Vítkovice – Zlín 1:2 (po pr.) | Motor ČB – Olomouc 1:3 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.)
Liberec – Kladno 3:2 (kon.) | Sparta – Třinec 5:8 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
HC Olomouc
Čtvrtek 23.12.2021, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • Tipsport extraliga • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký předvečer vánoční, všechny formy života! Extraliga si před svátky odkroutí ještě své 34. kolo, ve kterém domácí Motor České Budějovice přivítá HC Olomouc!

Motor České Budějovice

Motor v posledním kole vyrazil do Zlína, kde od začátku nad Ševci dominoval. Nakonec po šedesáti minutách se radoval z výhry 5:2, kdy Milan Gulaš po úspěšně štaci v národním týmu svou 250. trefou v dresu budějovického klubu vstoupil s pořadovým číslem 71 do Klubu hokejových kanonýrů deníku Sport. Na další zápis ale Budějovice možná nebudou muset dlouho čekat, Lukáši Pechovi totiž do hranice pro vstup chybí už jen dvě úspěšné střely!

HC Olomouc

Poslední kolo Olomouce taktéž skončilo 5:2, bohužel pro kohouty se ale radovala Plzeň. Zápas byl celou první půli vyrovnaný, 33. a 50. minutou se ale Indiáni trefili hned třikrát a byť se Olomouc také v závěru ještě prosadila, tohle už otočit nezvládla.

Trenér: Jaroslav Modrý

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – M. Hlaváč, T. Černý, Švrček (C), A. Rutar, Řezníček, L. Mareš – J. Káňa, David Krejčí (A), V. Tomeček – Kusko, J. Knotek (A), Klimek – Strapáč, P. Kolouch, Bambula – Burian, Nahodil, Michal Kunc – Navrátil.
    Trenér: Jan Tomajko, Zdeněk Moták

Rozhodčí: Šír, Sýkora – Gebauer, Hlavatý.

Týmy už máme na ledě, ještě přijde slavnostní buly. Dnes je totiž zápas věnován centru Arpida, které se stará o děti s fyzickým i psychickým neduhem. Jejich klient a fanoušek hokeje je doprovázen hereckou legendou Českých Budějovic a bývalým hokejistou Jiřím Mádlem.

A nyní už to důležité, zahajovací buly!

00:01

00:19
    Holec se hned dral do zakončení, ale nepřekonal kotníky jednoho z olomouckých.

00:41
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Zatímco na druhé straně se radují! DAVID KREJČÍ okamžitě vyrazil do brejku, dostal se s Tomečkem do přečíslení a nakonec to byla olomoucká legenda, která zakončila do prázdné branky! Asistence: Vojtěch Tomeček.
    00:41 David KREJČÍ - 0:1

01:42
    Motor opět hledá cestu do útočné třetiny, zatím je ale na koni Olomouc.

02:06
    Podařilo se to Karabáčkovi, který ale trefil jen Konráda.

02:20
    Olomouc si nerozuměla s přihrávkou a Holec může založit další protiútok.

02:49
    Gulaš vyhrál silový souboj ve vlastním rohu a opět na chvíli puk míří mimo třetinu Jihočechů.

03:20
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Knotek – 2 min., podrážení).

03:47
    Zatím Motor během přesilovky nic nepředvedl.

03:57
    Naopak Olomouc zdárně vyhazuje.

04:24
    Gulašova dělovka k pravé tyči trefila Konráda do betonu.

05:20

05:36
    Martin Hanzl mohl zkusit překvapit Konráda, když se ocitl s pukem sám za jeho brankou a s dostatkem prostoru okolo. Místo toho si nechal puk sebrat.

06:08
    Nahození Motoru od modré se potkalo s kotníky jednoho z olomouckých.

07:03
    Olomouc opět nebezpečně kroužila okolo Hrachoviny. Jediná dobrá střela byla ale zblokována.

07:55
    Jindřich Abdul na modré uzmul puk ze vzduchu, na nic nečekal a vypálil na Konráda. Ten si připisuje jednoduchý zákrok lapačkou.

08:44
    Motor se stále nemůže vymanit z tlaku Olomouce.

09:55
    Hra se stěhuje ze strany na stranu bez větších akcí. Motor ale nestíhá s Olomouci bruslit.

10:32
    Novotného zastavila zácpa na útočné modré.

11:55
    Michal Kunc dostal namazáno zadovkou na útočné modré a Hrachovina si připisuje zákrok tělem.

12:56
    Dobré doplňování se předvedli Štencel s Hanzlem, střely ale nakonec byly buď zblokované nebo skončily u Konráda.

14:05
    Kohouti naprosto trápí Motor před Hrachovinou. Domácí defenzíva má často úplně zamotanou hlavu a neví, kam dřív jet.

