4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Edmonton Oilers
Úterý 04.01.2022, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí New York Rangers a Edmonton Oilers.

Hokejisté Edmontonu poslední dva zápasy prohráli v prodloužení. V tom posledním v sobotu nastoupili na ledě Islanders. Ostrované dokázali vyhrát v prodlužení 3:2, nastavený čas rozhodl Noah Dobson. Předtím sehráli Oilers dramatický zápas s Devils, kterým podlehli 5:6 v prodloužení. Nejasný zůstává zdravotní stav Ryana Nugenta-Hopkinse, který páteční zápas proti Devils nedohrál. Podle všeho se vrátil domů do Edmontonu, kde absolvoval nějaká vyšetření.

New York Rangers odehráli poslední dva zápasy proti Tampě Bay. Nejprve svého soupeře porazili 4:3 v nájezdech, následně už byla výhra jasnější. Hokejisté z Broadwaye vyhráli 4:0, Mika Zibanejad zaznamenal hattrick a gólman Igor Šesterkin si připsal 38 zákroků. Panarin vstoupil na Covid protokol a nenastoupí.

Duel se bude hrát ve slavné Madison Square Garden.

New York Rangers: A. Georgijev (Šesťorkin) – R. Lindgren, A. Fox, K'A. Miller, Trouba, Hájek, Z. Jones – Kreider, Zibanejad, Kakko – Lafreniere, R. Strome, Goodrow – Dryden Hunt, Chytil, J. Gauthier – K. Rooney, McKegg, Reaves.

Edmonton Oilers: Koskinen (I. Konovalov) – Nurse, Bouchard, Keith, Ceci, Koekkoek, Barrie – Hyman, McDavid, Puljujärvi – Foegele, Draisaitl, Yamamoto – Benson, R. McLeod, Turris – Devin Shore, D. Ryan, Sceviour..

00:01

00:15
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Mikko Koskinen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu). Trest odpyká Jesse Puljujärvi.

00:35
    Hosté dokázali vyhodit kotouč přes všechny čáry, následně Chris Kreider vedl rychlou akci, ale jeho pokus kryje brankář.

02:07
    Na výraznější šanci domácí hokejisté čekají, rozehrávají od své branky.

02:20

02:34
    Kailer Yamamoto vedl zajímavou akci svého celku, ale do výraznější šance se propracovat nedokázal.

03:30
    Filip Chytil to zkoušel individuálně, ale do příležitosti se nyní propracovat nedokázal.

04:10
    Chris Kreider se dostal do zakončení, jeho pokus vyrazil brankář Oilers před sebe, pak už hrála obrana.

04:29
    Connor McDavid a Jesse Puljujärvi si vypracovali dobrou střeleckou pozici, ale Alexandar Georgijev si dokázal pporadit.

05:25
    Rangers právě vstřelili branku!
    Hostující brankář špatně rozehrál, puk se odrazil k domácím a po rychlé akci se dokázal prosadit poměrně snadno zakončující ALEXIS LAFRENIERE. Asistence: Ryan Strome a Ryan Lindgren.
    05:25 Alexis LAFRENIERE - 1:0

06:37
    Ryan Reaves se pokoušel dostat v útočném pásmu k puku, ale jeho rána končí vedle.

07:15
    5:1, tak vypadá statistika střel na branku, aktivnější je domácí celek. Dryden Hunt autorem další střely.

07:37
    Komerční přestávka.

08:20
    Hostující celek vybojoval buly v útočném pásmu, sledujeme aktivní hru Oilers. Ti se pak usadili v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali.

09:52
    Duncan Keith pálil od modré čáry, jeho pokus nebyl povedený, brankář zasahovat vůbec nemusel.

10:07
    Alexandar Georgijev vyrazil střelu soupeře před sebe, pak už hrála obrana Rangers. Hosté mají nyní území převahu.

10:38
    Dobrá domácí rána od modré čáry byla zblokovaná.

