Toronto – Carolina 4:3 (po pr.) | Ottawa – New Jersey 4:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
Úterý 08.02.2022, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

To je pro tuto chvíli ode mě vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou. (04:02:22)

Česká a slovenská stopa

Petr Mrázek (TOR) – 28 zásahů, 3 obdržené branky,, 90,3% úspěšnost, čas na ledě 62:38
    oOndřej Kaše (TOR) – 0+0, – 1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 16:16
    David Kämpf (TOR) – 0+0, – 1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 14:32
    Martin Nečas (CAR) – 0+1, – 1 účast, 5 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 19:55

Frederik Andersen (CAR) – 28 zásahů, 4 obdržené bbranky, 87,5% úspěšnost, čas na ledě 662:51

Bodyčeky: 18– 25.

Je za námi dnešní duel mezi Torontem a Carolinou, který nakonec dokázali vyhrát domácí. Po konci základní hrací doby zůstal na ukazateli skóre nerozhodný stav 3:3, a tak nás čekalo prodloužení. V něm měly oba celky řadu šancí, ale ujala se až příležitost Mittchella Marnera, který druhý bod přisoudil na domácí stranu. Sám Marner zapsal v utkání dvě branky a jednu asistenci a výrazně se podílel na výhře Maple Leafs. Pro domácí je jistě kaňkou na výhře odstoupení ze zápasu Austona Matthewse, který zamířil do kabin otřesen na konci třetí části po souboji s Niederreiterem.

Toronto poprvé v sezoně dokázalo vyhrát hned šest duelů v řadě. Šanci navýšit vítěznou šňůru na číslo sedm budou mít svěřenci trenéra Keefeho v noci ze čtvrtka na pátek, kdy míří na led Calgary. Pro Carolinu jde naopak o prohru po čtyřech vítězných duelech. Šanci na reparát mají Hurricanes hned následující noc, kdy je čeká bitva na ledě Ottawy.

62:51 Mitchell MARNER - 4:3

62:51
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Po velkém tlaku domácích rozhoduje o vítězství domácího celku MITCHELL MARNER, který dokázal zasunout kotouč za ležícího Andersena. Asistence: Morgan Rielly a John Tavares.

62:05
    Prostor si dokázal udělat Michejev, který se natlačil před Andersena. Jeho rychlé zakončení mezi betony nebylo úspěšné.

61:09
    Do útočné třetiny vtrhl Martin Nečas, který se dokázal zbavit obránce a předložil kotouč Martinookovi, který byl však na poslední chvíli zablokován domácí obranou.

60:45
    Své rychlé nohy nakopl Nylander, který ihned po přejetí útočné modré čáry pálil. Jeho pokus Andersen dokázal nadvakrát zlikvidovat.

60:13
    Do první akce se hnali domácí. Skvěle však Tavarese dokázal přetlačit Slavin, který rozjel naopak první akci Hurikánů. Střela Svečnikova pouze vyprášila lapačku Mrázka.

60:01

Máme za sebou třetí dějství dnešního duelu, ve kterém dokázali nejprve hosté otočit stav po brankách Anthony DeAngela a Dereka Stepana. Domácí však nic nezabalili a brankou Mitchella Marnera srovnali opět stav. I přes několik dobrých příležitostí na obou stranách již další branky nepadly, a tak nás čeká prodloužení.

60:00

59:55
    Těsně před koncem třetí třetiny se sám na Andersena hnal Kerfoota, při kličce však dokázal domácí útočník ztratit koordinaci a nedokázal přesně zakončit.

59:18
    Matthews je viditelně otřesený, a proto odchází do kabiny. Do dnešního duelu tedy zřejmě již nezasáhne.

59:18
    Na ledě zůstává ležet střelec dvou domácích branek Auston Matthews, který se srazil s Niederreiterem. Snad to nebude nic vážného.

58:54
    Ve velké pohotovosti musel být Mrázek. Dvakrát rychle po sobě přišlo ohrožení jeho branky od Niederreitera a Trochecka. Ani jeden z hostujících hráčů však kotouč nedokázal dostat za záda českého brankáře.

58:24
    Celou situaci vyřešil Mrázek svým zákrokem a domácí mohou vystřídat.

58:21
    Druhé zakázané uvolnění v řadě pro Toronto. Třetí útočná formace domácích je na ledě už víc jak minutu hry.

58:11
    Nabito od Nečase dostal na modré čáře Slavin. Tvrdý pokus hostujícího obránce končí pouze na mantinelu za brankou.

