NY Rangers – Boston 2:1 (3:2 po s.n.) | Pittsburgh – Philadelphia 5:4 (po pr.) | Buffalo – NY Islanders 6:3 (kon.)
New Jersey – Tampa 3:6 (kon.) | Ottawa – St. Louis 2:5 (kon.) | Nashville – Washington 1:4 (kon.)
Calgary – Columbus 6:2 (kon.) | Colorado – Dallas 1:4 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 2:5 (kon.)
Los Angeles Kings
2:5 (1:0, 0:1, 1:4)
Edmonton Oilers
Středa 16.02.2022, 04:52 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Z mé strany je to už pro dnešní zápas všechno, přeji hezké středeční ráno. (07:34:18)

1. Kailer Yamamoto (EDM) 1+0
    2. Phillip Danault (LAK) 1+0
    3. Darnell Nurse (EDM) 0+0

Česká a slovenská stopa

Žádný český ani slovenský hokejista do zápasu nezasáhl.

Cal Petersen (LAK) – 24 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,9%, odchytal 58:22
    Mike Smith (EDM) – 30 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,8%, odchytal 60:00

Zápas je za námi, z vítězství se nakonec raduje Edmonton, který vyhrál na ledě Los Angeles 5:2. Utkání ale bylo mnohem vyrovnanější, než napovídá výsledek, na střely například domácí vyhráli 32:29. Domácí šli také do vedení, v 17. minutě otevřel skóre Arthur Kaliyev. Ve druhé třetině se postaral o vyrovnání Connor McDavid a ve třetí části hosté o své výhře rozhodli. Na branku na 2:1 z hokejky Ryana Nugenta-Hopkinse ještě dokázal reagovat vyrovnáním Phillip Danault, ale necelých pět minut před koncem se prosadil Kailer Yamamoto a jeho gól byl nakonec vítězným. Pak ještě výhru pečetili góly do prázdné branky Zach Hyman a Evander Kane.

59:43 Evander KANE - 2:5

59:43
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Teď už je definitivně hotovo. Prázdnou branku trefil také EVANDER KANE a Edmonton vyhraje třetí utkání v řadě pod novým trenérem Woodcroftem. Asistence: Cody Ceci.

59:02
    Domácí se ještě nevzdávají a znovu odvolávají brankáře.
    58:35 Zach HYMAN - 2:4

58:35
    Edmonton dnešní utkání nejspíš vyhraje, gólem do prázdné branky zvyšuje ZACH HYMAN. Domácí měli velký tlak, ale hosté se z něj dostali a pak už to měl Hyman hodně jednoduché. Asistence: Connor McDavid, Tyson Barrie.

58:28
    Domácí měli velkou šanci na vyrovnání, ale neuspěli, Smith zasahoval dokonce maskou! Pak ještě přišla neúspěšná Doughtyho dorážka.

57:50
    Je to tak, Los Angeles už hraje s prázdnou brankou!

57:50
    Domácí zřejmě brzy sáhnou ke hře v šesti bez brankáře.

57:50
    Oddechový čas pro domácí.

57:43
    Od modré čáry zkusil štěstí Matt Roy, ale hostům se povedlo jeho ránu zablokovat.

57:27
    Kotouč trefil střídačku Edmontonu, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
    55:14 Kailer YAMAMOTO - 2:3

55:14
    Hosté se podruhé v utkání dostávají do vedení! Edmonton nahodil puk na branku a brankáři Petersenovi trvalo příliš dlouho, než hokejkou rozehrál. Pak se domácí dostali pod tlak, který vyvrcholil gólovým zakončením KAILERA YAMAMOTA z blízka po ledě. Asistence: Leon Draisaitl, Evander Kane.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 16. Kaliyev (B. Lemieux), 52. Danault (Arvidsson, Doughty) – 38. McDavid (Puljujärvi), 48. Nugent-Hopkins (Foegele, D. Ryan), 56. Yamamoto (Draisaitl, E. Kane), 59. Hyman (McDavid, Barrie), 60. E. Kane (Ceci)

Los Angeles Kings: C. Petersen (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, O. Määttä, Durzi, Björnfot – A. Kempe, Kopitar (C), Iafallo – Arvidsson, Danault, T. Moore – D. Brown (A), Byfield, Athanasiou – Kaliyev, B. Lizotte, B. Lemieux.
    Edmonton Oilers: M. Smith (S. Skinner) – Barrie, Nurse, Ceci, Lagesson, Bouchard, Broberg, Niemeläinen – Puljujärvi, McDavid (C), Hyman – Yamamoto, Draisaitl (A), E. Kane – D. Ryan, Nugent-Hopkins (A), Foegele – R. McLeod, Benson.