Znojmo – Vienna Capitals 5:3 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
5:3 (0:1, 2:1, 2:1)
spusu Vienna Capitals
Čtvrtek 06.01.2022, 18:30 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League • 36. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Vánoční a novoroční zápasový kvapík se pomalu chýlí ke konci. Poslední utkání s regionálně blízkými soupeři odehraje Znojmo netradičně ve čtvrtek od 18:30 proti ambiciózní Vídni.

Vídeňská série střídající výhry a prohry pokračuje už od začátku prosince. Na domácí vítězství nad Orly 4:2 navázala porážka 1:3 ve Fehérváru a poté dva odložené duely kvůli šíření covidové varianty omikron. Capitals tak podobně jako Znojmo čekají na zápas od 30. prosince. V tabulce se nachází na čtvrtém místě a z 31 duelů nasbírali o devět bodů víc než jejich soupeř.

Vídeň se pyšní tradičně silnou defenzivou, se 77 inkasovanými brankami druhou nejlepší v celé lize. Naopak 84 vstřelených branek je třetí nejhorší počin v soutěži, méně jich docílil už jen Innsbruck a poslední Dornbirn. Přesto budou svěřenci kouče Davida Barra favority: mohou se spolehnout na plejádu zámořských hráčů a produktivního dánského reprezentanta Nicolaie Meyera, který je s 37 body (15 + 22) nejproduktivnějším hráčem soupeře.

Orli se potřebují vrátit na vítěznou vlnu a brzy bodovat, v tabulce jim totiž nyní patří jedenácté, první nepostupové místo do play-off. Odstup od Innsbrucku a Pustertalu není velký, nicméně družina kouče Glena Hanlona bude doufat v lepší výkon než naposledy proti Grazu (porážka 3:4 po nájezdech).

Znojmo patří k nejlepším týmům na domácím ledě, zvítězilo v 11 z 16 duelů.

Vídni se naopak venku příliš nedaří, ze 17 utkání zvítězila sedmkrát.

V dosavadních duelech letošní sezóny se vždy radovali domácí: Znojmo v Nevoga aréně vyhrálo 5:4, Vídeň doma 3:2 a 4:2.

Tesla Orli Znojmo: Kantor (Groh) – Sedlák, Culkin, Tejnor, Haman, Bartko, Younan, Stránský – Svoboda, Matuš, Ahl – Gorčík, Prokeš, Luciani – Kvasnica, Brittain, Köver – Oščádal.
    Trenér: Glen Hanlon

spusu Vienna Capitals: Kickert (Starkbaum) – Wall, Lakos, Piff, Fischer, Pallierer, Karlsson – Meyer, Sheppard, Bradley – Antal, Neal, Hartl – Bauer, Kromp, Preiser – Maxa, Moncada, Artner.
    Trenér: Dave Barr

Rozhodčí: Piragić, Smetana – Konc, Riecken.

Orlům bude v těžkém souboji s Vídní chybět hned trojice útočníků z prvních dvou řad: Vojtěch Němec, Ilja Zubov a Tor Immo.

Dobrý podvečer vážení hokejoví fanoušci, vítejte u textového přenosu z hokejového utkání mezi Orli Znojmo a Vídní Capitals. Domácí jsou aktuálně na jedenáctém místě tabulky, zatímco hosté okupují čtvrtou pozici. Oba týmy se spolu střetly před devíti dny a Vídeň brala doma všechny body za vítězství 4:2. Užijte si toto mezinárodní hokejové derby!

00:01

00:22
    První práce pro brankáře hostů Kickerta, Luciani nahazoval ze středního pásma.

01:10
    Nečekaná rána od modré čáry olízla tyč hostující svatyně, Znojmo pokračuje v aktivitě v útočném pásmu.

03:50
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    První vážnější střela na Pavla Kantora končí úvodní brankou zápasu! K odraženému kotouči se šťastně dostal obránce Vídně ALEX WALL a zamířil přesně.
    ASISTENCE: Nikolaus Hartl

05:10
    Anthony Luciani mohl bleskově odpovědět, jeho střelu zápěstím ale Kickert pohotově kryje.

06:02
    Ofsajd hostů. Znojmo i po inkasovaném gólu zůstáva dále aktivnějším týmem. Je to však Vídeň, která se ujala z ojedinělé akce vedení v zápase.

06:05
    Zkušený obránce Lakos oslabuje svůj tým, Znojmo si zahraje přesilovku.