57:35
    Ven z branky musel před najíždějícími hostujícími hráči Mrázek. Český brankář ve službách Maple Leafs ukázal dobrou práci s holí a přesně rozehrál na najíždějícího Michejeva.

56:46
    Tvrdým hitem se teď prezentoval Holl, který vystavil stopku Niederreiterovi.

55:50
    Aktivní Nečas zavezl kotouč do pásma, kde ho předložil na hůl Martinooka, který rychle pálil. Jeho ránu dokázal Dermott srazit do bezpečí.

55:15
    Útočnou akci domácích podpořil Rielly, kterého však zradilo zpracování kotouče, a tak mají puk opět na holích hosté.

55:00
    Pět minut zbývá do konce základní hrací doby. Dokáže jeden z týmů překlopit vedení na svoji stranu nebo se dočkáme prodloužení?
    54:12 Mitchell MARNER - 3:3

54:12
    Domácí srovnávají opět stav! Slavin nedokázal vyhodit kotouč z hostujcícího pásma. Následnou ránu Liljegrena dokázal vyrazit Andersen pouze před sebe, kde stál úplně volný MITCHELL MARNER, který pohotovou dorážkou srovnává opět stav. Asistence: Timothy Liljegren.

52:59
    Po střetu ve středu hřiště spěchá na střídačku Svečnikov. Hostující útočník vypadá otřeseně, snad to nebude nic vážného.

51:19
    Šikovně se mezi obránci proháčkoval Nečas. Následně český útočník předložil kotouč Pescemu, který pálil bez přípravy. Jeho projektil se snažil před Mrázkem ještě tečovat Martinook, Mrázek se však ke kotouči dokázal dostat a celou situaci vyřešit přerušením hry.

50:27
    Po rychlé kombinaci se dostal k zakončení Martinook. Jeho pokus na poslední chvíli dokázala domácí obrana zablokovat. Následuje komerční pauza.

50:19
    Díky dobrému napadání musel Sandin vyhodit kotouč přes všechny čáry. Hra se nám tedy přesouvá před branku Petra Mrázka.
    49:23 Derek STEPAN - 2:3

49:23
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hosté si berou vedení zpátky na svoji stranu! Střelu DeAngela nedokázal Mrázek udržet a vyrazil ji pouze před sebe, kde stál volný DEREK STEPAN, který již neměl problém zasunout kotouč za domácího brankáře. Asistence: Anthony DeAngelo a Steve Lorentz.

48:51
    Do zajímavé pozice před brankou se snažil prodrat Jarvis, Liljegren mu však nedaroval ani centimetr prostoru navíc a hostujícího útočníka dokázal zablokovat.

48:31
    Nepřesná rozehrávka Slavina vrací hru zpět před branku Andersena.

47:20
    Až moc velké soustu si ukradl Nylander, který se pustil do kličky mezi tři protihráči. Ztráta kotouče nebyla pro Maple Leafs smrtelná, následná přihrávka Martinooka totiž byla nepřesná.

45:23
    Z velkého úhlu pálil Engvall, rána domácího křídelníka mířila pouze do boční sítě.

44:19
    Dobrým napadáním se prezentoval Kaše, který obral o kotouč jednoho z obránců a založil další útočnou akci Maple Leafs.

43:54
    Oba týmy jsou v plném počtu.

43:24
    DeAngelo nedokázal zkrotit skákavý kotouč na modré čáře, a tak Hurricanes rozjíždějí další útočnou akci až ze svého pásma.

42:32
    Svečnikov se dokázal dobře zbavit jednoho z protihráčů, při následné otočce ho však zradila koordinace a poroučel se na led.

41:54
    Přesilová hra Maple Leafs nevydržela dlouho. Rielly si přidržel Trochecka, a tak bude hra pokračovat ve čtyřech na obou stranách.

41:54
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Morgan Rielly – 2 min., držení).

41:38
    Aho podrazil v útočném rohu Sandina, a tak si domácí zahrají další přesilovou hru.

41:38
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Sebastian Aho – 2 min., podrážení).

41:14
    Hosté vstoupili do třetí třetiny velmi aktivně. Střela Aha tentokrát byla zablokována domácími obránci, a tak Petr Mrázek nemusel zasahovat.
    40:08 Anthony DEANGELO - 2:2

40:08
    Hosté srovnávají stav. Po osmi sekundách třetí části hosté srovnávají stav! Po vyhraném vhazování se kotouč dostal na hůl ANTHONY DEANGELA, který prudkou střelou zaskočil Petra Mrázka. Asistence: Jesper Fast a Jaccob Slavin.