11:25
    Mika Zibanejad ani jeho spoluhráč nedokázali zakončit rychlou útočnou akci Rangers.

11:47
    Domácí hokejisté hrají aktivně, nyní se tlačí do zakončení a zadní řada Oilers musí být pozorná.

12:03

13:34
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

13:56
    Ryan Lindgren to zkoušel individuálně, ale do šance se propracovat nedokázal.

14:18
    Filip Chytil dostal puk do útočného pásma, ale on ani jeho spoluhráči se nedokázali dostat do střelecké pozice. Edmonton následně odehrál na icing.

14:40
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál. Rangers nyní rozehrávají od své branky.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, domácí celek vede o jednu branku.

15:13
    Zach Jones pálil od modré čáry, s jeho pokusem si dokázal poměrně snadno poradit brankář.

16:22
    Hosté rozehrávají od své branky, Evan Bouchard dostal hru přes Turrise do útočného pásma, ale Oilers se k zakončení nedostali.

17:30
    Tyler Benson zkoušel dostat puk před branku, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:25
    Tyson Barrie se dostal ke střele od modré čáry, s jeho pokusem si dokázal poradit brankář.

18:55
    Rangers se pokouší si v závěru třetiny vypracovat ještě šanci. Julien Gauthier pálil, ale brankář Edmontonu byl připravený.

19:39
    Alexis Lafreniere měl další dobrou příležitost, ale puk nedokázal trefit.

20:00

Domácí celek vede po první třetině o jednu branku, spokojenější jsou fanoušci i hráči Rangers, Alexis Lafreniere je autorem zatím jediné branky.

20:01

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou a úvodní buly mají hráči Oilers.

20:32
    Hostující celek rozehrává od své branky, Connor McDavid se následně dostal do střelecké pozice, ale trefil jen brankáře.

21:02
    Adam Fox a Libor Hájek rozehrávali od své branky, následně ale puk vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:45
    Filip Chytil pálil od modré čáry, s jeho pokusem si celkem snadno dokázal poradit brankář Oilers.

22:43
    Edmonton se pokouší zjednodušit přechod přes střední pásmo. Connor McDavid měl velkou šanci, ale brankář Alexandar Georgijev podržel své spoluhráče.

23:18
    Šance jsou k vidění na obou stranách, sledujeme hokej, který musí fanoušky bavit.

23:49
    Domácí celek navyšuje své vedení, po pěkné akci Rangers se ránou z mezikruží rychlou střelou prosazuje obranou neobsazený BARCLAY GOODROW. Asistence: Alexis Lafreniere a Ryan Strome.
    23:49 Barclay GOODROW - 2:0

24:31
    Alexis Lafreniere měl další dobrou střeleckou pozici, ale jeho pokus kryje brankář.

25:54
    Hostující celek měl obrovskou šanci, Kyle Turris měl před sebou odkrytou část branky, ale jeho rána končí mimo.

26:26
    Přesilovka pro domácí.

26:26
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Slater Koekkoek – 2 min., držení).

26:46
    Alexandar Georgijev byl pozorný a dokázal si poradit s další nebezpečnou střelou hostů.

26:57
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Kaapo Kakko – 2 min., hákování).

27:13
    K'Andre Miller měl dvě velké příležitosti, ale oba jeho pokusy dokázal zastavit brankář Oilers.

27:43
    Mika Zibanejad se dostal do brejku, počkal si na první pohyb brankáře, a pak vypálil. Jeho rána končí jen na tyči.

28:11
    Leon Draisaitl to zkoušel individuálně, ale do zakončení se přes obranu soupeře nedostal.

29:10
    Kaapo Kakko a Filip Chytil se dostali do situace tři na jednoho, ale finální přihrávka postrádala přesnost.

29:33
    Rangers se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale třetí branku přidat nemohou.

30:01
    Mikko Koskinen má na svém kontě další zákrok, to se už dostáváme do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase.

