Chabarovsk – Nižněkamsk 4:5 (po pr.) | Vladivostok – Jaroslavl 0:3 (kon.) | Čeljabinsk – Čerepovec 6:1 (kon.)
Kazaň – Barys 5:3 (kon.) | Omsk – Magnitogorsk 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Jekatěrinburg 7:1 (kon.)
Kunlun – N.Novgorod 0:4 (kon.) | Viťaz – Soči 3:2 (po pr.)
Amur Chabarovsk
4:5 (1:1, 3:0, 0:3 - 0:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
Čtvrtek 23.12.2021, 10:00 • Platinum Arena, Chabarovsk • KHL

Jak bylo řečeno, již po druhé třetině to vypadalo na jasné vítězství pro Chabarovsk, jenže Nižněkamsk díky třem gólům ve třetí třetině srovnal a v prodloužení si navíc díky brance Sextona došel pro druhý bonusový bod. (12:25:26)

62:19 Dan SEXTON - 4:5

62:19
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Obrat dokonán! Zpoza branky připravil přihrávku Knot. Před brankoviště si sjel DAN SEXTON a střelou z první mezi betony Alikina rozhoduje dnešní zápas ve prospěch Nižněkamsku! Asistence: Ronald Knot.

61:15
    Amur znovu u kotouče a snaží se vymyslet útočnou akci, která by vedla k zakončení.

60:30
    Z mezikruží pálil Lenc, ale přízemní střelu Tuohimaa vyrazil betonem zpět do hry.

60:01

Po druhé třetině to vypadalo na jasný zápas pro Amur, ale Nižněkams dokázal díky pětiminutové přesilovce dvakrát skórovat a následně i vyrovnat. Rozhodne tak prodloužení nebo nájezdy.

60:00

59:22
    Střelu od modré čáry z hole Vorobjova Alikin viděl a bez potíží schoval do lapačky.

58:45
    Puk do útočného pásma zavezl Archipov, jehož střelu zpoza obránce ale Tuohimaa viděl a přerušil hru.

58:00
    Domácí vyhodili pouze na zakázané uvolnění, hosté tak mají šanci dokonat obrat.

57:10
    Před brankoviště si z rohu kluziště sjel Šafigulin, ale jeho rána z nebezpečně pozice letěla příliš vysoko.

55:33
    Zakončovat mohl z mezikruží Sexton, ale ještě se snažil vylepšit situaci pro Vichareva, jenže hosté přišlo o puk.

54:27
    Další snaha Amuru o útočnou akci nevyšla, domácí nahodili puk ale Nikolišin u něj byl později.

53:30
    Chabarovsku se podařilo strávit střídání v útočném pásmu, ale bez zakončení na hostujícího brankáře.

52:10
    Po levém křídle se do zakončení propracoval Galimov, ale tentokrát byl Alikin pozorný a zastavil kotouč.
    50:41 Michail SIDOROV - 4:4

50:41
    A máme srovnáno! Z druhé vlny si sjel pro přihrávku na modrou čáru MICHAIL SIDOROV, který z první propálil vše a srovnal tak tříbrankové manko Nižněkamsku! Asistence: Jevgenij Arťuchin, Eduard Gimatov.

Ondřej Krásný

Branky a nahrávky: 5. Tomášek (Fajzullin, A. Gorškov), 21. Lenc (Grebenščikov, S. Těreščenko), 30. Šarov (Fajzullin, Lenc), 39. Tomášek (Znacharenko) – 14. V. Leščenko (Klok, Chajrullin), 44. M. Sidorov (Knot, Vicharev), 46. Knot (Vicharev), 51. M. Sidorov (Arťuchin, Gimatov), 63. D. Sexton (Knot)

Amur Chabarovsk: Alikin (Jevgrafov) – S. Těreščenko, R. Pedan, Volgin, Byčkov, V. Vasiljev, Pivcakin, Znacharenko – Lenc, Grebenščikov, Tomášek – Nikolišin, V. Butuzov, A. Gorškov – Šarov, Zyrjanov, Archipov – Slepec, Gizdatullin, Fajzullin.
    Trenér: Sergej Světlov

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (41. Tuohimaa) – Klok, M. Sidorov, Knot, K. Vorobjov, Berezin, Petriščev – Porjadin, Miťakin, Chajrullin – Vicharev, Šafigullin, Bikmullin – V. Leščenko, Ansel Galimov, D. Sexton – Čiviljov, Vladislav Šutov, Gimatov – Arťuchin.
    Trenér: Oleg Leontyjev

Rozhodčí: Gašilov, Odins – Vilyugin, Ponamarenko