40:01

Hráči Toronta i Caroliny jsou zpět na ledové ploše, a to znamená jediné. Jdeme na třetí část!

Statistiky po 2. třetině:
    Střely na branku: 18–20
    Zablokované střely: 12–8
    Trestné minuty: 5– 11
    Vyhraná vhazování: 25– 19
    Bodyčeky: 12– 14 .

Druhé dějství dnešní bitvy v Torontu je za námi. Domácí dokázali ve druhé části obrátit výsledek duelu a vedou 2:1. Jako první se mezi střelce na domácí straně zapsal William Nylander, který dokázal využít přesilovou hru. Dvaadvacet sekund před koncem druhé periody bylo v Torontu ještě veseleji, když na konci rychlé kombinace stál Auston Matthews. Domácí si tak nesou do závěrečné třetiny jednobrankový náskok. Ve druhé třetině jsme viděli pohledný hokej se šancemi na obou stranách. Ve třetí části se máme rozhodně na co těšit!

40:00
    39:38 Auston MATTHEWS - 2:1

39:38
    Domácí otáčí skóre duelu! Po výměně kotouče Marnera s Riellym našel druhý jmenovaný mezi kruhy AUSTONA MATTHEWSEM, který přesnou ranou překlápí vedení na stranu Maple Leafs. Asistence: Morgan Rielly a Mitchell Marner.

39:32
    Kotouč končí mimo hrací plochu. Vhazovat se bude necelý třicet sekund před koncem druhé části v útočné třetině Maple Leafs.

38:49
    Nahození Pesceho ztratil na malou chvilku Mrázek z dohledu. Ke štěstí domácího brankáře teč Fasta poslala kotouč vysoko nad branku.

38:29
    Jako v prodloužení tři na tři to vypadá v posledních minutách. Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Oba týmy se předhánějí ve vypracování šancí.

37:26
    Sám před Mrázkem se objevil Aho. Ani pohotová střela hostující opory nedokázala překonat Petra Mrázka.
    36:16 Auston MATTHEWS - 1:1

36:16
    Třetí přesilovou hru Maple Leafs využívají! Po nahození před branku dokázal nakonec dostat kotouč do branky hostů AUSTON MATTHEWS, který srovnává stav. Asistence: William Nylander a John Tavares.

35:30
    Další přesilovou hru k dispozici budou mít domácí. Cole podrazil Kämpfa a odchází si odsedět dvě trestné minuty.

35:30
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Ian Cole – 2 min., podrážení).

34:26
    DeAngelo zavezl kotouč do útočného pásma a našel ve druhé vlně najíždějícího Martina Nečase, který rychle vypálil. Jeho ránu dokázal Mrázek nadvakrát zlikvidovat a drží kotouč v moci. Vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.

33:42
    Domácí spěchali po zachycení přihrávky Skjeie dopředu. Celá akce však ztroskotala u Johna Tavaresem, který nedokázal přesně najít najíždějícího Nylandera.

33:02
    Vysokou holí zasáhl kotouč ve středním pásmu Slavin, a tak se bude vhazovat uprostřed hřiště.

31:56
    Ani druhá přesilovka Toronta nebyla využitá. Hosté tak nadále drží jednobrankový náskok, který si ponesou po komerční pauze do dalšího průběhu duelu.

31:32
    Velké neshody druhé přesilovkové formace domácích při zakládání útoku. Sandin se srazil se Spezzou, a tak se hosté osvobozují.

30:51
    Tři na dva se hnali domácí. Nylander vybídl ke skórování Matthewse, který však svým projektilem pouze vyprášil betony Andersena.

30:16
    Po přihrávce před osu hřiště pálil z voleje Matthews. Andersen měl však celou dobu volný výhled, a tak neměl problém jeho ránu pokrýt.

29:56
    Druhá přesilová hra v zápase čeká na domácí. Smith fauloval ve středním pásmu Marnera a míří na trestnou lavici.

29:56
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Brendan Smith – 2 min., hákování).

29:40
    Už už to vypadalo, že Jevgenij Svečnikov bude mířit sám na Mrázka. Kotouč mu však na poslední chvíli přeskočil čepel, a tak z celé situace velká příležitost nebude.

