CSKA Moskva – Minsk 6:4 (kon.) | Riga – Kunlun 3:2 (2:0 po s.n.) | Jokerit – Omsk 1:5 (kon.)
CSKA Moskva
6:4 (1:2, 3:1, 2:1)
HC Dinamo Minsk
Neděle 26.12.2021, 15:00 • CSKA Arena, Moskva • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:49:33)

Trestné minuty: 6:8

Utkání je u konce a po vydatné přestřelce se z výhry raduje domácí CSKA. Třetí třetina přinesla aktivní hokej z obou stran a když se v 50. minutě trefil Darren Dietz, tak to vypadalo, že Dinamo už odpověď nenajde. Jenže přišla dlouhá power-play a na začátku 58. minuty se pěkným švihem prosadil Mattias Tedenby. Hra bez brankáře pokračovala, jenže už bez úspěchu na straně hostů, naopak do prázdné branky uklidil puk Vladislav Kameněv a uzavřel tak výsledek na 6:4. CSKA má to této výhře 58 bodů, Minsk jich má o deset méně.

59:33
    No a přesilovka se koná v podobě šest na čtyři, Kolosov je stále na střídačce.

59:33
    Dinamo Minsk si před přesilovkou bere oddechový čas.

59:33
    Tak ještě jedno vyloučení na straně CSKA, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Arťom Sergejev.

59:16
    Teď se už CSKA nehrne do snahy vybojovat puk a skórovat, pouze se snaží držet hru ve středním pásmu.

58:46
    Kolosov opět pospíchá na střídačku, Dinamo se ještě pokusí o hru bez gólmana.
    57:58 Vladislav KAMENĚV - 6:4

57:58
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Power-play hostů pokračovala, po tvrdé střele od modré se ale k puku dostal Sergejev, jeho bekhendové vyhození ještě ve vzduchu prodloužil VLADISLAV KAMENĚV a puk poté doklouzal přesně do prázdné branky Dinama – 6:4. Asistence: Arťom Sergejev.
    57:06 Mattias TEDENBY - 5:4

57:06
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Je sníženo a založeno na drama! Hosté se po vyhraném buly udrželi v pásmu, rozjeli kombinaci na pravou stranu, u kruhu se do střelecké pozice dostal MATTIAS TEDENBY a prudkým švihem se trefil pod horní tyčku – 5:4. Asistence: Taylor Beck, Anton Lindholm.

56:36
    Kolosov je na střídačce, začíná dlouhá power-play Dinama Minsk!

55:53
    CSKA přečkalo oslabení, hraje se v plném počtu.

55:47
    Od modré čáry to zkusil Krejčík, na Reideborna si ale nepřišel, ten měl dokonalý výhled na celou akci.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. M. Guskov (Světlakov), 25. Wallmark (M. Guskov, Arťom Sergejev), 27. Blažijevskij (Světlakov), 40. P. Karnauchov (Nordström, Grigorenko), 50. D. Dietz (Grigorenko), 58. Kameněv (Arťom Sergejev) – 9. Sapego (T. Beck, Usov), 11. Usov (Tedenby, T. Beck), 26. Usov (T. Beck, Tedenby), 58. Tedenby (T. Beck, A. Lindholm)

CSKA Moskva: Reideborn (Ivan Fedotov) – D. Dietz, Dahlbeck, Arťom Sergejev, Gilmour, M. Ibragimov, Kiselevič, Blažijevskij – S. Plotnikov, Wallmark, Okulov (A) – Sorkin, Andronov (C), Nordström – Grigorenko, P. Karnauchov (A), Kameněv – M. Guskov, Světlakov, Mingačov – Poltapov.
    Trenér: Sergej Fjodorov

HC Dinamo Minsk: Kolosov (S. Bolšakov) – L. Bengtsson, D. Korobov (C), Sapego, Almqvist, Šinkevič (A), A. Lindholm, J. Krejčík – Strömwall, M. Kempe, R. Gorbunov – T. Beck (A), Usov, Tedenby – K. Voronin, Graovac, Suvorov – Mosaljov, Děmkov, I. Martynov – Pyškajlo.
    Trenér: Craig Woodcroft

Rozhodčí: Gašilov, Oskirko – Bersenjov, Judin

Diváci: 3 817