Vladivostok – Chabarovsk 3:5 (kon.) | Novosibirsk – Kazaň 2:6 (kon.) | Barys – Riga 7:1 (kon.)
Ufa – Magnitogorsk 3:4 (po pr.) | Čerepovec – Minsk 3:5 (kon.) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 1:2 (kon.)
Nižněkamsk – N.Novgorod 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Omsk 3:2 (kon.) | Jokerit – Jekatěrinburg 0:0 (odl.)
CSKA Moskva
3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Avangard Omsk
Pondělí 03.01.2022, 16:00 • CSKA Arena, Moskva • KHL

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Šimon Hrubec (OMS) 26 zákroků, 3 inkasované branky, 89,66% úspěšnost zákroků
    Peter Cehlárik (OMS) 0 + 0, 2 střely na branku, 18:56 čas na ledě (18:28:21)

Třetí třetina postrádala náboj a atraktivitu. Až šest minut před koncem se trefil Kaski a snížil tak skóre na 3:2. Omsk se ale do útoku nedostával, odvolal pozdě brankáře a tak už srovnat nedokázal. Utkání tedy prohrává a z Moskvy body nebere. Naopak CSKA připisuje dva body, celkově jich tedy má na kontě šedesát a je čtvrté.

60:00
    Jeden z domácích nasměroval kotouč do volné branky, ale ten už zapadl do svatyně Avangardu těsně po vypršení časového limitu. Zápas tedy skončí v poměru 3:2.

59:27
    Moskva drží pásmo, takže Avangard nemůže Hrubce odvolat na střídačku.

59:14
    Kaski zatáhl za záchrannou brzdu a podrazil soupeře ve chvíli, kdy hokejista CSKA mohl přihrávat svému spoluhráči, který už by sám mířil na prázdnou branku.

59:14
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Oliwer Kaski – 2 min., podrážení).

58:48
    Moskevským se nepovedlo vyhodit přesně. Kaski kotouč dojel a opět ho rozehrává do útoku.

58:32
    Až nyní je český gólman mimo hostující klec a Avangard je usazen v pásmu v šesti hráčích.

58:16
    Hosté vyvezli kotouč do útočného pásma a začali kombinovat, ale Hrubec stále neopustil branku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:38
    Závěr zápasu postrádá náboj. Avangard se nějak výrazně dopředu netlačí, přitom prohrává o gól a zbývají poslední minutky.

56:42
    Nepřesnosti ve hře domácího celku znamenají pouze vyhození na zakázané uvolnění. A tak se hra stěhuje do obranného pásma CSKA.

56:31
    Dahlbeck je dnes nejrychlejším bruslařem. Dokázal vyvinout rychlost dokonce 35,9 kilometrů v hodině.

55:59
    CSKA naopak rychle zamířilo do útoku, a dokázalo ohrozit branku. Hrubec ale zatím v poslední části drží stoprocentní úspěšnost.

55:40
    Další kombinace hostů, která nekončí ani střelou. Semjonov byl při nápřahu tvrdě odstaven.

54:25
    Přechod do útočného pásma dělá Avangardu problém. Nyní mohli hosté dvakrát uniknout do přečíslení, ale nepodařilo se jim to.

53:58
    CSKA poslední minutku drží kotouč, ale hraje s ním spíše na své polovině.

53:29

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 27. Wallmark, 38. S. Plotnikov (Nordström, Wallmark), 38. Alexandr Popov (Mingačov) – 14. Tolčinskij (C. Knight, Gricjuk), 53. Kaski (Tolčinskij)

CSKA Moskva: Ivan Fedotov (Reideborn) – N. Nestěrov (A), Dahlbeck, D. Dietz, Gilmour, Arťom Sergejev, Kiselevič, Provolněv – Grigorenko (A), Wallmark, Nordström – S. Plotnikov, Kameněv, Okulov – Mingačov, Andronov (C), Alexandr Popov – V. Abramov, Světlakov, M. Guskov – Poltapov.
    Trenér: S. Fedorov

Avangard Omsk: Š. Hrubec (Vasilij Děmčenko) – Pokka, V. Svedberg, Kaski, Jemelin (C), Běreglazov, K. Gotovec, Čisťakov – Gricjuk, C. Knight (A), I. Tělegin – N. Jakupov, K. Semjonov, Cehlárik – V. Žarkov, Kablukov (A), Tolčinskij – N. Komarov, D. Ševčenko, Dědunov.
    Trenér: B. Hartley

Rozhodčí: Běljajev, Morozov – Zacharenkov, Ponamarenko