Třebíč – Prostějov 3:0 (kon.) | Litoměřice – Havířov 6:1 (kon.) | Poruba 2011 – Kolín 3:0 (kon.)
Vsetín – Šumperk 1:4 (kon.) | Jihlava – Kadaň 5:0 (kont.) | Sokolov – Jihlava 4:0 (kon.)
Slavia – Ústí n/L 4:2 (kon.) | Přerov – Benátky n/J 2:0 (kon.)
HC ZUBR Přerov
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 05.01.2022, 18:00Chance liga • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje z přerovské MEO Arény! Chance liga dnes bude pokračovat zápasy 34. kola, v němž domácí HC ZUBR Přerov bude měřit síly s klubem HC Benátky nad Jizerou. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

24. 2. 2021 | Přerov – Benátky | 2:0

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Postava) – Kubeš, Hrdinka, Černý, Krisl, Ševčík, Dluhoš, Gréč – Jan Svoboda, Herman, Jakub Svoboda – Doležal, Šoustal, Süss – Sloboda, Dvořák, Goiš – M. Svoboda, Král, Sebera.

HC Benátky nad Jizerou: Pavelka (Žajdlík) – Kolmann, Šedivý, Aubrecht, Žůrek, Kovář, Bukač, Kunst – Rychlovský, Najman, Šír – Špaček, Průžek, Duda – Jiruš, Čederle, Dlouhý – Čermák, Dušek, Pabiška.

Rozhodčí: Skopal, Koziol – Maštalíř, Roischel.

Utkání za malou chvíli začne, hráči Benátek v bílých dresech už nastupují na ledovou plochu, domácí MEO bude hrát v modré variantě.

00:01

00:10
    Po buly mají puk na svých holích Benátky, hned první ránu vyslal na Petráska Kolmann.

00:31
    První přerušení nabídla Petráskova lapačka, do které zaletěla rána Rychlovského.

01:14
    Na opačné straně si připisuje první zákrok i Pavelka, vhazovat se po přerušení bude po jeho levé ruce.

01:38
    Benátky začaly aktivněji a mohly jít rychle do vedení! Kovářova střela z dálky Petráskovi vypadla z lapačky a hned se snažila dorážet dvojice hostí, domácí brankář však Přerov podržel!

02:19
    Pěknou Šírovu rozehrávku zkusil přetavit v průnik obranou Najman, tomu ale zkřížil cestu domácí bek Ševčík.

02:48
    Důležitý zákrok si připisuje i Pavelka, který musel čelit úniku Šoustala! Kolmann pokazil rozehrávku a k puku se dostal právě Šoustal, jenž v následném nájezdu zvolil bekhendovou kličku. Ta ale spatřila svůj konec na Pavelkově vyrážečce!

03:41
    Nahození ze středního pásma vyrazil Petrásek do ochranné sítě, buly v pásmu domácích.

04:39
    Benátky působí nadále dravěji a aktivněji, Zubři musí čelit jejich častým nájezdům za modrou čáru.

05:47
    Ofsajd hostů.

05:54
    A stejný prohřešek si připisují i domácí. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

06:54
    V rohu pásma hostů proběhla rychlá přetlačovaná, ze které si odvážejí kotouč Benátky. Ty teď míří směrem k Petráskovi.

07:44
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Erik Čermák – 2 min., podrážení).

08:32
    Benátecká čtveřice se na více než minutu promění v trojici! Přerovští se nedokázali dostat do střeleckého postavení, v čemž jim bránila dobrá poziční hra hostů, nakonec ale přišlo letmé nahození na volného Šoustala před branku, kterou brankář Pavelka vykopl ze své pozice, za což obdrží dvě minuty.
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jaroslav Pavelka – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká David Aubrecht.

09:01
    Kubeš poslal Hrdinkovi na střelu příliš pomalou přihrávku, která byla vystižena. Benátky vyhazují.

09:48
    Benátky už hrají ve čtyřech.