31:40
    Momentálně se hraje spíše ve středním pásmu, Oilers drží hru daleko od své branky.

32:09
    Mikko Koskinen nyní musel zasahovat po rychlé kombinaci Rangers, ale dokázal si poradit.

32:40
    K'Andre Miller rozehrával od své branky, jeho spoluhráči si ale výraznější šanci vypracovat nedokázali, směr hry se následně otáčí.

34:00
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Dobře chytající brankář Rangers mít čisté konto nebude. Po krásné Bensonově přihrávce se z bezprostřední blízkosti prosazuje RYAN MCLEOD. Asistence: Tyler Benson a Kyle Turris.
    34:00 Ryan MCLEOD - 2:1

34:40
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, hosté pokračují v aktivní hře, domácí se tak musí bránit.

35:02
    Alexandar Georgijev si dokázal poradit se zakončeném od modré čáry.

35:38
    Kailer Yamamoto to vzal na sebe, jeho rána z pravé strany jen o malý kousek minula branku.

36:23
    Tyler Benson se málem dostal do zakončení, ale k asistence branku zatím nepřidá. Puk nezpracoval podle představ.

37:28
    Adam Fox se sice dostal do střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná obráncem Oilers.

38:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.

38:30
    Mikko Koskinen kryje kotouč, který po dobrém přenesení hry a pokusu o blafák vyslal Adam Fox. Komerční přestávka.

38:35
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

39:00
    Hlasatel oznámil poslední minutu hry ve druhé třetině.

39:30
    Kailer Yamamoto pálil z mezikruží, jeho pokus celkem snadno vyrazil brankář.

40:00

New York Rangers vedou po dvou třetinách na svém ledě nad Edmontonem 2:1. Domácí jsou střelecky mírně aktivnější.

40:01

Utkání pokračuje třetí třetinou, domácí celek má těsné vedení.

40:43
    Warren Foegele se dostal do zakončení, ale jeho pokus kryje pozorný domácí brankář. Alexandar Georgijev byl připravený.

41:20
    Hra je přerušená pro zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Edmontonu. Bránící se celek si snadno dokázal poradit, a tak se směr hry otáčí.

42:04
    Z kraje třetí třetiny sledujeme rychlý hokej. Leon Draisaitl pálil z dobré pozice a puk vypadl z hrací plochy, bude se vhazovat.

42:20
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Ryan McLeod – 2 min., podrážení).

42:40
    Přesilovou hru mají k dispozici domácí hokejisté, kteří se ale nemohou usadit v útočném pásmu. Mika Zibanejad následně trefil jen brankáře.

43:08
    Adam Fox kombinoval se spoluhráči, Mika Zibanejad autorem další střely, brankář byl pozorný.

43:32
    Domácí celek navyšuje své vedení, v přesilovce tečoval puk před brankou CHRIS KREIDER. Kotouč propadl brankáři až za brankovou čáru. Rangers vedou o dva góly. Asistence: Adam Fox.
    43:32 Chris KREIDER - 3:1

45:00
    Hostující celek se nyní usadil v útočném pásmu, kde kombinoval, ale Kailer Yamamoto netrefil puk podle představ.

45:48
    Mnoho přerušení k vidění momentálně není, sledujeme klidnější pasáž hry. Tento styl hry vyhovuje domácím.

46:16
    Connor McDavid ani Jesse Puljujärvi nedokázali své šance proměnit, Alexandar Georgijev si připsal dobrý zákrok.

46:33
    Alexis Lafreniere nepřidal další branku, gólmana nepřekonal. Komerční přestávka.

46:40
    Po krátké přestávce pokračuje utkání dál. Domácí hokejisté vedou o dvě branky a momentálně mají blíže k výhře.

47:05
    Filip Chytil byl volný před brankou, ale jeden ze spoluhráčů mu nedokázal přihrát.

47:39
    Barclay Goodrow se dostal do brejku, ale nedokázal vypálit, následně se bude vylučovat na straně Oilers.

