Rusko – Švýcarsko 4:2 (kon.) | Německo – Česko cz 2:1 (po pr.) | Švédsko – Slovensko 3:0 (kon.)
Švýcarsko – USA 1:0 (kont.)
Německo
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Česko
Úterý 28.12.2021, 01:00 • Rogers Place, Edmonton • Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy z MSJ na počtenou! (03:34:46)

Vyslechnout si německou hymnu po zápase nebylo cílem českých juniorů, kteří tak po včerejší očekávané porážce s Kanadou neočekávaně ztrácejí body i s Německem. A to dokonce dva, protože Němci vyhráli v prodloužení 2:1. O jejich obě branky se postaral Alexander Blank, za Čechy skóroval Jan Myšák.

Nejlepšími hráči obou týmu byli vyhlášeni David Špaček a Florian Bugl.
    Češi podlehli Německu v prodloužení.

61:20 Alexander BLANK - 2:1

61:20
    Německo právě vstřelilo branku!
    Bonusový bod nakonec získávají junioři Německa! Bednáře zaskočil střelou z ostrého úhlu po levém křídle ALEXANDER BLANK, který vymetl horní růžek české branky a svým druhým gólem v zápase rozhoduje o vítězství Němců. Asistence: Arkadiusz Dziambor a Danjo Leonhardt.

60:52
    První střelu vyslal na Bugla Ivan Ivan, k dorážce se pak málem dostal Špaček, ale německý obránce ho odblokoval.

60:23
    Na dalším buly byli úspěšnější Češi, kteří tak postupují vpřed.

60:20
    Joshua Samanski na nic nečekal a prudkou střelou mířil na bližší Bednářovu tyč. Minul.

60:10
    Němci vyhráli vhazování a zakládají útok.

60:01

Dnešní utkání sleduje 2582 diváků.

Prodloužení začne zhruba za minutu.

Druhý zápas českých hokejistů na MSJ rozhodne až prodloužení. Ve třetí třetině totiž gól nepadl. Mírně střelecky aktivnější byli Němci (9:7), ale ani jeden tým si výraznější šance nevytvořil. Tu největší českou měl v oslabení Ivan Ivan, ale Bugl jeho samostatný únik zastavil.

60:00

59:51
    Novákovi se otevřel prostor na pravém křídle, všichni jeho spoluhráči ale byli obsazení.

58:36
    Myšák už posunoval puk na pravé křídlo na volného Ticháčka, jeho postup ale zastavil odpískaný ofsajd.

57:30
    Po nebezpečných odrazech u českého brankoviště se hra přesunula na německou polovinu, odkud jeden z obránců vyhodil na zakázané uvolnění. Vhazování po Buglově pravici.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 25. Blank (Rutkowski, Münzenberger), 62. Blank (Dziambor, Leonhardt) – 36. Myšák (David Špaček, P. Novák)

Německo: Bugl (Quapp) – Dziambor, Pilu, Szuber, Münzenberger (A), Glötzl (A), A. Klein, Böttner – J. Volek, Rutkowski, Blank – F. Elias (C), Samanski, Schweiger – Burghart, Leonhardt, Eham – Dunham, Petersen, Borzecki – Rossmy.
    Trenér: Abstreiter

Česko: Bednář (J. Málek) – David Špaček, Svozil (A), Ticháček, D. Moravec, J. Šedivý – P. Novák, Myšák (C), Kulich – J. Brabenec, T. Urban, Gut (A) – Malát, I. Ivan, Ryšavý – Kos, Chlubna, Koláček – J. Konečný, Jiruš.
    Trenér: Mlejnek

Rozhodčí: Brander (FIN), Holm (SWE) – Briganti (USA), Hofer (GER)