčík, Martin Chovan, Crinon, Martiška – Berisha, Mahbod, Tybor – D.Hudec, M.Valach, Honzek – Krajčovič, Sojčík, Rehuš – Beták, J.Švec, Stránsky – Vaňo
    HK Poprad: Čiliak (od 41.Tomek) – D.Brejčák, Drgoň, Rymsha, Dalhuisen, Novajovský, Ulrych, M.Hudec – Livingston, Skokan, Svitana – Vandas, Arniel, Ully – S.Petráš, Mlynarovič, D.Bondra – Demo, Matej Paločko, Kundrík

Rozhodčí: Fridrich, Stano – Vyšný, Junek