Boston – Minnesota 2:3 (kon.) | Buffalo – San Jose 2:3 (kon.) | Tampa – Calgary 4:1 (kon.)
New Jersey – Columbus 3:1 (kon.) | Philadelphia – Pittsburgh 2:6 (kon.) | Dallas – Florida 6:5 (2:0 po s.n.)
Colorado – Winnipeg 7:1 (kon.) | Arizona – Chicago 6:4 (kon.) | Vegas – NY Rangers 5:1 (kon.)
Seattle – Ottawa 0:0 (odl.) | Los Angeles – Nashville 2:4 (kon.)
Philadelphia Flyers
2:6 (0:3, 1:0, 1:3)
Pittsburgh Penguins
Pátek 07.01.2022, 01:07 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Ještě doplním, že duel sledovalo 17 944 diváků. (03:34:19)

Střely na branku: 20 – 32

Je konec! Pittsburgh vítězí na ledě Philadelphie 6:2 a protahuje svou sérii vítězných duelů na číslo deset! Ve třetí třetině hosté na ledové ploše doslova kralovali. Ve 49. minutě totiž přidal pojistku Evan Rodrigues. O minutu později navíc udeřil po dalším protiútoku Jake Guentzel. V závěru 52. minuty pak v oslabení udeřil Brian Boyle. Philadelphia se nakonec také dočkala ještě jedné branky. Sedm minut před koncem napsal gólovou tečku za dnešním souboje Oskar Lindblom.

59:35
    Domácí zkoušeli poslední útočný výpad dnešního souboje, nicméně o kotouč se nechali připravit už na modré čáře. Pittsburgh jen korunuje svůj skvělý výkon.

59:03
    Chad Ruhwedel si klepl hokejkou o přihrávku na modrou čáru, jenže pobídka byla zablokována obráncem domácí Philadelphie.

58:23
    Brian Boyle se po pravé straně dostal do útočného pásma, kde sice ustál souboj s prvním soupeřem, ale další zakončení už mu vůbec nevyšlo.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:26
    Duel už se pouze dohrává. Ani jeden z týmů se nyní nedostává do střeleckých pozic. Tučňáci už pomaličku mohou slavit prodloužení vítězné série.

57:02
    Cameron York dojel nahození do rohu útočného pásma, odkud pohotově přihrál mezi kruhy, ale trefil jen hokejku připraveného Dumoulina.

56:36
    Marino se stáhl k rozjetému Atkinsonovi, kterého čistým hitem přišpendlil k mantinelu a vybojoval kotouč pro hostující Penguins.

56:03
    Kevin Connauton se po levém křídle prosmýkl do útočného pásma, kde pálil příklepem, ale jeho pokus byl sražen do rohu ledové plochy.

55:32
    Po dalším souboji ve středním pásmu se puk od jednoho z domácích hráčů odrazil na střídačku Pittsburghu a skončil přímo v Crosbyho výstroji.

55:15
    Rust napadal rozehrávku Philadelphie na její polovině. Produktivní hráč Pittsburghu puk sice nezískal, ale donutil soupeře k nepřesné rozehrávce.

54:32
    Jegor Zamula se od modré čáře opřel do kotouče příklepem, ale ani ruský obránce nemířil mezi tři tyče. Odražený puk znovu získali hosté.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 29. Atkinson (Farabee, Laughton), 53. Lindblom (Frost, MacEwen) – 13. Rust (Letang, Crosby), 15. Rust (Rodrigues), 17. Guentzel (Letang, Dumoulin), 49. Rodrigues (Kasperi Kapanen), 51. Guentzel (Crosby, Rust), 52. Boyle (Marino)

Philadelphia Flyers: Hart (M. Jones) – Braun, York, Ristolainen, Zamula, Connauton, Yandle – Atkinson, Laughton (A), Farabee – J. van Riemsdyk, Frost, Brassard – Willman, K. Hayes (A), Bunnaman – MacEwen, P. Brown, Lindblom.
    Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kasperi Kapanen, Rodrigues, D. Heinen – B. McGinn, Blueger, Aston-Reese – D. Simon, Boyle, Björkqvist.

Rozhodčí: Sutherland, Dunning – Fournier, Murchison

Diváci: 17 944