10:10
    Kotouč je zase mimo útočné pásmo Zubrů. Jejich letošní bída v přesilovkách je patrná i v této končící.

10:32

10:36
    Jakub Rychlovský za brankou Přerova atakoval Petráska, za což obdrží dvě minuty za podrážení. Benátky se tak budou muset bránit zatím ne příliš nebezpečné přesilovce domácích znovu.
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jakub Rychlovský – 2 min., podrážení).

11:31
    Rychlá souhra skončila na Doležalovi, který z levého kruhu trefil vzdálenější tyč!

12:25
    Přerov hraje opět v signalizované výhodě. Tuto nedisciplinovanost si Benátky za rámeček nedají.

12:28
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Vratislav Kunst – 2 min., hrubost).

12:41
    Tentokráte velmi krátká přesilovka 5 na 3 je u konce, Benátky hrají ve čtyřech.

13:18
    Zubři se snaží Pavelku často ostřelovat, ten však ve spolupráci s bránící čtveřicí zvládá branku pokrýt. Přerovské přesilovce zatím schází větší nápaditost.

13:27
    Pavelka nyní inkasoval ránu do masky a hra je přerušena. Přerovu tak zbývá 61 vteřin v početní výhodě.

13:58
    Puk letí dvakrát po sobě až k Petráskovi, domácí musejí útočné pásmo dobývat nanovo.

14:20
    Přerov právě vstřelil branku!
    Tentokráte už ale MEO nenechá dvouminutový trest doběhnout! JAKUB SVOBODA zamířil ze své oblíbené pozice na pravém kruhu nad Pavelkovo rameno a domácí tak jdou po využité přesilovce do vedení! Asistence: Jakub Kubeš, Jakub Herman.
    14:20 Jakub SVOBODA - 1:0

15:12
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jakub Kubeš – 2 min., hákování).

15:41
    Dudovu střelu zblokoval Hrdinka, Přerov vyhazuje.

16:21
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Petr Kolmann – 2 min., nedovolené bránění).

16:38
    Benátky byly nedaleko inkasování druhého gólu, na brankové čáře však celou situaci za Pavelku vyřešil Aubrecht!

17:12
    Přerov hraje v plném počtu a k ruce má opět více než minutu v přesile.

17:44
    Zubři se z útočného pásma vyhodili sami a musejí do něj proniknout opětovně.

18:05
    Ofsajd domácích, šestnáct vteřin zbývá z trestu Kolmanna.

18:21

18:48
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Marek Sloboda – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jan Süss – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jakub Rychlovský – 2 min., hrubost).

19:31
    Benátecká přesilovka vypadá pozičně nebezpečněji, Zubři se ale na kotouč dostali a zvládli vyhodit.

19:37
    Zubrům se povedl zajímavý protiútok, po kterém Bukač natlačil Doležala na Pavelku a aktivně jej narážel holí, z čehož nakonec vyplynula až posunutá branka. Vylučovat se však nebude.

20:00

Lepší vstup měli do úvodní třetiny hosté. Těm se už ve druhé minutě naskytly šance v nebezpečných dorážkách po Kovářově střele, skórovat mohlo ale i MEO, když Šoustal nepotrestal chybnou rozehrávku v samostatném nájezdu. Benátky byly nadále aktivnější, v rozmezí pěti minut však nasbíraly čtyři tresty a musely se bránit. Dvojité oslabení zvládly, poté jim pomohla Pavelkova tyč při střele Doležala, když ale na levém křídle zápěstím vystřelil Jakub Svoboda, Kunst už se musel z trestné vracet předčasně. Do druhé třetiny, která začne přibližně v 18:57, tak půjdeme za domácího vedení 1:0.

20:01

20:58
    Domácí začali druhou třetinu v oslabení, ale podařilo se jim dvakrát po sobě rychle vyhodit. Benátecký kapitán Kolmann poté poslal puk do Petráskovy lapačky. Zubři už hrají v plném počtu.

21:19
    Buly po Petráskově pravici.

