CSKA Moskva – Minsk 6:4 (kon.) | Riga – Kunlun 3:2 (2:0 po s.n.) | Jokerit – Omsk 1:5 (kon.)
CSKA Moskva
6:4 (1:2, 3:1, 2:1)
HC Dinamo Minsk
Neděle 26.12.2021, 15:00 • CSKA Arena, Moskva • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy CSKA Moskva a HC Dinamo Minsk.

CSKA Moskva

Domácí tým je v tuto chvíli na čtvrtém místě Západní konference se ziskem 56 bodů, což je stejně, jako má třetí Jokerit a jen o čtyři méně, než vedoucí Petrohrad. A právě na ledě SKA se moskevský klub představil naposledy a i když dotáhl brankami Ikulova a Karnauchova dvoubrankovou ztrátu, tak v nastavení rozhodl Gusev a Petrohrad vyhrál 3:2.

Posledních pět utkání

Dynamo Moskva – CSKA 2:3 pp
    CSKA – Nižnyj Novgorod 2:5
    Jaroslavl – CSKA 3:2 pp
    Jokerit – CSKA 1:3
    Petrohrad – CSKA 3:2 pp

Hosté jsou na tom v Západní konferenci o něco hůře, na osmém místě mají 48 bodů a o dva body stráží poslední postupovou pozici před Nižným Novgorodem. Minsk přijíždí do Moskvy ze zápasu s Kunlunem, ve kterém se střelci utrhli, trefili se Graovac, Martynov, Keme, opět Graovac, Beck a Gorbunov a po třech stáhnutích ztráty nakonec vyhrál 6:4.

Minsk – Nižnyj Novgorod 1:2
    Minsk – Jokerit 5:3
    Riga – Minsk 1:4
    Jokerit – Minsk 2:1 pp
    Kunlun – Minsk 4:6

Zápas v CSKA Areně začne v 15:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

CSKA Moskva: Reideborn (Ivan Fedotov) – D. Dietz, Dahlbeck, Arťom Sergejev, Gilmour, M. Ibragimov, Kiselevič, Blažijevskij – S. Plotnikov, Wallmark, Okulov (A) – Sorkin, Andronov (C), Nordström – Grigorenko, P. Karnauchov (A), Kameněv – M. Guskov, Světlakov, Mingačov – Poltapov.
    Trenér: Sergej Fjodorov

HC Dinamo Minsk: Kolosov (S. Bolšakov) – L. Bengtsson, D. Korobov (C), Sapego, Almqvist, Šinkevič (A), A. Lindholm, J. Krejčík – Strömwall, M. Kempe, R. Gorbunov – T. Beck (A), Usov, Tedenby – K. Voronin, Graovac, Suvorov – Mosaljov, Děmkov, I. Martynov – Pyškajlo.
    Trenér: Craig Woodcroft

Rozhodčí: Gašilov, Oskirko – Bersenjov, Judin.

00:01

00:36
    Domácí se hned natlačili do útočného pásma a z dálky to zkoušel Okulov. Kolosov si poradil a za chvíli přerušil hru.

01:32
    CSKA začalo opravdu zhurta, soupeře ještě prakticky nepustilo za červenou čáru.

01:54
    Dinamu se to povedlo až teď, nicméně Usov pouze marně stíhal nahozený puk a za brankou byl definitivně odstaven.

02:33
    Nahození od modré čáry, Reideborn toho sice moc neviděl, ale dokázal si poradit.

02:55
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Domácí tým jde rychle do vedení. Po udržení útočného pásma se puk dostal na modrou čáru, odkud nahodil Světlakov a tento švih u branky za Kolosovova záda přesně tečoval MATVEJ GUSKOV – 1:0. Asistence: Andrej Světlakov.
    02:55 Matvej GUSKOV - 1:0

03:48
    Další výpad domácího CSKA, střelu Sorkina Kolosov vykopl pravým betonem.

04:42
    Po levém křídle zasprintoval Tedenby, jenže zakončoval z ostrého úhlu a jeho švih skončil v Reidebornově lapačce.

05:02
    Neuspěl ani Taylor Beck, jeho bekhend zpoza branky našel pouze hráče CSKA.

06:45
    Sorkin rozjel útok domácích, skončil ale sotva u modré útočné čáry.

07:30
    Sledujeme teď dobývání hostující branky, CSKA chce navýšit náskok.

