Úterý 04.01.2022, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Alexandar Georgijev (NYR) – 37 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,2%, odchytal 59:18
    Mikko Koskinen (EDM) – 33 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,1%, odchytal 59:42

Libor Hájek (NYR) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 21:54
    Filip Chytil (NYR) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 10:58

1. Ryan Strome (NYR) – 1+2
    2. Alexis Lafreniere (NYR) – 1+1
    3. Alexandar Georgijev (NYR) – 33 zákroků (03:38:18)

New York Rangers vyhrávají zejména díky dobré třetí třetině tento zápas 4:1 a do tabulky získávají další dva body. Domácí podali dobrý výkon podpořený kvalitní hrou brankáře.

59:33
    Evan Bouchard se už nikam nežene, hosté ví, že tento zápas prohrají.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině, Chytilova rána končí nad brankou.

58:16
    V poklidném tempu se zápas dohrává, Rangers míří za ziskem bodů.

57:30
    Přesilovou hru v závěru zápasu si zahraje domácí celek.

57:20
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Warren Foegele – 2 min., vysoká hůl).

56:28
    Komerční přestávka.

56:00
    Edmonton se pokouší se zápasem ještě něco udělat, ale mnoho času už nemá. Hráči Rangers hrají takticky velmi dobře a navíc je podržel gólman.

54:24
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, domácí hokejisté míří za výhrou v tomto zápase.
    54:11 Ryan STROME - 4:1

54:11
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí celek navyšuje své vedení. Aktivně hrající RYAN STROME poslal kotouč před branku a jeho přihrávku si Tyson Barrie nešikovně srazil do vlastní branky. Asistence: Barclay Goodrow a Adam Fox.

53:35
    Hosté musí rozehrávat od své branky, v posledních minutách hrají domácí hokejisté takticky velmi dobře.

53:04
    Chris Kreider jen dostal puk do útočného pásma, aby z toho nebyl icing a šel střídat.

52:07
    Oilers nedokázali proměnit přesilovku, domácí hokejisté tak stále vedou o dvě branky.

51:43

51:33
    Alexandar Georgijev senzačně vychytal soupeře. Obrovskou šanci hostů měl Connor McDavid, ale brankář nastavil proti střele rukavici.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 6. Lafreniere (R. Strome, R. Lindgren), 24. Goodrow (Lafreniere, R. Strome), 44. Kreider (A. Fox), 55. R. Strome (Goodrow, A. Fox) – 34. R. McLeod (Benson, Turris)

New York Rangers: A. Georgijev (Šesťorkin) – R. Lindgren, A. Fox, K'A. Miller, Trouba (A), Hájek, Z. Jones – Kreider, Zibanejad (A), Kakko – Lafreniere, R. Strome (A), Goodrow – Dryden Hunt, Chytil, J. Gauthier – K. Rooney, McKegg, Reaves.
    Trenér: Gerard Gallant

Edmonton Oilers: Koskinen (I. Konovalov) – Nurse (A), Bouchard, Keith, Ceci, Koekkoek, Barrie – Hyman, McDavid (C), Puljujärvi – Foegele, Draisaitl (A), Yamamoto – Benson, R. McLeod, Turris – Devin Shore, D. Ryan, Sceviour.
    Trenér: Dave Tippett

Rozhodčí: MacDougall, O'Rourke – Smith, Gibbons

Diváci: 16 979