15:27
    Na Hrachovinu si dělal zálusk Bambula. Budějovický gólman byl ale připraven.

17:09
    Hra je opět ve fázi bez větší akce.

17:27
    Budějovice ale krouží hladově okolo Olomouce a Konrád měl teď co dělat, aby jednu ze střel z ostrého úhlu zastavil.

18:23
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Milan Gulaš – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

18:36
    Špatná rozehrávka olomouckého gólmana za brankou dostala Jiřího Novotného ke střele prakticky do prázdné klece! Konrád se ale stačil vrátit a vjet Novotnému do rány!

19:46
    Jan Káňa rozvlnil jen síť nad Hrachovinou.

19:59
    Další střela v ochranné síti za budějovickou klecí.

20:00

První třetinu tedy vyhrála Olomouc, za kterou se trefil už v první minutě David Krejčí z brejku. Motor se herně velmi trápil a měl jen krátké záblesky útoků.

Další třetina začne přibližně v 18:20.

Druhá třetina je připravena a začíná za pár vteřin!

20:01

20:02
    Buly končí vedle Konrádovy pravé tyče.

20:24
    Káňa od modré připravil šanci pro Knotka, který se snažil dorážet na hranici brankoviště. Hrachovina i se štěstím gól odvrátil.

20:37

21:36
    Motor předvedl dobrou ofenzivní akci, kdy se celá útočná trojice natlačila na branku. To ale také znamenalo, že neměli dost prostoru na kombinaci.

22:30
    Postup domácích skončil na útočné modré, když si hráči navzájem vjížděli do cesty.

23:32
    Karabáček ze střeleckého úhlu netrefil branku.

23:58
    Budějovice uzamkly Olomouc ve třetině.

24:14
    Pak ale naprosto tragickou přihrávku dovolili kohoutům vyhodit.

24:55
    Zblokovaná střela Nahodila končí po zásahu Bučka mimo.

25:46
    Budějovice dostanou trestné střílení!

25:46
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Adam Rutar – trestné střílení, držení).

25:46
    Nájezd pojede Milan Gulaš.

25:46
    A Konrád odolává! Gulaš před gólmanem výrazně zpomalil, čehož Konrád využil a čepelí vypíchl kapitánovi kotouč.

26:14
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Kolouch – 2 min., hrubost).

26:28
    Dělovka Abdula trefila Konráda.

26:58
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Ta další už ale míří do pravého růžku a JINDŘÍCH ABDUL v přesilovce srovnává stav zápasu! Asistence: Jan Štencel a Zdeněk Doležal.
    26:58 Jindřich ABDUL - 1:1

27:35
    Jenomže Olomouc si okamžitě bere vedení zpět! Po souboji u domácí střídačky sebral utíkající puk Knotek, ujel s ním po pravém křídle a na levém kruhu našel SILVESTRA KUSKA, který i v pádu přesně zakončil vedle Hrachovinovo vyrážečky! Asistence: Jan Knotek.
    27:35 Silvester KUSKO - 1:2

29:19
    Za Motor střílel Doležal, Konrád si proti němu ale vyjel a puk vyrazil.

30:01
    Prakticky samostatný nájezd měl Václav Karabáček, mezera mezi Konrádovo betony ale nebyla.

30:38
    Úplně zbytečný faul na Nahodila posílá na trestnou Jana Piskáčka za hákování.

31:06
    Káňa s přihrávkou minul Krejčího, který si už u pravé tyče Hrachoviny připravoval teč do odkryté klece.

31:40
    Ovšem teď Hrachovina předvedl brilantní zákrok! Jeden z olomouckých hráčů střílel do protipohybu k levé tyči, načež Hrachovina promptně natáhl lapačku a kotouč zastavil!

32:38

33:09
    Karabáček se neprodral zády do brankoviště.

34:01
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Petr Šenkeřík – 2 min., nedovolené bránění).

34:31
    Kombinace na krátké přihrávky Olomouci nevyšla a Motor mohl jít do brejku, který ale dopadl ještě více tragicky.

35:21
    Dalibor Řezníček od modré trefil jen Hrachovinu.

35:39
    Zatímco Novotný na druhé straně při přečíslení promáchl.

36:01

36:14
    Rutar nadvakrát nevyzrál na Hrachovinu.

36:34
    Na druhé straně odolal Konrád doslova nátlaku na svou osobu.

37:58
    Z hodně zajímavé pozice nahodil Piskáček puk na zadní tyč. Konrád ale puk zachytil už u přední.

39:01
    Poslední minuta třetiny.

39:20
    Oba týmy se herně dnes dosti trápí, domácí ale nezvládají ani obrat stojící hráče.