08:12
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    No vida, hosté toho sice zatím moc neukázali, přesto ale dokázali srovnat. Reideborn nejprve odolal rychlému výpadu hostů, ale na rychlý švih v podání SERGEJE SAPEGA už byl krátký. Po střele pod horní tyčku je stav 1:1. Asistence: Taylor Beck, Ilja Usov.
    08:12 Sergej SAPEGO - 1:1

09:47
    Po obrovské chybě hostujícího Kempeho se před Kolosovem objevil osamocený Okulov, jenže svou střelou pouze vyprášil gólmanovu lapačku!
    09:47 Kolosov zákrokem lapačkou zmařil Okulovovu šanci

10:17
    No to jsou ale věci. CSKA má šance a Dinamo dává góly. O obrat ve skóre se postaral ILJA USOV, když svůj švih takřka od modré čáry skryl za chumel hráčů a trefil se přesně pod horní tyčku Reidebornovy branky – 1:2. Asistence: Mattias Tedenby, Taylor Beck.
    10:17 Ilja USOV - 1:2

11:42
    Hosté museli z útočného pásma, jinak by čárový pískal postavení mimo hru. Každopádně je teď Dinamo ve slušném laufu.

12:11
    Mingačov dostal dost prostoru pro střelu a svým švihem nadělal Kolosovovi docela problémy. Hosté to ale zvládli uhrát a puk uklidit do rohu.

12:29
    Je tu první vyloučení zápasu, přesilovku si zahrají domácí. Dvě minuty za vražení na mantinel dostal Roman Gorbunov.

13:14
    Od modré čáry nahazoval Dietz, jeho nabídku na teč ovšem nikdo nevyužil a Kolosov si připsal úspěšný zákrok.

13:33
    Hostům se povedlo přerušit kombinaci a vyhodili tak puk do středního pásma.

14:14
    Dělovka Johna Gilmoura nebyla přesná, domácí ještě v závěru přesilovky pokračují v útočení.

14:29
    Hosté jsou v plném počtu.

15:43
    Beck se hezky vyháčkoval zpoza domácí branky a snažil se najít své spoluhráče. Bekhendový pas skončil u hráčů CSKA.

16:29
    Na druhé straně vystřelil z levého křídla Nordström, tohle ale nebylo pro Kolosova těžké. Připsal si další zákrok lapačkou.

17:46
    Hráči CSKA to teď zkouší hlavně nahozeními na branku, do blízkosti Kolosova je nepouští pozorná obrana Dinama.

18:20
    Tvrdá rána od modré, tu vyslal Blažijevskij, šlo to ale přesně doprostřed branky.

18:47
    Obrovská šance domácích na srovnání. Kolosov vyrazil nahození z pravé strany, poté ale odklouzal z ideálního úhlu a Mingačov mohl dorážet. Gólman Dinama se ale přece jen zvládl přemístit a puk vyrazit!

19:40
    CSKA tráví konec třetiny v pásmu, pokouší se o srovnání na poslední chvíli.

20:00

Je za námi první třetina, do které měli domácí velice dobrý vstup a už na konci třetí minuty se dostali do vedení po teči Matveje Guskova. I poté si hráči CSKA vytvářeli šance, jenže další branky dávali pouze hosté. V deváté minutě srovnal Sergej Sapego a v 11. minutě dokonal obrat ve skóre Ilja Usov. Do kabin se tak odešlo za překvapivého stavu 1:2.

20:48
    Úvodní okamžiky druhé třetiny mají lepší hosté, ti se snaží vytvořit tlak před Reidebornem.

21:59
    Tedenby hledal v přečíslení dva na jednoho Becka, obětavý obránce se mu ale vrhl pod nohy a puk srazil.

22:50
    Nepřesná rozehrávka domácích, Kameněv marně stíhal prudkou přihrávku a je z toho zakázané uvolnění.

23:55
    Střela z úhlu, Kolosov byl u své tyčky dobře nalepený a situaci vyřešil.

24:26
    Teď už však byl i on na vše krátký a je zase vyrovnáno! Za brankou se puku chopil Guskov, počkal si na najíždějícího LUCASE WALLMARKA, poslal mu perfektní pas a Kolosov byl proti střele z mezikruží krátký – 2:2. Asistence: Matvej Guskov, Arťom Sergejev.
    24:26 Lucas WALLMARK - 2:2

25:03
    Radost z remízového stavu ale domácím moc dlouho nevydržela. Na levé straně si do střelecké pozice najel Beck, švih mu však nevyšel, poskakující puk se pozvolna sunul přes několik hráčů k brankové čáře, kde jej dopíchl ILJA USOV a je to 2:3! Asistence: Taylor Beck, Mattias Tedenby.
    25:03 Ilja USOV - 2:3

26:10
    Sledujeme teď velice svižný hokej, akce se přelévají ze strany na stranu. Odpověď je teď na domácích.

