Úterý 04.01.2022, 15:00 • Arena Mytišči, Mytišči • KHL

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč (17:28:23)

Střely na branku – 26:52 (5:12, 15:16, 6:24)
    Zblokované střely – 18:7
    Vyhraná vhazování – 23:43
    Trestné minuty – 8:4
    Hity – 10:17

Hokejisté Petrohradu nedopustili na ledě nejhoršího týmu KHL žádné překvapení. Předpoklady splnili vítězstvím 5:1. Hosté položili základ k výhře třemi zásahy už v první třetině. V ní se trefili Leo Komarov v přesilovce, krátce po něm Emil Galimov a nakonec i Mat Robinson. Ve druhé dvacetiminutovce domácí předvedli zlepšený výkon a ve 35. minutě dokonce v přesilové hře snížili, když nabídku Sproula tečoval do sítě Alex Riche. V závěrečné části Kunlun kousal do 50. minuty, kdy se podruhé v utkání prosadil Leo Komarov. Skóre duelu pak uzavřel v početní výhodě Anton Burdasov.

Nově jmenovaný kouč Petrohradu Roman Rotenberg si tedy připisuje úspěšný trenérský debut.

59:59
    V úplném závěru ještě střílel Nikita Gusev. Smith si pro puk sáhl rukavicí.

59:22
    Fantenbergovu střelu z vrcholu levého kruhu vyrazil Smith.

59:01
    Běží už poslední minuta třetí třetiny i celého duelu.

58:19

58:05
    Brandon Yip se dostal v oslabení z levé strany do zakončení. Po jeho bekhendové střele vyrážel Samonov puk levou rukou.

57:08
    Domácí vyhazují.

56:44
    Kuzmenko našel od zadního mantinelu Antona Burdasova, jehož střelu z levého kruhu Smith vyhlavičkoval zpátky do hry.

56:18
    Jeremy Smith se při rozehrávce u branky dostal s kotoučem těsně za lichoběžník, v němž smějí brankáři hrát a dostává za to dvouminutový trest! Rozhodčí mu ještě rukou ukazuje, kde přesně kotouč odehrával.

55:43
    Vorobjov našel Daniila Pylenkova, který si z pozice obránce sjel až před branku. Puk si přehodil na bekhend, ovšem radost mu sebral Smith, který si s jeho zakončením poradil!

55:19
    Oscar Fantenberg vystřelil od modré čáry. Smith puk viděl a zakročil lapačkou.
    54:20 Anton BURDASOV - 1:5

54:20
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Přesilovka je nakonec využita! Lehtonen nahrál doleva ANTONOVI BURDASOVOVI, který vystřelil, puk prošel kolem nohy klekajícího protihráče a zapadl k bližší tyčce Smithovy svatyně. Asistence: Mikko Lehtonen a Nikita Gusev.

54:11
    Od modré minul domácí svatyni Mikko Lehtonen.

53:34
    Z levého kruhu střílel Michail Vorobjov. Smith puk vyrazil před sebe, ovšem Zachar Bardakov ho z dorážky nepřekonal. Brankář Red Staru pak pokryl také ránu Mata Robinsona.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 35. Riche (Tyler Wong, Sproul) – 8. L. Komarov (Kuzmenko, N. Gusev), 9. E. Galimov (Danila Moisejev), 15. M. Robinson (E. Galimov, Timkin), 50. L. Komarov (Kuzmenko, Burdasov), 55. Burdasov (M. Lehtonen, N. Gusev)

Red Star Kunlun: J. Smith (P. O'Brien) – Sproul, Joe, Jen, Fram, T. Schultz, D. Osipov, Čchen – Tyler Wong (A), C. Čang, Yip (C) – P. Foo, Riche, Ying – M. Abramov, Werek, C. Kane – S. Foo (A), Lockhart, Jen.
    SKA Petrohrad: Samonov (Lars Johansson) – Fantenberg, Ožiganov, Pylenkov, M. Lehtonen, M. Robinson (A), Miščenko, Kamalov – Burdasov (C), L. Komarov, Kuzmenko – N. Gusev (A), M. Vorobjov, Danila Moisejev – Timkin, Bardakov, E. Galimov – Ketov, Švec-Rogovoj, Cicjura – K. Marčenko.

Rozhodčí: Gamalej, Gofman – Zacharenkov, Ponomarenko