Omsk – Čeljabinsk 1:3 (kon.) | Čerepovec – Dynamo Moskva 4:2 (kon.) | N.Novgorod – Riga 3:4 (po pr.)
CSKA Moskva – Jokerit 2:3 (kon.) | Soči – Viťaz 3:4 (kon.)
HK Soči
3:4 (1:3, 1:0, 1:1)
HC Viťaz Moskevská oblast
Čtvrtek 30.12.2021, 17:30 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

HC Viťaz Moskevská oblast vyhrává tento zápas díky povedené první třetině 4:3. V první třetině se hosté dostali do vedení 3:1. Hosté byli v zápase střelecky aktivnější, v tomto ohledu vyhráli 30:23.

Viťaz dokázal vybojovat body na ledě soupeře, ze Soči se bude vracet spokojený. Rozhodující branku vstřelil Stěpan Starkov, který tak zaznamenal hattrick. (19:59:08)

59:42
    Rána od modré čáry byla zblokovaná.

59:30
    Domácí hrají šest na čtyři.

59:23
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Damir Musin – 2 min., podrážení).

59:00
    Domácí hrají v šesti, zkouší to bez brankáře.

58:38
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:38
    Oddechový čas pro domácí.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:23
    Hostující celek se po rychlé akci dostal do zakončení, ale rána končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.

56:42
    Soči to zkoušelo individuální akcí, ale puk byl před brankou zblokovaný.

56:27
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, hostující celek vede o jednu branku.

56:14
    Igor Saprykin si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal Ivan Morozov. Buly v útočném pásmu domácích.

55:42
    Domácí se nyní usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet, ale bránící se celek si dokázal poradit.
    54:29 Stěpan STARKOV - 3:4

54:29
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Velmi dobře nyní hostující celek sehrál situaci dva na jednoho a dostává se do vedení, po rychlé akci našel Aaltonen STĚPAN ASTARKOVA, který si počkal na vhodný moment, a pak zakončoval. Asistence: Miro Aaltonen a Damir Musin.

54:04
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.

53:26
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

52:43
    Maxim Treťjak skočil po kotouči, ale nezasáhl ho. Následně jeho tým dostal hru do středního pásma.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. Točickij (Ivan Morozov), 27. Glotov, 48. Garajev (Pautov, Jaks) – 5. Starkov (M. Aaltonen), 9. Starkov, 13. Audette (V. Popov), 55. Starkov (M. Aaltonen, D. Musin)

HK Soči: Treťjak (Hellberg, Pleškov) – Galeňuk, Rundblad, Zorkin, Valencov, J. Alexandrov, Jaks, Pautov – Ivan Morozov, A. Nikolajev, Garajev – Kolgotin, Točickij, Zavgorodnij – Bakoš, Feoktistov, Glotov – Žabrejev, Averšin, Alijev – Gordin.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (I. Ježov, Dorožko) – Kemiläinen, Jegor Voronkov, Lisovec, D. Musin, Golovkov, Borodkin, K. Ljamin – Starkov, Ojamäki, M. Aaltonen – V. Popov, Smolin, Audette – Urulin, Barabanov, Rasskazov – Ivaňuženkov, N. Gončarov, Arkalov – Malychin.

Rozhodčí: Ravodin, Fatajev – Jevgenij, Kučava