48:05
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Kailer Yamamoto – 2 min., sekání).

48:25
    Domácí hokejisté hrají přesilovku a mají možnost, aby navýšili své vedení.

49:22
    Darnell Nurse se probojoval k puku a dokázal ho vyhodit přes všechny čáry, domácí musí o útočné pásmo bojovat.

49:43
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Jacob Trouba – 2 min., vysoká hůl).

49:48
    Nyní sledujeme hru čtyři na čtyři, Connor McDavid se natlačil před branku, domácí gólman si dokázal poradit.

50:14
    Hosté mají možnost přesilovky.

50:36
    Tyson Barrie pálil od modré čáry, jeho pokus poměrně snadno kryje brankář Rangers. Vhazovat se bude před jeho brankou.

51:07
    Kailer Yamamoto kombinoval v útočném pásmu se spoluhráči, ale domácí čtveřice hraje obětavě.

51:23
    Tyson Barrie ránou od modér čáry minul branku.

51:33
    Alexandar Georgijev senzačně vychytal soupeře. Obrovskou šanci hostů měl Connor McDavid, ale brankář nastavil proti střele rukavici.

51:43

52:07
    Oilers nedokázali proměnit přesilovku, domácí hokejisté tak stále vedou o dvě branky.

53:04
    Chris Kreider jen dostal puk do útočného pásma, aby z toho nebyl icing a šel střídat.

53:35
    Hosté musí rozehrávat od své branky, v posledních minutách hrají domácí hokejisté takticky velmi dobře.

54:11
    Domácí celek navyšuje své vedení. Aktivně hrající RYAN STROME poslal kotouč před branku a jeho přihrávku si Tyson Barrie nešikovně srazil do vlastní branky. Asistence: Barclay Goodrow a Adam Fox.
    54:11 Ryan STROME - 4:1

54:24
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, domácí hokejisté míří za výhrou v tomto zápase.

56:00
    Edmonton se pokouší se zápasem ještě něco udělat, ale mnoho času už nemá. Hráči Rangers hrají takticky velmi dobře a navíc je podržel gólman.

56:28

57:20
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Warren Foegele – 2 min., vysoká hůl).

57:30
    Přesilovou hru v závěru zápasu si zahraje domácí celek.

58:16
    V poklidném tempu se zápas dohrává, Rangers míří za ziskem bodů.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině, Chytilova rána končí nad brankou.

59:33
    Evan Bouchard se už nikam nežene, hosté ví, že tento zápas prohrají.

New York Rangers vyhrávají zejména díky dobré třetí třetině tento zápas 4:1 a do tabulky získávají další dva body. Domácí podali dobrý výkon podpořený kvalitní hrou brankáře.

2. Alexis Lafreniere (NYR) – 1+1
    3. Alexandar Georgijev (NYR) – 33 zákroků (03:38:18)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 6. Lafreniere (R. Strome, R. Lindgren), 24. Goodrow (Lafreniere, R. Strome), 44. Kreider (A. Fox), 55. R. Strome (Goodrow, A. Fox) – 34. R. McLeod (Benson, Turris)

New York Rangers: A. Georgijev (Šesťorkin) – R. Lindgren, A. Fox, K'A. Miller, Trouba (A), Hájek, Z. Jones – Kreider, Zibanejad (A), Kakko – Lafreniere, R. Strome (A), Goodrow – Dryden Hunt, Chytil, J. Gauthier – K. Rooney, McKegg, Reaves.
    Trenér: Gerard Gallant

Edmonton Oilers: Koskinen (I. Konovalov) – Nurse (A), Bouchard, Keith, Ceci, Koekkoek, Barrie – Hyman, McDavid (C), Puljujärvi – Foegele, Draisaitl (A), Yamamoto – Benson, R. McLeod, Turris – Devin Shore, D. Ryan, Sceviour.
    Trenér: Dave Tippett

Rozhodčí: MacDougall, O'Rourke – Smith, Gibbons

Diváci: 16 979