21:27
    Dlouhý byl sám před brankou a zpoza ní obdržel přihrávku, puk mu ale přeskočil hůl!

21:49
    Šoustal si hezky sklepl Doležalův pas, přes obránce se však dál neprodral.

22:10
    Icing Přerova.

23:04
    Duda nahodil puk zdálky, Petrásek však i přes clonu zaklekl a zasáhl betonem.

24:03
    Dlouhý měl po dlouhé přihrávce dobrou pozici na levém křídle, přes Ševčíka ale neprošel, a Zubři tak rychle otočili hru do protiútoku. V něm však Herman nedokázal dostat puk přes obránce na volného Jana Svobodu.

24:59
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jan Dluhoš – 2 min., podrážení).

25:17
    Benátecká akce skončila na holích Přerova a přichází jeho vyhození.

25:41
    Za Petráskem probíhá přetlačovaná pěti hráčů.

25:51
    Z ní puk vytěžila benátecká přesila a z pravého kruhu přišla střela Aubrechta, kterou Petrásek schoval ve výstroji.

26:20
    Najman nabral dobrou rychlost na pravém křídle, jeho zakončení ale dopadlo na brusle Jakuba Svobody, který rychle odpálil kotouč do bezpečí.

26:59

27:40
    Hosté jsou v útočném pásmu stále o něco dravější, na gólový úspěch však nadále čekají. Icing Přerova.

28:10
    A v rychlém sledu přichází třetí zakázané uvolnění domácího celku.

28:50
    Skvělý Petrásek si nadále drží čisté konto! Dušek v přečíslení hezky našel Pabišku, který mířil na vzdálenější tyč, ale Petrásek hbitě vykopl svůj pravý beton! Dušek ještě mohl zkusit dorážet, v osudný moment se však ocital zády k brance a než vystřelil, Černý do jeho rány stihl lehnout.

29:14
    Šír zkusil domácího gólmana překvapit z ostrého úhlu, ten však přízemní střelu dobře viděl.

29:52
    Domácí rozehrávka končí znovu na zakázaném uvolnění.

30:05
    Krislovu ránu vykopl Pavelka do míst, odkud by hráči Přerova mohli dorážet do prázdné branky, nikdo v modrém tam však nebyl.

30:40
    Radek Duda se ocitl v tvrdém souboji o kotouč s Jiřím Krislem, domácí kapitán se však nenechal vyprovokovat, zatímco Duda pověstný svou horkou hlavou po celém souboji Krislovi uštědřil ještě zbytečný krosček do zad. Putuje tak na trestnou lavici.
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Radek Duda – 2 min., krosček).

31:49
    Benátkám se podařilo vyhodit minutu před koncem Dudova trestu, Zubři však už znovu obléhají útočnou třetinu.

32:24
    Najman ujel se Šírem do přečíslení, které hasil Dvořák nedovoleným zákrokem holí. Počet sil na ledě se tak na několik málo vteřin srovná a poté začne benátecká přesilovka.
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Filip Dvořák – 2 min., sekání).

32:59
    Hosté jsou opět v útočném pásmu, tedy v místech, kde je po dobu druhé třetiny vidíme velmi často.

33:34
    Benátečtí kombinují velmi blízko brance, Duda ale nezasáhl kotouč. Petrásek musí mít oči opravdu na stopkách.

34:01
    Na přerovském brankovišti se strhl další konflikt, který způsobil opět zbytečný krosček Dudy do zad obránce, jenž přepadl přes Petráska. Urputnou povahou se matador snažil dále vířit emoce a sápal se na Krisla, dokud jeho hormon nepřijela zklidnit čtveřice rozhodčích. Bude se vylučovat, jakmile sudí celou situaci včetně posunuté domácí branky rozřeší.

34:01
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Radek Duda – 2 min., sekání + 2 min., hrubost). Trest odpyká Daniel Špaček.
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Krisl – 2 min., hrubost).

34:24
    Ze série zkrácených přesilovek začíná další díl, v hlavní roli nyní domácí pětice Zubrů proti čtveřici Benáteckých.