29:16
    Další dobré střídání první formace Hurricanes. Nejprve pálil Martinook, následně Aho. Ani jeden z útočníků Caroliny nedokázal vyzrát na svého bývalého spoluhráče.

28:03
    Své silové dispozici ukázal Staal u mantinelu, kde si dokázal udělat prostor, odmítl tlak dvou protihráčů a předložil kotouč před domácí branku. Tam se však k zakončení nedokázal dostat Fast, a tak z celého náznaku šance nakonec nic nebylo. Následuje komerční pauza.

27:17
    Matthews hledal těsně před modrou čarou najíždějícího Michejeva. Do jeho přihrávky mu však sáhl Slavin, který tak uzmul kotouč na hostující hokejky.

26:35
    Marner se dostal ke kotouči ve vlastním pásmu. Domácí opora však zpanikařila a poslala do kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

25:09
    Start do druhé části však lépe vychází domácím, kteří již srovnali počet střel. Chybí jim jediné, a to srovnávací branka.

24:22
    Dva na jednoho se řítili hosté. Aho předložil kotouč na hůl Martina Nečase, který svoji ranou z první minul branku!

23:28
    Mezi kruhy se ke kotouči dostal Rielly, který si ještě vylepšil pozici a vypálil. Andersen si proti jeho ráně dokázal vyjet, zmenšil střelecký úhel a zlikvidoval jeho ránu.

23:20
    K nahození od modré čáry se dostal Brodie. Jeho pokus Andersen viděl až na poslední chvíli, i přesto ho dokázal pravým betonem vyrazit do bezpečí.

22:00
    Trocheck je na ledě. První přesilová hra Toronta tedy zůstala nevyužitá.

21:07
    Hosté dokázali přestát tlak domácích a osvobozují se vyhozením přes všechny čáry.

20:47
    První zákrok ve druhé části si připsal Andersen. Nahození Nylander hostujícího brankáře nevyděsilo a bez problémů ho pokryl.

20:01
    Domácí zahajují druhou část přesilovou hrou. Přesně se sirénou byl totiž vyloučen Vincent Trocheck za nedovolené bránění.

20:01

Oba celky jsou zpět na ledové ploše, jdeme na druhou část!

Bodyčeky: 9– 7 .

Máme za sebou úvodní část dnešní bitvy, po které rozhodně odchází do kabin spokojenější hosté, kteří vedou 1:0. Na úvodní branku duelu jsme museli čekat až do 14. minuty, kdy dokázal tečovat nahozený kotouč Nino Niederreiter a poslal Hurricanes do vedení. Pro domácí Maple Leafs nešlo o povedenou třetinu, především po inkasované brance hosté výrazně přebrali iniciativu a Petr Mrázek v domácí brance se musel činit. Pokud chtějí domácí v dnešním duelu zvítězit, tak musí v dalším průběhu výrazněji přidat.

20:00

19:59
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Vincent Trocheck – 2 min., nedovolené bránění).

19:57
    Těsně před závěrečným hvizdem úvodní části hledal zadovkou Tavares Kerfoota před brankou. Dobře mu do jeho přihrávky sáhl Slavin, u kterého úvodní část duelu končí.

19:36
    Fast dokázal vybojovat kotouč v útočném pásmu, kde ho rychle předložil na volného Niederreitera před brankou. Švýcarský útočník byl však v předbrankovém prostoru lehce dezorientován, a tak nedokázal přesně zakončit.

18:13
    Domácím vázne v posledních minutách kombinace, jejich přihrávky jsou často nepřesné a hosté získávají jednoduché kotouče.

17:12
    Druhá útočná formace Hurricanes dobře napadá, z čehož mohl těžit Trocheck, jež se vyskytl v dobré střelecké pozici. Hostující útočník byl však zřejmě sám zaskočen kotoučem na holi a nedokázal se rychle zorientovat. Holl mu dokázal kotouč odebrat.

16:32
    Jen zaduněly betony po další ráně hostů. V souboji dvou Čechů byl úspěšnější domácí brankář, který střelu Nečase dokázal vyrazit do bezpečí.

16:12
    Po dalším zaváhání domácí obrany pálil Fasta. Na poslední chvíli mu do střely sáhl Sandin, a tak projektil hostující útočníka končí až za mantinelem.

16:00
    Domácí jsou po inkasované brance poněkud opařeni. Hosté po vstřelené brance přebrali iniciativu. Po dalším zakázaném uvolnění se hra opět vrací před Petra Mrázka.