26:41
    Přestřelka pokračuje! Domácí vyhráli v útočném pásmu buly, puk se dostal na modrou čáru, tam se do něj opřel ARŤOM BLAŽIJEVSKIJ a jeho dělovka se zastavila až v síti Kolosovovy branky – 3:3. Asistence: Andrej Světlakov.
    26:41 Arťom BLAŽIJEVSKIJ - 3:3

27:11
    Vylučuje se na straně Dinama, dvouminutový trest za držení dostal Adam Almqvist.

27:36
    Hosté se osvobozují, puk letí přes všechny čáry až k Reidebornovi.

28:14
    Na modré čáře se otočkou uvolnil Sergejev, sjel si ke kruhům, jeho následnou pumelici ale Kolosov vyrazil před sebe.

28:32
    Bengtsson plácl do puku a opět jej poslal přes všechny čáry.

28:41
    Je po přesilovce, hosté jsou v plném počtu.

30:14
    Hra v pěti nám ale moc dlouho nevydržela, tentokrát se vylučuje na obou stranách. Domácí Arťom Blažijevskij dostal dvě minuty za sekání, hostující Roman Gorbunov zase za nedovolené bránění.

30:59
    Velká šance hostů. Gólman Reideborn čelil brejku Tedenbyho a střelu vytěsnil jen tak tak. Následoval i Šinkevičův pokus o dorážku, to už mu pomohla vracející se obrana. CSKA tak přečkalo vážnou chvíli.
    30:59 CSKA přečkalo velkou šanci hostů

31:45
    Dinamo Minsk je teď tím aktivnějším celkem, Reideborn se tak rozhodně ve své brance nenudí.

32:14
    Oba vyloučení hráči jsou již zase na ledě, hraje se tak v pěti na obou stranách.

33:41
    I Kolosov teď vyřešil nepříjemnou situaci, když vyrazil dva pokusy přes obránce. Stále tak máme nerozhodný stav 3:3.

34:39
    Okulov mohl sám zakončovat, ale ještě přihrával doleva na Kiseleviče. Na něj zíval velký kus odkryté branky, jenže prováhal chvíli na střelu a bylo po šanci.

35:59
    CSKA začíná přidávat na tempu a čím dál častěji ohrožuje Kolosova. Nyní to na něj bez úspěchu zkoušel Světlakov.

36:59
    Nepřesná pobídka zpoza Reidebornovy branky, puk opustil pásmo a při pokusu o rychlý návrat se Dinamo dopustilo zakázaného uvolnění.

37:47
    Taylor Beck nezpracoval skákavou přihrávku do středního pásma, je tak po pokusu o výpad Dinama Minsk.

38:43
    Tedenby to zkoušel středem, skončil v mezikruží ještě před případným střeleckým vyjádřením.

39:27
    Máme tu gól do šatny! Domácí se utrhli do rychlého kontru, na pravé straně potáhl akci Nordström, v útočném pásmu přihrál na střed na PAVLA KARNAUCHOVA a ten svou střelou vymetl horní růžek Kolosovovy branky – 4:3. Asistence: Joakim Nordström, Michail Grigorenko.
    39:27 Pavel KARNAUCHOV - 4:3

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a u tohoto utkání se rozhodně nenudíme. I ve druhé třetině se oba celky tlačily do útoku a výsledkem byly hned čtyři góly. Ve 25. minutě srovnal Lucas Wallmark, ale už za pár dalších okamžiků se Dinamo opět vrátilo do vedení po pohotové dorážce Ilji Usova. CSKA tak muselo přidat na tempu a bylo odměněno už ve 27. minutě po prudké ráně Arťoma Blažijevského. Svižný zápas pokračoval i nadále, na obou stranách bylo několik zajímavých šancí, už to ale vypadalo, že další gól nebude. Ale chyba lávky, v poslední minutě dal gól do šatny domácí Pavel Karnauchov a CSKA tak vede 4:3.

40:55
    Počáteční nápor domácích řeší obrana Dinama vyhozením přes všechny čáry. Pro puk míří Klas Dahlbeck.

41:45
    Tedenby se chtěl dostat ke střele z levé strany, na poslední chvíli byl ale zablokován.

42:43
    Hraje se teď hodně úporný hokej, CSKA se tlačí na brankoviště před Kolosova.

43:27
    Andronov promáchl při pokusu o dorážku puku, který se odrazil od zadního mantinelu po Okulovově střele.

44:59
    Hosté se snaží o srovnání, naráží však na modré čáře na dobře pracující obranu CSKA.

45:44
    Martynov nepřesně přihrával na pravou stranu, Dinamo se tak ani tentokrát nedostalo na dostřel.

46:47
    Zase tu máme akce CSKA, jenže i domácí spíše zakončují z pozic, odkud gól padne jen opravdu těžko.

47:40
    Větší šance bude mít moskevský klub v přesilové hře, dvě minuty za podrážení dostal Alexandr Suvorov.

