NY Rangers – Boston 2:1 (3:2 po s.n.) | Pittsburgh – Philadelphia 5:4 (po pr.) | Buffalo – NY Islanders 6:3 (kon.)
New Jersey – Tampa 3:6 (kon.) | Ottawa – St. Louis 2:5 (kon.) | Nashville – Washington 1:4 (kon.)
Calgary – Columbus 6:2 (kon.) | Colorado – Dallas 1:4 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 2:5 (kon.)
Pittsburgh Penguins
5:4 (2:1, 0:3, 2:0 - 1:0)
Philadelphia Flyers
Středa 16.02.2022, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký středeční den. (03:52:30)

3. Jake Guentzel (PIT) – 1+0

Souboj o Pensylvánii dopadl nakonec lépe pro Pittsburgh. Penguins ve třetí třetině smazali dvoubrankovou ztrátu a v prodloužení rozhodl Kris Letang. Flyers bude tahle prohra hodně mrzet, dneska to měli velmi dobře rozehrané.

60:31 Kris LETANG - 5:4

60:31
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Penguins v prodloužení definitivně otáčí utkání a vítězí! Hosté v útočném pásmu propadli a toho využil KRIS LETANG, který přečíslení dvou na jednoho zakončil přesnou střelou mezi betony Harta. Bez asistence.

60:01

Pittsburgh dokázal ve třetí třetině dvěma slepenými góly vyrovnat a o vítězi bude muset rozhodnout prodloužení, případně samostatné nájezdy.

Střely na branku: 33 – 27.

60:00

59:10
    Dokáže jeden z týmů v závěrečné minutě rozhodnout?

58:15
    Lindblom se pokusil vystřelit přes obránce, toho však svým pokusem trefil.

57:55
    Flyers dělá velké problémy udržet se u kotouče.

57:13
    Rodrigues nedokázal najít rozjetého Cartera a přihrávka skončila zakázaným uvolněním.

56:30
    Pittsburgh se po ubráněném oslabení tlačí do útočného pásma a je cítit, že domácí chtějí rozhodnout.

55:13

55:03
    Tentokrát z podobné pozice pálil Giroux, ale i tento pokus dokázal brankář Penguins zastavit.

54:49
    Do zajímavé střelecké příležitosti se dostal Ratcliffe, který z levého kruhu ale našel pouze lapačku DeSmitha.

54:23
    Pittsburghu se podařilo osvobodit a kotouč je za brankou Harta.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 15. D. Simon (M. Pettersson, Boyle), 17. Crosby (Malkin), 53. Guentzel (Letang, Crosby), 53. Ruhwedel (D. Heinen, J. Carter), 61. Letang – 14. Giroux (Atkinson, Lindblom), 21. Laughton, 31. Seeler (Konecny, J. van Riemsdyk), 38. Braun (J. van Riemsdyk, Laughton)

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang, Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kasperi Kapanen, Malkin, B. McGinn – Rodrigues, J. Carter, D. Heinen – D. Simon, Boyle, Aston-Reese.
    Trenér: Mike Sullivan

Philadelphia Flyers: Hart (M. Jones) – Braun, Provorov, Seeler, Sanheim, Connauton, Yandle – Atkinson, Giroux (C), Lindblom – Konecny, Laughton, J. van Riemsdyk – Bunnaman, Frost, Willman – MacEwen, J. Cates, I. Ratcliffe.
    Trenér: Mike Yeo

Rozhodčí: MacDougall, St. Laurent – Murray, Fournier

Diváci: 18 385