Vladivostok – Chabarovsk 3:5 (kon.) | Novosibirsk – Kazaň 2:6 (kon.) | Barys – Riga 7:1 (kon.)
Ufa – Magnitogorsk 3:4 (po pr.) | Čerepovec – Minsk 3:5 (kon.) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 1:2 (kon.)
Nižněkamsk – N.Novgorod 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Omsk 3:2 (kon.) | Jokerit – Jekatěrinburg 0:0 (odl.)
HC Sibir Novosibirsk
2:6 (1:1, 1:2, 0:3)
Ak Bars Kazaň
Pondělí 03.01.2022, 11:30 • Ledovyj dvorec sporta, Novosibirsk • KHL

Česká a slovenská stopa

Michal Čajkovský (SIB) – 0+1, 2 střely na bránu, čas na ledě 20:03 (13:56:03)

Dnešní utkání sledovalo 4600 diváků.

Kazaň zvítězila na ledě Novosibirsku 6:2. Už v 19. vteřině otevřel brankový účet hostující Kovalenko, ovšem v 9. minutě srovnal z přesilové hry Litovčenko. Posléze to byl spíše Novosibirsk, který si vytvářel tlak, ale další gól v první části zápasu už nepadl.
    Ve 31. minutě poslal hosty zpět do vedení Kagarlickij. Ve 33. minutě zvýšil vedení na dvě branky Kampfer. Ve 37. minutě ale snížil Šenfeld na 2:3.
    Třetí dvacetiminutovka patřila pouze hostům. Ve 43. minutě zvýšil vedení zpět na dvě branky Weal. Ve 47. minutě se trefil také Kagarlickij a v 57. minutě uzavřel gólový účet Galimov.

59:27
    Vyloučení v týmu Sibir Novosibirsk (J. C. Lipon – 5 min., bitka). Trest odpyká Dmitrij Ovčinnikov.
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Ilja Safonov – 5 min., bitka).
    59:27 Bitka Lipona se Safonovem.

59:27
    J. C. Lipon se pustil s Iljou Safonovem do bitky a položil svého soka na led!

58:45
    Alexandr Šarov to zkoušel ještě z pravé strany, ale neprocpal puk za záda Biljalova.

57:34
    Hosté se nyní dopustili opět zakázaného uvolnění.
    56:07 Arťom GALIMOV - 2:6

56:07
    Kazaň vstřelila branku!
    Tak nyní je o vítězi už definitivně rozhodnuto, neboť jdou hosté do vedení 6:2! Ilja Morozov trestuhodně přišel o kotouč na modré čáře a Kazaň se dostal do rychlého brejku, kdy si ARŤOM GALIMOV vyměnil kotouč s Kovalenkem a následně zakončil do poloprázdné branky. Asistence: Nikolaj Kovalenko.

55:45
    Skoro po deseti minutách hry bez přerušení došlo k zakázanému uvolnění Kazaně.

55:16
    Po delší době přišla střela domácího hráče z pravé strany, ale ta letěla jen na připraveného Timura Biljalova.

54:39
    Kazaň ani moc nenapadá rozehrávku Novosibirsku a čeká ve středním pásmu na útok soupeře.

54:09
    Domácím se nedaří vymyslet něco vážnějšího a na tři branky zbývá velmi málo času.

53:39
    Hosté se opět snažili zakončit z rychlého brejku, ale ten nepřinesl nic vážnějšího.

53:06
    Oleg Li se snažil rychle objet bránu a zakončit, ale hned tři obránci Kazaně byli připraveni.

52:39
    Hosté pouze odevzdali kotouč na polovinu soupeře a opět odjeli vystřídat své formace.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 9. Litovčenko (O. Li, Čajkovský), 37. Šenfeld (Šarov, Pjanov) – 1. Kovalenko (Arťom Galimov, Chenkel), 31. Kagarlickij (P. Lindholm), 33. Kampfer (Chenkel), 43. Weal (Tarasov), 47. Kagarlickij (Weal), 57. Arťom Galimov (Kovalenko)

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – J. Alanov, Jokipakka, Ilja Morozov, Kudako, Čajkovský, K. Alexejev, D. Ovčinnikov, N. Jefremov – Litovčenko, N. Shore (A), O. Li – Šenfeld, Pjanov, Šarov (A) – Lipon, Goluběv, Česalin (C) – Nikita Šaškov, A. Jakovlev, N. Korotkov.
    Trenér: Andrej Martěmjanov

Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (Golubjov) – Kampfer, Chenkel, Demers, N. Ljamkin, Adamčuk, Rukavišnikov, D. Žuravljov – Kovalenko, Arťom Galimov, Fehr – K. Petrov (A), Weal, Tarasov – M. Gluchov (A), P. Lindholm, Kagarlickij – Katělevskij, Safonov, Lukojanov (C).
    Trenér: Dmitrij Kvartalnov

Rozhodčí: Ansons, Odinš – Viljugin, Osipov