14:53
    Dva povedené zákroky musel vytáhnout proti Svečnikovovi Mrázek. Domácí brankář dokázal zlikvidovat dvě prudké střely ruského útočníka z dobrých pozic.

14:11
    Oba dva aktéři pěstní výměny inkasují od hlavních sudích pětiminutové tresty, a tak budou téměř do konce třetiny svým týmům chybět.

14:11
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Wayne Simmonds – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Brendan Smith – 5 min., bitka).

14:11
    Celou situaci si nenenchal líbit Wayne Simmonds, který okamžitě vyzval Smithe na pěstní výměnu. Vítězem souboje se stal domácí útočník, který tak svého spoluhráče Kašeho pomstil ve velkém stylu.

13:59
    Tvrdým hitem se předvedl ve středním pásmu Smith, který dohrál Ondřeje Kašeho, který se těžko zvedá z ledu.
    13:08 Nino NIEDERREITER - 0:1

13:08
    Hosté jdou do vedení! Cole nahodil kotouč před branku, kde si ho skvěle našel NINO NIEDERREITERA, který povedenou tečí otevírá skóre dnešního duelu. Asistence: Ian Cole a Martin Nečas.

12:50
    Hra se nám nyní přelévá z jedné strany na druhou. Ani jeden z celků nedokáže déle podržet v posledních minutách kotouč déle na holích.

12:04
    Další přerušení hry ve středním pásmu. Vhazovat se bude uprostřed hřiště.

11:45
    Po přihrávce rukou od Stepana přerušují hlavní sudí hru. Čeká komerční pauza.

11:00
    Další velký tlak v útočném pásmu Leafs. Celému náporu druhé útočné formace však chyběla častější střelba.

09:39
    DeAngelo si nabruslil do dobrého prostoru a vyslal směrem na Mrázka jedovatou střelu, která však ale mezi tři tyče nezamířila, a tak domácí brankář mohl zůstat v klidu.

09:07
    Puk za brankou hostí ukradl obráncům Hurricanes Marner. Domácí forvard si následně udělal prostor v předbrankovém prostoru a z otočky vypálil. Jeho rána na bližší tyč skončila v náručí jeho bývalého spoluhráče.

08:38
    Opět v permanenci Mrázek. Český brankář tentokrát na nahození od modré čáry dobře viděl, a tak neměl problém s jeho pokrytím.

08:05
    Hosté se poprvé v zápase přesunuli na delší interval do útočné třetiny. Vše vygradovalo nahozením, které tečoval Leivo. Ani toto ohrožení branky však Petra Mrázka nezaskočilo.

06:27
    Velký boj o kotouč těsně za modrou čarou v útočném pásmu domácích. Vítězem se nakonec stal Svečnikov, který následně odvezl kotouč do bezpečí a dovolil spoluhráčům vystřídat.

05:34
    Dobré napadání třetí útočné formace Hurricanes domácím dělalo velké problémy. Nakonec se však obránci Maple Leafs dokázali z celé situace vymanit a rozjíždějí další útočnou akci.

04:30
    Zcela sám zůstal mezi kruhy Nylander. V obrovské šanci však domácí útočník neuspěl. Andersen jeho ránu dokázal zlikvidovat levým betonem!

04:13
    Zakázané uvolnění i na druhé straně. Nepřesnou rozehrávku tentokrát obstaral Muzzin.

03:47
    Po nepovedené rozehrávce hostů se hra vrací zpět před Andersena.

03:38
    Dva rychlé zákroky po sobě musel vytáhnout Mrázek. Český brankář ve službách Leafs však zůstal koncentrován a nenechal se překvapit.

03:15
    Kaše zpoza branky našel volného Michejeva, který však stál velmi blízko Andersena, a tak neměl moc prostoru zamířit. Jeho rána skončila v náručí brankáře hostí.

02:30
    Start duelu zatím vychází lépe domácím. Po dalším přechodu do pásma pálil Simmonds. Jeho rána z otočky mířila pouze do pravého betonu Andersena.

01:01
    První útočná formace Maple Leafs zatlačila své protějšky do jejich pásma. Andersen na chvilku ztratil rovnováhu a poroučel se na led, domácí komando všaka zaváhání brankáře hostů využít nedokázalo.

00:25
    První zahrození obstarali domácí. Bunting přiklepl kotouč Brodiemu, který pohotově pálil. Svojí ranou pouze vyprášil mantinel za brankou.