40:00

Druhá třetina dopadla vyrovnaně s gólem na obou stranách. Nejprve v přesilovce srovnal Jindřich Abdul, jenomže o 23 vteřin později šli kohouti opět do vedení, když se trefil Silvester Kusko.

Další třetina začne přibližně v 19:11.

Třetí třetina je připravena ke svému prvotnímu buly!

40:01

40:10
    Buly vyhrála Olomouc, ale dopředu může jít Motor.

40:29
    Dál než do rohu se ale nedostali a Krejčí si připisuje střelu, která ale byla zblokována.

40:53
    Před Hrachovinou se ale utvořil závar, který musel nakonec hasit právě gólman, který už tak s roztaženýma nohama musel jít do předklonu a zasahovat hokejkou.

41:48
    Motor se usadil v pásmu Olomouce, Novotnému se Štenclem ale střely nevyšly.

42:28
    Icing vrátí hru před Konráda.

42:48
    Šenkeřík zkusil střelu z kruhu, Konrád měl ale bližší tyč pohlídanou.

43:43
    Gulaš taktéž neměl štěstí, trefil jen beton.

44:02
    A proti dalšímu nájezdu budějovického kapitána si gólman vyjel a mezeru mezi betony pohlídal.

44:05
    Okamžitě z buly střílel Abdul, ale jeho pokus byl moc vysoký.

44:25
    štencel neprocpal puk obranou.

45:06
    Šenkeříkova střela z modré taktéž neprošla.

45:29
    Po čase si připisuje zákrok i Hrachovina, újezd Lukáše Mareše skončil na jeho levé noze.

46:16
    Během komerční přestávky si Milan Gulaš s Janem Piskáčkem přijeli stěžovat sudím, že nepískají údajné fauly na jejich hráče.

46:41
    Motor nicméně pokračuje v ostřelování Konráda, který si ale připisuje jeden přesný zákrok za druhým.

47:39
    Tomáš Černý od modré trefil Hrachovinu do betonu. Ten si pohlídal i následnou dorážku.

48:19
    Vráblík trefil Konráda jen do ramene.

48:44
    Hrachovina na moment nevěděl, kde má puk, ale střela okolo něho neprošla.

50:02
    Obrana hostí začala pracovat a Motor už nemá jednu šanci za sebou.

51:45
    Piskáčkovu střelu zblokoval spolluhráč.

52:05
    A Petr Šenkeřík dostal moc daleký pass a neudržel pásmo.

53:02
    Pech napoprvé trefil hokejku jednoho z olomouckých, napodruhé pak jen Konráda.

54:19
    Jakub Valský si chtěl mimo hru ještě něco vyřizovat s Janem Káňou, sudí je ale rychle odtrhli.

55:14
    Martin Beránek se dostal so samostatného újezdu, Konrád ale proti němu vystartoval a včas spadl na led a zalehl puk!

56:23
    Na moment to vypadalo, že se spolu porvou Petr Šenkeřík a Petr Kolouch, který si při souboji v rohu počínal dosti agresivně a napadal zezadu. Sudí ale i je od sebe oddělili.

57:45
    Dominik Hrachovina je na střídačce!

58:53
    Protečovaná střela Abdula jen tak tak minula branku.

59:13
    Olomouc skóruje do prázdné branky! Lukáš Klimek vybojoval puk na útočné modré, mezi kruhy našel JANA KÁŇU a ten dovezl puk až do branky. Asistence: Lukáš Klimek.
    59:13 Jan KÁŇA - 1:3

59:56
    Ještě poslední dozvuky utkání. Doležal se začal kočkovat v olomouckém rohu a ačkoliv se do toho zapojily obě celé pětky, nic vážnějšího jsme neviděli. Přesto se vylučuje.

59:56
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Silvester Kusko – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., nesportovní chování).

Olomouc nakonec v předvečer Vánoční vítězí 3:1 a pohlídala si pozici v tabulce. Hezké prožití vánočních svátků!

Nejlepší hráči utkání:

Motor: Jindřich Abdul
    Olomouc: Jan Knotek (19:44:53)

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 27. Abdul (Štencel, Z. Doležal) – 1. David Krejčí (V. Tomeček), 28. Kusko (J. Knotek), 60. J. Káňa (Klimek)

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Šenkeřík, Piskáček (A), Bindulis, Bučko, Štencel, Vráblík, Remta – Holec, Pech (A), Gulaš (C) – Vondrka, J. Ondráček, Valský – Abdul, J. Novotný, Z. Doležal – M. Beránek, M. Hanzl, Karabáček.

Rozhodčí: Šír, Sýkora – Gebauer, Hlavatý