08:06
    Hosté v plném počtu. Tahle početní výhoda orlí letce hrubě nevyšla. Nebyla z toho dokonce ani střela na bránu.

08:58
    Obrovská příležitost dvojice Köver, Kvasnica gólem nekončí. Prvně jmenovaný hledal právě Michaela Kvasnicu. Tato spolupráce ale domácí radost nepřinesla.

09:53
    Vyloučení v týmu spusu Vienna Capitals (Hartl – 2 min., sekání).

11:06
    Střela obránce Bartka od modré čáry měla gólové parametry, Kickert ale s pomocí brankové konstrukce drží čisté konto.

11:55

12:49
    Alex Wall mohl přidat druhý přesný zářez. Jeho střela v situaci dva na jednoho však mířila pouze do tyče brány Pavla Kantora.

15:09
    Josh Brittain si nabruslil do výhodné pozice mezi kruhy, místo střely ale volil přihrávku na spoluhráče, což obránci hostů přečetli.

15:47
    Nejlepší střelec domácích Radek Prokeš mohl srovnat, jeho dorážka po jistém zákroku Kickerta nakonec v bráně neskončila.

17:17
    Hosté si pomáhají ze sevření vyhozením přes všechny čáry, hra se stěhuje zpět před Kickerta.

18:58
    Střela Pallierera od modré čáry našla připravenou vyrážečku Pavla Kantora.

19:48
    Alex Wall je dnes při chuti! Pár vteřin před koncem první třetiny byl znovu ve velké příležitosti, Kantor se ale stihl včas přesunout ke své pravé tyči a nebezpečné přečíslení vyřešil bravurním zákrokem.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a spokojenější odchází hosté z Vídně. Orli vstoupili do utkání aktivně a měli častěji puk na hokejkách. Po nedorazu ve své obranné třetině poslal hosty do vedení obránce Alex Wall, který měl následně další dvě výborné šance přidat další góly. Znojmo musí zlepšit především kombinační hru, která nebyla v první třetině ideální. Druhá třetina začne přibližně v 19:15

20:01

20:22
    Jako první se o ohrožení brány pokusil Radek Prokeš, jeho pokus ale končí v ochranné síti po teči jednoho z obránců.

20:57
    Třetí přesilovka pro Orly. Proti pravidlům se provinil Patrick Antal.

21:32
    Střela zápěstím v podání Tomáše Svobody Kickerta nezaskočila. Vhazování v útočném pásmu Orlů.

21:56
    Orli právě vstřelili branku!
    Výborná práce obránce Hamana, který zavezl puk do útočného pásma. Tam se k puku dostal obránce RYAN CULKIN a rychlou střelou po ledě srovnává stav utkání.
    ASISTENCE: Tomáš Svoboda

25:30
    Hostující Meyer se pokoušel překvapit Kantora ránou bekhendem, domácí strážce svatyně byl ale pozorný a ramenem tento pokus vyrazil.

28:25
    Dlouhá pasáž bez přerušení končí tvrdým, leč čistým hitem z dílny Orla Sebastiana Gorčíka.

30:43
    Bitva o každý kotouč! I tak by se dal shrnout dosavadní průběh prostřední periody, hra se přelévá ze strany na stranu a je naprosto vyrovnaná.

31:28
    Domácí jdou do vedení! Dvojice Luciani, Gorčík výborně vystihla rozehrávku hostujících obránců. Na střelu SEBASTIANA GORČÍKA byl Kickert krátký.
    ASISTENCE: Radek Prokeš, Anthony Luciani

32:11
    Vyloučení v týmu spusu Vienna Capitals (Bradley – 2 min., podrážení).

32:42
    Vídeň srovnává krok. V oslabení se přesnou střelou pod vyrážečku prosazuje JAMES SHEPPARD.

33:27
    Ofsajd hráčů Znojma. Tomáš Svoboda se sice tomuto rozhodnutí čárového diví, na situaci už to ovšem nic nezmění.

33:57
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Gorčík – 2 min., napadení).

34:17

34:31
    Jistý zákrok Pavla Kantora po střele hostujícího obránce, Vídeň má k dispozici minutu a půl přesilové hry.

34:59
    Orli pádili ve dvou proti jednomu na bránu Vídně, přihrávku Tomáše Svobody na Alexandera Younena hostující obránce skvěle vystihl.

36:03

36:16
    Sebastian Gorčík po návratu z trestné lavice ani nadvakrát v obrovské šanci nepřekonal Kickerta. Po rozmíšce za bránou gólmana Vídně navíc míří spolu s hostujícím hráčem zpět na lavici hanby.