00:01
    Úvodní buly dnešního duelu dopadlo lépe pro hosty, kteří se ihned vrhají dopředu.

00:01

Všechny formality máme za sebou. Nic nebrání tomu, aby dnešní duel mohl být odstartován.

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Následují hymny Kanady i USA.

Toronto Maple Leafs: P. Mrázek (J. Campbell) – Brodie, Rielly, Holl, R. Sandin, Liljegren, Dermott – Marner, Matthews, Bunting – W. Nylander, Tavares, Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, I. Michejev – Simmonds, Spezza, Engvall.
    Trenér: Sheldon Keefe

Carolina Hurricanes: Andersen (Raanta) – A. DeAngelo, Slavin, Pesce, Skjei, Cole, Brendan Smith – Martinook (A), Aho, M. Nečas – A. Svečnikov, Trocheck, Jarvis – Fast, J. Staal, Niederreiter – Lorentz, Stepan, Leivo.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: Skilliter, Rehman – Shewchyk, Gawryletz.

David Kampf (TOR) – 42 zápasů, 14 bodů (5+9)
    Ondřej Kaše (TOR) – 34 zápasů, 17 bodů (8+9)
    Petr Mrázek (TOR) – 7 zápasy, 90,16% úspěšnost
    Martin Nečas (CAR) – 38 zápasů, 22 bod (8+14)

Ještě vydařenější průběh sezony zatím prožívají v Carolině. Místní Hurricanes mají po odehrání dvaačtyřiceti duelů na svém kontě čtyřiašedesát bodů a okupují třetí příčku Východní konference. Oproti svým konkurentům mají však Hurricanes odehráno o několik duelů méně, tudíž se jejich postavení může ještě zlepšit. Carolina prožívala povedené období před pauzou, z posledních osmi duelů vyhrála hned sedmkrát. Aktuálně Hurricanes drží sérii čtyřech výher v řadě. Na ledě Toronta budou chtít svoji sbírku výher opět vylepšit, rozhodně je však nečeká lehký úkol. Speciální utkání to bude pro brankáře Frederika Andersena, který v Ontariu strávil pět sezon, momentálně však už obléká barvy Hurikánů. Na druhý břeh se naopak přesunul český brankář Petr Mrázek. Uvidíme, jestli se oba brankáři postaví proti sobě v této bitvě.

Anthony DeAngelo – 33 bodů, 7+26

I v probíhající sezoně nesmí chybět na předních příčkách Toronto. Maple Leafs momentálně okupují šestou příčku Východní konference. Oproti svým soupeřům však mají odehráno poněkud méně duelů, a tak se jejich pozice může ještě výrazněji vylepšit. V Torontu disponují skvělým útočným komandem, jména jako Matthews, Marner, Nylander či Tavares vzbuzují u soupeřů jistě velký respekt. Svoji útočnou sílu potvrzují Maple Leafs i v poslední zápasech, dokázali vyhrát totiž všech posledních pět dueků. Fanoušky Maple Leafs však v letošní sezoně zajímá jediné, a to úspěch v play-off, na který v Toronto čekají už dlouhá léta. Všichni v Ontariu věří, že letos je ten čas.

John Tavares – 40 bodů, 17+23

Zdravím všechny fanynky a fanoušky hokeje. Zápasy hvězd nejslavnější hokejové ligy světa NHL jsou za námi, NHL se tedy vrací zpět do klasického zápasového rytmu. Jedním ze zápasů, jenž odstartuje našlapaný lednový program, bude souboj Toronta Maple Leafs a Caroliny Hurricanes, kterým vás bude provázet Adam Černý.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Adam Černý

Branky a nahrávky: 37. Matthews (W. Nylander, Tavares), 40. Matthews (Rielly, Marner), 55. Marner (Liljegren), 63. Marner (Rielly, Tavares) – 14. Niederreiter (Cole, M. Nečas), 41. A. DeAngelo (Fast, Slavin), 50. Stepan (A. DeAngelo, Lorentz)

Carolina Hurricanes: F. Andersen (Raanta) – A. DeAngelo, Slavin, Pesce, Skjei, Cole, Brendan Smith – Martinook (A), Aho, M. Nečas – A. Svečnikov, Trocheck, Jarvis – Fast, J. Staal, Niederreiter – Lorentz, Stepan, Leivo.

Rozhodčí: Skilliter, Rehman – Shewchyk, Gawryletz

Diváci: Bez diváků