35:07
    Kontakt puku se sítí znamená přerušení hry v pásmu Benátek, kde se bude po vhazování opět pokračovat.

35:24
    Jakub Svoboda mířil příliš vysoko, puk vyletěl podél hrazení ven z pásma hostů.

36:01
    Hosté hrají v plném počtu.

36:29
    Bude se opět vylučovat, přerovská MEO Aréna se stala svědky velmi solidní pěstní výměny názorů mezi Tadeášem Králem a Danielem Špačkem. Oba si naložili z několika ran a po ukončení souboje rozhodčími si na závěr podali ruce. Skvělý gentlemanský souboj!

36:29
    Pro aktéry bitky dnešní zápas končí. Zamíří do sprch.
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tadeáš Král – 5 min., hrubost + osobní trest do konce utkání, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Daniel Špaček – 5 min., hrubost + osobní trest do konce utkání, hrubost).

36:45
    V poslední pasáži se hra pořádně rozkouskovala a zdržela, nyní už však opět pokračujeme.

37:05
    Posunutá branka Pavelky. Snad druhou třetinu dohrajeme ještě dnes.

37:26
    Přestože se hraje v plných počtech, domácí pětice je zatažená ve vlastním pásmu a působí skoro jako v oslabení. Zato hosté jsou nadále aktivnější.

37:53
    Icing Přerova znamená buly před Petráskem.

38:56
    Průžkovi se naskytl dostatek prostoru k nebezpečné střele, Petrásek si ale vysoko povyjel a nadále drží nulu za zády!

39:46
    Benátky se opět snažily získat útočné rozestavení, Petráskův přesun ale skončil posunutou brankou.

39:56
    Süss se ještě v závěru dostal po benátecké chybě do brejku, neměl ale mnoho času a musel tak rychle zakončovat! Pavelka, který ve druhém dějství neměl práce přespříliš, ji vytěsnil ramenem.

40:00

Do druhé třetiny se překlenulo vyloučení Slobody, Přerov se ale dokázal ubránit. Stejně tak Zubři přečkali i další oslabení, hosté však tahali za delší konec lana a ze hry měli ve druhé třetině podstatně více. Vítr z plachet jim ale ubíral běsnící Radek Duda, který svojí horkokrevností několikrát rozpoutal konflikty a sám si musel na trestné lavici také posedět. Vrcholem značně rozkouskované periody se stala pořádná bitka Krále se Špačkem, ani sportovně podané ruce je však neochránily před odchodem do sprch. Benátky mají herně navrch. Jestli jejich snaha skončí bodovým ziskem, zjistíme ve třetí třetině. Ta začne přibližně v 19:58.

40:01

40:19
    Po buly získali puk Zubři, kteří se ihned nastěhovali do útočné třetiny.

41:27
    Benátky si ale aktivitu udržely a Petrásek si musel připisovat důležité zákroky, například proti prudké střele Rychlovského. Hru přerušuje icing Přerova.

41:27
    Pavelkovi se rozvázal beton, hra je opět déle přerušena.

41:27
    Střídání v týmu HC Benátky nad Jizerou: ze hřiště odchází Jaroslav Pavelka, přichází Matěj Žajdlík.

42:46
    Těžiště hry se nyní přesunulo k mantinelům v pásmu Benátek, kde puk klouzá sem a tam.

43:30
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Lukáš Pabiška – 2 min., vysoká hůl).

43:30
    Pavelka už má výstroj opravenou a vrací se zpátky mezi tři tyče.
    Střídání v týmu HC Benátky nad Jizerou: ze hřiště odchází Matěj Žajdlík, přichází Jaroslav Pavelka.

43:52
    Hrdinka čeká za vlastní brankou na lepší pohyb spoluhráčů.

44:23
    Zubři rozestavují svoji pětici na přesilovku, z trestu Pabišky zbývá něco málo přes minutu.

45:04
    Hermanovi uskočil kotouč, Benátky vyhazují.

