Mountfield HK – Třinec 5:1 (kon.) | K. Vary – Kladno 6:4 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 5:3 (kon.)
Motor ČB – Plzeň 4:2 (kon.) | Litvínov – Pardubice 1:5 (kon.) | Liberec – Zlín 4:1 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
HC Škoda Plzeň
Úterý 28.12.2021, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • Tipsport extraliga • 36. kolo

Ani poslední dobrá střela Plzně nezmění nic na vítězství Motoru, pouze přispěla zákrokovému kontu Dominika Hrachoviny. Hezký večer!

Nejlepší hráči utkání:
    Motor: Martin Hanzl
    Plzeň: Tomáš Mertl (19:54:52)

59:40
    Haje se povětšinou za brankou Hrachoviny.

57:17
    Michal Vondrka střílel bekhendem po levém růžku, nedokázal ale zamířit přesně.

57:03
    Ti se osvobozují alespoň icingem. Mají toho ale dost.

56:42
    Škodovka uzamkla Budějovice v jejich pásmu.

55:56
    Střelu jednoho z plzeňských vystihl Ondráček, který ale přitom zlomil hůl.

55:11
    Jakub Valský se dostal k utíkajícímu kotouči, už se s ním ale nedokázal natlačit do branky.

54:26

54:25
    Šenkeříkova střela od modré skončila na plzeňských kotnících.

53:55
    Plzeň hraje oslabení spíše jako přesilovku a ostřeluje Hrachovinu.

52:39
    Málem jsme byli svědky gólu v oslabení! Domácí obrana totálně zaspala a nejen že Jana Schleisse nezbavila puku, ona se mu ještě odklidila z cesty! Naštěstí Hrachovina svůj tým nenásledoval.

52:26
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Filip Přikryl.

52:05

51:29
    Šenkeřík zkusil vypálit od modré do vrchní poloviny brány. To mu ale Pavlát zastavil.

50:13
    Indiáni začínají oslabení výhozem za Hrachovinu.

50:05
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Martin Lang – 2 min., držení).

49:47
    Střela Plzně od modré neprošla do branky.

49:34
    Ale i Dominik Hrachovina je jistý v kramflecích a podržel střelu z mezikruží.

48:43
    Budějovice zabraly a Pavlát musel vytáhnout několik jistý zákroků. Nejprve proti Holcovi, pak proti Valskému.
    47:41 Tomáš MERTL - 4:2

47:41
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeň opět snižuje! Branku sice musel posvětit videorozhodčí, ale ten okamžitě řekl, že dopravení puku TOMÁŠEM MERTLEM za brankovou čáru bylo legitimní! Asistence: Vojtěch Budík a Martinš Dzierkals.

46:55
    Druhou následně schoval pod sebou.

46:40
    Střelu Přikryla Hrachovina vybral širokou částí hokejky.

46:10
    Po buly jeden z domácích hráčů vystřelil od modré, bylo to ale mimo.

45:30
    Abdul se šikovně nacpal s pukem do brankoviště, při kličce ale ztratil puk.

45:17
    Bulíř opět zkoušel nenápadnou střelu.

45:00
    Po zblokované střele musel Dominik Hrachovina čelit skákavému puku, který ale vystihl lapačkou ve správný moment.

44:32
    Po nezáživných 90 vteřinách se píská Motoru icing.

42:58
    Střelu Bulíře srazil zády jeho spoluhráč.
    41:27 Michal VONDRKA - 4:1

41:27
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Překvapivý gól z brejku posouvá Motor na rozdíl tří branek! Jakub Valský ustál dva souboje, zpoza Pavlátovy klece našel před brankou MICHALA VONDRKU, který nenápadnou střelou přestřelil levý beton! Asistence: Jakub Valský.

41:10
    Plzeň nenápadnou akcí překvapila Hrachovinu u levé tyčky. Naštěstí pro domácího gólmana už puk přes něho nepropasírovali.

40:31
    A Motoru je o chvíli později pískán icing.

40:11
    Buly opět vyhrála Plzeň a Hrachovina hned rozehrává zpoza branky.

40:01

Jdeme na třetí třetinu!

Další třetina začne přibližně v 19:16.

Střely na branku po 2. třetině: 6:12

40:00

39:53
    Gulaš odvezl puk do středního pásma a pozdržel hru.

39:23
    Pokus o průnik Plzně po levém křídle zastavil Ondráček.

39:01
    Běží poslední minuta třetiny.

37:52
    Hraje se opět po celém hřišti, na budějovických je ale znát, že chytili hokejovou pohodu a hrají s lehkostí.

36:37

36:35
    Dělovka Abdula neprošla do branky.

35:37
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Petr Šenkeřík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Lukáš Kaňák – 2 min., sekání).

35:30
    Prokličkovat mezi kruhy se snažil Šenkeřík. Upadl, ale mela, která z této situace vznikla přešla ve výbuch emocí a vylučuje se na obou stranách.