48:33
    Soro minuta přesilovky je pryč a CSKA se nemůže usadit v útočném pásmu.

49:03
    Teď to z pravé strany zkoušel Karnauchov, přes obránce se do střelecké pozice nacpal, zblízka však za Kolosova puk nepropasíroval.

49:24
    Teď už to ale domácím vyšlo a CSKA vede o dva góly. Po krátkém tlaku na bránící čtveřici a sražené střele se puk dostal do druhé vlny, nabito dostal DARREN DIETZ a svou dělovkou překonal bezmocného Kolosova – 5:3. Asistence: Michail Grigorenko.
    49:24 Darren DIETZ - 5:3

50:47
    Teď už to bude pro Dinamo velice těžké, stahovat dvoubrankovou ztrátu nebude proti dobré obraně moskevských vůbec snadné.

51:07
    Další dělovka Darrena Dietze, tentokrát byla sražena do rohu kluziště.

51:44
    Střela z levého kruhu Kolosovovu branku minula, CSKA pokračuje v tlaku.

52:37
    Světlakovovi to sice u pravého mantinelu moc nesedlo, ale i tak nadělal brankáři Dinama velké potíže. Kolosov si poradil a ještě tak udržel šance Minsku na případný bodový zisk.

53:24
    Vyhozený puk skončil u Reideborna, hosté tak unikli zakázanému uvolnění.

53:53
    Je tu vyloučení na straně CSKA a šance hostů na snížení. Dvě minuty za sevření puku rukou dostal Pavel Karnauchov.

54:35
    Domácí se v tuto chvíli osvobozují. puk končí ve středním pásmu.

55:04
    Nápor hostů. Sergejev nejprve odrážel pokus z úhlu a o malou chvíli později minul Strömwall odkrytou Reidebornovu branku.

55:47
    Od modré čáry to zkusil Krejčík, na Reideborna si ale nepřišel, ten měl dokonalý výhled na celou akci.

55:53
    CSKA přečkalo oslabení, hraje se v plném počtu.

56:36
    Kolosov je na střídačce, začíná dlouhá power-play Dinama Minsk!

57:06
    Je sníženo a založeno na drama! Hosté se po vyhraném buly udrželi v pásmu, rozjeli kombinaci na pravou stranu, u kruhu se do střelecké pozice dostal MATTIAS TEDENBY a prudkým švihem se trefil pod horní tyčku – 5:4. Asistence: Taylor Beck, Anton Lindholm.
    57:06 Mattias TEDENBY - 5:4

57:58
    Power-play hostů pokračovala, po tvrdé střele od modré se ale k puku dostal Sergejev, jeho bekhendové vyhození ještě ve vzduchu prodloužil VLADISLAV KAMENĚV a puk poté doklouzal přesně do prázdné branky Dinama – 6:4. Asistence: Arťom Sergejev.
    57:58 Vladislav KAMENĚV - 6:4

58:46
    Kolosov opět pospíchá na střídačku, Dinamo se ještě pokusí o hru bez gólmana.

59:16
    Teď se už CSKA nehrne do snahy vybojovat puk a skórovat, pouze se snaží držet hru ve středním pásmu.

59:33
    Tak ještě jedno vyloučení na straně CSKA, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Arťom Sergejev.

59:33
    Dinamo Minsk si před přesilovkou bere oddechový čas.

59:33
    No a přesilovka se koná v podobě šest na čtyři, Kolosov je stále na střídačce.

Utkání je u konce a po vydatné přestřelce se z výhry raduje domácí CSKA. Třetí třetina přinesla aktivní hokej z obou stran a když se v 50. minutě trefil Darren Dietz, tak to vypadalo, že Dinamo už odpověď nenajde. Jenže přišla dlouhá power-play a na začátku 58. minuty se pěkným švihem prosadil Mattias Tedenby. Hra bez brankáře pokračovala, jenže už bez úspěchu na straně hostů, naopak do prázdné branky uklidil puk Vladislav Kameněv a uzavřel tak výsledek na 6:4. CSKA má to této výhře 58 bodů, Minsk jich má o deset méně.

Utkání sledovalo 3 817 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:49:33)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. M. Guskov (Světlakov), 25. Wallmark (M. Guskov, Arťom Sergejev), 27. Blažijevskij (Světlakov), 40. P. Karnauchov (Nordström, Grigorenko), 50. D. Dietz (Grigorenko), 58. Kameněv (Arťom Sergejev) – 9. Sapego (T. Beck, Usov), 11. Usov (Tedenby, T. Beck), 26. Usov (T. Beck, Tedenby), 58. Tedenby (T. Beck, A. Lindholm)

Rozhodčí: Gašilov, Oskirko – Bersenjov, Judin

Diváci: 3 817