Chabarovsk – Kazaň 1:2 (1:2 po s.n.) | Čeljabinsk – Jaroslavl 4:3 (po pr.) | Novosibirsk – Spartak Moskva 1:2 (2:3 po s.n.)
Ufa – Riga 6:4 (kon.) | CSKA Moskva – Nižněkamsk 2:1 (po pr.) | Barys – Magnitogorsk 3:2 (kon.)
Omsk – Jekatěrinburg 0:0 (odl.) | Soči – N.Novgorod 1:2 (kon.) | Viťaz – Minsk 3:4 (1:2 po s.n.)

Lukáš Klok (NIZ) – do utkání nenastoupil
    Ronald Knot (NIZ) – 0+0, 1 střela, 23:15 čas na ledě (14:51:58)

Zápas je u konce. Oba týmy si ze zápasu odnesou body, CSKA ale díky prodloužení, ve kterém riskovalo bez brankáře, získává bod navíc. Osm sekund před koncem se totiž dokázal prosadit Wallmark. A byl to výstavní gól. Domácí tak jdou v tabulce aspoň dočasně na třetí místo západní konference před Jokerit. Hosté zůstávají sedmí.

64:52 Lucas WALLMARK - 2:1

64:52
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Risk s odkrytou klecí se domácím vyplatil! Co ale předvedl LUCAS WALLMARK byla naprostá paráda. Grigorenko nejdříve naznačil ránu, ale nakonec poslal kotouč na levou stranu k tyči. Wallmark si sjel, mířil k brankáři, ale nakonec místo pasu zvolil samostatné zakončení a provedl to parádně. Asistence: Michail Grigorenko a Nikita Nestěrov.

64:15
    CSKA hraje v prodloužení s odkrytou klecí. Riskuje, ale zatím drží skoro celou dobu pásmo.

63:38
    Grigorenko byl úplně sám v mezikruží, kam také obdržel kotouč, ale jeho střela mířila asi metr nad branku.

63:02
    Něstěrov dostal dlouhý pas z obranného pásma až na modrou, unikl po mantinelu, ale na kruhu ho atakoval soupeř a obral ho.

61:43
    Domácí hrají přesilovou hru a jsou v obrovském tlaku. Hráči Nižněkamsku jsou vyčerpaní a v podstatě jen stojí na místě.

61:15
    Sudnicin si nyní musel připsat další dva zákroky. CSKA se totiž po dvou nahozeních dostalo do nebezpečných dorážek.

60:38
    Velká šance k rozhodnutí zůstává nevyužita! Domácí si najeli do přečíslení dva na jednoho, jako už jsme to dnes viděli několikrát, ale po střele kotouč zamířil do ochranné sítě.

60:01
    Úvodní buly v prodloužení vyhrává CSKA Moskva.

60:01

V poslední třetině jsme viděli brzký gól CSKA, které tak srovnalo krok. Postaral se o něj v přesilové hře Leščenko. Následných několik minut ještě bylo v dobrém tempu, ale pak zápas opět zapadl do starých kolejí. Absolutní nezájem hrát, velmi málo šancí. A tak se bude rozhodovat buď v prodloužení, nebo v samostatných nájezdech.

60:00

59:36
    Do konce zápasů zbývá necelá půlminutka a oba týmy už hrají absolutně defenzivně. Nic nezkoušejí, jen vyčkávají.

59:16
    Andronov zdržuje hru a jde na něm vidět, že už se nebude snažit útočit. Jen kontroluje kotouč.

58:42
    Další půl minutka hry byla ztracena ve skrumáži u mantinelu ve středním pásmu.

58:00
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty této třetiny.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 43. Grigorenko (N. Nestěrov), 65. Wallmark (Grigorenko, N. Nestěrov) – 39. V. Leščenko (D. Sexton, Sevosťjanov)

CSKA Moskva: Ivan Fedotov (Gamzin) – N. Nestěrov, Dahlbeck, D. Dietz, Kiselevič, Arťom Sergejev, Provolněv, M. Ibragimov – Grigorenko, Wallmark, Nordström – S. Plotnikov, Světlakov, Okulov – V. Abramov, P. Karnauchov, Slepyšev – Mingačov, Andronov (C), M. Guskov.
    Trenér: S. Fedorov

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Tuohimaa) – M. Sidorov, K. Vorobjov (A), Petriščev, Knot, Sevosťjanov, Berezin (A) – Chajrullin (C), Miťakin, Porjadin – Šafigullin, Vicharev, Bikmullin – D. Sexton, Ansel Galimov, V. Leščenko – Gimatov, Čiviljov, Arťuchin – Vladislav Šutov.
    Trenér: O. Leontjev

Rozhodčí: Aasons, Odins – Zacharov, Strelcov