35:14
    Plzeň zatím úspěšně drží Motor od branky.

34:37
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Viktor Lang – 2 min., hákování).

33:46
    A další pokus Západočechů rozvlnil ochrannou síť.

33:25
    Střela Dzierkalse vůbec nemířila na branku.

32:33
    Ukázkový semafor vytáhl Dominik Hrachovina proti Bulířovi.

32:09

31:35
    Následně se Motor osvobodil.

31:22
    Napotřetí Plzeň zkusila ťukec, který zastavil Hrachovina ramenem.

31:01
    Další dělovka trefila Hrachovinu, až ho otočila.

30:34
    Už to vypadalo na střelu do prázdné klece, Jan Schleiss ale promáchl!

30:09
    Plzeň má 21 vteřin dvojitou přesilovku.

30:09
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Jiří Novotný – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

29:35
    Gulaš s Novotným si neporadili s obranou Plzně a jejich postup neměl dlouhého trvání.

29:15
    Další kotouč v ochranné síti za Hrachovinou.

29:03
    Motor se osvobozuje křižným výhozem z rohu do rohu.

28:54
    První střela na branku se odrazila do ochranné sítě.

28:30
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Jakub Valský – 2 min., držení).
    27:54 Martin BERÁNEK - 3:1

27:54
    Motor si opět bere dvoubrankový náskok! Martin Hanzl z rohu našel křižným passem u levé tyčky stát MARTINA BERÁNKA, který byl se střelou rychlejší než Pavlát s přesunem! Asistence: Martin Hanzl a Václav Karabáček.

27:33
    Buly po icingu skončilo u Hrachoviny, který přerušuje hru a odjíždí ke střídačce, protože je komerční přestávka.

26:42

26:21
    Střela Dzierkalse Hrachovinovi propadla, šla ale vedle branky.

25:58
    Další Blomstrandova rána končí v Hrachovinovo klíně.

25:25
    Rána v kleku jednoho z plzeňských nebyla přesná.

25:15
    Střelu Blomstranda od modré zblokoval Jiří Novotný hokejkou mimo hrací plochu.

24:49
    Motor začíná oslabení dlouhým výhozem do pásma Plzně.

24:42
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Roman Vráblík – 2 min., hrubost).

24:33
    A na druhé straně si Hrachovina připisuje zákrok lapačkou po střele od modré.

24:21
    Druhý jeho pokus srazil obránce.

24:16
    Z dobré střelecké pozice nad levým kruhem Percy minul Pavlátovu klec.

22:44
    Janu Schleissovi se po odpískání nechtělo z budějovického brankoviště, čímž se ocitl v zaměřovači Jana Štencela, který do něho začal strkat.

21:59
    Icing Motoru.
    20:56 Tomáš MERTL - 2:1

20:56
    Záhy po startu přichází snížení! Budějovice nedokázaly vyhrát souboj za svou brankou a TOMÁŠ MERTL obkroužil s pukem levou tyč a prohodil ho za Hrachovinu. Asistence: Martinš Dzierkals a Martin Lang.

19:50
    Plzeň se ani na poněkolikáté neprocpala obranou.

19:01

18:54
    Ofsajd Plzně. Ta se trápí s přechodem středním pásmu.

17:10
    Motor obrací tlak a betonuje půlicí čáru.

16:19
    Odskočený puk skončil v lapačce Pavláta.

15:36
    Beránek dostal nabídku na gól tečí, kotouč ale neusměrnil mezi tři tyče.

14:57
    Puk po chvíli zápolení skončil v uzavřené části hlediště, vhazovat se bude před Hrachovinou.

13:23
    Další neúspěšné pokusy Plzně zblízka.

12:46
    Někdo z domácích se snažil obtočit okolo levé tyče Pavláta, neudržel ovšem kotouč.

12:09
    A Škodovce neprošla ani střela z kontaktní vzdálenosti.

11:23
    Plzeň se opět tlačí dopředu, Dominik Hrachovina ale je v pozoru.

09:51
    Střídání v týmu HC Škoda Plzeň: ze hřiště odchází Miroslav Svoboda, přichází Dominik Pavlát.
    09:51 Petr ŠENKEŘÍK - 2:0

09:51
    A máme tu druhý gól domácích! PETR ŠENKEŘÍK dostal puk na modrou, sjel si až do kruhu, chytře objel soupeřící dvojici a prostřelil Svobodu někde pod rukou! Asistence: Václav Karabáček a Martin Hanzl.

08:38
    Zblokovaná střela Plzně neprošla k Hrachovinovi.

07:06
    Dobrá spolupráce dvou bývalých indiánů Gulaše s Vráblíkem. První zachytil na vlastní modré postup Plzně, prokličkoval na útočnou modrou a bekhendem poslal puk na Vráblíka, který nastřleil Svobodovi beton.

