Mladá Boleslav – Třinec 6:2 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 0:2 (kon.) | Liberec – Havířov 5:0 (kon.)
Motor ČB – HC Litvínov 3:4 (kon.) | Vítkovice – Zlín 2:4 (kon.) | Plzeň – Slavia 8:1 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 0:6 (kon.) | K. Vary – Jihlava 2:1 (kon.)
HC Olomouc
0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
HC Kometa Brno
Pátek 07.01.2022, 13:00 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • 28. kolo

To je z mé strany vše. Při dalších zápasech Extraligy juniorů se těším na počtenou! (15:09:44)

Kometa nedovolila Olomouci jediný gól, a odváží si tak z plecharény všechny body. O výsledku utkání rozhodla první třetina, ve které se prosadili Eduard Šalé a Tomáš Hrnčíř. Tímto vítězstvím se Brňané posouvají na šesté místo tabulky. Přeskočit je však ještě může Hradec Králové, který od 17 hodin přivítá na svém ledě pražskou Spartu. Olomouc pak zůstává na místě devátém.

59:45
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Mácha – 2 min., nedovolené bránění).

53:18

53:05

51:18
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Meluzin – 2 min., krosček).

51:05
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Mácha – 2 min., podrážení).

42:29

40:29
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Sedláček – 2 min., podrážení).

40:01

V prostřední části jsme se gólu nedočkali. Hráči Komety měli k dispozici dvě přesilové hry, avšak olomoucké obraně v čele s brankářem Janem Špunarem se tyto početní nevýhody podařilo přestát. Brňané mají tedy i po čtyřiceti minutách dvoubrankový náskok a zatím to vypadá, že směřují za třemi body.

40:00

37:46

35:46
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Tarnoczy – 2 min., napadení).

34:11

32:11
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Fibigr – 2 min., faul kolenem).

20:01

V první třetině jsme byli svědky dvou branek, přičemž obě zaznamenali Jihomoravané. Nejprve na Špunara vyzrál Eduard Šalé, na nějž o pět minut později navázal Tomáš Hrnčíř. Uvidíme, zdali Olomoučtí s tímto výsledkem ve zbývajících částech zápasu něco udělají.

20:00

18:54

16:54
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Svoboda – 2 min., podrážení).

09:34
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hra už pokračovala v pěti hráčích na obou stranách, když přesně zamířil TADEÁŠ HRNČÍŘ. Kometa tak zvyšuje svůj náskok už na dvě branky. Asistence: Erik Meluzin a Jaroslav Řehák

08:46

06:46
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Fasner – 2 min., vražení na mantinel).

05:22
    Brňané se dostávají do vedení! Po přihrávce Jakuba malého překonal Špunara EDUARD ŠALÉ! Asistence: Jakub Malý a Jan Sedláček.

00:01

HC Olomouc: Špunar (Kmec) – Kočí, Přecechtěl, Groch, Panáček, Stratil, Poledna (C) – Tichý, Kučera, Havel – Zapletal, Fasner, Matašovský – Fibigr, Handl (A), Mácha (A) – Tarnoczy, Ruda
    Trenér: Karel Beran

HC Kometa Brno: Postava (Petržílka) – Řehák, Holemý, Eich, Zlbricht, Sedláček (C), Svoboda – Horký, Bartes (A), Hrnčíř – Šalé, Meluzín, Sedláček – Bělohlav, Malý (A), Otava – Boltvan, Harmim
    Trenér: Jan Zachrla

Rozhodčí: Petr Blaha, Jan Grygera – Marek Čelechovský, Tomáš Kučera.

Head to Head

V plecharéně se proti sobě postaví tabulkoví sousedé. Olomoučtí junioři se nachází na devátém místě se ziskem pětačtyřiceti bodů. V dnešním utkání by se jim přitom hodilo zvítězit, jelikož desáté Pardubice mají na kontě o pouhý jeden bod méně. K tomu má Dynamo navíc ještě jeden zápas k dobru.

Kometa, která je na osmém místě, pak v dosavadním průběhu Extraligy juniorů nasbírala 49 bodů. Případné vítězství nad Olomoucí by jí mohlo posunout až o dvě příčky. Sedmý Třinec je před Brnány o bod, šestý Hradec Králové pak o dva.

Předchozí zápas
    V posledním kole přivítali Hanáci na svém ledě výše zmiňované Oceláře. Ačkoliv svého soupeře výrazně přestříleli (poměr střel byl 56:29 pro domácí), nakonec odešli s porážkou 4:8. Hattrickem se v tomto duelu blýskl třinecký Oskar Haas.

Jihomoravané pak vyjeli na led Mountfieldu HK. Po dvaceti minutách sice prohrávali 0:1, avšak ve zbývajících částech zápasu zaveleli k obratu. Nakonec si odvezli výhru 4:1. Velkou měrou se na tomto výsledku podílel Sebastian Bartes, jenž zaznamenal gól a asistenci.

Vzájemná utkání

Oba celky se spolu utkali 15. října. Tehdy duel dospěl po výsledku 5:5 až do samostatných nájezdů. V nich vystřelil Brňanům bonusový bod Eduard Šalé.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.