45:30

46:05
    Přesilovku si nyní zahrají hosté, Pavelka míří na střídačku a hra za zdvižené paže hlavního arbitra pokračuje.

46:30
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Goiš – 2 min., sekání).

47:22
    Puk natlačený na mantinel znamená přerušení hry. Do akce půjde druhá přesilovková formace postavená okolo Jana Šíra.

47:37
    Hostům se nedaří obsadit pásmo, Hrdinka vyhazuje.

47:56
    A tentýž přerovský obránce znovu odpaluje kotouč k Pavelkovi.

48:30

49:38
    Před Petráskem měl mnoho prostoru Jakub Šedivý, své spoluhráče dnes ale opět podržel!

50:03
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Krisl – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jakub Šedivý – 2 min., podrážení).

50:35
    Hrdinka vyvezl puk do útočného pásma, kde o něj přišel. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

51:24
    Benátky nadále podnikají nebezpečně vyhlížející nájezdy, tentokráte ale Rychlovský nedokázal zpracovat puk.

52:03
    Krisl i Šedivý jsou zpátky ve hře. Benátkám na srovnání zbývá zhruba 8 minut.

52:33
    Zakázané uvolnění Přerova.

53:34
    Benátky nadále tlačí a v útočném pásmu mají jasně navrch, schází jim ale nadále to klíčové, překonat i Petráska.

54:23
    Zubři už prakticky jen brání hubené vedení, většina kotoučů míří ven z pásma tak, aby nekončily na zakázaném uvolnění, zatímco tvořivější liberecká farma stupňuje svůj tlak.

54:48
    Ofsajd domácích.

54:58
    Kolmannova rána ze středního pásma končí Petráskem sražena v ochranné síti. Buly v pásmu Přerova.

55:32
    Goiš vybídl k výletu do útočné třetiny Slobodu, ten ale přes beka přejít nemohl, a tak zvolil letmé bekhendové zakončení, které Pavelkovi nečinilo žádné problémy.

55:54
    Duda nahazoval puk od modré a ten po teči proletěl těsně kolem Petráskovy tyče!

57:07
    Benátky tlačí a Čederle obkroužil branku, aby se ve velké šanci před brankou ocitl Dlouhý! Skvělý Petrásek ale nadále drásá soupeřům nervy!

58:00
    Benátky to zkusí v šesti bez brankáře!

58:08
    Jakub Svoboda vyhazuje pouze na icing.

58:40
    Šoustal prošel až do útočného pásma, přes dva obránce ale hledal Süsse, jelikož zakončit nemohl. Puk nakonec k jeho spoluhráči nedojel.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, o puk se oba celky přetahují v přerovském pásmu.

59:43
    Málo vídaná záležitost definitivně rozsekne dnešní zápas! Kolmann ztratil puk na modré, když nastřelil napadajícího hráče. Ten ho chtěl rychle přebruslit a byl jím TOMÁŠ ŠOUSTAL, který byl ale faulován a vzhledem k prázdné benátecké brance se sudí rozhodli odpískat technický gól! Bez asistence.
    59:43 Tomáš ŠOUSTAL - 2:0

Benátky si své dobré tempo přenesly i do třetí třetiny, Zubry ale nadále držel skvělý Petrásek. V 50. minutě mohl zblízka ve velké šanci rozhodnout Šedivý, domácí gólman si ale levou tyč pohlídal. Hosté svůj tlak stupňovali, zatímco Přerovu scházela rychlost a obratnost v soubojích a do útoku už se mnoho nehrnul. Petráskem zdeptaná hostující střídačka před koncem sáhla po hře bez brankáře, během ní ale rozhodla málo vídaná věc – technický gól. Kolmann na modré nastřelil Tomáše Šoustala, který by mu prchl směrem k prázdné bráně, a tak musel sáhnout po faulu. Hanáci tak s vypětím všech defenzivních sil uhájili tříbodový zisk. Já se s vámi pro dnešek z přerovské MEO Arény loučím a příště se budu těšit! Na počtenou! (20:38:30)