Toronto – Carolina 4:3 (po pr.) | Ottawa – New Jersey 4:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
Úterý 08.02.2022, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

To je pro tuto chvíli ode mě vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou. (04:02:22)

Česká a slovenská stopa

Petr Mrázek (TOR) – 28 zásahů, 3 obdržené branky,, 90,3% úspěšnost, čas na ledě 62:38
    oOndřej Kaše (TOR) – 0+0, – 1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 16:16
    David Kämpf (TOR) – 0+0, – 1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 14:32
    Martin Nečas (CAR) – 0+1, – 1 účast, 5 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 19:55

Frederik Andersen (CAR) – 28 zásahů, 4 obdržené bbranky, 87,5% úspěšnost, čas na ledě 662:51

Bodyčeky: 18– 25.

Je za námi dnešní duel mezi Torontem a Carolinou, který nakonec dokázali vyhrát domácí. Po konci základní hrací doby zůstal na ukazateli skóre nerozhodný stav 3:3, a tak nás čekalo prodloužení. V něm měly oba celky řadu šancí, ale ujala se až příležitost Mittchella Marnera, který druhý bod přisoudil na domácí stranu. Sám Marner zapsal v utkání dvě branky a jednu asistenci a výrazně se podílel na výhře Maple Leafs. Pro domácí je jistě kaňkou na výhře odstoupení ze zápasu Austona Matthewse, který zamířil do kabin otřesen na konci třetí části po souboji s Niederreiterem.

Toronto poprvé v sezoně dokázalo vyhrát hned šest duelů v řadě. Šanci navýšit vítěznou šňůru na číslo sedm budou mít svěřenci trenéra Keefeho v noci ze čtvrtka na pátek, kdy míří na led Calgary. Pro Carolinu jde naopak o prohru po čtyřech vítězných duelech. Šanci na reparát mají Hurricanes hned následující noc, kdy je čeká bitva na ledě Ottawy.

62:51 Mitchell MARNER - 4:3

62:51
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Po velkém tlaku domácích rozhoduje o vítězství domácího celku MITCHELL MARNER, který dokázal zasunout kotouč za ležícího Andersena. Asistence: Morgan Rielly a John Tavares.

62:05
    Prostor si dokázal udělat Michejev, který se natlačil před Andersena. Jeho rychlé zakončení mezi betony nebylo úspěšné.

61:09
    Do útočné třetiny vtrhl Martin Nečas, který se dokázal zbavit obránce a předložil kotouč Martinookovi, který byl však na poslední chvíli zablokován domácí obranou.

60:45
    Své rychlé nohy nakopl Nylander, který ihned po přejetí útočné modré čáry pálil. Jeho pokus Andersen dokázal nadvakrát zlikvidovat.

60:13
    Do první akce se hnali domácí. Skvěle však Tavarese dokázal přetlačit Slavin, který rozjel naopak první akci Hurikánů. Střela Svečnikova pouze vyprášila lapačku Mrázka.

60:01

Máme za sebou třetí dějství dnešního duelu, ve kterém dokázali nejprve hosté otočit stav po brankách Anthony DeAngela a Dereka Stepana. Domácí však nic nezabalili a brankou Mitchella Marnera srovnali opět stav. I přes několik dobrých příležitostí na obou stranách již další branky nepadly, a tak nás čeká prodloužení.

60:00

59:55
    Těsně před koncem třetí třetiny se sám na Andersena hnal Kerfoota, při kličce však dokázal domácí útočník ztratit koordinaci a nedokázal přesně zakončit.

59:18
    Matthews je viditelně otřesený, a proto odchází do kabiny. Do dnešního duelu tedy zřejmě již nezasáhne.

59:18
    Na ledě zůstává ležet střelec dvou domácích branek Auston Matthews, který se srazil s Niederreiterem. Snad to nebude nic vážného.

58:54
    Ve velké pohotovosti musel být Mrázek. Dvakrát rychle po sobě přišlo ohrožení jeho branky od Niederreitera a Trochecka. Ani jeden z hostujících hráčů však kotouč nedokázal dostat za záda českého brankáře.

58:24
    Celou situaci vyřešil Mrázek svým zákrokem a domácí mohou vystřídat.

Adam Černý

Branky a nahrávky: 37. Matthews (W. Nylander, Tavares), 40. Matthews (Rielly, Marner), 55. Marner (Liljegren), 63. Marner (Rielly, Tavares) – 14. Niederreiter (Cole, M. Nečas), 41. A. DeAngelo (Fast, Slavin), 50. Stepan (A. DeAngelo, Lorentz)

Toronto Maple Leafs: P. Mrázek (J. Campbell) – Brodie, Rielly, Holl, R. Sandin, Liljegren, Dermott – Marner, Matthews, Bunting – W. Nylander, Tavares, Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, I. Michejev – Simmonds, Spezza, Engvall.
    Trenér: Sheldon Keefe

Carolina Hurricanes: F. Andersen (Raanta) – A. DeAngelo, Slavin, Pesce, Skjei, Cole, Brendan Smith – Martinook (A), Aho, M. Nečas – A. Svečnikov, Trocheck, Jarvis – Fast, J. Staal, Niederreiter – Lorentz, Stepan, Leivo.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: Skilliter, Rehman – Shewchyk, Gawryletz

Diváci: Bez diváků