Benátky n/J – Poruba 2011 1:4 (kon.) | Havířov – Vrchlabí 1:2 (2:3 po s.n.) | Šumperk – Jihlava 3:4 (kon.)
Kolín – Vsetín 3:5 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 2:7 (kon.) | Prostějov – Slavia 3:4 (po pr.)
Sokolov – Třebíč 2:3 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 1:6 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
3:4 (1:0, 1:1, 1:3)
HC Dukla Jihlava
Pondělí 03.01.2022, 18:00 • Škoda aréna, Šumperk • Chance liga • 33. kolo

59:20
    Na ledě elitní formace domácích a Mokry je venku z brány.

58:16
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vojtech Zeleňák – 2 min., držení).
    57:06 Josef SKOŘEPA - 3:4

57:06
    Dukla právě vstřelila branku!
    Neskutečné. Celá přesilová hra byla poměrně suchá bez střelby, ale poté se odhodlal vystřelit Tomáš Valenta. jeho střelu tečoval JOSEF SKOŘEPA a Dukla jde pár minut před koncem do vedení. Asistence: Tomáš Valenta a Tomáš Harkabus.

55:55
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Martin Pěnčík – 2 min., podrážení).

55:45
    Prudké nahození Pěnčíka tečoval Macuh a Žukov musel být opět v pozoru. Hra se postupně uklidnila a Vachutka rozehrál. V šanci Harkabus a byl faulovaný!

52:05
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Havránek – 2 min., hákování).
    49:41 Tomáš VILDUMETZ - 3:3

49:41
    Draci právě vstřelili branku!
    Tak poslední třetina je opravdu na góly bohatá. Rychlou odpověď na branku Dukly střílí TOMÁŠ VILDUMETZ. Na této brance má možná největší podíl brankář Žukov, protože dnes nevypadá vůbec jistě a tento moment určitě mohl vyřešit. Asistence: Daniel Vachutka a Štěpán Dudycha.
    46:53 Josef SKOŘEPA - 2:3

46:53
    Tak to je obrat! Jihlava potvrzuje formu třetích třetin, ve kterých otáčí skóre, i dnes. JOSEF SKOŘEPA po nahrávce Havránka zastavil radost domácích fanoušků přesnou střelou. Asistence: Tomáš Havránek a Tomáš Čachotský.
    46:29 Vlastimil BILČÍK - 2:2

46:29
    Dukla překvapivě skóruje. Po vhazování vypálil VLASTIMIL BILČÍK a na ránu si pravděpodobně stečoval vlastní hráč do brány. Vyrovnáno. Asistence: Peter Lichanec.

39:55
    Třetinu uzavřel Vachutka střelou, kterou Žukov bleskově vytěsnil ramenem.

35:52
    K trestnému střílení byl vyslán nejlepší střelec soutěže Lukáš Žálčík, ale neproměnil.

35:30
    Daniel Spratek dostal další gólovou přihrávku. Tentokrát nepřestřelil, protože trefil hned prvního hráče před sebou. Tento útočník očividně nemá svůj den. Kdyby proměnil každou svou šanci, možná by už slavil hattrick.

32:16
    Daniel Spratek teď málem vzteky zlomil svou hůl. Další promarněná šance tohoto hráče. Opět vystřelil úplně mimo.
    28:11 Dávid KOHÚT - 2:1

28:11
    Šumperk odpovídá. DÁVID KOHÚT dostal dobrou přihrávku od Vachutky, když Žokov povyjel z brány, a proměnil. Žukov si po sléze stěžoval, že mu Vachutka bránil v chytání, ale sudí branku uznávají. Asistence: Daniel Vachutka.
    25:04 Tomáš ČACHOTSKÝ - 1:1

25:04
    TOMÁŠ ČACHOTSKÝ si rychlým bruslením vykoledoval trestné střílení a po sléze ho i sám vykonal. Pomalu najel na Mokryho a v při jeho přesunu mu poslal puk mezi betony. Bez asistence.

25:04
    Pozor! Čachotský v šanci faulovaný a bude trestné střílení.

21:00
    Šumperská nepřesnost je dnes může opravdu mrzet. Tváří v tvář najel na Žukova Kratochvíl, ale opět přestřelil.

19:50
    V závěru třetiny ještě v šanci Daniel Spratek! Domácí hráč si položil Žukova a úplně si odkryl bránu. Z bekhendu ale netrefil prázdnou klec Jihlavy.
    18:24 Martin PĚNČÍK - 1:0

18:24
    Překvapivá první branka! MARTIN PĚNČÍK našel odražený kotouč a z první ho napálil do vinglu Jihlavské brány. Draci tak vytěžili vedení ze třetiny, ve které herně strádali. Asistence:Petr Kratochvíl a Denis Kindl.

13:52
    Dávid Kohút doslova perfektně našel volného Dudychu v útočném pásmu. Ten pálil z první, ale po jeho střele zazněl pouze zadní mantinel. Šumperk se začíná osmělovat.

11:39
    Buly ve středním pásmu vyznělo pro domácího centra a Šumperk se vydal dopředu. Jihlavská obrana si ale okamžitě získala puk. Poté v šanci Denis Kindl, ale přestřelil v největší šanci domácích. Na střídačce Jihlavy se zvyšoval hlas.

09:55
    Mokry musel tasit lapačku! Jihlava využila trhliny v domácí obraně a Harkabus střílel v přečíslení dva na jednoho.

07:29
    Brož sundal krásným hitem Rutara. Jihlavský forvard si tak samozřejmě vysloužil pískot od domácích fanoušků.

03:14
    Zápas začíná v obrovském tempu a nyní přišly první šance. Nejprve se do samostatného úniku dostal Illéš a na druhé straně zasahoval Žukov proti výpadu Kratochvíla.

Michal Krobot

Branky a nahrávky: 19. Pěnčík (P. Kratochvíl, D. Kindl), 29. Kohút (Vachutka), 50. Vildumetz (Vachutka, Dudycha) – 26. Čachotský, 47. Bilčík (Lichanec), 47. Skořepa (T. Havránek, Čachotský), 58. Skořepa (Valenta, T. Harkabus)

DRACI PARS ŠUMPERK: Mokry (R. Běhula) – Pěnčík, Drtil (A), L. Rutar, Hrachovský, Řezáč, Hamrlík, Dudycha – P. Kratochvíl, D. Kindl (C), Žálčík (A) – Vachutka, Vildumetz, Kohút – A. Furch, Macuh, Spratek – Antoníček, Scheuter, J. Horký.
    Trenér: Martin Janeček

HC Dukla Jihlava: Žukov (A. Wolf) – L. Mareš, Valenta, Kowalczyk, Kachyňa, Zeleňák, Bilčík, Eliáš – Helt, Lichanec, Illéš – Čachotský (A), Skořepa (C), T. Havránek – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – T. Harkabus (A), F. Seman, Houška.
    Trenér: Viktor Ujčík

Rozhodčí: Koziol, Vrba – Gančarčík, Hranoš