Slavia – Havířov 4:2 (kon.) | Poruba 2011 – Šumperk 6:4 (kon.) | Vsetín – Kadaň 5:0 (kont.)
Přerov – Kolín 1:2 (kon.) | Vrchlabí – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Litoměřice – Frýdek-M. 5:2 (kon.)
Sokolov – Prostějov 5:4 (kon.) | Třebíč – Ústí n/L 2:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
HC Olomouc
Sobota 08.01.2022, 12:15 • RT TORAX ARENA • Extraliga dorostu - o účast v play-off • Skupina E

Porubané měli mnoho šancí na vyrovnání a utkání tak zdramatizovat. Frgála prostřelit nezdařilo. Na druhé straně zazvonila za Chylíkem tyč a Tristan Konobejl slavil navýšení vedení. Dvě minuty na to se přeci jen prosadil Lev Stasiuk, ale to bylo ze strany vše. Přestože odstřelovali olomouckou bránu ze všech pozic. Všechny síly vložili porubští dorostenci do ofenzívy a tak trochu zapomínali na zadní vrátka. Jednou jim ujel Lukáš Bošek a o minutu později, kdy Kohouti okupovali útočnou třetinu, stanovil konečné skóre Tristan Konobejl.
    RT TORAX nezastavil olomouckou vítěznou jízdu a nenavázal na svůj čtvrteční parádní obrat. Střelecky vůbec nezaostávali za vedoucím týmem, jen vázla koncovka. (17:40:27)

58:47
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Wendelín – 2 min., hrubost).

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Najman – 2 min., hrubost)

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Belan – 2min., hrubost)

58:47
    Pod olomouckou střídačkou se strhla šarvátka. Dlouho se sudí radili, jak tresty rozdělit.

57:56
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Zmatky v porubské obrně ukončil svou druhou trefou zápasu TRISTAN KONOBEJL.

56:02
    Díky porubskému neudržení útočné třetiny se do úniku dostal LUKÁŠ BOŠEK. Sice mu bránil ve střele obránce Michalčík, ale i tak se trfil přesně k druhé tyči nad gólmanovo rameno.

54:48
    Olomoučtí se nedostávají do střeleckých pozic díky dobrému pohybu domácích obránců a vůbec, celých pětek co jsou zrovna na ledě. Proto má zápas pořádné grády i v hledišti, kde se sešla skoro stovka rodičů a příznivců dorosteneckého hokeje.

53:54
    Wendelín pelášil za pukem a po objetí brány jej lehce poslal na hůl Konečnému. Ten byl ovšem tísněn a k zakončení se díky Kalmanovi nedostal.

52:45
    Skvělou možnost měl Konečný. Jeho dělovka jen těsně minula levou Frgélovu tyč.

52:02
    Domácí bojovali o puk ve vlastním pásmu až se to podařilo Wardasovi. Daleko se ale Porubané nedostali. přesto měli nakonec šanci na otočení hry směrem k Frgélovi, když nahrávka Vrány nebyla důrazná přes šíři hřiště. Wendelín napálil puk mimo tři tyče.

51:38
    Icing Poruby.

50:52
    Poruba právě vstřelila branku!
    RT TORAX využívá přesilovku a snižuje trefou LVA STASIUKA snižuje na rozdíl jediné trefy. Asistence: David Moravec.

50:40
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Konobejl – 2 min., hákování).

50:04
    RT TORAX se nedokáže protlačit přes střední pásmo. Soupeř jej o kotouče obírá těsně před modrou čarou a okamžitě útočí.

48:12
    Vynaložené úsilí do tlaku před brankou se Kohoutům odměnilo gólem TRISTANA KONOBEJLA, jehož střela nejdříve zazvonila na tyč a následně se tým, vedoucí tabulku skupiny "E" o Účast v play off, radoval z dvoubrankového vedení. Asistence: Jakub Belan a Dominik Jeřábek

47:37
    Boje o střední pásmo vyhrává Olomouc. Střela Bohatého končí po teči před brankou na zadním plexi.

46:34
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Šrubař – 2 min., hákování).

45:52
    Domácím se nepodařilo změnit skóre, tak se teď o to pokouší Kohouti. Chylík i přes clonění Šulganem puk vykryl a Ondřej Jeřábek tak mohl v klidu kotouč vyvést z pásma.

44:35
    Dělovka Vrány sice skončila na gólmanově výstroji, ale důležité bylo, že Kalužík uhlídal Najmana, který byl připraven dorážet.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 26. Moravec (Glos), 51. Stasiuk (Moravec) – 10. Bošek (Šenk), 26. Belan (Bohatý), 49. Konobejl (Belan, D. Jeřábek), 57. Bošek, 58. Konobejl

HC RT TORAX Poruba: Chylík (Mareček) – Michalčík, Pavlíček, O. Jeřábek, Kalužík, Glos – M. Vehovský, Moravec, Stasiuk – Wendelín, Kršík, Konečný – P. Sobol, Šrubař, Wardas
    Trenér: David Moravec

HC Olomouc: Frgál (Čerbák) – Šlahora, Bohatý, Vrána, Kalman, Galvas – Šulgan, Šenk, Miškovský, Kučera, Najman, D. Jeřábek, Bošek, Konobejl, Neoral, Golais, Belan
    Trenér: Jan Křivohlávek

Rozhodčí: Pavel – Vengřín, Piskoř