06:27
    Dominik Hrachovina si připisuje dva jednoduché zákroky v rychlém sledu.
    05:52 Martin HANZL - 1:0

05:52
    Velmi mistrně teď MARTIN HANZL vyškolil Plzeň a otevírá skóre zápasu! Když neměl za brankou Svobody komu přihrát, prostě si položil puk na čepel a obhodil levou tyčku klece Indiánů! Asistence: Václav Karabáček a Martin Beránek.

04:40
    Přihrávky Motoru jsou dnes celkem nepřesné.

03:43
    Gulaš chytře po buly poslal bekhendem puk do plzeňského brankoviště, kde stál Holec připravený šťourat. Kotouč se ale odrazil od Svobodova betonu.

03:17
    Karabáčkova střela byla sražena, následná akce Štencela byla pro změnu nepřesná.

02:37
    První zákrok pro Svobodu, tvrdá rána zprava mu orazítkovala beton.

02:15
    Motor se chvíli nemohl zbavit puku ve své třetině, nakonec ho ale vyplácal ven.

01:25
    Hluboký ofsajd, ve kterém se ocitl Jakub Valský. Čárový mu ho pískl až na vrcholku kruhů.

00:51
    Hrachovina překazil další postup Plzně a Jihočeši přesouvají hru na druhou stranu.

00:29
    Další nájezd Plzně zastavuje ofsajd.

00:10
    A Dominik Hrachovina už hned zastavuje nahození na zadní mantinel.

00:01
    První buly urvala Plzeň.

00:01

Všechny dnešní aktéry už máme na ledě, do prvního buly zbývá jen pár vteřin!

Trenér: Jaroslav Modrý

HC Škoda Plzeň: Miroslav Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, Budík, Kvasnička, J. Kindl (C), V. Lang – Dzierkals, Mertl, M. Lang – F. Suchý, Bulíř, Schleiss – Blomstrand, Kodýtek (A), G. Thorell – F. Přikryl, M. Marcel.
    Trenér: Václav Baďouček, Miloš Říha

Rozhodčí: Jeřábek, Horák – Gerát, Hynek.
    Pomůže Štich svému celku k výhře nad Plzní?

To Škodovka si pod stromeček výhru nadělila, musela si pro ni ale dojít až do závěru prodloužení. Mladoboleslavský Matyáš Kantner totiž v Logspeed aréně skóroval v 12. minutě jako první a byť indiáni srovnali ještě v první třetině, další branka přišla až v čase 63:55, o to více kurióznější ale byla. Tomáš Mertl si s pukem sjel až před branku, kde po lajně hledal najíždějícího Budíka. Ten sice uklouzl, s pukem se ale setkal a zadkem ho společně i se zbytkem těla dopravil za brankovou čáru. Protože přitom branková konstrukce nevydržela na svém místě, musel gól posvětit videorozhodčí. Po chvíli debatování se přesto Západočeši mohli radovat ze dvou bodů.

Motor České Budějovice

Motor v předvečer Štědrého dne přivítal doma Olomouc a radostně to pro něj nedopadlo. David Krejčí se prosadil už v prvním střídání, kdy se s Tomečkem dostali do brejkového přečíslení. Motoru se povedlo srovnat v 27. minutě, kdy Jindřich Abdul v přesilovce vymetl navrátilci Konrádovi pravý růžek, štěstí prvních střídání ale kohouty podrželo i tehdy a tak po půl minutě od srovnání se trefil Silvestr Kusko a definitivní tečku za třemi body udělal dovezením puku v poslední minutě do Hrachovinou opuštěné klece Jan Káňa.

Hezký den, všechny formy života, a vítejte u TELH! Poprvé od Vánoc, ale také naposled v tomto roce vás zdravím z českobudějovické Budvar arény, kde domácí Motor České Budějovice vyzve HC Škodu Plzeň!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 6. M. Hanzl (Karabáček, M. Beránek), 10. Šenkeřík (Karabáček, M. Hanzl), 28. M. Beránek (M. Hanzl, Karabáček), 42. Vondrka (Valský) – 21. Mertl (Dzierkals, M. Lang), 48. Mertl (Budík, Dzierkals)

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Štencel, Vráblík, Bučko, Percy, Šenkeřík, Piskáček (A), Remta – Holec, Pech (A), Gulaš (C) – Vondrka, J. Ondráček, Valský – Abdul, J. Novotný, Z. Doležal – M. Beránek, M. Hanzl, Karabáček.

HC Škoda Plzeň: Miroslav Svoboda (10. Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, Budík, Kvasnička, J. Kindl (C), V. Lang – Dzierkals, Mertl, M. Lang – F. Suchý, Bulíř, Schleiss – Blomstrand, Kodýtek (A), G. Thorell – F. Přikryl, M. Marcel.

Rozhodčí: Jeřábek, Horák – Gerát, Hynek