Winnipeg – Minnesota 6:3 (kon.) | Carolina – Florida 2:3 (po pr.) | Calgary – Anaheim 6:2 (kon.)
Vegas – Colorado 0:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Florida Panthers
Čtvrtek 17.02.2022, 01:30 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký čtvrteční den. (04:34:55)

3. Aleksander Barkov (FLA) – 1+1

Z vítězství se nakonec radují hokejisté Floridy a nutno dodat, že i zaslouženě. Panthers byli v zápase střelecky aktivnějším týmem a nevzdali se, když ještě v poslední minutě prohrávali. Carolinu bude ztráta bodu hodně mrzet.

60:16 Aaron EKBLAD - 2:3

60:16
    Florida právě vstřelila branku!
    Prodloužení příliš dlouho netrvalo. Huberdeau parádním pasem vyslal do brejku AARONA EKBLADA a ten dokázal propasírovat kotouč za dánského brankáře. Asistence: Jonathan Huberdeau a Aleksander Barkov.

60:01

Carolina se na začátku třetí části dostala po brance DeAngela do vedení, nicméně Florida dokázala při závěrečné hře bez brankáře vyrovnat, a tak se bude prodlužovat.

Střely na branku: 18 – 30.

60:00

59:53
    Třetí třetina se již pouze dohrává, rozhodovat se bude v prodloužení.
    59:11 Sam REINHART - 2:2

59:11
    Hurricanes dvakrát těsně minuli prázdnou branku a následně jsou potrestáni. Střela od modré čáry se odrazila na hůl SAMA REINHARTA, který pohotově zakončil. Asistence: Mackenzie Weegar.

58:42
    Floridě se nedaří usadit v útočném pásmu, Carolina skvěle brání.

58:15
    Niederreiter dokázal dostat kotouč do útočného pásma a přilepit ho k mantinelu. Hurricanes nyní ušetřili hodně času.

57:40
    Bobrovskij prchá na střídačku, Florida to zkouší s šesti hráči.

57:16
    Po střele Ekblada se k dorážce dostal Lundell, ale ani on nedokázal najít recept na Andersena.

56:41
    Po komerční přestávce se bude pokračovat. Jak se Florida připravila na závěrečný tlak?

55:34
    Florida se ze všech sil tlačí do útočného pásma, těžko si však vytváří nějakou šanci. A čas ji pomalu utíká.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 20. T. Teräväinen (Aho, Slavin), 44. A. DeAngelo (J. Staal, Niederreiter) – 34. Barkov (Huberdeau, Ekblad), 60. S. Reinhart (Weegar), 61. Ekblad (Huberdeau, Barkov)

Carolina Hurricanes: F. Andersen (Raanta) – A. DeAngelo, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bear, Cole – M. Nečas, Aho, T. Teräväinen – Jarvis, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Niederreiter – Lorentz, Kotkaniemi, Martinook (A).
    Trenér: Rod Brind'Amour

Florida Panthers: Bobrovskij (J. Johansson) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Lucas Carlsson – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tippett, S. Bennett, Huberdeau (A) – S. Reinhart, A. Lundell, Marchment – Hörnqvist, Luostarinen, Lomberg.
    Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: St. Laurent, Dwyer – Shewchyk, Pancich

Diváci: 16 986