36:21
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Gorčík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu spusu Vienna Capitals (Preiser – 2 min., hrubost).

37:48
    Adam Sedlák to zkoušel střelou z pravé strany, pozorný Kickert ale včas zasáhl pravým betonem.

38:20

38:20

39:55
    V samém závěru třetiny se pokoušel Luciani zavést puk až za záda Kickerta, gól z toho však není.

40:00

Ve druhé třetině byly k vidění hned tři branky. Za domácí Orli se prosadil Ryan Culkin a Sebastián Gorčík, který byl v prostřední třetině hodně vidět. Hra se ve druhé části naprosto vyrovnala, a tak až třetí třetina více napoví, který tým bude nakonec po tomto derby spokojenější. Třetí třetina začne ve 20:05.

40:01

42:40
    Podle úvodních minut třetí třetiny je jasně vidět, že to v této části bude znovu velký boj o každý kotouč.

43:09
    Kickert teď efektně máchl lapačkou a zkrotil sebral ze vzduchu neposedný kotouč. Orli drží útočné pásmo.

43:44
    Kapitán Radim Matuš si svým typickým způsobem křikl na modré čáře o kotouč a v nadějné situaci bekhendem prověřil pozornost brankáře Kickerta. Skóre se ovšem nemění.

46:13
    Znojmo je v těchto momentech nebezpečnějším týmem, Vídeň ovšem kontruje rychlými výpady do otevřené obrany.

47:10
    Takřka v polovině třetí třetiny je stav i nadále vyrovnaný, oba týmy měly své šance, gólmani ale žádný další puk prozatím ze sítě nelovili.

48:22
    Matthew Neal se pokoušel v pádu umístit kotouč za záda Pavla Kantora, ten ale dobře zasáhl lapačkou a puk zkrotil.

49:35
    Vídeň vyhazuje přes všechny čáry.

50:59
    Znojmo si bere zpět vedení v zápase! Střela Tomáše Svobody ještě skončila na boční síti, následně ale prokázal velkou pohotovost FILIP AHL a šikovně dopravil puk za záda gólmana Kickerta.
    ASISTENCE: Tomáš Svoboda, Radim Matuš

53:12
    Orlům se třetí brankou narostla křídla a Vídeň prakticky k ničemu nepouštějí.

54:33
    Tísněný Kvasnica vyhazuje kotouč přes všechny čáry a hra se stěhuje zpět před Pavla Kantora.

55:23
    Tak to byla baseballová paráda v podání Anthony Lucianiho. Kanadský útočník ve službách Orlů bleskurychle zkrotil kotouč ze vzduchu a předložil jej RADIMU MATUŠOVI, který z prostoru mezi kruhy prostřelil Kickerta.
    ASISTENCE: Anthony Luciani

56:31
    Oddechový čas pro Vídeň. Hosté to ještě zkusí se šesti hráči v poli.

57:06
    SEBASTIÁN GORČÍK definitivně pečetí zisk všech bodů pro Orly Znojmo střelou do prázdné brány.
    ASISTENCE: Radim Matuš, Jan Bartko

58:30
    Znojmo hraje závěr utkání skvěle a drží hráče Vídně daleko od brány Pavla Kantora.

59:17
    Vyloučení v týmu spusu Vienna Capitals (Lakos – 2 min., nedovolené bránění).

59:39
    Zřejmě poslední obrovskou příležitost pohnout se skóre měl Josh Brittain. Kickert se ale roztáhl na brankové čáře a další kotouč za svá záda nepustil.

59:54
    Z ničeho nic se do samostatného úniku dostal LUKE MONCADA a přesnou střelou prostřelil Pavla Kantora.
    ASISTENCE: Fabio Artner

Konec zápasu. (20:37:49)

Marek Hruška

Branky a nahrávky: 22. Culkin (Svoboda T.), 32. Gorčík (Prokeš, Luciani), 51. Ahl (Svoboda T., Matuš), 56. Matuš (Luciani), 58. Gorčík (Matuš, Bartko) – 4. Wall (Hartl), 33. Sheppard (Wall), 60. Moncada (Artner)

HC LERAM Orli Znojmo: Kantor (Groh) – Sedlák, Culkin, Tejnor, Haman, Bartko, Younan, Stránský – Svoboda, Matuš, Ahl – Gorčík, Prokeš, Luciani – Kvasnica, Brittain, Köver – Oščádal.

Rozhodčí: Piragić, Smetana – Konc, Riecken